World of Warcraft Miniatures Game

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

World of Warcraft Miniatures Game

Post autor: wilczur »

Tak jak w temacie chciałem się dowiedzieć a nie znalazłem żadnego tematu dotyczącego World of Warcraft Miniatures Game. Jak w to się gra? Czy zestaw startowy jest grywalny czy trzeba od razu boostować ? Gdzie różnica w tym zestawie deluxe?

Jak jakość figurek i ich wyginanie się w transporcie?

Ogólnie jakieś wrażenia z gry?
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: World of Warcraft Miniatures Game

Post autor: Dzej »

Nie znalazłeś tematu bo to forum o grach planszowych a nie figurkowych :wink:

Jak już kupować to tylko zestaw deluxe, ma twardą planszę i po 3 losowe figurki z 2 frakcji. ( w zwykłym starterze jest papierowa mapa i 4 figurki zawsze takie same) Oprócz tego deluxe ma poprawioną instrukcję i kilka innych udogodnień.

Figurki to typowe gumoludy i nie ma problemów z wyginaniem itp. Jeśli chodzi o podstawki to są wszystkie zepsute ( przynajmniej w set 1) i wypadają zawsze figurki. Dlatego życie i tiki zaznacza się kostkami.

Gra jest bardzo fajna, ale cała zabawa polega na budowaniu rożnych drużyn więc jakieś boosterki się przydadzą :) Gra ma dla mnie duży potencjał ale niestety w Krakowie średnia wieku grających to 14 lat więc ja podziękowałem. Wg mnie warto chociaż spróbować, bo wnosi trochę świeżości do szybkich systemów skirmishowych( choćby system czasu)
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 379 times
Been thanked: 94 times

Re: World of Warcraft Miniatures Game

Post autor: farmer »

Kolega ma pokaźną kolekcję figurek i u Niego popsutych podstawek jest mniejszość - nie wiem, czy to On miał szczęście, czy Dzej pecha ;P.
Figurki są bardzo ładne, gra naprawdę cieszy oko.
Mogę potwierdzić, że warto wziąć przynajmniej jeden zestaw DeLuxe :D.

Potwierdzam również, że gra jest bardzo miodna. Nowatorska i ciekawa mechanika, śliczne wykonanie, duża różnorodność postaci i umiejętności oraz krótki czas setup'u i rozgrywki, są jej wielkimi atutami :).
Może się zdarzyć, że Cię nie powali (choć spodoba się prawie na pewno), ale z pewnością warto spróbować! :D

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: World of Warcraft Miniatures Game

Post autor: Dzej »

Na pewno 90 % było zepsutych w pierwszym rzucie gry. W kolejnych pewno naprawili :)
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: World of Warcraft Miniatures Game

Post autor: wilczur »

Dzięki za odpowiedź - co najciekawsze jeszcze poszukałem po sieci i okazuje się że nie trzeba od razu kupować gry bo można sobie zrobić demo z kartoniady. I to legalnie!!

DEMO CARD

tutaj znalazłem RULEBOOK

jutro przetestuję miodność z kumplem w pracy :)
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: World of Warcraft Miniatures Game

Post autor: Gabriel »

Gry figurkowe - nie bitewne, a te kolekcjonerskie - mają plansze, zatem w teorii kwalifikują się na to forum imho.

Ten typ gier przeznaczony jest raczej do młodszego odbiorcy. cJak kolega tłumaczył mi mechanizm zegara regulującego inicjatywę, to ogarnięcie tego nie było takie proste - natomiast na słowo musiałem uwierzyć, że jest on słuszny i sprawiedliwy ;). Jest to dość istotne w przypadku gier polegających na walce, bo jak wiemy - kto pierwszy atakuje, często ma łatwiej.
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: World of Warcraft Miniatures Game

Post autor: wilczur »

wszystkie gry nasze są ...

co do zasad próbuję przebrnąć przez eng wersję ale chyba nie za bardzo rozumiem. Może ktoś ma linka do polskich zasad? Przekopałem google i był jeden .RTF ale link nie działał (z forum PL WoWa ale on nie działał.)

udało mi się coś znaleźć na planszomaniak.pl

LINK
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: World of Warcraft Miniatures Game

Post autor: wilczur »

Ponieważ jeszcze nie miałem czasu zagrać w te demko a będę musiał przetłumaczyć koledze zasady czy ktoś może mi powiedzieć czy dobrze zrozumiałem zasadę z zegarem?.

Na początku rundy czyli 10`ciu tików gracze mogą naprzemiennie dokonywać akcji swoimi figurkami. Każdy tik dzieli się na x tur figurek.

Gracze rzucają kostkami i kto rzuci więcej ten zaczyna.
Gracz A wybiera swoją postać i wykonuje jedną z akcji:
- Ruch - przemieszcza figurkę max o 2 pola (z uwzględnieniem terenu) i dodaje 1 na zegarze postaci. Ruchu nie można dzielić.
- Atak - atakujemy wybraną figurkę w danym tiku i zwiększamy jej osobisty zegar o tyle ile ma wskazane na klepsydrze (odpoczynek PO walce czy PRZED?). Fizycznie obrażenia są zadawane w tiku ropoczęcia akcji walka a nie na zakończenie.
- Umiejętność - wykorzystanie umiejętności (tak samo jak z walką). Użycie powoduje zwiększenie zegara o +x wskazane przez klepsydrę na karcie postaci.


Przykład:

Gracz A:Vindicator Hoodon
Hammer od thr Naaru
czas: 3 zasięg:1 obrażenia:4

Umiejętność: aura która dodaje +1 do obrony sąsiadującym figurkom,

Gracz B: Gorebelly
Drake Talon Cleaver
czas: 3 zasięg:1 obrażenia:6

Umiejętność: figurki stykające się z Gore muszą wybierać jego jako cel ataku.

Tik1
Zaczyna Gracz A - porusza się o 2 pola do przodu
Gracz B - porusza się 2 pola do przodu

Tik 2
Gracz A - porusza się o 2 pola do przodu
Gracz B - porusza się 2 pola do przodu dochodzi do styku figurki Vindicatora

Tik 3
Gracz A - decyduje się wykonać atak (kolejną akcję będzie mógł podjąć dopiero w tiku 6 (jego atak kosztuje 3 tiki))
Gracz B - wykonuje ruch o 1 pole na pole Zwycięstwa.

Tik 4
Gracz A - czeka
Gracz B - decyduje się wykonać atak (kolejną akcję będzie mógł podjąć dopiero w tiku 7)

Tik 5
Gracz A - czeka
Gracz B - czeka

Tik 6
Gracz A - może wykonać akcję
Gracz B - czeka

Tik 7
Gracz A - może wykonać akcję
Gracz B - może wykonać akcję
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1401
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: World of Warcraft Miniatures Game

Post autor: raiden25 »

Witam, widze ze temat stary jak świat.... Ktoś w to jeszcze grywa/zna grę? :)
Zakupiłem ostatnio używaną sztukę. Miał być to Core Set, jak sie okazało jest to totalny misz-masz.

Mam:
- 3 plansze (z instrukcji wynika ze były w sumie 3, zatem mam chyba wszystkie)
- 15 figurek (w tym 3 figurki w 2 kopiach)
- karty postaci (nie do końca pokrywają sie zawartością z figurkami)
- karty umiejętności (jednych jest 10 innego rodzaju tylko 1.
- sporo żetonów małych i dużych
- podstawki UBAses 6szt czerwonych
- kości czerwone 9sztuk
- żetony terenu w 3 kolorach dla każdej z map jak rozumiem


Mam kilka pytań:
1. Rozumiem ze każda figurka powinna mieć kartę postaci, jak jej nie ma tzn ze mam brak?
2. W odwrotna stronę tez tak to działa? Jak mam 3 karty postaci tzn ze brakuje figurek, czy karty można było jeszcze dostać jakos bez figurek?
3. Jak sprawdzić braki karty z umiejętnościami?
4. Wydaje mi sie ze mam strasznie zdekompletowany zestaw. Brakuje zapewne podstawek w kolorze niebieskim do rozgrywki i pewnie niebieskich kości do pełni smaczku? :)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: World of Warcraft Miniatures Game

Post autor: pan_satyros »

To była gierka, w której nawet CS był "losowy". Trudno teraz sprawdzić, co miało być w Twoim.

6 Random, premium, pre-painted miniatures
6 Character cards
12 Action Bar cards to customize your characters!
6 Faction-themed, 10-sided dice
6 Detachable UBase miniatures bases to track game stats
1 Random, deluxe game board
1 Checklist of Core Set miniatures
1 Rulebook and Deluxe Scenarios
Kretilla
Posty: 150
Rejestracja: 28 maja 2005, 19:43
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: World of Warcraft Miniatures Game

Post autor: Kretilla »

raiden25 pisze: Mam kilka pytań:
1. Rozumiem ze każda figurka powinna mieć kartę postaci, jak jej nie ma tzn ze mam brak?
2. W odwrotna stronę tez tak to działa? Jak mam 3 karty postaci tzn ze brakuje figurek, czy karty można było jeszcze dostać jakos bez figurek?
3. Jak sprawdzić braki karty z umiejętnościami?
4. Wydaje mi sie ze mam strasznie zdekompletowany zestaw. Brakuje zapewne podstawek w kolorze niebieskim do rozgrywki i pewnie niebieskich kości do pełni smaczku? :)
1. tak
2. tak
3. powinieneś mieć "checklist" z bohaterami i kartami, które z nimi się otrzymuje. Generalnie gra polega również na budowaniu drużyny, więc nie musisz używać takich kart jakie są domyślnie przypisane do postaci
tutaj jest lista postaci z ich domyślnymi kartami:
https://boardgamegeek.com/thread/669462 ... found-here
4. generalnie, jeżeli dobrze pamiętam to w podstawce powinieneś mieć 3+3 figurki z 2 frakcji (alliance/horde/monsters) i odpowiadające im 6 podstawek w dwóch kolorach (niebieskie/czerwone/zielone).
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1401
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: World of Warcraft Miniatures Game

Post autor: raiden25 »

Tylko ze ja mam instrukcje od Delux Edition oraz Starter Seta zatem domyślam sie ze takie tez zestawy mam ale nic z ilości komponentów nie wskazuje na to :(
Brakuje chociażby podstawek pod postacie. Jest to gdzieś do kupna? Ktoś sie orientuje?
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: World of Warcraft Miniatures Game

Post autor: Jacek_PL »

Masz sześć podstawek czyli tyle tyle ile trzeba, co prawda lepiej by było jak byś miał je w dwóch kolorach, ale to jakoś da się przeżyć. Natomiast z tego co pamiętam samych podstawek nie dało się kupić, można je było dostać na jakiś eventach. Teraz zresztą i tak raczej wchodzi w rachubę zakup z drugiej ręki, więc może komuś zalegają takie podstawki.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1401
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: World of Warcraft Miniatures Game

Post autor: raiden25 »

Mam dwa kolory frakcji czyli czerwone i niebieskie. Rozumiem ze podstawki to tylko taki "znacznik" frakcji i jak sie uprę to można i tak grać patrząc na figurki a nie podstawki?
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: World of Warcraft Miniatures Game

Post autor: wilczur »

te opatentowane podstawki to i tak badziewie. Daruj sobie je bo do grania się nie nadają. Najlepiej zaznaczaj sobie z boku punkty życia i opóźnienie. Ja mam podstawki ale one niestety lubią wypadać spod figurki i wtedy gubi się kolejność, dodatkowo jak je przekręcasz to możesz urwać podstawkę z figurki. Trzymam je obok. :)

podstawkę można kupić (jak i dodatki jeszcze nieliczne) w sklepie 3 literowym ISA
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: World of Warcraft Miniatures Game

Post autor: ghostartur »

Gra fajna...ale podstawki tragedia, ileż to mi krwi napsuło :twisted: .
ODPOWIEDZ