Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: Jareks1985 »

czy ktoś moze podzielić sie informacją ,czy na kartach, elementach gry po za instrukcją nie ma błędów. Pytam, bo interesuje mnie ta gra a ponoć instrukcja jest strasznie napisana.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: karmazynowy »

Przyłączam się do pytania. To, że występują błędy stylistyczne to już wiemy, pytanie czy są jakieś rażące błędy, które mają wpływ na rozgrywkę?
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: Jools »

Jools pisze: 29 paź 2020, 14:22 Jako że bardzo długo studiowałem zasady Diuny (w wersji ENG), to mógłbym dokonać porównania, ale potrzebowałbym do tego polską instrukcję, bo sam posiadam tylko egzemplarz EN.
Ponawiam kwestię ;)
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 280
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 39 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: Azel »

Mógłby ktoś cyknąć zdjęcie figurek, jakie są dołączone do gry? Wydaje mi się, że w prezentacji gry na kanale Gale Force Nine wyglądają one inaczej niż w grze, którą otrzymujemy w PL.
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: Jools »

Jakich figurek?
Czy nie chodzi Ci o grę Dune: Imperium?
Tam masz zestaw Deluxe Upgrade box z figurkami zamiast kosteczek.
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 280
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 39 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: Azel »

Jools pisze: 27 lis 2020, 14:04 Jakich figurek?
Czy nie chodzi Ci o grę Dune: Imperium?
Tam masz zestaw Deluxe Upgrade box z figurkami zamiast kosteczek.
Nie, chodzi o te bonusowe figurki (czerw, burza itd.) - są ich w sumie 3 lub 4.
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: Tringa »

Chodzi pewnie o ote 3 figurki dodawane w gratisie w PL wersji. :) Załączam poniżej.


Obrazek
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: Jools »

I co z nimi nie tak?
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: Tringa »

Nie wiem, mi się wydają w porządku. Z tego co kojarzę to w ang wersji były białe, ale głowy nie dam.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: rattkin »

Szare. Inna żywica.
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 280
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 39 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: Azel »

Dzięki, Tringa.

Wygląda na to, że w PL wydaniu (albo w obecnej edycji) nie ma czwartej figurki (czerw) do zaznaczania tur.

Obrazek
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: Jools »

A moje takie:

Obrazek
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: Tringa »

Hej, właśnie przymierzamy się do pierwszej partii. Ile czasu rezerwować grając w 6 osób?
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: donmakaron »

Od 15 minut do 3 godzin ;) Ta gra nie baczy na takie rzeczy. Zdarzyło mi się grać bardzo długo, a ostatnia partia jaką grałem - ja w miarę obeznany i gang świeżaków - trwała dwa razy krócej niż tłumaczenie zasad i skończyła się w pierwszej turze. C'est la Dune.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: Jools »

Z mojego doświadczenia (30+ gier) - jest to przedział ok 2-5h, a średnio ok. 4h/5,5 rund. Bardzo rzadko gra się kończy szybko (w 1-2 rundzie), ale zdarza się.
Zawsze wszystkich uprzedzam jak, kiedy i dlaczego gra może skończyć się w pierwszej rundzie, bo nie każdy dostrzega. A dotyczy to głównie Harkonnenów, Ixian i czasami Gildię.

Niestety wadą tej gry (płynącą z jej zalety) jest to że nie przewidzisz ile czasu potrwa.
My gramy zwykle do 6 rund sztywno (zamiast do 10), bo schodzi nam ok 40-50 min na rundę,
A jeśli jest ktoś nowy to zapraszam 1h przed czasem na tłumaczenie, bo tyle mi schodzi żeby wszystko dość dobrze wyjaśnić.
KamilM
Posty: 118
Rejestracja: 15 cze 2009, 20:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 13 times
Been thanked: 15 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: KamilM »

To jest świetny pomysł, żeby grać 6 rund tylko. Miałem wrażenie że 10 nie wnosi za wiele, po prostu więcej tego samego.

Nasuwa mi się tylko wątpliwość- czy to nie premiuje Gildii? Masz obserwacje na ten temat?
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 266 times
Been thanked: 177 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: shod »

My graliśmy pierwszy raz w Sylwestra w 5 osób i wszyscy po raz pierwszy. Z tłumaczeniem wyszło z ok. 6 godzin [graliśmy pełne 10 rund, ale kolejne partie raczej bym skrócił np. do wspomnianych 6]. Grało się naprawdę świetnie, zmieniały się sojusze i sytuacja na planszy i do ostatniej rundy każdy sojusz/frakcja mogła wygrać. Tego właśnie oczekiwałem po tej grze - intensywnej gry nad stołem i zmieniające się sytuacje, zwroty akcji :). Generalnie wszystkim się podobało, aczkolwiek dwie osoby stwierdziły, że gra była zdecydowanie za długa i raczej już nie siądą do niej. Reszta na pewno tak, choć w 3 osoby to raczej nie ma sensu, więc zagramy dopiero jak się trafi większy skład. Ja się mocno nakręcam na grę, bo w końcu, po latach wziąłem się za lekturę Książki, która bardzo mi się podoba i tym większą mam ochotę na granie.
Dauda
Posty: 53
Rejestracja: 12 gru 2012, 10:55
Has thanked: 58 times
Been thanked: 25 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: Dauda »

Tringa pisze: 13 kwie 2021, 23:12 Hej, właśnie przymierzamy się do pierwszej partii. Ile czasu rezerwować grając w 6 osób?
U nas pierwsza partia w pięć osób trwała 6 godzin - w tym 1,5 godziny na samą naukę zasad i zakończyła się, jeśli mnie pamięć nie myli, w siódmej rundzie. Wszyscy gracze grali pierwszy raz.
Po zakończeniu pierwszej partii ogłoszono w naszym gronie że Dune to król planszówek na pięć-sześć osób. Graliśmy wcześniej w wiele tytułów na taką liczbę graczy, (między innymi: Twilight Imperium 3,4; Cyklady z Tytanami; Struggle of Empires; Kemet) i Diuna od początku siadła niesamowicie. W nic więcej na 6 osób nie chce nam się grać (zaznaczam że chyba wszyscy w naszym gronie czytali przynajmniej pierwszą część książkowej Diuny i lubią politykowanie, układy, zdrady i mocno asymetryczne umiejętności frakcji). Od zagrania pierwszej partii graliśmy jeszcze 3 razy w ciągu 2 tygodni, z wielkim apetytem na więcej, ale nastała pandemia i od ponad roku nie zaliczyliśmy żadnej partii w Dune:((( Nie mogę się doczekać na więcej. Polecam.
dannte
Posty: 727
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 422 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: dannte »

https://dunenewsnet.com/2021/06/exclusi ... e-visuals/

Tak ma wyglądać zapowiadana Dune: The Movie (albo "Dune Mini"). Niektóre źródła podają datę premiery na 11. września. Nie wiem czy cokolwiek więcej wiadomo (np. czy jest planowana wersja polska).

Ciekawostka: "duża" Diuna (ta z 2019) miała podtytuł "a game of conquest, diplomacy & betrayal", natomiast ta nowa ma mieć "a game of conquest & diplomacy". Może już planują dodatek o tytule "betrayal" :P
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: playerator »

(...) updated look and feel to reflect the visuals of Denis Villeneuve’s 2021 film (...)
Czy wszystkie gry z Diuną w tytule będą od teraz wyglądały tak samo? :/
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
brutusss
Posty: 231
Rejestracja: 06 lis 2019, 12:19
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 216 times
Been thanked: 56 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: brutusss »

playerator pisze: 21 cze 2021, 20:44
Czy wszystkie gry z Diuną w tytule będą od teraz wyglądały tak samo? :/
Nie ma dużo pola do popisu w grze o planecie piachu :D
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: Jools »

No i wszyscy teraz jadą na fali hajpu nowego filmu. I trudno się tutaj dziwić. Fajnie że powstają nowe tytuły, bo uniwersum żyło trochę w cieniu. Także w tym roku mamy taki golden age Diuny, bo naliczyłem już 4 nowe gry w uniwersum:
- Dune RPG
- Dune Imperium
- Dune Detektyw
- Dune Movie

Z czego pierwsze 3 wychodzą w PL. Ten ostatni dopiero zapowiedziany, więc ciężko powiedzieć.
Także łykam wszystko jak pelikan. Tytuł zobowiązuje.
Awatar użytkownika
Tygrys69
Posty: 197
Rejestracja: 18 lip 2013, 11:04
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: Tygrys69 »

Cześć!

Z góry przepraszam, bo nie szperałem wstecz w tym wątku więc może ktoś już pisał, ale będzie polska wersja dodatku. Sklepy z tego co widzę zaczynają przedsprzedaże.
Focus!
dannte
Posty: 727
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 422 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: dannte »

Film miał już premierę w kilku krajach, zaciekawiła mnie ta niedawna opinia: https://boardgamegeek.com/thread/272657 ... uves-movie

W tym przypadku zupełnie nie interesują mnie opinie ludzi, którzy chcą zobaczyć kolejny film akcji wypakowany znanymi nazwiskami. Tutaj wygląda na to, że bardzo pozytywną opinię wyraził fan Diuny. To budzi we mnie nadzieję, że ten film może jednak być czymś fajnym (podobnie jak osobie w tamtym wątku, zupełnie nie podobały mi się trailery).

Premiera u nas chyba dopiero za miesiąc (22. października), więc jeszcze będzie szansa poobserwować reakcje :)
Awatar użytkownika
Mortinista
Posty: 362
Rejestracja: 17 wrz 2019, 23:57
Has thanked: 243 times
Been thanked: 158 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: Mortinista »

Kiedy wyjdą polskie dodatki do gry?
ODPOWIEDZ