Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1596 times
Been thanked: 931 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: feniks_ciapek »

Fenrisek83 pisze: 25 lis 2021, 22:05 Po nowym roku ma być kolejny dodatek z dwoma frakcjami.
https://m.youtube.com/watch?v=M5QvmvPEbDo
Z tego co mi wiadomo, to ten dodatek był zupełnie niegrywalny, jak wyszedł po raz pierwszy. Bardzo jestem ciekaw, czy coś w nim zmienili, czy tylko dorzucili ładniejsze grafiki.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: Tringa »

Fenrisek83 pisze: 25 lis 2021, 22:05 Po nowym roku ma być kolejny dodatek z dwoma frakcjami.
https://m.youtube.com/watch?v=M5QvmvPEbDo
Nie tak do końca po Nowym Roku. Premiera ENG i PL wersji językowej ma być w maju 2022. Ale patrząc na pierwszy dodatek może być również pod koniec roku :D
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
zawias
Posty: 228
Rejestracja: 08 gru 2013, 00:45
Has thanked: 4 times
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: zawias »

Ushi pisze: 25 lis 2021, 18:22
Banan2 pisze: 25 lis 2021, 15:39 Kiedy się ukaże Dune: Ixianie i Tleilaxianie?
Na mepel.pl już są.
Właśnie dzisiaj odebrałem Dune: Ixianie i Tleilaxianie w wersji PL i jestem trochę rozczarowany wykonaniem. GF9 kontynuuje swój marsz po równi pochyłej. Karty są lekko przesunięte (co widać w zestawieniu z tymi z podstawki) i mają inne odcienie. Niestety ja to widzę i musiałem Zdrajców, Melanż i Podstępy zakoszulkować w Pro Matt, żeby nie było widać rewersów. Karty są też minimalnie cieńsze niż te z podstawki. Jestem zniesmaczony, bo te rewersy są bardzo ładne.
Miałem swego czasu angielską wersję tego dodatku i tam wszystko było idealnie i pasowało do podstawki oprócz angielskich tekstów, dlatego zdecydowałem się sprzedać ten dodatek i poczekać na wersję PL. Gdybym to wiedział, to chyba bym sprzedał podstawkę i kupił wersję angielską zamiast tego.
Generalnie jestem ciekawy czy to tylko w moim egzemplarzu takie kwiatki, czy cała partia jest taka. Dajcie znać, jak ktoś kupi.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: Tringa »

Oki... A to mnie zaskoczyłeś. Mam zamówione, ale dojdą do mnie dopiero pod koniec grudnia - musiałam je połączyć z Widmem nad Arkham.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 299
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 167 times
Been thanked: 245 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: salaba »

Do mnie dodatek ma dojść w przyszłym tygodniu z dragoneye, więc dam znać, ale teraz zaczynam się martwić, że jednak cała partia taka będzie...
Awatar użytkownika
zawias
Posty: 228
Rejestracja: 08 gru 2013, 00:45
Has thanked: 4 times
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: zawias »

Wygląda to tak. Każda karta ma lekko inny odcień i przesunięcie względem krawędzi. Dawajcie znać, bo nie wiem czy reklamować.

Obrazek
Awatar użytkownika
Blackart
Posty: 37
Rejestracja: 24 mar 2021, 03:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: Blackart »

U mnie to samo :| Słabo to wygląda.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: Tringa »

Właśnie dodatek do mnie przyszedł, otworzyłam z drżącym sercem i... różnica w kolorze co prawda jest, ale minimalna. I nie mam żadnych przesunięć. Po zakoszulkowaniu w grube karty (Paladiny) i potasowaniu nie byłam w stanie znaleźć w talii dodanego melanżu, czy przepowiedni. Spróbujcie swoje egzemplarze reklamować :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
zawias
Posty: 228
Rejestracja: 08 gru 2013, 00:45
Has thanked: 4 times
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: zawias »

Ja swoją reklamowałem, ale niestety gf9 nie uznał mojej reklamacji. Dla nich różnice są akceptowalne, więc użyłem koszulek pro matt.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: Tringa »

Hej,

Jako, że oryginalna mata jest winylowa i nie da się na niej grać postanowiłam sobie wydrukować matę z neoprenu. Czy ktoś ma mapę w dużym rozmiarze? Albo planszę, albo matę? Przekopałam internety i nie umiem znaleźć. :(
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 299
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 167 times
Been thanked: 245 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: salaba »

zawias pisze: 28 lis 2021, 22:41 Wygląda to tak. Każda karta ma lekko inny odcień i przesunięcie względem krawędzi. Dawajcie znać, bo nie wiem czy reklamować.

Obrazek
U mnie karty są akceptowalne, nie zauważyłam różnic a po włożeniu w koszulki jakiekolwiek wątpliwości znikają. Nie wykluczam jednak, że może po prostu mam wysoką tolerancję na takie rzeczy :) Zamawiałam z Dragoneye.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
zawias
Posty: 228
Rejestracja: 08 gru 2013, 00:45
Has thanked: 4 times
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: zawias »

Ty nie masz przesunięcia na karcie i wyglądają identycznie. Więc wygląda na to, że po prostu trafiłem na kiepską partię :(
Tringa pisze: 08 gru 2021, 15:11 Hej,

Jako, że oryginalna mata jest winylowa i nie da się na niej grać postanowiłam sobie wydrukować matę z neoprenu. Czy ktoś ma mapę w dużym rozmiarze? Albo planszę, albo matę? Przekopałam internety i nie umiem znaleźć. :(
Też chcę sobie wydrukować dużą matę. Dorwałem taki plik z BGG i go trochę przerobiłem (zmieniłem wzór granicy obszarów do których mogą się transportować Fremeni - 2 pola od wielkiej równiny). Widziałem taki myk na jednym zdjęciu na BGG, ale niestety nie potrafię zrobić takich przerywanych kostek (linii) jak tam były. Jeśli podoba Ci się moja wersja to pobieraj :)
https://drive.google.com/file/d/1-h0335 ... sp=sharing

Co jest nie tak z winylową matą? Właśnie chciałem sobie wydrukować na winylu, bo nepropen ma mniej ostry obrazek i nie podobają mi się wydruki na nim (chociaż jest przyjemniejszy w dotyku i rozkładaniu).
Jeśli chodzi o oficjalną matę to wydaje mi się, że to porażka. 35% większa jest bez sensu i pełno jakiś niepotrzebnych grafik (widziałem żetony na tej macie i dalej nic się nie mieści).
Dla komfortu grania powinna być 60%-100% większa. Dlatego lepiej sobie wydrukować :)
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: Tringa »

zawias pisze: 10 gru 2021, 21:02
Co jest nie tak z winylową matą? Właśnie chciałem sobie wydrukować na winylu, bo nepropen ma mniej ostry obrazek i nie podobają mi się wydruki na nim (chociaż jest przyjemniejszy w dotyku i rozkładaniu).
Jeśli chodzi o oficjalną matę to wydaje mi się, że to porażka. 35% większa jest bez sensu i pełno jakiś niepotrzebnych grafik (widziałem żetony na tej macie i dalej nic się nie mieści).
Dla komfortu grania powinna być 60%-100% większa. Dlatego lepiej sobie wydrukować :)
Wszystko się po niej mega ślizga - każdy jeden żeton i karta. O ile u kart to mniejszy problem, ale przesuwające się żetony wprowadzają sporo zamieszania.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: Jareks1985 »

A może ktoś powiedziec jak wygląda jakość tłumaczenia podstawki vs dodatku, zastanawiam się czy brać en czy pl, czytałem, że słabo wygląda podstawka, poprawili się w dodatku?.
Miad'Dib
Posty: 1
Rejestracja: 13 sty 2022, 11:24

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: Miad'Dib »

Witam 😉
Na wstępie bardzo ale to bardzo przepraszam, że nie przekopałem całego wątku, w pytanie mam dosyć proste na które niestety nie znam odpowiedzi.

Podczas fazy ruchu i transportu, transportując jednostki na planetę to osobny ruch od przenoszenia wojsk? To raczej logiczne, ale moje pytanie brzmi, czy przeniesienie wojsk z terytorium A do B to jeden ruch, czy mogę każdymi wojskami na różnych terytoriach poruszyć jeden raz w turze? Bardzo przepraszam za banał i liczę na zwięzłą odpowiedź 😉 Pozdrawiam! Fear is a mind killer!
Awatar użytkownika
lou
Posty: 153
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 27 times
Been thanked: 34 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: lou »

Masz 1 transport na planetę i osobno 1 ruch - tylko jedną grupą jednostek (ale niekoniecznie tą samą która lądowała)
"Humans need fantasy to be human. "
— Terry Pratchett
moje gry
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: Tringa »

Hej,

Czy ktoś może się orientuje kiedy ma być dodatek CHOAM & RICHESE po pl? Po ang już wyszedł, a o innych wersjach językowych cisza :(
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: Fenrisek83 »

Tringa pisze: 13 kwie 2022, 22:48 Hej,

Czy ktoś może się orientuje kiedy ma być dodatek CHOAM & RICHESE po pl? Po ang już wyszedł, a o innych wersjach językowych cisza :(
Ponoć w maju ma być.

Dziękiza info o wersji angielskiej już zamówiona. :)
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: Tringa »

Ja właśnie wiernie czekam na PL ;P
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: Fenrisek83 »

Tringa pisze: 15 kwie 2022, 15:37 Ja właśnie wiernie czekam na PL ;P
Napisałem do sklepu wargamer.pl jaką wersję językową sprzedają i odpisali mi tak:

"W języku angielskim, w polskim nie mamy jeszcze informacji kiedy będzie polska wersja, w języku angielskim będzie w około 3 tygodnie."
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: Tringa »

Hej,

Napisałam do GF9 i doczekałam się odpowiedzi.

1) Dodatek Choam&Richese po PL jest planowany na Q3/Q4 2022.
2) Nie mają pl wersji instrukcji. Pytanie: czy ktoś tutaj ma? Ale oryginalną, a nie fanowskie tłumaczenie. Wydruk jest zbyt niewymiarowy i trudno ją zeskanować, a chciałam podesłać ją moim graczom.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: Tringa »

Hej,

Do wszystkich zainteresowanych: Rebel wrzucił drugi dodatek po PL. Cenowo podobnie do pierwszego: https://www.rebel.pl/gry-planszowe/dune ... 10270.html
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
ketyow
Posty: 43
Rejestracja: 04 lut 2010, 16:30
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 11 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: ketyow »

Niedawno kupiłem podstawkę i dodatek, jeszcze nie zdążyłem ich otworzyć. Teraz widzę, że w listopadzie wychodzi dodruk z figurkami. Z tego co pamiętam w podstawce były błędy w tłumaczeniu chyba dwóch kart - tylko czy w obecnie kupowanych egzemplarzach nadal te błedy występowały czy może jeśli kupiłem niedawno to już był to jakiś dodruk, w którym to poprawiono?

Bo zastanawiam się nad sprzedażą tego co mam, póki nie odfoliowane i zakupem tej z figurkami o ile tłumaczenie w niej poprawiono. Z drugiej trochę boję się po powyższym czy nadal będzie ta sama jakość wykonania...
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: Otorek »

Na oko to chyba nie ten temat. O ile się nie mylę to masz na myśli Diune: Imperium, a nie klasyczną odsłonę obecnie wydawaną przez GF9.
Awatar użytkownika
ketyow
Posty: 43
Rejestracja: 04 lut 2010, 16:30
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 11 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: ketyow »

To dokładnie ten temat. Mają być trzy figurki, jakiś czerw i coś tam jeszcze.
ODPOWIEDZ