Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Lossentur
Posty: 311
Rejestracja: 09 maja 2018, 14:49
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 149 times
Been thanked: 147 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Lossentur »

Probe9 pisze: 09 sie 2022, 17:31 Preordery na stare dodatki odwołany. Trafią do sklepu do normalnej sprzedaży jak będą w magazynie lub w drodze do niego.
Spoiler:
Czy jest gdzieś jakieś dodatkowe info poza tym które przyszło na maila? Pytam bo może jestem zmęczony, ale nie mam pojęcia jak doszedłeś do wniosków, że preorder odwołany i że będzie tylko normalna sprzedaż jak trafia na magazyn. Poniżej treść z maila i dla mnie jak byk jest napisane, żeby wyczekiwać preorderów :P


"Expansion reprints are almost ready! We caught a few issues during quality control, and while it's never fun to find a problem, we're working closely with the factory to resolve them. We eagerly await a final - final set of adjusted proofs! Keep a Glorious Eye & Restless Ear open for our pre-order announcement when we're ready to make them available on our webstore."
Probe9
Posty: 2461
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 649 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Probe9 »

Lossentur pisze: 10 sie 2022, 00:22
Czy jest gdzieś jakieś dodatkowe info poza tym które przyszło na maila? Pytam bo może jestem zmęczony, ale nie mam pojęcia jak doszedłeś do wniosków, że preorder odwołany i że będzie tylko normalna sprzedaż jak trafia na magazyn. Poniżej treść z maila i dla mnie jak byk jest napisane, żeby wyczekiwać preorderów :P


"Expansion reprints are almost ready! We caught a few issues during quality control, and while it's never fun to find a problem, we're working closely with the factory to resolve them. We eagerly await a final - final set of adjusted proofs! Keep a Glorious Eye & Restless Ear open for our pre-order announcement when we're ready to make them available on our webstore."
Discord:
About pre-orders of existing expansions. They have been delayed until the product is close to (or is) in the warehouses ready for delivery. This means that there won't be pre orders but just orders.
No ale ogólnie się już sami gubią. W mailu piszą o preorderze jak już produkcja będzie zlecona - no chyba nie taka kolejność ;p
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Luko_b
Posty: 211
Rejestracja: 19 sty 2020, 10:14
Has thanked: 154 times
Been thanked: 66 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Luko_b »

Probe9 pisze: 09 sie 2022, 23:50 Apropo tej kończącej się kasy to właśnie, w ciągu 10 min wyprzedało się po 500 sztuk 2 figurek po 30$ (First Run), czyli cyk i 30k$. Oczywiście jest jeszcze po 1000 normalnej wersji.
Przeciez to jakies grosze. Jaka tam jest marza? 50% jak ma szczescie (do tego podatki). Oni sa w Nowym Jorku (o ile dobrze pamietam) i taka kasa to przyslowiowe „orzeszki” przy skali calego KDM.

Podtrzymuje swoje zdanie, ze kasa sie skonczyla (przynajmiej na dev i arty do obiecanych dodatkow). Od czasu printu KDM swiat sie zmienil i dlatego nie organizuja duzych zamowien bo kanal ktorym to robili wczesniej zniknal albo kosztuje duzo za duzo.

To oczywiscie moje gdybanie ale on juz nie jest „startupem”, nie ma opcji, ze „nie chce zarabiac na gotowych dodatkach” bo chce byc ekskluzywny. Jezeli tego nie robi to znaczy, z jakichs powodow nie moze.
Na ebayu wisza te dodatki w cenach 200-250usd i sa do kupienia, wisza tam (to zamyka temat ekskluzywnosci bo sa dostepne). To tez daje wiedze o tym po ile musialby je wystawic zeby sie faktycznie te dodatki sprzedaly (duzo ponizej tej ceny bo im wiecej ich na rynku tym beda tansze).
Moze nie jest tak, ze ta kasa skonczyla sie calkiem ale moim zdaniem nie ma jej na dokonczenie tego co obiecal a reprint starych dodatkow kosztuje za duzo zeby mu sie oplacal.
Probe9
Posty: 2461
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 649 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Probe9 »

Spoiler:
Mówimy o 10 minutach i 2 figurkach. W ciągu nocy "rozeszły" się również normalne wersje - po 1000 sztuk po 30$. To daje kolejne 300 000k. Rozumiem, że to też na waciki nie starczy ? Dalej mowa jedynie o 2 figurkach. A takich figurek i wyprzedaży jest więcej, a sklep przecież normalnie chodzi cały czas.

Ale jakie dodatki ? Rzucasz przedziałem 200-250$ ale rozstrzał w cenie dodatków jest tak duży, że to w ogóle nie jest miarodajne. Ostatno Dragon King za 250 euro (MSRP = 150$) zniknął po kilku minutach. No ale jak ktoś wystawia za 250$ Manhuntera (MSRP = 60$) to rzeczywiście może "wisieć". Wystawienie po 500 sztuk każdego dodatku zakończy się ich sprzedażą w ciągu 24h, 1000 sztuk rozejdzie się w ciągu tygodnia-dwóch. To daje kolejno 0,5 mln / 1 mln, leżący dosłownie na ziemi. A spokojnie może ceny MSRP o te 20$ podnieść. Koszt produkcji wysoki nie jest, a matryce już ma.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Luko_b
Posty: 211
Rejestracja: 19 sty 2020, 10:14
Has thanked: 154 times
Been thanked: 66 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Luko_b »

Probe9 pisze: 10 sie 2022, 10:05
Spoiler:
Mówimy o 10 minutach i 2 figurkach. W ciągu nocy "rozeszły" się również normalne wersje - po 1000 sztuk po 30$. To daje kolejne 300 000k. Rozumiem, że to też na waciki nie starczy ? Dalej mowa jedynie o 2 figurkach. A takich figurek i wyprzedaży jest więcej, a sklep przecież normalnie chodzi cały czas.

Ale jakie dodatki ? Rzucasz przedziałem 200-250$ ale rozstrzał w cenie dodatków jest tak duży, że to w ogóle nie jest miarodajne. Ostatno Dragon King za 250 euro (MSRP = 150$) zniknął po kilku minutach. No ale jak ktoś wystawia za 250$ Manhuntera (MSRP = 60$) to rzeczywiście może "wisieć". Wystawienie po 500 sztuk każdego dodatku zakończy się ich sprzedażą w ciągu 24h, 1000 sztuk rozejdzie się w ciągu tygodnia-dwóch. To daje kolejno 0,5 mln / 1 mln, leżący dosłownie na ziemi. A spokojnie może ceny MSRP o te 20$ podnieść. Koszt produkcji wysoki nie jest, a matryce już ma.
Gorm jest za 250usd, DK jest sa 300usd (i wisza niekupione). Wiec rynek ich nie wycenia na tyle. Co z tego, ze od czasu eo czasu ktos kupi taka droga sztuke? Nic bo na wieksza skale to nie pojdzie. Co mu da podniesienie ceny o 20usd jak nikt mu tego nie zrobi po takiej cenie jak kiedys. Wszystko, absolutnie wszystko kosztuje teraz wiecej i nie 15% wiecej.
Pomijasz tez fakt kosztow produkcji. Co z tego, ze mu wpadnie 300k jak polowe zje wyprodukowanie. Do tego podatki. Z tych 300k zostaje (100-120k). W ile osob to robia teraz? 4-5? Wtedy te 120k starcza na 3 miesiace pracy tych ludzi (i to zakladajac ze pracuja za mala kase).
Probe9
Posty: 2461
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 649 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Probe9 »

Luko_b pisze: 10 sie 2022, 10:34
Gorm jest za 250usd, DK jest sa 300usd (i wisza niekupione). Wiec rynek ich nie wycenia na tyle. Co z tego, ze od czasu eo czasu ktos kupi taka droga sztuke? Nic bo na wieksza skale to nie pojdzie. Co mu da podniesienie ceny o 20usd jak nikt mu tego nie zrobi po takiej cenie jak kiedys. Wszystko, absolutnie wszystko kosztuje teraz wiecej i nie 15% wiecej.
Pomijasz tez fakt kosztow produkcji. Co z tego, ze mu wpadnie 300k jak polowe zje wyprodukowanie. Do tego podatki. Z tych 300k zostaje (100-120k). W ile osob to robia teraz? 4-5? Wtedy te 120k starcza na 3 miesiace pracy tych ludzi (i to zakladajac ze pracuja za mala kase).
Zupełnie pomijasz fakt, że rynek się nieco zamroził właśnie z uwagi na zapowiedziany i oczekiwany preorder. Wcześniej DK za 300$ spokojnie chodził, Gorm za 200$ (jego MSRP to 75$, więc ta cena 200$ to był kosmos). Teraz ludzie się wstrzymują z zakupem bo czekają na ceny w preorderach.

Inna sprawa, że jeżeli uwazasz, że koszt produkcji figurki to 15$ (przy wielkości produkcji 1500+) to mocno się w tym temacie rozjeżdżamy :)

No ale nawet uznając tak absurdalne twierdzenie za prawdziwe, to sprowadziłeś ten wywód do tezy, że taka wyprzedaż starczy na 3 miesiące ( z tylko 2 figurek, a jednak sprzedają ich więcej + sklep działa cały czas). To jest 5 wyprzedaż w tym roku co daje wyprzedaż co 1.6 miesiąca. Jakoś to więc się spina nawet przy totalnie nierealnie zawyżonym koszcie produkcji.

Generalnie dla takiego projektu jak KDM - kasa leży na ziemi, wystarczy się tylko po nią schylić. Jeżeli są w stanie figurki sprzedać w ilości 3000 sztuk w ciągu 10h (po 30$ za sztukę) to sky is the limit z takim fanbasem :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Luko_b
Posty: 211
Rejestracja: 19 sty 2020, 10:14
Has thanked: 154 times
Been thanked: 66 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Luko_b »

Probe9 pisze: 10 sie 2022, 11:34
Luko_b pisze: 10 sie 2022, 10:34
Gorm jest za 250usd, DK jest sa 300usd (i wisza niekupione). Wiec rynek ich nie wycenia na tyle. Co z tego, ze od czasu eo czasu ktos kupi taka droga sztuke? Nic bo na wieksza skale to nie pojdzie. Co mu da podniesienie ceny o 20usd jak nikt mu tego nie zrobi po takiej cenie jak kiedys. Wszystko, absolutnie wszystko kosztuje teraz wiecej i nie 15% wiecej.
Pomijasz tez fakt kosztow produkcji. Co z tego, ze mu wpadnie 300k jak polowe zje wyprodukowanie. Do tego podatki. Z tych 300k zostaje (100-120k). W ile osob to robia teraz? 4-5? Wtedy te 120k starcza na 3 miesiace pracy tych ludzi (i to zakladajac ze pracuja za mala kase).
Zupełnie pomijasz fakt, że rynek się nieco zamroził właśnie z uwagi na zapowiedziany i oczekiwany preorder. Wcześniej DK za 300$ spokojnie chodził, Gorm za 200$ (jego MSRP to 75$, więc ta cena 200$ to był kosmos). Teraz ludzie się wstrzymują z zakupem bo czekają na ceny w preorderach.

Inna sprawa, że jeżeli uwazasz, że koszt produkcji figurki to 15$ (przy wielkości produkcji 1500+) to mocno się w tym temacie rozjeżdżamy :)

No ale nawet uznając tak absurdalne twierdzenie za prawdziwe, to sprowadziłeś ten wywód do tezy, że taka wyprzedaż starczy na 3 miesiące ( z tylko 2 figurek, a jednak sprzedają ich więcej + sklep działa cały czas). To jest 5 wyprzedaż w tym roku co daje wyprzedaż co 1.6 miesiąca. Jakoś to więc się spina nawet przy totalnie nierealnie zawyżonym koszcie produkcji.

Generalnie dla takiego projektu jak KDM - kasa leży na ziemi, wystarczy się tylko po nią schylić. Jeżeli są w stanie figurki sprzedać w ilości 3000 sztuk w ciągu 10h (po 30$ za sztukę) to sky is the limit z takim fanbasem :)
Ok. W takim razie skoro lezy to czemu po nia nie siegaja? Bo … nie maja czasu? Maja za duzo chajsu? Sa zajeci pisaniem, ze „pencil” jednak nie nie down? :)
Ja rozumie to zyczeniowe myslenie, tez tam bylem.
Tak jak juz pisalem, uwielbiam KDM (przeplacalem za dodatki z ogroma checia) ale teraz tam jest problem i moim zdaniem nie tylko z produkjca ale z kasa tez.
Zobaczymy, moze sie myle.
Luko_b
Posty: 211
Rejestracja: 19 sty 2020, 10:14
Has thanked: 154 times
Been thanked: 66 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Luko_b »

Na BGG Market wisi DK za 200 usd i nie schodzi. Ok jest ze stanow wiec do PL wyjdzie drozej ale to znaczy, ze w stanach tez nikt nie chce tyle za niego zaplacic.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 113 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: pavel »

Ale macie rozkminy. Gościa nie ma na Genconie drugi rok z rzędu, gdzie poprzedni to oczywisty covid, ale obecny to spory znak zapytania. Tonie w swoich fantazjach o grze, na pewno nie w pieniądzach. Na poprzednich Genconach, miał rekordowe kolejki do swojego stanowiska, wielu stało cały dzień żeby kupić podstawki (nie udawało się kupić) Teraz za swój podstawowy "crack" chce spory hajs. Rozkochał i uzależnił wielu graczy "narkomanów", fanów Pootsa, a teraz bezczelnie to wykorzystuję, karmiąc ich co jakiś czas koszulką, czy jakimś pinupem, o zgrozo figsem za 30$. Niektórzy codziennie sprawdzają czy w końcu towar się pojawi, ale nie ma nic, a ten z drugiej ręki, nie na nasze możliwości. Czekamy na głodzie patrząc za nowym westchnieniem Poots'a w formie update 156 i czytam co nasz guru napisał. On jest psychopatą jak jego twór. Są tacy co zamiast o grze, piszą o tym, że... są już zombiee i chyba mu bardzo żle życzą, hejt po części zrozumiały... Pewnie z chęcią odcięliby mu nogę, albo co gorsza dłonie, nie lwa, tylko Pootsa. Stworzył zakochanych w jego osobie, zostawi fanów z niezłą traumą, albo szaleństwem szpitalnym, bo nie znaleźli cracku. Sam jest sobie wininen, bo stworzył coś kultowego, a na ołtarzu nie ma kapłana, tylko plastik z lekko gołymi cherubinami.
Tak na serio, nie wycofałem się z wsparcia, ale jestem gdzieś po środku. Zastanawiałem się dlaczego CTG uznali Hoplomachusa V i Remastered za coś co było dla nich największym wyzwaniem, oczywiście sprostają wyzwaniu. Dowiedziałem się i uznałem, że to normalna sprawa i ich wyzwania, są dla nich do udźwignięcia. Gdzie jest granica możliwości Pootsa w robieniu ciągle tego samego tematu gry, przez tyle lat. Może tam w NY, za biurkiem już nie siedzi spokojnie zakręcony w długich włosach Adam, tylko ... Lio..Bettl, Butch, KingLionPoots.
Ostatnio zmieniony 10 sie 2022, 22:38 przez pavel, łącznie zmieniany 1 raz.
Probe9
Posty: 2461
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 649 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Probe9 »

Spoiler:
Bo jeżeli jest to część świadomej taktyki (a po części musi być bo inaczej sobie tego nie wyobrażam :D ) to musi jednocześnie dbać o "ekskluzywność" oferowanego produktu. Popatrz chociażby na ostatni sale i figurkę stanowiącą główne danie. Wrzucili na początek chyba 200 sztuk, zeszły w kilka minut i na discordzie i na fb drama. No to zaraz komunikat, że łaskawie dorzucą kolejne 200. I tak dorzucali chyba z 5-6 razy zanim w końcu przełączyli się z nią w tryb zwyklego preordera. No nie mogli tak odrazu ? :) Z punktu widzenia krótkoterminwego zarobku oni sporo rzeczy robią źle. Część sprawia wrażenie kiepskiego organizacji, ale część to chyba świadoma droga budowania marki. No i szczerze mówiąc przy żadnej innej grze nie spotkałem się z tak lojalnymi, wręcz radykalnymi w swoim oddaniu fanami. Oczywiście są też tacy, którzy jadą po nim równo - ale ostatecznie i tak kupują :)
Luko_b pisze: 10 sie 2022, 13:43 Na BGG Market wisi DK za 200 usd i nie schodzi. Ok jest ze stanow wiec do PL wyjdzie drozej ale to znaczy, ze w stanach tez nikt nie chce tyle za niego zaplacic.
To jest dobra cena i obstawiam, że u nich w sklepie nie będzie taniej. Więc to raczej kwestia tego, że na bgg raczej mało kto patrzy (a w szczególności na podstrony dodatków) bo większość transakcji odbywa się na fb i discordzie i tam DK chodził spokojnie za 200-250$.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Luko_b
Posty: 211
Rejestracja: 19 sty 2020, 10:14
Has thanked: 154 times
Been thanked: 66 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Luko_b »

Probe9 pisze: 10 sie 2022, 18:44
Spoiler:
Bo jeżeli jest to część świadomej taktyki (a po części musi być bo inaczej sobie tego nie wyobrażam :D ) to musi jednocześnie dbać o "ekskluzywność" oferowanego produktu. Popatrz chociażby na ostatni sale i figurkę stanowiącą główne danie. Wrzucili na początek chyba 200 sztuk, zeszły w kilka minut i na discordzie i na fb drama. No to zaraz komunikat, że łaskawie dorzucą kolejne 200. I tak dorzucali chyba z 5-6 razy zanim w końcu przełączyli się z nią w tryb zwyklego preordera. No nie mogli tak odrazu ? :) Z punktu widzenia krótkoterminwego zarobku oni sporo rzeczy robią źle. Część sprawia wrażenie kiepskiego organizacji, ale część to chyba świadoma droga budowania marki. No i szczerze mówiąc przy żadnej innej grze nie spotkałem się z tak lojalnymi, wręcz radykalnymi w swoim oddaniu fanami. Oczywiście są też tacy, którzy jadą po nim równo - ale ostatecznie i tak kupują :)
Luko_b pisze: 10 sie 2022, 13:43 Na BGG Market wisi DK za 200 usd i nie schodzi. Ok jest ze stanow wiec do PL wyjdzie drozej ale to znaczy, ze w stanach tez nikt nie chce tyle za niego zaplacic.
To jest dobra cena i obstawiam, że u nich w sklepie nie będzie taniej. Więc to raczej kwestia tego, że na bgg raczej mało kto patrzy (a w szczególności na podstrony dodatków) bo większość transakcji odbywa się na fb i discordzie i tam DK chodził spokojnie za 200-250$.
I ja tu absolutnie nie jestem bez grzechu. „Odkrylem” KDM na tyle wczesnie, ze 1.5 przylecialo z oficjalnego sklepu ale za pozno na dodatki i za nie przeplacilem slono. W dodatku mam wszystko w PL (chwala sirYaro za to, drukowane na papierze 350 i dodatkowo foliowane. Ksiazke mam lepiej wydana niz orginal :D) wiec jestem fanboyem KDM pelna geba. Niemniej noz mi sie w kieszeni otwiera jak widze jego (ich) kolejne wymowki. Jakis powod tego musi byc i o ile GCE mozna przykryc „polerowaniem mechanik i wygladu” to ciezko mi uwierzyc, ze sa zasypani hajsem i nie chca zarabiac. IMO gdzies jest trup w szafie i ja go szukam w lancuchu produkcyjnym/dostawczym/kosztach.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3375
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1050 times
Been thanked: 2050 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Ardel12 »

Oby tak było, że świadomie wrzucają to partiami budując hype i poczucie posiadania czegoś unikalnego by robić w łatwy sposób szmal kiedy im potrzeba. To wtedy oznacza, że dobrze kombinują i o GCE i dalsze dodatki mogę być spokojny. Gorzej jeśli robią to tak o, bez planu i pomysłu...wtedy kasa już stracona xD

Nie dowiemy się, wglądu w finanse dokładnego nie mamy, więc pozostaje zgadywanie jak to wszyscy robią i argumentują pod swoją wizję. Ja na razie pozostaje neutralny i cały ten cyrk oglądam jeszcze z boku.
Probe9 pisze: 10 sie 2022, 18:44 Oczywiście są też tacy, którzy jadą po nim równo - ale ostatecznie i tak kupują
Do tego typu mi najbliżej, ale nie kupuję rzeczy nie dających gameplayu. 30$ za figurkę...czasem nawet bez żadnych kart. Dla mnie totalna abstrakcja. KDM oferuje tony figurek. GCE zaoferuje drugie tyle(jak nie więcej). Na prawdę się dziwię, że ludzie kupują te figurki w sklepie, a jeszcze bardziej potem na eBay za te holendarne ceny.
Probe9 pisze: 10 sie 2022, 18:44 To jest dobra cena i obstawiam, że u nich w sklepie nie będzie taniej. Więc to raczej kwestia tego, że na bgg raczej mało kto patrzy (a w szczególności na podstrony dodatków) bo większość transakcji odbywa się na fb i discordzie i tam DK chodził spokojnie za 200-250$.
200$ za DK powiedziałbym, że umiarkowana. Cenowo pojedynczych dodatków się po prostu nie opłaca kupować. Poluje się na kolekcje nawet z dublami dla nas. Tacy sprzedający preferują sprzedać taniej a załatwić wszystko jedną przesyłką. Ja większość swojej tak ugrałem i w sumie jak przeliczałem, to zapłaciłem tyle za podstawkę + wszystkie dodatki EoD#1 ile zapłaciłbym po cenie SCD ze sklepu + VAT, ale miałem farta.
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: olsszak »

Takie ogólne spostrzeżenie mam - osoby, które narzekają na Pootsa to nie mają w co grać czy o co chodzi? Ten gość jest ogólnie perfekcjonistą, swoje produkty lubi dopieszczać do granic możliwości, często zaczynając ponownie "from scratch". Co Wam zmieni wiedza czy to jakieś dopieszczanie, czy łańcuch dostaw czy po prostu tak zdecydował?

Jedno jest pewne - dostaniemy w ramach Gambler Chest duuuuuużo więcej niż wartość 100 usd które włożyliśmy kiedyś. Nawet uwzględniając wartość pieniądza w czasie jakby ktoś się czepiał ;)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 113 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: pavel »

olsszak pisze: 11 sie 2022, 14:12 Takie ogólne spostrzeżenie mam - osoby, które narzekają na Pootsa to nie mają w co grać czy o co chodzi? Ten gość jest ogólnie perfekcjonistą, swoje produkty lubi dopieszczać do granic możliwości, często zaczynając ponownie "from scratch". Co Wam zmieni wiedza czy to jakieś dopieszczanie, czy łańcuch dostaw czy po prostu tak zdecydował?

Jedno jest pewne - dostaniemy w ramach Gambler Chest duuuuuużo więcej niż wartość 100 usd które włożyliśmy kiedyś. Nawet uwzględniając wartość pieniądza w czasie jakby ktoś się czepiał ;)
Tu nie chodzi o narzekanie. Gdyby wspierający tylko narzekali, to byłoby w miarę kulturalnie. Tu raczej chodzi o tych co nie maja granic w tym co piszą, zwykle sięgają do hejtu już dla mnie niezrozumiałego, nie tylko dla mnie. To raczej zjawisko do badań😀
https://youtu.be/I4_PyqOVvZI
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: olsszak »

pavel pisze: 11 sie 2022, 14:52
olsszak pisze: 11 sie 2022, 14:12 Takie ogólne spostrzeżenie mam - osoby, które narzekają na Pootsa to nie mają w co grać czy o co chodzi? Ten gość jest ogólnie perfekcjonistą, swoje produkty lubi dopieszczać do granic możliwości, często zaczynając ponownie "from scratch". Co Wam zmieni wiedza czy to jakieś dopieszczanie, czy łańcuch dostaw czy po prostu tak zdecydował?

Jedno jest pewne - dostaniemy w ramach Gambler Chest duuuuuużo więcej niż wartość 100 usd które włożyliśmy kiedyś. Nawet uwzględniając wartość pieniądza w czasie jakby ktoś się czepiał ;)
Tu nie chodzi o narzekanie. Gdyby wspierający tylko narzekali, to byłoby w miarę kulturalnie. Tu raczej chodzi o tych co nie maja granic w tym co piszą, zwykle sięgają do hejtu już dla mnie niezrozumiałego, nie tylko dla mnie. To raczej zjawisko do badań😀
https://youtu.be/I4_PyqOVvZI
Obejrzę sobie w wolnej chwili :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
MgK1989
Posty: 322
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 126 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: MgK1989 »

Panowie i Panie, a jak to wygląda z punktu widzenia realnej gry- macie już poogrywaną mocno podstawkę? Dodatki są must have z punktu widzenia gry(mechanik/różnorodności) czy to po prostu jak każdy geek fajnie jest mieć produkt mimo, że się go w sumie nie wykorzystuje w trakcie samego grania?
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 39 times
Been thanked: 188 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: krecilapka »

Z punktu widzenia realnej gry to nie potrzebujesz żadnych dodatków w obecnej chwili by czerpać radość z rozgrywki. KDMem bawię się od paru lat i nadal mi się nie ograł. Owszem, zacząłem dorzucać dodatki do niego by dodać nowego powiewu, ale nadal nie mam ogranych wszystkich. Pod pojęciem "ogranych" oznacza, że W OGÓLE jeszcze po nie nie sięgnąłem.
Jak grałem sam w domu solo co 2-3 dni to rozgrywka leciała "szybko" i gdzies tak w około połtorej miesiąca mogłem zrobić kampanię.
Jak grałem z kumplem takie "raz na tydzień" to zajmuje nam to pół roku. A zanim sięgniesz po dodatek jakiś, warto podstawkę samą ze dwa razy ograć. Do tej gry nie dołożysz wszystkich dodatków bo się nie da. Wzajemnie się wykluczą, rozgrywka wyjdzie bez sensu. Rozsądnym jest jak się chce coś dodać, to dołożyć po ok. 2-3. Co daje fizycznie, czasowo LATA rozgrywki! A dochodzą 2 duże kampanie ze Smoka i Światłożercy oraz taki średniak z Rycerza Kwiatów, które też można dopalić dodatkami.
Żeby ograć wszystko chociaż tylko raz, trzeba być turbo fanem tego systemu i mieć w pytę czasu :). Lata temu mogłem się miesiącami zastanawiac który dodatek kupic bo wniesie najweicej grywalnosci. Ale pózniej to się kupowało "bo był". Gdyby nie to, że dodatki są białymi krukami to ich kupowanie zanim nie zagrasz w podstawkę nie miałoby sensu. Ale obecnie kupowanie czegokolwiek ma sens jako lokata kapitału :D
Luko_b
Posty: 211
Rejestracja: 19 sty 2020, 10:14
Has thanked: 154 times
Been thanked: 66 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Luko_b »

olsszak pisze: 11 sie 2022, 14:12 Takie ogólne spostrzeżenie mam - osoby, które narzekają na Pootsa to nie mają w co grać czy o co chodzi? Ten gość jest ogólnie perfekcjonistą, swoje produkty lubi dopieszczać do granic możliwości, często zaczynając ponownie "from scratch". Co Wam zmieni wiedza czy to jakieś dopieszczanie, czy łańcuch dostaw czy po prostu tak zdecydował?

Jedno jest pewne - dostaniemy w ramach Gambler Chest duuuuuużo więcej niż wartość 100 usd które włożyliśmy kiedyś. Nawet uwzględniając wartość pieniądza w czasie jakby ktoś się czepiał ;)
Dyskusja jest o reprincie szarych dodatkow i tym dlaczego ich nie ma. GC to inna bajka. Szarych dodatkow nie musi juz dopieszczac.
Probe9
Posty: 2461
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 649 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Probe9 »

olsszak pisze: 11 sie 2022, 14:12 Takie ogólne spostrzeżenie mam - osoby, które narzekają na Pootsa to nie mają w co grać czy o co chodzi? Ten gość jest ogólnie perfekcjonistą, swoje produkty lubi dopieszczać do granic możliwości, często zaczynając ponownie "from scratch". Co Wam zmieni wiedza czy to jakieś dopieszczanie, czy łańcuch dostaw czy po prostu tak zdecydował?

Jedno jest pewne - dostaniemy w ramach Gambler Chest duuuuuużo więcej niż wartość 100 usd które włożyliśmy kiedyś. Nawet uwzględniając wartość pieniądza w czasie jakby ktoś się czepiał ;)
Trudno mi się wypowiadać za wszystkich, ale tu raczej nie chodzi o sam fakt opóźnień. Bardziej o totalny brak szacunku do ludzi, którzy sfinansowali jego "marzenie". O ciągłe kręcenie, kłamstwa, a ostatnio także - o coraz bardziej bezczelny ton i styl jego wypowiedzi. No ale jeżeli komuś to nie przeszkadza, bo ogólnie na GC wyjdzie na + to jego prawo.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: olsszak »

Probe9 pisze: 11 sie 2022, 16:36
olsszak pisze: 11 sie 2022, 14:12 Takie ogólne spostrzeżenie mam - osoby, które narzekają na Pootsa to nie mają w co grać czy o co chodzi? Ten gość jest ogólnie perfekcjonistą, swoje produkty lubi dopieszczać do granic możliwości, często zaczynając ponownie "from scratch". Co Wam zmieni wiedza czy to jakieś dopieszczanie, czy łańcuch dostaw czy po prostu tak zdecydował?

Jedno jest pewne - dostaniemy w ramach Gambler Chest duuuuuużo więcej niż wartość 100 usd które włożyliśmy kiedyś. Nawet uwzględniając wartość pieniądza w czasie jakby ktoś się czepiał ;)
Trudno mi się wypowiadać za wszystkich, ale tu raczej nie chodzi o sam fakt opóźnień. Bardziej o totalny brak szacunku do ludzi, którzy sfinansowali jego "marzenie". O ciągłe kręcenie, kłamstwa, a ostatnio także - o coraz bardziej bezczelny ton i styl jego wypowiedzi. No ale jeżeli komuś to nie przeszkadza, bo ogólnie na GC wyjdzie na + to jego prawo.
Tylko gdzie masz ten brak szacunku? czy bezczelność? Gdzieś poza KS? bo ja jestem daleki od bycia jego akolitą, ale spojrzałem na ostatni update i nie dostrzegam tego o czym mówisz. Mógłbyś mnie naprowadzić?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Probe9
Posty: 2461
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 649 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Probe9 »

olsszak pisze: 11 sie 2022, 17:01
Tylko gdzie masz ten brak szacunku? czy bezczelność? Gdzieś poza KS? bo ja jestem daleki od bycia jego akolitą, ale spojrzałem na ostatni update i nie dostrzegam tego o czym mówisz. Mógłbyś mnie naprowadzić?
No dla mnie okłamywanie wspierających to jednak wyraz braku szacunku. Jeżeli raz mówi, że jest już na danym etapie i X jest skończone to gdy potem pisze, że prawie skończył pracę nad X to chyba coś jest nie tak :)

No ale żeby były też konkretne wypowiedzi to:
If you feel the Gamblers Chest has taken too long, then I will say it has taken the exact amount of time it has needed.
Czy takie zdanie nie jest bezczelnością po takich opóźnieniach, przekładaniach i generalnie ciągłym ściemnianiu ? :)

Ale i tak jednym z moich osobistych faworytów było:
If my delays and the way I am pursing my dream of creating the best content I can is causing you anguish. Please, I urge you to reach out to support@kingdomdeath.com
You are supporting the pursuit of my selfish creation and there is no reason for you to suffer or feel terrible for or from that. Please be kind to yourself first. Especially if you are on the verge of posting something here, that another backer might feel is toxic.
No generalnie fajnie, że frajerzy sfinansowaliście moje marzenie, a jak macie potrzebę, żeby ponarzekać na to, że Was olewam to sobie napiszcie na specjalny adres, który stworzyłem spejcalnie po to, żeby móc mieć na Was wywalone jeszcze bardziej ;p

No i to ciągłe pisanie o tym, że wszyscy to wielka rodzina itp. i takie nawijanie makaronu, ogólnie dość protekcjonalny ton, bo on w sumie wie, że doszedł do momentu, w który mu nikt nic nie zrobi. Albo będą ludzie grzecznie czekać albo mogą conajwyżej poprosić o refunda, który jest na tym etapie totalnie nieopłacalny (no chyba, że dla Adama, który odda z łaską 100$ a potem opyli towar za 500$ ;p). Dla mnie jego nieobecność na GenCon to wynikała bardziej z obawy o ewentualne konfrontacje niż braku $.

P.S Updaty nie są pisane przez niego. Te fragmenty cytowane wyżej to akurat taki wyjątek, w którym sam postanowił zabrać głos i ta jego maniera i protekcjonalizm tak z niego biją, że niewykluczone, że dlatego piszą je teraz inni :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: olsszak »

Rozumiem już do czego pijesz, ale może ja po prostu śledząc oba KS już wiem jaki on jest i mam troszkę wyrąbane. On z tego co pamiętam już kiedyś wielokrotnie podkreślał, że ta gra to realizacja jego marzeń i ma być idealnie taka jak chce. Jeśli wymaga to wydłużenia harmonogramu o 2 czy 3 lata - "So be it".

De facto wspierając KS nr 2 po prostu już wiedziałem, że pierwotne terminy można wyrzucić do śmieci.

Mam trochę inną tezę co do opóźnień (bo wszyscy tutaj stawiamy jakieś tezy mając ograniczony dostęp do informacji) - możliwe, że mając na uwadze ogólnoświatową sytuację z shippingiem on po prostu nie chce dostarczyć gry teraz jak ceny wciąż wariują i wyrzucać kasy w błoto ? Przyznam zupełnie szczerze, że ja wolałbym nie dostawać 5 dostaw tylko już jedną, porządną...


W kwestii tego co piszesz, że tu przytulił 30k itp. to moim zdaniem są to "orzeszki". Nic nie wiemy o kosztach stałych ani zmiennych jego firmy, nie wiemy nic o kosztach produkcji a co za tym idzie o marży (zarobek na produkcie to nie tylko różnica między przychodem a kosztem produkcji, ważny jest Techniczny Koszt Wytworzenia). Moim zdaniem ciągłe braki w sklepach wynikają na pewno po części z chęci utrzymania ekskluzywności produktu, ale niestety również z zaburzonych łańcuchów dostaw oraz ograniczonej przepustowości linii produkcyjnych. To nie jest tak, że oni mają swoją fabrykę. Zarówno na slot w fabryce oraz slot na transport musisz sie zapisać a to w dzisiejszych czasach nie jest łatwe
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 39 times
Been thanked: 188 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: krecilapka »

olsszak pisze: 11 sie 2022, 14:12Jedno jest pewne - dostaniemy w ramach Gambler Chest duuuuuużo więcej niż wartość 100 usd które włożyliśmy kiedyś. Nawet uwzględniając wartość pieniądza w czasie jakby ktoś się czepiał ;)
100? Nie no coś Ty, przecież opłat za Cło, Vat + przesyłkę będzie dużo więcej niż stówka. Póki co Poots zapowiedział, że wartość wpisywana będzie taka jak w dniu sprzedaży. Pewnie będzie to ok. 450 $, przy tym już się nie da wymigać z cła, VAT-u. I to akurat wszyscy zapłacą równo, niezależnie od tego czy kupowali po 100$ czy 350$. O to też się ludzie burzą ;).
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: olsszak »

krecilapka pisze: 11 sie 2022, 18:01
olsszak pisze: 11 sie 2022, 14:12Jedno jest pewne - dostaniemy w ramach Gambler Chest duuuuuużo więcej niż wartość 100 usd które włożyliśmy kiedyś. Nawet uwzględniając wartość pieniądza w czasie jakby ktoś się czepiał ;)
100? Nie no coś Ty, przecież opłat za Cło, Vat + przesyłkę będzie dużo więcej niż stówka. Póki co Poots zapowiedział, że wartość wpisywana będzie taka jak w dniu sprzedaży. Pewnie będzie to ok. 450 $, przy tym już się nie da wymigać z cła, VAT-u. I to akurat wszyscy zapłacą równo, niezależnie od tego czy kupowali po 100$ czy 350$. O to też się ludzie burzą ;).
Nie gadaj ! To muszę to zbadać, bo to wyjdzie jakaś zrąbana i niepotrzebna kwota, kiedy można spłacić mniejsza. Masz gdzieś jakiś link do bgg lub redita? Bo chyba to przegapiłem :(
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Probe9
Posty: 2461
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 649 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Probe9 »

Spoiler:
Ja generalnie nie mam żadnego problemu z opóźnieniami, wspieram dużo KSów, czekałem już i 2 lata po terminie i spoko. Ale zwracam uwagę na komunkację, a ona jest w jego przypadku na bardzo słabym poziomie. Wole jak ktoś napisze wprost, że jest w dupie i potrzebuje dodatkowego roku - spoko. Ale jak ktoś ciągle ściemnia to jednak pozostaje niesmak. No i tak jak wspomniałem - ton jego wypowiedzi jest tragiczny.

Spoiler:
Ale ja te 30k umieściłem w konkretnym kontekście :) Tyle dostał z 2 figurek w ciągu kilkudziesięciu minut, nigdzie nie napisałem, że on dzięki temu będzie żył jak pączek w maśle przez pół roku ;) Ale wrzucałem też wyniki znacznie wyższe - w sumie z tych 2 figurek w ciągu 10h zebrał 300k - a to już jest konkretny pieniadz (jak na szybką sprzedaż 2 produktów). Wcześniej wrzucałem podobne wyniki dla poprzedniej sprzedaży gdzie poszło ponad 2000 sztuk. Jakiś czas temu wrzucił też kilkaset sztuk Gorma, też się rozeszło szybciutko. Generalnie bardziej chodziło o to, że gdyby rzeczywiście płynność finansowa była poważnie zagrożona, to te preordery na EoD#1 już dawno by wrzucił i spokojnie 1,5-2 mln $ by wpadło. I to bez żadnych kosztów własnych, bo przecież do opóźnień już ludzi przyzwyczaił, więc jakby je dostarczył za 1,5 roku to ludzie jakoś by to łykneli. Mógłby spokojnie ze zleceniem produkcji z pół roku na luzie poczekać :) Oczywiście, wszystkiego nie wiemy, ale moje zdanie jest takie, że przy takim produkcie jakim jest KDM, gdyby miał problemy z kasą to byłby to jakiś kryminał.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
ODPOWIEDZ