Starcraft - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
szutek
Posty: 430
Rejestracja: 17 wrz 2011, 17:42
Has thanked: 16 times
Been thanked: 32 times

Re: Starcraft

Post autor: szutek »

Uściślając, bo pierwsza czesc Twojej wypowiedzi moze wprowadzic w blad. Karty surowcow dostaje sie tylko w przeznaczonej do tego fazie, a nie od razu po wybudowaniu bazy.
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Starcraft

Post autor: Borek224 »

Jeżeli robisz krok po kroku ostatnią fazę tury to nie ma problemu kto i jakie karty surowców dostaje. Najpierw jest krok gdy traci się karty surowców (bo np. obce jednostki/bazy zajmują dany obszar) a w następnym kroku się uzyskuje nowe karty (też dokładnie opisane jest jakie warunki muszą być spełnione). To są dwa jedyne momenty gdzie zyskuje się lub traci karty surowców (nie licząc tracenia na skutek nadmiernej eksploatacji).

To o czym trzeba pamiętać to to że karty mechanicznie nie przechodzą bezpośrednio od gracza do gracza tylko od gracza do "banku" a potem z "banku" do nowego właściciela.
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Starcraft

Post autor: Inermis »

Jeśli ktoś jest zainteresowany kupnem to w sklepie Grajfer w Toruniu mają 1 sztukę po promocyjnej cenie - bo brak kilku elementów. FFG dosyła takie rzeczy bez problemu, wystarczy do nich maila wysłać. Ja dostałem kiedyś komplet żetonów do Gry o tron :)
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Awatar użytkownika
przemoo99
Posty: 310
Rejestracja: 26 gru 2010, 14:08
Lokalizacja: Sheffield/UK

Re: Odp: Starcraft

Post autor: przemoo99 »

Inermis pisze:Jeśli ktoś jest zainteresowany kupnem to w sklepie Grajfer w Toruniu mają 1 sztukę po promocyjnej cenie - bo brak kilku elementów. FFG dosyła takie rzeczy bez problemu, wystarczy do nich maila wysłać. Ja dostałem kiedyś komplet żetonów do Gry o tron :)
Gra o tron byla wtedy dostepna w FFG. Starcraft od ponad roku juz nie jest.
Planszówkowy maniak... :)
Quayth
Posty: 15
Rejestracja: 18 sty 2019, 09:24
Has thanked: 3 times

Re: StarCraft: The Board Game (Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: Quayth »

Hej. Czy ma ktoś polską instrukcję w pdf do podstawki?
gogovsky
Posty: 2210
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: StarCraft: The Board Game (Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: gogovsky »

Quayth pisze: 16 wrz 2023, 14:24 Hej. Czy ma ktoś polską instrukcję w pdf do podstawki?
https://boardgamegeek.com/filepage/37446/polish-rules na bgg?
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
ODPOWIEDZ