Starcraft - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
assun
Posty: 22
Rejestracja: 22 kwie 2009, 19:16

Re: Starcraft

Post autor: assun »

mam jeszcze pytanko odnosnie bitew
była bitwa,dwie potyczki ,w jednej tylko pojedyncze jednostki (wygrałem ją) a w drugiej oprócz jednej jednostki frontowej kazdy z graczy miał jednego asystę - tutaj obaj się zniszczylismy ale co z asystami?
zrobilismy tak - poniewaz wygrałem jedną potyczke to mój asysta z drugiej potyczki przetrwał ,u przeciwnika nie przetrwała zadna jednostka liniowa więc i asystę zdjelismy z planszy - czy dobrze zrobilismy?
żaden gracz nie miał kamuflazu ani innej specjalnej zdolności.
Kiedy dobro nic nie robi , zło zwycięża

"Dzień dobry POlsko, odPOwiedz mi !!!
Kiedy...Kiedy w końcu przyjdą...te..leprze dni?
Czekamy na leprzy czas...czekamy na leprzy świat.."
Awatar użytkownika
Vinter
Posty: 49
Rejestracja: 27 mar 2010, 18:23

Re: Starcraft

Post autor: Vinter »

wygrana nie liczy się na potyczki, tylko całościowo. Jeśli przeciwnikowi nie została żadna jednostka zdolna do ataku, a Tobie zostało cokolwiek - wchodzisz na jego pole. Jeśli z całej walki pozostało wam tylko po jednej jednostce asystującej, wtedy asysta broniącego się musi się gdzieś wycofać, a Ty wchodzisz na pole. Ale nie jest ona niszczona ot tak, lecz dopiero wtedy, kiedy nie ma gdzie się wycofać.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Starcraft

Post autor: costi »

Przy czym jesli jako jednostki wspierajace byly zwykle jednostki, to obronca sie obronil i atakujacy musi sie wycofac.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Vinter
Posty: 49
Rejestracja: 27 mar 2010, 18:23

Re: Starcraft

Post autor: Vinter »

splash damage FTW :D
jakistam
Posty: 12
Rejestracja: 01 lip 2011, 16:09

StarCraft- instrukcja pl.

Post autor: jakistam »

Witam
w poniedzialek doszedł do mnie starcraft od jednego z uzytkowników forum ale bez instrukcji polskiej. Miałem zamiar drukowac ja i tak juz zostanie. Ale... U kolegi udało się zmniejszyc ilość stron z 55 na 21 8) ale 21 to troche duzo ( bez ilustracji :roll: ). Czy ktoś z was posiada instrukcje która zajmnie jak najmniej miejsca ?? Może byc nie kompletna np. bez opisu zawartości pudełka bo to zbędne i np. wstępu. Najlepij żeby zajeła ze 15 ston. Może PDF ale na worda.
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: StarCraft- instrukcja pl.

Post autor: Inermis »

Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Awatar użytkownika
tchazzar
Posty: 214
Rejestracja: 30 lip 2010, 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: StarCraft- instrukcja pl.

Post autor: tchazzar »

To jak już przy SC jesteśmy, ma ktos informacje kiedy ma byc dodruk? Naklad calkowicie wyczerpany - nie ma na rebelu, planszaku, bardzie... Używanych też nie widać. SC towarem luksusowym? Błąd życia zrobiłem sprzedając swojego rok temu :cry:
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: StarCraft- instrukcja pl.

Post autor: BloodyBaron »

tchazzar pisze:To jak już przy SC jesteśmy, ma ktos informacje kiedy ma byc dodruk? Naklad calkowicie wyczerpany - nie ma na rebelu, planszaku, bardzie... Używanych też nie widać. SC towarem luksusowym? Błąd życia zrobiłem sprzedając swojego rok temu :cry:
to taka gra jest... po kupnie i paru partiach masz dwa wyjścia: sprzedać podstawkę (zła decyzja) albo kupić Brood War (dobra decyzja) ;)
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
pabula
Posty: 2106
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 69 times

Re: StarCraft- instrukcja pl.

Post autor: pabula »

BloodyBaron pisze:to taka gra jest... po kupnie i paru partiach masz dwa wyjścia: sprzedać podstawkę (zła decyzja) albo kupić Brood War (dobra decyzja) ;)
Tak. Doświadczyłem obu decyzji - teraz już nie będę sprawdzał kolejnych - gra cierpliwie czeka na okazje do pogrania.
Awatar użytkownika
tchazzar
Posty: 214
Rejestracja: 30 lip 2010, 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: StarCraft- instrukcja pl.

Post autor: tchazzar »

Haha. Wniosek z tego taki, że planszówki trzeba trzymać ;)
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: StarCraft- instrukcja pl.

Post autor: Senaszel »

Gdzie tu jest lubie to?
Wingmakers
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: StarCraft- instrukcja pl.

Post autor: BloodyBaron »

sie robi offtop...
generalnie ja mam tak, że nie sprzedaję gier, które lubię, tylko nie ma na nie czasu/współgraczy - raz na rok zawsze uda się zagrać, a jak gra jest naprawdę fajna, to dla tej jednej partii warto trzymać ją na półce. Na sprzedaż/wymianę poszły tylko te, które nie porwały.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: StarCraft- instrukcja pl.

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Skoro już jest offtop to dołączę się ze smutną wiadomością. Sam jestem zainteresowany Starcraftem ale gra nie jest nigdzie dostępna. Napisałem do FFG z pytaniem czy planują dodruk i w odpowiedzi dostałem:

"Unfortunately, our contract with Blizzard Entertainment has ended, and there will be no further copies produced.

Jeremy @ FFG"

Szkoda :(. Jedyny plus jest taki że jak ktoś się wahał między Starcraftem a jakąś inną kobyłą od FFG to ma problem z głowy ( ja wahałem się między Starcraftem, a Runewars ).
Awatar użytkownika
tchazzar
Posty: 214
Rejestracja: 30 lip 2010, 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: StarCraft- instrukcja pl.

Post autor: tchazzar »

Szkoda, że zakończyli współpracę, bo z tego wynika kolejna zła wiadomość, taka, że nie będzie następnych dodatków ;(

Jak jesteś zainteresowany SC, to radzę się pospieszyć, bo skoro nie będzie dodruków, to gra stanie się troszkę "towarem luksusowym" i będzie coraz droższa. Na handel, wymiana jest jeszcze jedna oferta, a jak już nie ma to zostaje jeszcze amazon.com, tylko nie wiem, czy taką kobyłe Ci wyślą...
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: StarCraft- instrukcja pl.

Post autor: waffel »

Ożesz, mogłem więcej z Ciebie zedrzeć ;) mam nadzieję tylko że doślą te brakujące elementy.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Starcraft

Post autor: mig »

Czy wydarzenia typu Advanced Reconnaissance, Retreat, Flawless Defense Plan automatycznie aktywują się w najbliższej bitwie, czy sami określamy czy chcemy je w danej bitwie użyć, czy zachować na później?
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Starcraft

Post autor: B »

to drugie, sam wybierasz kiedy
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Starcraft

Post autor: sirafin »

Zerknąłem sobie właśnie na pliki z kartami w wersji PL, autorstwa Rylslawa i zastanowiła mnie jedna rzecz. W technologii Protossów (zarówno u Tassadara jak i Aldarisa), są karty "Increased Carrier Capacity", lecz w wersji PL zauważyłem, że na kartach o ataku 10, mała wartość ataku wynosi 4, gdy w wersji oryginalnej mała wartość ataku wynosi 5. To pomyłka, czy może uwzględniono tu jakiś FAQ/Erratę, która zmniejszała wartości ataku?
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
jadacz
Posty: 9
Rejestracja: 18 lut 2012, 15:15
Lokalizacja: Bolesławiec/Legnica/Wrocław

Re: Starcraft

Post autor: jadacz »

mam pytanie odnosnie karty psionic storm and cloaking dla sarah kerrigan. otrzymuje ona tam obrazenia obszarowe na ladzie/w powietrzu ale sama w sobie nie jest w stanie zadac obrazen np. wrightowi tak? jezeli zada obrazenia na ladzie to jest w stanie zdjac np. asyste w powietrzu. dobrze rozumiem?
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Starcraft

Post autor: vaski »

Mam kilka wątpliwości odnośnie zasad po kilkuletniej przerwie. Oto pierwsze dwa:
1. Czy bazę możemy budować na planecie, na której znajduje się już wroga baza, lecz na innym obszarze?
2. Kiedy otrzymujemy karty surowców? Rozumiem, że nie dzieje się to w chwili wybudowania bazy, a w chwili 3 korku Fazy Przegrupowania.
Awatar użytkownika
szutek
Posty: 430
Rejestracja: 17 wrz 2011, 17:42
Has thanked: 16 times
Been thanked: 32 times

Re: Starcraft

Post autor: szutek »

1. Tak, lecz pamietaj ze jeden gracz nie moze miec 2 baz na jednej planecie.
2. Tak.
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Starcraft

Post autor: vaski »

Skoro odpowiedź pierwsza brzmi TAK, to w jaki sposób są przydzielane karty surowców?
Przykład:
planeta posiada 3 obszary:
>> gaz
>> minerały
>> punkty zwycięstwa.
Gracz A posiada bazę na obszarze dającym PZ
Gracz B posiada bazę na obszarze z gazem.
Obszar dający minerały jest pusty (brak na nim jakiejkolwiek jednostki)

Pytanie:
Kto przejmuje kontrolę nad "minerałami" jeśli w tej samej turze gry gracze wybudowali swoje bazy?
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Starcraft

Post autor: sirafin »

Nikt.
Instrukcja str. 12 pisze:Jeżeli gracz jest jedynym posiadaczem
bazy na tej planecie
, otrzymuje również kartę Zasobów za każdy
pusty teren na tej planecie.
Albo musimy uczynić ten teren przyjaznym poprzez wprowadzenie własnych jednostek, albo rozwalić bazę wroga jeśli chcemy kartę Zasobów z pustego terenu.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
szutek
Posty: 430
Rejestracja: 17 wrz 2011, 17:42
Has thanked: 16 times
Been thanked: 32 times

Re: Starcraft

Post autor: szutek »

Dokladnie tak :)
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 373 times
Been thanked: 94 times

Re: Starcraft

Post autor: farmer »

Ogólnie,
karty surowców dostaje ten, kto zbudował bazę na planecie jako pierwszy.
W momencie wybudowania bazy na pustej planecie, dostajesz wszytskie karty surowców tej planety (obejmujesz cała planetę w posiadanie).
Jeśli na planecie znajdowały się jakieś jednostki wroga, to w momencie wybudowania bazy otrzymujesz karty surowców za puste i kontrolowane przez Ciebie pola. Pola kontrolowane przez wrogie jednostki pozostają neutralne.
Jeśli na planecie znajduje się baza wroga, to po wybudowaniu swojej bazy, otrzymujesz jedynie karty surowców za pola, które kontrolujesz (pole z bazą + ewentualne pola ze swoimi jednostkami). Pola puste pozostają w posiadaniu dotychczasowego właściciela.


W podanym przypadku, z punktu widzenia zegara gry (etapy), obaj gracze zbudowali bazy jednocześnie, tudzież jako drudzy: w momencie przydzielania surowców, istnieje na planecie wroga baza.
Każdy z graczy dostaje więc surowce z pól, które kontroluje.
Puste pola pozostają niczyje.

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
ODPOWIEDZ