Warhammer Underworlds - cała seria (David Sanders)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: pridebowl »

Cyel pisze: 11 sie 2020, 14:59 Komentarz do dość dlugiej rozmowy w tym wątku o tym czy to, że WH:U jest pay2win i losowe to dobrze czy źle.
Acha ok bo myślalem, że to komentarz rozgoryczenia przez te uwagi o niemądrym itd ;) powinieneś się cieszyć, jest okazja kupić GB za 50% chociaż patrząc na ceny to dalej drogo. No ale za mądre gry die pewnie płaci :D
Cyel
Posty: 2591
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1234 times
Been thanked: 1450 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: Cyel »

"Niemądra" w znaczeniu "silly" nie "stupid" ;) Taka "beer&pretzels". To cecha, nie obelga.

Blood Bowl jest "niemądry" i za to go wszyscy kochają :D
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: pridebowl »

Raz w życiu zdarzyło mi się zasnąć grając w jakąś grę i był to BB na konsoli. Miłość nie zakwitła. A w WU polecam pograć bo nie jest to tak losowa grają jak się wydaje a już tym bardziej niemądra ;)
Cyel
Posty: 2591
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1234 times
Been thanked: 1450 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: Cyel »

Ależ ja grałem. Nie wyrażałbym swojej oceny gdybym nie grał. Nasz rozdźwięk pewnie wynika z innych punktów odniesienia co do losowości i "niemądrości".

Na konsoli to nie to samo co z miniaturkami na żywo.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: pridebowl »

Daughters of Khaine ostatnia banda 3 sezonu.

https://www.warhammer-community.com/202 ... ade-coven/

Karty z dodatku.

https://canyourollacrit.com/2020/08/11/ ... ade-coven/

Najbliższe pół roku będzie bez żadnych nowych dodatków. Jest wec sporo czasu na ogrywanie nowości!

Obrazek
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: pridebowl »

Games Workshop zaprezentowało starter 4 sezonu!

Znajdą się w nim tradycyjnie dwie nowe bandy, tym razem Slaanesh Hedonites oraz Lumineth.
Oprócz tego, zaprezentowany został model chameleon skink!!! ,znajdzie się on wraz ze swoją drużyna lizardmenow, w którymś z dodatków będących częścią serii Direchasm!
Nowy sezon startuje w grudniu. We wrześniu wydany zostanie Jeszce dodatek z nową planszą,kartami oraz dodatkowymi zasadami do gry wieloosobowej. Będzie on miał logo 3 sezonu beastgrave, więc zgodnie z obecnymi zasadami będzie obowiązywał w grze turniejowej przez dwa lata :)

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 sie 2020, 07:14 przez pridebowl, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5305
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1090 times
Been thanked: 1715 times
Kontakt:

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: BOLLO »

Ehhhh.....znowu trzeba będzie ciułać kapuste.....znana jest już cena CoreSetu? Bo 2 wcześniejsze bandy powyżej 100pln nie zachęcają.
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: pridebowl »

BOLLO pisze: 23 sie 2020, 21:27 Ehhhh.....znowu trzeba będzie ciułać kapuste.....znana jest już cena CoreSetu? Bo 2 wcześniejsze bandy powyżej 100pln nie zachęcają.
Żadnych innych szczegółów nie podano. Pewnie dopiero w okolicach listopada poznamy zawartość CS oraz dowiemy się co nowego również w zasadach przyniesie nowy sezon.
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: KamradziejTomal »

Nowy sezon startuje w grudniu. We wrześniu wydany zostanie Jeszce dodatek z nową planszą,kartami oraz dodatkowymi zasadami do gry wieloosobowej. Będzie on miał logo 3 sezonu beastgrave, więc zgodnie z obecnymi zasadami będzie obowiązywał w grze turniejowej przez dwa lata
No nie nie będzie w grze turniejowej przez dwa lata, tylko przez rok i 3 miesiąc,e chyba, że GW zmieni swoje podejście. Każdy SEZON miał być dostępny turniejowo przez 2 lata. To znaczy, że Beastgrave wypadnie w przyszłym roku, jeżeli zrobią 5 Ed. z kolejnym starterem. Innymi słowy wszystko co wychodzi jako pakiet do Beastgrave tuż przed Direchasm będzie w obrocie turniejowym najkrócej.
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5305
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1090 times
Been thanked: 1715 times
Kontakt:

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: BOLLO »

Zobaczymy jak to bedzie wygladalo. Ja jeszcze nie ogarnalem nawet Shadespire :mrgreen:
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: pridebowl »

KamradziejTomal pisze: 24 sie 2020, 08:52
Nowy sezon startuje w grudniu. We wrześniu wydany zostanie Jeszce dodatek z nową planszą,kartami oraz dodatkowymi zasadami do gry wieloosobowej. Będzie on miał logo 3 sezonu beastgrave, więc zgodnie z obecnymi zasadami będzie obowiązywał w grze turniejowej przez dwa lata
No nie nie będzie w grze turniejowej przez dwa lata, tylko przez rok i 3 miesiąc,e chyba, że GW zmieni swoje podejście. Każdy SEZON miał być dostępny turniejowo przez 2 lata. To znaczy, że Beastgrave wypadnie w przyszłym roku, jeżeli zrobią 5 Ed. z kolejnym starterem. Innymi słowy wszystko co wychodzi jako pakiet do Beastgrave tuż przed Direchasm będzie w obrocie turniejowym najkrócej.
Masz rację :)
Co do nowego formatu, który ma pojawić się we wrześniu czyli Arena Mortis to będzie polegać na grze jednym modelem również ... spoza WU. Oznacza to, że darmowe karty postaci otrzymają figurki z AOS, które będzie można wykorzystać do gry.

Obrazek
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: Halloween »

BOLLO pisze: 23 sie 2020, 21:27 Ehhhh.....znowu trzeba będzie ciułać kapuste.....znana jest już cena CoreSetu? Bo 2 wcześniejsze bandy powyżej 100pln nie zachęcają.
Tu nie trzeba sie przejmowac. Naprawde nie trzeba kupowac wszystkiego w tym tytule. To co sie figurki podobaja to wystarczy.
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 440
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: Fiacik »

Halloween pisze: 26 sie 2020, 23:16
BOLLO pisze: 23 sie 2020, 21:27 Ehhhh.....znowu trzeba będzie ciułać kapuste.....znana jest już cena CoreSetu? Bo 2 wcześniejsze bandy powyżej 100pln nie zachęcają.
Tu nie trzeba sie przejmowac. Naprawde nie trzeba kupowac wszystkiego w tym tytule. To co sie figurki podobaja to wystarczy.
Zauważ, że to jest post osoby, która nie gra lecz kolekcjonuje. Żeby tylko kiedyś po pierwszej grze nie okazało się, że nie podeszło 8)
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: pridebowl »

Fiacik pisze: 27 sie 2020, 07:42
Halloween pisze: 26 sie 2020, 23:16
BOLLO pisze: 23 sie 2020, 21:27 Ehhhh.....znowu trzeba będzie ciułać kapuste.....znana jest już cena CoreSetu? Bo 2 wcześniejsze bandy powyżej 100pln nie zachęcają.
Tu nie trzeba sie przejmowac. Naprawde nie trzeba kupowac wszystkiego w tym tytule. To co sie figurki podobaja to wystarczy.
Zauważ, że to jest post osoby, która nie gra lecz kolekcjonuje. Żeby tylko kiedyś po pierwszej grze nie okazało się, że nie podeszło 8)
Ja wiem czy gorzej, skoro jeszcze zarobi na sprzedaży 1 sezonu ? i to nie tylko na bandach, ale na wysztkich elementach dodatkowo wydanych w sezonie. Ja np. przyjąłem zasadę, że sprzedaje wyszystko co rotuje i np. dodatkową planszę kupiona za 45 zł sprzedałem za wartość nowego CS :)
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: pridebowl »

https://canyourollacrit.com/2020/09/19/arena-mortis/

Nowy dodatek do Warhammer Underworlds a w nim:
+nowy tryb gry wieloosobowej, w której gra się jednym wojownikiem!
+40 kart, które obowiązywać będą w klasycznym formacie. Wiele nowych rozwiązań mechanicznych na kartach dających możliwość wydawania glory points na różne efekty a nie tylko na zagrywanie dodatków!!!

+nowa plansza
+ nowa karta Wardena lidera szkieletów z 1 sezonu oraz jedna karta neutralna. Jako jedyna banda póki co ma możliwość korzystania z kart mających zasadę raise.

Obrazek
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5305
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1090 times
Been thanked: 1715 times
Kontakt:

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: BOLLO »

Tak mi wpadło w oko jako alternatywa dla WHU
https://boardgamegeek.com/boardgame/259061/skytear
Grał ktoś ? Ma być PL wersja w okolicach 180pln przed premierą 250pln po premierze.... jako że jeszcze w system WHU nie wszedłem (bariera językowa) to pomyślałem o czymś takim.
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: pridebowl »

BOLLO pisze: 24 wrz 2020, 13:29 Tak mi wpadło w oko jako alternatywa dla WU
https://boardgamegeek.com/boardgame/259061/skytear
Grał ktoś ? Ma być PL wersja w okolicach 180pln przed premierą 250pln po premierze.... jako że jeszcze w system WHU nie wszedłem (bariera językowa) to pomyślałem o czymś takim.
Szczerze to dla mnie jedna z tysiąca gier, które nie przebiją szklanego sufitu popularności przez brak chociażby kontekstu fabularnego. Mechanicznie z tego co oglądałem to podobne do WU.

Poczekaj na start 4 sezonu :) bariera językowa to nie problem w przypadku WU.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5305
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1090 times
Been thanked: 1715 times
Kontakt:

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: BOLLO »

pridebowl pisze: 25 wrz 2020, 08:20
BOLLO pisze: 24 wrz 2020, 13:29 Tak mi wpadło w oko jako alternatywa dla WU
https://boardgamegeek.com/boardgame/259061/skytear
Grał ktoś ? Ma być PL wersja w okolicach 180pln przed premierą 250pln po premierze.... jako że jeszcze w system WHU nie wszedłem (bariera językowa) to pomyślałem o czymś takim.
Szczerze to dla mnie jedna z tysiąca gier, które nie przebiją szklanego sufitu popularności przez brak chociażby kontekstu fabularnego. Mechanicznie z tego co oglądałem to podobne do WU.

Poczekaj na start 4 sezonu :) bariera językowa to nie problem w przypadku WU.
Wydrukowałem sobie instrukcje PL do Shadespire żeby wogule zrozumieć miej więcej o co chodzi. Ja wiem że sezon 2-3 się już różni co do zasad ale są to chyba bardziej takie kosmetyczne zmiany więc łatwiej je będzie mi zrozumieć z translatorem. Karty myślę że jak ogarne z grubsza to kolejne się już jakoś powielają z funkcją więc też do ogarnięcia. Na razie cierpię po prostu na brak czasu więc nie ma jak grać. A i mam pomysł (bo grac będę najczęściej z synem) żeby karty dac w folijki i do nich karteczki z tłumaczeniem tak żebyśmy wiedzieli co dana robi. Sezon 4 też kupię a co tam ;-)
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: pridebowl »

Gdzieś w odmętach internetu krążą przetłumaczone karty z 1 sezonu. Najlepiej zapytać na grupie Warhammer Underworlds Polska. Tam również służą pomocą w zakresie zasad i tłumaczenia kart.
Z każdym kolejnym sezonem gra zyskuje mechanicznie dlatego warto poczekać na starter a nie inwestować w grę, którą idę o zakład za 2 lata będzie można kupić na targowiskach za połowę ceny.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5305
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1090 times
Been thanked: 1715 times
Kontakt:

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: BOLLO »

pridebowl pisze: 25 wrz 2020, 12:35 Gdzieś w odmętach internetu krążą przetłumaczone karty z 1 sezonu. Najlepiej zapytać na grupie Warhammer Underworlds Polska. Tam również służą pomocą w zakresie zasad i tłumaczenia kart.
Z każdym kolejnym sezonem gra zyskuje mechanicznie dlatego warto poczekać na starter a nie inwestować w grę, którą idę o zakład za 2 lata będzie można kupić na targowiskach za połowę ceny.
Jakoś Shadespire i Nightvault ma zaporowe ceny lub jest kompletnie niedostępny na rynku wtórnym.
Myślę że to jednak będzie gra "kolekcjonerska" a co za tym idzie nawet niegrywalne będzie w cenie aby mieć na półce :-)
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: Halloween »

BOLLO pisze: 24 wrz 2020, 13:29 Tak mi wpadło w oko jako alternatywa dla WHU
https://boardgamegeek.com/boardgame/259061/skytear
Grał ktoś ? Ma być PL wersja w okolicach 180pln przed premierą 250pln po premierze.... jako że jeszcze w system WHU nie wszedłem (bariera językowa) to pomyślałem o czymś takim.
Ciagle Ci malo niezagranych gier:)

Nie bojcie sie Beastgrave system jest intuicyjny i prostszy jak X-winG.
Karty wybierz takie co daja +do ataku czy damage. Z czasem kart nauczycie sie na pamiec. Dzieci szybko lapia angielski a nawet jak cos zle zagracie to gry sa duzo szybsze jak X-wing bedzie czas sprobowac jeszcze raz.
thegammer
Posty: 153
Rejestracja: 13 kwie 2017, 17:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 29 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: thegammer »

BOLLO pisze: 24 wrz 2020, 13:29 Tak mi wpadło w oko jako alternatywa dla WHU
https://boardgamegeek.com/boardgame/259061/skytear
Grał ktoś ? Ma być PL wersja w okolicach 180pln przed premierą 250pln po premierze.... jako że jeszcze w system WHU nie wszedłem (bariera językowa) to pomyślałem o czymś takim.

Gram w WU w miarę regularnie. Skytear kupiłem z nadzieją, że będzie to taki szybszy WU.
Z instrukcji i na gameplay-ach wygląda to całkiem fajnie, ale sama gra mało emocjonująca i ciekawa.
Zagrałem kilka partii z nadzieją że zaskoczy, niestety nie udało się i sprzedałem. Możesz spróbować.

Sprawdź Super Fantasy Brawl - to moja "alternatywa" dla WU, ale obawiam się że tu może być podobnie zobaczymy.
Jeśli szukasz podobnych wrażeń z gry jakie daje WU i szybkiej, ale nie prostackiej nawalanki to warto wspomnieć o BlitzBowl ;)

Co do bariery językowej - może i niektóre karty w III mają sporo tekstu ale jest ich naprawdę niewiele. Tak jak już ktoś tu napisał, dzieci pamiętają karty i jak zbudujesz deck lub użyjesz zdefiniowanego dla bandy to po 2 grach będzie wszystko jasne.
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: Rafal75 »

Jakby człowiek chciałby wejść i zakupić zestaw podstawowy to jest sens teraz czy czekać na nowy? Druga sprawa czy jest szansa na podjęcie walki z takim podstawowym zestawem czy nie ma szans z graczami którzy posiadają większość dodatków?
Erg
Posty: 38
Rejestracja: 23 wrz 2018, 23:29
Has thanked: 34 times
Been thanked: 21 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: Erg »

Rafal75 pisze: 26 wrz 2020, 22:12 Jakby człowiek chciałby wejść i zakupić zestaw podstawowy to jest sens teraz czy czekać na nowy? Druga sprawa czy jest szansa na podjęcie walki z takim podstawowym zestawem czy nie ma szans z graczami którzy posiadają większość dodatków?
Wydaje mi się, że śmiało możesz kupić Beastgrave.

Po pierwsze, nie wiadomo jeszcze dokładnie, co przyniesie sezon 4.

Po drugie, jeśli chciałbyś grać "domowo" to każdy zestaw na początek będzie dobry, tak żeby sprawdzić, czy w ogóle Ci to pasuje. A jeśli będziesz chciał grać z ekipą, która jak wspominasz, posiada "większość dodatków", to tu i tak z czasem będziesz też musiał dokupić sporo więcej. Inaczej możliwości budowania talii będą znacznie ograniczone i wprawdzie będziesz mógł przeciw wyjadaczom zagrać, ale prawdopodobnie dostaniesz srogie bęcki, bo większy wybór kart to możliwości większej synergii w kartach i ograniczenie słabego dociągu i pechowego turlania kostek. W takim przypadku posiadanie Beastgrave też Ci nie zaszkodzi, bo o ile karty uniwersalne z podstawek nie są jakieś nadmiernie wyszukane a część powtarza się w kolejnych podstawkach, o tyle zyskujesz dostęp do dodatkowych plansz i band, pod tym względem zakup podstawki wychodzi najbardziej opłacalnie.

Nie do końca odpowiadając na pytanie, ale przestrzegam przed przeinwestowaniem na początek. Lepiej przegrać jedną czy drugą grę, niż obkupić się we wszystko, tylko po to żeby stwierdzić, że brakuje czasu i/albo ekipy do regularnego grania. Ścieżka turniejowa jest kosztowna.
Ja na przykład mam praktycznie wszystko co wyszło do tej pory, ale lokalna liga zanikła, gramy sobie z synem raz na ruski rok meczyk czy dwa, na więcej brakuje czasu. Sprzedać szkoda, bo figurki pomalowane, ładnie wyglądają w gablotkach, przywiązaliśmy się emocjonalnie ;)
Ale jak sobie policzę, ile za to wszystko można byłoby mieć innych fajnych gier, to ho ho. Wstępnie zdecydowałem się nie kontynuować zakupów w czwartym sezonie, choć nie wiem, czy się oprę, bo nie lubi, jak mi czegoś brakuje do kompletu. Niemniej - żeby to ograć w warunkach nieligowych, domowych, to zejdzie mi chyba do emerytury...
frank grat
Posty: 15
Rejestracja: 30 sie 2019, 21:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: frank grat »

Mam pytanie o mechanikę Hunter/Quarry z Beastgrave. Zatrzymałem się na Nightvault. Czy bandy z sezonu 1 i 2 wpisują się w tę mechanikę łowcy/zdobyczy? Czy wpływa to jakoś na balans starych band vs nowe?
ODPOWIEDZ