Summoner Wars (Colby Dauch)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Banan2 »

FactoryOfIdeas pisze:Jako, że sporo rzeczy jest jeszcze do ustalenia to odpowiem tylko na część pytań i to też bardziej ogólnikowo:

ad1. Planowany termin wydania to prawdopodobnie 3 kwartał 2013. Chyba, że okoliczności pozwolą wydać grę wcześniej :-)
ad.3 Na początek wyjdą - jednocześnie - dwa starter sety (Gobliny vs Krasnoludy oraz Orki vs Elfy)

Co do ceny - na razie niczego nie mogę obiecać, ale oczywiście staramy się, żeby była jak najniższa.
Jakieś nowe wieści? Zwłaszcza o Master Secie.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1093
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 86 times
Been thanked: 31 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Rafal_Kruczek »

Banan2 pisze:
FactoryOfIdeas pisze:Jako, że sporo rzeczy jest jeszcze do ustalenia to odpowiem tylko na część pytań i to też bardziej ogólnikowo:

ad1. Planowany termin wydania to prawdopodobnie 3 kwartał 2013. Chyba, że okoliczności pozwolą wydać grę wcześniej :-)
ad.3 Na początek wyjdą - jednocześnie - dwa starter sety (Gobliny vs Krasnoludy oraz Orki vs Elfy)

Co do ceny - na razie niczego nie mogę obiecać, ale oczywiście staramy się, żeby była jak najniższa.
Jakieś nowe wieści? Zwłaszcza o Master Secie.
Pozdrawiam
Ja master Set już mam.
Dlatego interesuje mnie,
Czy karty będą takie same jak w wersji amerykańskiej, jeśli chodzi o o wielkość, a tym samym, czy będzie można uzyć planszy z Master Set i czy też bedzie wymagać dość nietypowych koszulek na karty?

Co do wydania Master Set Wydawca będzie mysleć o nim, dopiero gdy starter sety beda się znakomicie sprzedawać.
Ostatnio zmieniony 08 sie 2013, 23:19 przez Rafal_Kruczek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
FactoryOfIdeas
Posty: 90
Rejestracja: 08 sty 2013, 12:30

Re: Summoner Wars

Post autor: FactoryOfIdeas »

Na początek wydamy - zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami - dwa starter sety.
Do końca roku pojawi się też kilka talii frakcyjnych oraz pewnie coś jeszcze - zobaczycie co :-)
Co do Master Seta, to oczywiście wciąż mamy go w planach - jeśli gra dobrze przyjmie się na rynku, to będziemy robili wszystko, żeby pojawił się dużo szybciej niż pierwotnie planowaliśmy.
Karty w PL edycji będą ciut mniejsze niż amerykańskie, ale różnica będzie raczej niedostrzegalna gołym okiem. Rozmiar wciąż będzie standardowy, także nie powinno być problemu z dopasowaniem koszulek.
Summoner Wars:
Esensja.pl - 100% Świat Gier Planszowych #25 - 10/10
ZnadPlanszy - 10/10 Board Times - 5/5
Games Fanatic - 8/10 Polter - 8/10
....
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1093
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 86 times
Been thanked: 31 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Rafal_Kruczek »

FactoryOfIdeas pisze:Na początek wydamy - zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami - dwa starter sety.
Do końca roku pojawi się też kilka talii frakcyjnych oraz pewnie coś jeszcze - zobaczycie co :-)
Co do Master Seta, to oczywiście wciąż mamy go w planach - jeśli gra dobrze przyjmie się na rynku, to będziemy robili wszystko, żeby pojawił się dużo szybciej niż pierwotnie planowaliśmy.
Karty w PL edycji będą ciut mniejsze niż amerykańskie, ale różnica będzie raczej niedostrzegalna gołym okiem. Rozmiar wciąż będzie standardowy, także nie powinno być problemu z dopasowaniem koszulek.
To była swietna wiadomosc na poczatku roku z tym polskim wydaniem. Ciesze się, że już coraz bardziej się konkretyzuje.

Bardzo dobrze że bedzie jakaś alternatywa dla LCG, jeśli chodzi o gry dwuosobowe. Bardzo lubie Netrunnera ,ale nie za bardzo mnie stać żeby być ciągle na bieżąco(50 zl miesiecznie na datapacki), a w porównaniu Z MtG to już zupełnie... A jest to też oszczednośc czasu na składaniu i poprawianiu talii.

Co do rozmiaru kart - Plaid Hat zmienił w pewnym momencie drukarnie i podobno takze minimalnie rozmiar kart. Ja mam Master set i jesli uznać Mtg za standard, jesli chodzi o koszuki to lekka róznica jest. Obkładałem je bodajże w koszulki Dominionowe - Euro i były troche za duze.
Na bgg ktos robił nawet badania
http://boardgamegeek.com/thread/716558/ ... mprehensiv
Ale koszulki to drobiazg.
Wazne zeby sie gra rozkręciła wtedy moze pojawia sie wszsystkie frakcję, reinforcemnety , maty do gry lub twarde plansze itp. itd.

p.s. To ciekawe ze do tej pory nie znalazł się ( lub nie ujawnił) polski wydawca na Mice & Mistics
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

Rafal_Kruczek pisze:
p.s. To ciekawe ze do tej pory nie znalazł się ( lub nie ujawnił) polski wydawca na Mice & Mistics

Może dlatego, że gra jest po prostu słaba? :-)
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: zephyr »

Rafal_Kruczek pisze: Bardzo dobrze że bedzie jakaś alternatywa dla LCG, jeśli chodzi o gry dwuosobowe. Bardzo lubie Netrunnera ,ale nie za bardzo mnie stać żeby być ciągle na bieżąco(50 zl miesiecznie na datapacki), a w porównaniu Z MtG to już zupełnie... A jest to też oszczedność czasu na składaniu i poprawianiu talii.
Naprawdę nie rozumiem skąd pomysł że SW jest jakąkolwiek alternatywą dla LCG/CCG.
Deckbuilding SW jest bardzo ograniczony, można zmienić trochę kompozycję "planktonu", wymienić bohatera (trzymając się limitu 3). Jest to jakaś customizacja, ale w porównaniu do składani talii mocno ograniczona...

I szkoda że nie ma Master Seta. IMO to właśnie Master set jest sensownym starterem. Zwykłe startery są mocno średnie. Master ma sensowną ilość armii i porządną planszę. Ale może faktycznie tańszy starter ma więcej sensu ekonomicznie.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Summoner Wars

Post autor: BartP »

No taka alternatywa, że są karty, jest kombowanie, jest walka, jest wrażenie grania w kolekcjonerską karciankę. A tak naprawdę dostajesz zestaw zbalansowanych, predefiniowanych talii, dla mnie też rewelacja. LCG i CCG niestety odpadają, bo nie lubię budowania talii, lubię nimi natomiast grać ;].
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: zephyr »

jest wrażenie grania w kolekcjonerską karciankę
No właśnie nie ma. Kolekcjonerska karcianka to zróżnicowane możliwości budowania talii. Jak chcę mogę mieć talię bez postaci, bez energii/kasy/landów/itd, na samych dziwnych interakcjach itd. W SW masz bardzo sztywno wyznaczone co talia może mieć i ile tego ma mieć. A same jednostki mają bardzo ograniczone interakcje swoich zdolności. Można trochę popakować talię, ale swobody jest na tyle mało, że nie ma nawet iluzji dużej ilości możliwości.

Nie mówię ze to źle. Ale to naprawdę nie jest alternatywa dla LCG/CCG, po co wprowadzać w błąd ludzi którzy lubią karcianki.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Summoner Wars

Post autor: BartP »

Cóż, dla mnie jest to alternatywa. Pewnie dlatego, że oczekuję od karcianej gry (kiedyś jedynie kolekcjonerskich) talii opartej na pomyśle, z jakąś tam synergią, walki z przeciwnikiem itd. Ja zawsze w tego typu karciankach (Magic, Kult) lubiłem po prostu grę, a nie składanie talii (bo miałem zawsze jedną, bardzo lekko modyfikowaną, bo ówcześnie kasy nie miałem). Stąd moje spojrzenie na alternatywę. W Summonerze jak chcę zagrać w jakimś innym stylu, to sięgam po inną rasę.
Podsumowując, dla mnie Summoner to esencja rozrywki, brak składania talii to plus.
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: ajfel »

Myślę, że prawda leży pośrodku.
Faktycznie możliwości przy budowie talii są bardzo skromne, można coś tam pozdmienić, pokomninować z najemnikami etc, nijak jednak ma się to do niezliczonych kombinacji w LCG. Z drugiej strony jednak, wraz z taliami second summoner tych możliwości zaczyna przybywać i z biegiem czasu w SW wariant deckbuildingowy może się znacząco rozrosnąć.

Osobiście jednak w Summoner Wars nie bawię się z modyfikacje talii (do tego mam Netrunnera;) ), więcej radochy sprawia mi zamiana frakcji mdzy rozgrywkami, niż korekty w jednym decku.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 648 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: pan_satyros »

Dla mnie Summoner Wars to świetna gra i tyle. Nie czuję, by mogła zastąpić LCG, czy inne DB, ale przykładając do niej inne kryterium radzi sobie świetnie.
Jest to zwyczajnie bardzo dobrze zbalansowana karcianka konfrontacyjna z banalnymi zasadami. Do tego przypomina mi walki z Heroes III a to wielki plus.
Na pewno przy okazji premiery PL wydania poświecę serii nieco miejsca na ZnadPlanszy.
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: zephyr »

Ja mam master set i grę traktuję jako lekki tytuł z mechaniką gdzieś pomiędzy bitewniakiem, a karcianką.
Gra się pryzjemnie, a rasy są cikawie zrobione i różnorodne. Jako lekkie turlanie kostakmi z odrobiną taktyki IMO sprawdza się bardzo dobrze.

Ale gram też w Netrunnera i Call of Cthulhu i naprawdę z deckbuildingiem to ta gra ma niewiele wspólnego (chyba że faktycznie jakieś bardzo zmienione zasady z dodatków)

A wracając do samej gry. Nie grałem jakoś bardzo dużo ale mam wrażenie ze bohaterowie + system many strasznie spłycają strategię. Za bardzo opłaca się wyrzucać wszystkie karty na manę i przyzywać tylko bohaterów. Czy bardziej doświadczeni gracze mają inne spostrzeżenia?
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

Oj mylisz się mylisz :-) We wszystkich 16 taliach są chyba 3, w której taktyka na Czempionów jest rzeczywiście najbardziej efektywna. Pograj więcej, pokombinuj z poszczególnymi jednostkami, kombosami itd.

Dobry, doświadczony gracz, który zna swoją talię i jej plusy zwyczajnie nie pozwoli ci dotrwać do wystawienia Czempionów, albo nie dopuści do sytuacji, w której masz więcej niż jednego na planszy - a z jednym łatwo jest sobie poradzić.
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: zephyr »

Jakiś plankton trzeba wystawiać, Eventy też bywają mocne. Ale mam wrażenie ze jest strasznie dużo mechanizmów które sprawiają że championi są dużo mocniejsi niż normalne jednostki.

- karty typu "jeśli masz mniej jednostek"
- to że każdy trup to mana dla przeciwnika
- limit rozkazów na turę
- różnica siły zwykłej jednostki i championa

Jakieś jednostki podstawowe są potrzebne, choćby po to żeby wykorzystać limit albo blokować przejście, ale mam wrażenie że championi są bardzo mocni w tej grze. A w talii jest ich tylko 3 i mogą kiepsko podejść.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: Summoner Wars

Post autor: kaszkiet »

Warto jednak pamiętać, że w Summoner Wars trzeba zabić Summonera przeciwnika, a nie zniszczyć jego talię, dlatego taktyka na samych championów może nie być zbyt dobra.
Poza tym istnieje wiele mocnych commonów, które dobrze współpracują ze sobą, Summonerem i Eventami.
Każda talia czymś się charakteryzuje i pozwala na zróżnicowane podejście do bitew.

Mountain Vargath premiują ofensywną taktykę z wystawianiem Summonera na zagrożenie (bo dodaje siły swoim commonom).
Tundra Orcs mogą rozstawiać lodowe ściany, które ranią przeciwników.
Filth są dzięki mutacjom bardzo elastyczni i jednostka, która dostała się między szyki przeciwnika, może nagle zmienić całkowicie swoje właściwości.
Guild Dwarves mogą skupić się na szybkim zniszczeniu ścian przeciwnika, dzięki inżynierom.
Mercenaries mogą próbować wprowadzić Stone Golema, żeby wystawić jednostki na połowie przeciwnika.

Możliwości jest wiele i też nie jest tak, że każda rasa ma skuteczną tylko jedną taktykę.
Z tezą o zbieraniu na championów zgodziłbym się w zasadzie tylko w przypadku Shadow Elves, gdzie rzeczywiście dosyć skuteczne jest uciułanie na hydrę i zmiecenie nią przeciwnika (ale to jest konkretny jeden champion, a nie wszyscy).
Podsumowując - nie do końca się z tą teorią zgadzam :)
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Summoner Wars

Post autor: pingus »

Taktyka championów jest bardzo dobra i rzeczywiście dominująca, ale w tych "starszych" deckach typu Phoenix Elves, Tundra Orcs (Grognack nie Torgan) i Guild Dwarves. Od Master Seta, dzięki Mountain Vargath, Swamp Orcs, Sand Goblins jako frakcjom bardziej commonowym z jednej strony oraz Deep Dwarfom jako prawdopodobnie najlepszej frakcji obronnej, poprzez Filth i Mercenary, które poprzez swoją specyfikę wymagają nowego podejścia, aż wreszcie po nowych summonerów do pierwszych frakcji, gra robi się coraz bardziej "common friendly". Bardzo polecam szczególnie Maldarię, Fricka i Bolviego (chociaż osobiście za nim nie przepadam to rozumiem, że daje mnóstwo zabawy).

Przy pierwszych frakcjach szczególnie jeśli chodzi o Grognacka i Prince Eileen faktycznie można odnieść wrażenie, że gra jest "prosta", ale nic bardziej mylnego. :)
Awatar użytkownika
FactoryOfIdeas
Posty: 90
Rejestracja: 08 sty 2013, 12:30

Re: Summoner Wars

Post autor: FactoryOfIdeas »

Na sklepowej stronie www.cubecp.home.pl ruszyla przedsprzedaz summonersow :-) haslo polcon daje darmowa wysylke
Summoner Wars:
Esensja.pl - 100% Świat Gier Planszowych #25 - 10/10
ZnadPlanszy - 10/10 Board Times - 5/5
Games Fanatic - 8/10 Polter - 8/10
....
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Summoner Wars

Post autor: mig »

No, kaman... na wrzesień już mam w koszykach z 7 gier. nie mogliście do października choć poczekać...? :wink:

Pytanie do osób, które miały kontakt z grą: który z oferowanych zestawów na początek bardziej się nada?
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Dabi »

Chciałbym zobaczyć jakość tłumaczenia bo nawet w opisach na stronie sklepu są błędy i literówki.

Ale fajnie, że gra zawitała do Polski.
Awatar użytkownika
FactoryOfIdeas
Posty: 90
Rejestracja: 08 sty 2013, 12:30

Re: Summoner Wars

Post autor: FactoryOfIdeas »

Mig: Na naszym facebooku jest krótki opis każdej frakcji :-) Wystarczy wybrać te, które najbardziej odpowiadają stylem gry.

Dabi: Staramy się, żeby literówek i błędów było jak najmniej - docelowo zero ;). Choć pewnie nie da się ich tak do końca wyeliminować. Niedługo pokażemy trochę kart w ramach poradnika, więc będzie można ocenić.
Summoner Wars:
Esensja.pl - 100% Świat Gier Planszowych #25 - 10/10
ZnadPlanszy - 10/10 Board Times - 5/5
Games Fanatic - 8/10 Polter - 8/10
....
Awatar użytkownika
FactoryOfIdeas
Posty: 90
Rejestracja: 08 sty 2013, 12:30

Re: Summoner Wars

Post autor: FactoryOfIdeas »

Przy okazji potwierdzę też oficjalnie to, o co wiele osób pyta. Tak, do końca roku na pewno pojawi się kolejnych 6 frakcji plus Second Summoners. Co do konkretnych terminów pojawienia się kolejnych dodatków będziemy informować, ale nie będziecie musieli na nie długo czekać :-)
Summoner Wars:
Esensja.pl - 100% Świat Gier Planszowych #25 - 10/10
ZnadPlanszy - 10/10 Board Times - 5/5
Games Fanatic - 8/10 Polter - 8/10
....
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Banan2 »

FactoryOfIdeas pisze:Mig: Na naszym facebooku jest krótki opis każdej frakcji :-) Wystarczy wybrać te, które najbardziej odpowiadają stylem gry.
Nie każdy korzysta lub chce korzystać z FB. Nie można tego umieścić na stronie?
I dwa pytania:
1. Gra do rąk graczy trafi? Tak mniej, więcej.
2. Jeśli dobrze rozumiem to w Master Secie są zupełnie inne frakcje niż te wydawane obecnie i te, które się ukażą do końca roku?
IMHO przydałaby się na Waszej stronie jakaś ściąga z podstawowymi informacjami.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
FactoryOfIdeas
Posty: 90
Rejestracja: 08 sty 2013, 12:30

Re: Summoner Wars

Post autor: FactoryOfIdeas »

1. Za ok 2 tygodnie
2. Dokladnie tak. Master set planujemy tez wydac. Acz termin uzalezniony bedzie glownie od wynikow sprzedazy
3. Informacje o taliach sa tez w opisie poszczegolnych zestawow na stronie sklepowej w podanym wyzej linku
Summoner Wars:
Esensja.pl - 100% Świat Gier Planszowych #25 - 10/10
ZnadPlanszy - 10/10 Board Times - 5/5
Games Fanatic - 8/10 Polter - 8/10
....
Mitrel
Posty: 47
Rejestracja: 02 wrz 2013, 17:15

Re: Summoner Wars

Post autor: Mitrel »

Jeśli kiepsko pójdzie sprzedaż, chodź wątpię, to jest możliwość że nie wydacie master seta?
Ludzie lubią dużo obiecywać, tak jak w przypadku Racial Wars który okazał się totalna klapą :lol:
Dla mnie priorytetem jest jakość wykonania, jeśli nie będzie odbiegać od wersji oryginalnej i wszystko będzie ładnie zrobione kupie dodatki jak leci. Póki co czekam na komentarze i zdjęcia od innych którzy kupią grę pre orderowo :)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Summoner Wars

Post autor: mig »

Nie dostrzegłem na Waszej stronie. Jest gdzieś udostępniona polska instrukcja?
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
ODPOWIEDZ