Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Atk
Posty: 1401
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 498 times
Been thanked: 286 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: Atk »

sliff pisze: 13 paź 2022, 14:22
Dako_W pisze: 13 paź 2022, 09:54 Skoro Ignacy tak się kryguje i lawiruje to może znaczyć, że sami w Portalu przecierają oczy ze zdumienia i martwią się jak rynek przyjmie i przygotowują grunt.
PS
Osobiście podejrzewam w tym jakiś "chłyt marketingowy" w stylu: miało być drogo bo wiecie wydawca/waluta/papier/transport itp. ale przy premierze Portal "na białym koniu wjeżdża" i oferuje dla polskich graczy w "przyjaznej" tj. akceptowalnej cenie 8)
Sądząc po tym co mówił grzegorz w planszowych newsach to opcja pierwsza. Już padło że będzie to najdroższa gra portalu, pytanie jak bardzo droga. Czas wydania też nienajlepszy. Premiera zbiegnie się zimowym 'szokiem' energetycznym i przyduszony cenami energii klient może poprostu spojrzeć i powiedzieć nie za drogo i gra poleży na magazynie do końca kryzysu...

Już samo istnienie tego wątku sugeruje że ludzie potecjalnie zainteresowani liczą zaskórniaki i czekają z lekko obawą co będzie...
Tez ostatnio myślałem nad tym i taki test na najdroższej jak do tej pory i tak nie tanich gier Lacerdy, jest trochę ryzykowny. Fani nami, ale szybciej ludzie sięgną po grę za 400-500 niż 600+
Ja np darowałem sobie teraz dwie gierki, żeby mniej bolało 😂

Ale patrząc znów na takiego CoC obecnie, cena w sklepie portalu to 600+, a w dobrych sklepach z grami koło 400 (dla pewności sprawdziłem i sobie uświadomiłem, że zapłaciłem na przedsprzedaży więcej jak teraz w smyku 😜) czyli ponad 200zl różnicy. Jeśli nawet wydadzą WM po 700zl, to idąc tym tropem może uda się koło 500 złapać.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: BOLLO »

Atk pisze: 13 paź 2022, 14:34
sliff pisze: 13 paź 2022, 14:22
Dako_W pisze: 13 paź 2022, 09:54 Skoro Ignacy tak się kryguje i lawiruje to może znaczyć, że sami w Portalu przecierają oczy ze zdumienia i martwią się jak rynek przyjmie i przygotowują grunt.
PS
Osobiście podejrzewam w tym jakiś "chłyt marketingowy" w stylu: miało być drogo bo wiecie wydawca/waluta/papier/transport itp. ale przy premierze Portal "na białym koniu wjeżdża" i oferuje dla polskich graczy w "przyjaznej" tj. akceptowalnej cenie 8)
Sądząc po tym co mówił grzegorz w planszowych newsach to opcja pierwsza. Już padło że będzie to najdroższa gra portalu, pytanie jak bardzo droga. Czas wydania też nienajlepszy. Premiera zbiegnie się zimowym 'szokiem' energetycznym i przyduszony cenami energii klient może poprostu spojrzeć i powiedzieć nie za drogo i gra poleży na magazynie do końca kryzysu...

Już samo istnienie tego wątku sugeruje że ludzie potecjalnie zainteresowani liczą zaskórniaki i czekają z lekko obawą co będzie...
Tez ostatnio myślałem nad tym i taki test na najdroższej jak do tej pory i tak nie tanich gier Lacerdy, jest trochę ryzykowny. Fani nami, ale szybciej ludzie sięgną po grę za 400-500 niż 600+
Ja np darowałem sobie teraz dwie gierki, żeby mniej bolało 😂

Ale patrząc znów na takiego CoC obecnie, cena w sklepie portalu to 600+, a w dobrych sklepach z grami koło 400 (dla pewności sprawdziłem i sobie uświadomiłem, że zapłaciłem na przedsprzedaży więcej jak teraz w smyku 😜) czyli ponad 200zl różnicy. Jeśli nawet wydadzą WM po 700zl, to idąc tym tropem może uda się koło 500 złapać.
No na pewno głupotą jest kupować takie kobyły ze sklepu Portalu. Tak jak ich lubię tak nie mam zamiaru w aktualnych czasach przepłacać 70% wartości towaru.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11065
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3382 times
Been thanked: 3275 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: japanczyk »

BOLLO pisze: 17 paź 2022, 14:12 No na pewno głupotą jest kupować takie kobyły ze sklepu Portalu. Tak jak ich lubię tak nie mam zamiaru w aktualnych czasach przepłacać 70% wartości towaru.
O czym ty mówisz? oO
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4523
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1366 times
Been thanked: 874 times
Kontakt:

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: Hardkor »

japanczyk pisze: 17 paź 2022, 14:17
BOLLO pisze: 17 paź 2022, 14:12 No na pewno głupotą jest kupować takie kobyły ze sklepu Portalu. Tak jak ich lubię tak nie mam zamiaru w aktualnych czasach przepłacać 70% wartości towaru.
O czym ty mówisz? oO
Chyba chodzi mu o to, że portal ma wysokie ceny bez rabatu lojalnosciowego (a nawet z nim często są one wciąż wyższe niż w sklepach) i taniej kupic od sklepu lub z drugiej reki
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 409 times
Been thanked: 505 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: rav126 »

Tak, tyle, że lepiej brzmiałoby to po polsku, np. płacić więcej niż 70% SCD / przepłacać o 20-30%, czyli różnicy między ceną sklepową a portalową. Bo pisanie o przepłacaniu 70% brzmi jakby Portal brał tyle marży od sklepów.
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1662
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 363 times
Kontakt:

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: nidhog »

rav126 pisze: 17 paź 2022, 15:55 Tak, tyle, że lepiej brzmiałoby to po polsku, np. płacić więcej niż 70% SCD / przepłacać o 20-30%, czyli różnicy między ceną sklepową a portalową. Bo pisanie o przepłacaniu 70% brzmi jakby Portal brał tyle marży od sklepów.
Bollo policzył 70%, bo chce kupić uszkodzona używkę :P Więc kupując nówke przepłaciłby 70% w stosunku do tej zamierzonej :).

Ogólnie to padła przecież informacja, ze SCD będzie wyższe od SCD Clash of cultures ( czyli 619.95).
Promką w Portalu maja być metalowe koła zębate.
Moje zbiórki - szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: BOLLO »

No i sobie wyjasniliscie wszystko o co mi chodzilo. Widzicie nawet pisac nic nie musze :mrgreen:
aga_76
Posty: 22
Rejestracja: 06 cze 2011, 22:24
Has thanked: 19 times
Been thanked: 1 time

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: aga_76 »

Promką w Portalu maja być metalowe koła zębate.
Jaką funkcję będą pełnić te metalowe koła z.? Warto jak mniemam doplacić?
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1662
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 363 times
Kontakt:

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: nidhog »

aga_76 pisze: 18 paź 2022, 09:29
Promką w Portalu maja być metalowe koła zębate.
Jaką funkcję będą pełnić te metalowe koła z.? Warto jak mniemam doplacić?
Opierająć się na info z KS

Obrazek

A czy warto? Pozostawiam do przemyślenia każdemu. Nie każdy lubi dopłacać za takie bajery.
Kół w grze jest 50.
Moje zbiórki - szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
Awatar użytkownika
miker
Posty: 708
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 552 times
Been thanked: 423 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: miker »

nidhog pisze: 18 paź 2022, 09:33 Opierająć się na info z KS
Spoiler:
A czy warto? Pozostawiam do przemyślenia każdemu. Nie każdy lubi dopłacać za takie bajery.
Kół w grze jest 50.
Wzrośnie ciężar gry (dosłowny w kilogramach) przez te koła tylko :wink: :lol:
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: elayeth »

Co w końcu daje Portal ekstra w stosunku do późniejszych wersji sklepowych?
- koła zębate z metalu zamiast z kartony
- coś jeszcze?
Atk pisze: 13 paź 2022, 14:34 Tez ostatnio myślałem nad tym i taki test na najdroższej jak do tej pory i tak nie tanich gier Lacerdy, jest trochę ryzykowny. Fani nami, ale szybciej ludzie sięgną po grę za 400-500 niż 600+
Ja wiem, że cena 600+ boli... ale to wszystko jest mega relatywne. Ten sam ból był 10 lat temu przy cenach 400 zł+. Mnie zastanawia ilu ludzi ma barierę materialną (ograniczony budżet), a ilu bardziej mentalną. Znam wielu ludzi, którzy kupią 5 gier za 300 zł i położą na półce wstydu, gdzie będą łapać kurz, przez rok+, ale 600zł+ nie wydadzą bo za dużo... ;)

Ja nie wiem jakie marże ma Portal (pewnie niestety jego polityka przedsprzedaży jest dość agresywna, jeśli chodzi o marżę), ale zawsze bawią mnie stwierdzenia, że coś nie jest tyle warte, że nasz oszukują, albo jak może tyle gra kosztować. Z resztą dotyczy to każdej branży. Chyba ci ludzi zapominają jak wydany jest Lacerda, pomimo, że to "zwykłe" euro. Oczywiście nie wiem, czy uczciwiej byłoby kasować 500 zł, czy 700 zł i ile w tym jest monetyzacji marki Lacerdy (która nota bene też jest wartością, na której można zarabaić), ale nie znam kosztów produkcji tej gry, na tyle by pisać, że coś jest warte 30% tej ceny itp.
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1662
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 363 times
Kontakt:

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: nidhog »

elayeth pisze: 18 paź 2022, 13:00 Co w końcu daje Portal ekstra w stosunku do późniejszych wersji sklepowych?
- koła zębate z metalu zamiast z kartony
- coś jeszcze?
Atk pisze: 13 paź 2022, 14:34 Tez ostatnio myślałem nad tym i taki test na najdroższej jak do tej pory i tak nie tanich gier Lacerdy, jest trochę ryzykowny. Fani nami, ale szybciej ludzie sięgną po grę za 400-500 niż 600+
Ja wiem, że cena 600+ boli... ale to wszystko jest mega relatywne. Ten sam ból był 10 lat temu przy cenach 400 zł+. Mnie zastanawia ilu ludzi ma barierę materialną (ograniczony budżet), a ilu bardziej mentalną. Znam wielu ludzi, którzy kupią 5 gier za 300 zł i położą na półce wstydu, gdzie będą łapać kurz, przez rok+, ale 600zł+ nie wydadzą bo za dużo... ;)

Ja nie wiem jakie marże ma Portal (pewnie niestety jego polityka przedsprzedaży jest dość agresywna, jeśli chodzi o marżę), ale zawsze bawią mnie stwierdzenia, że coś nie jest tyle warte, że nasz oszukują, albo jak może tyle gra kosztować. Z resztą dotyczy to każdej branży. Chyba ci ludzi zapominają jak wydany jest Lacerda, pomimo, że to "zwykłe" euro. Oczywiście nie wiem, czy uczciwiej byłoby kasować 500 zł, czy 700 zł i ile w tym jest monetyzacji marki Lacerdy (która nota bene też jest wartością, na której można zarabaić), ale nie znam kosztów produkcji tej gry, na tyle by pisać, że coś jest warte 30% tej ceny itp.

Portal nie ma rozróżnienia na różne wersje. Pudełko gry z ich strony jest takie samo jak to kupione w dowolnym sklepie. W końcu sklepy biorą od nich. Jedyne różnice:
- promki - dostępne przy kupnie na stronie Portal-u - w zasadzie za to sie dopłaca
- upgrade packi ( monety, lepsze surowce itd) - też dostępne osobno i płatne osobno. O ile oczywiście dana gra ma takie.



Co do kupowania euro za 600 PLN - moim zdaniem należy podejść do tego tak:
Na pewno wyznacznikiem jest przelicznik cena przez zawartość. Nie dałbym 600 PLN za 5 arkuszy gracza 10 żetonów i notesik :)
Jednak najważniejszy przelicznik dla mnie to cena / czas. który spędzę przy grze. I to jest najważniejsze kryterium. Dokładnie jak napisane powyżej. Kupisz 4 gry za 200 pln - będą leżeć. Kupisz jedną za 600 i będziesz codziennie w nią młócić. To, która się bardziej opłacała?
Moje zbiórki - szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: Abizaas »

Ja tam bym wolał żeby każda gra w mojej kolekcji była lepiej wykonana i droższa niż w druga stronę. Projekt Gaja mogłaby mieć lepsze grafiki i lepszy jakościowo karton a Wojna o Pierścień mogłaby pójść w figurki premium zamiast gumowany plastik. Mi wysoka cena nie robi różnicy o ile jest uzasadniona wysoką jakością komponentów.

Tylko że ja nie zbieram gier, trzymam jedynie ulubione tytuły. Dla osób które mają 50, 100 albo 200 gier ta cena robi ogromną różnicę - wiedzą, że wydadzą 600zł żeby wyjąć grę najprawdopodobniej 2 razy w roku na stół.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3539
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 449 times
Been thanked: 1054 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: psia.kostka »

Abizaas pisze: 18 paź 2022, 13:26 Dla osób które mają 50, 100 albo 200 gier ta cena robi ogromną różnicę - wiedzą, że wydadzą 600zł żeby wyjąć grę najprawdopodobniej 2 razy w roku na stół.
No nie wiem, nie wiem... Zeby zagrac te 2 razy to trzebaby rozfoliowac. I jeszcze zakoszulkowac :?
Jak żyć? :mrgreen:

+1 dla bariery mentalnej

Gallerist za 500? Ojojoj
Cykl karcianki LCG co kwartal za 400-500zl? Must buy! :P
(Tak "Szkarlatne klucze" do AH LCG, o tobie mowie... LOTR Angmar tez)

A co jesli Portal sie potknie o wlasne sznurowki i da cene zaporowa i nie bedzie chetnych? Przeciez za kilka miesiecy beda musieli obnizyc, aby wyjsc z kapitalem z inwestycji.
Szukam/Kupie: Chronicle X, Tide of Iron, HoN, Laboratorium (1ed PSz), Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub] ʕ•ᴥ•ʔ
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: elayeth »

psia.kostka pisze: 18 paź 2022, 14:27 A co jesli Portal sie potknie o wlasne sznurowki i da cene zaporowa i nie bedzie chetnych? Przeciez za kilka miesiecy beda musieli obnizyc, aby wyjsc z kapitalem z inwestycji.
Hipotetycznie... gdyby tak było, to co by oznaczało? Że może skończą się polskie edycje drogich gier euro? Ja bym nie liczył na to, że da się wydać, w dłuższej perspektywie tego typu gry istotnie taniej. Obstawiałbym właśnie, że brak popytu wpłynie po prostu na przystopowanie podaży. A jeśli tak, to chyba nie ma się z czego cieszyć.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3539
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 449 times
Been thanked: 1054 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: psia.kostka »

elayeth pisze: 18 paź 2022, 15:19 A jeśli tak, to chyba nie ma się z czego cieszyć.
Masz racje, nie chodzilo mi o to, ze gracze wykiwaja wydawnictwo. Jedni i drudzy jada na tym samym wozku. Musimy zyc w symbiozie. Calosc komplikuje wybitnie niezaleznosc jezykowa gier Lacerdy. Bedzie co bedzie :)

Jak ultra drogie euro nie chwyci w PL, to nam zostanie wydanie angielskie kolejnych pozycji, a Portalowi powrot do drogich figurkowcow a'la CMON.

Taka hipoteza: pierwszy druk w promocyjnej cenie na zachete, jak chwyci, recenzenci rozpropaguja, to dodruk drozej i krecenie lodow?
Szukam/Kupie: Chronicle X, Tide of Iron, HoN, Laboratorium (1ed PSz), Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub] ʕ•ᴥ•ʔ
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4113
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 269 times
Been thanked: 935 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: brazylianwisnia »

Abizaas pisze: 18 paź 2022, 13:26 Ja tam bym wolał żeby każda gra w mojej kolekcji była lepiej wykonana i droższa niż w druga stronę. Projekt Gaja mogłaby mieć lepsze grafiki i lepszy jakościowo karton a Wojna o Pierścień mogłaby pójść w figurki premium zamiast gumowany plastik. Mi wysoka cena nie robi różnicy o ile jest uzasadniona wysoką jakością komponentów.

Tylko że ja nie zbieram gier, trzymam jedynie ulubione tytuły. Dla osób które mają 50, 100 albo 200 gier ta cena robi ogromną różnicę - wiedzą, że wydadzą 600zł żeby wyjąć grę najprawdopodobniej 2 razy w roku na stół.
Ej, ja mam 100 gier i też trzymam jedynie ulubione :⁠-⁠P
Cena 600zl nie jest już straszna ale taka kwota budzi oczekiwania że wszystko będzie na najwyższym poziomie. Od początku liczyłem na 500 w tanich sklepach a w tych realiach to by była super cena. Zobaczymy jakie dostaną zniżki.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
shuji
Posty: 1289
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 220 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: shuji »

nidhog pisze: 18 paź 2022, 13:13
elayeth pisze: 18 paź 2022, 13:00 Co w końcu daje Portal ekstra w stosunku do późniejszych wersji sklepowych?
- koła zębate z metalu zamiast z kartony
- coś jeszcze?
Atk pisze: 13 paź 2022, 14:34 Tez ostatnio myślałem nad tym i taki test na najdroższej jak do tej pory i tak nie tanich gier Lacerdy, jest trochę ryzykowny. Fani nami, ale szybciej ludzie sięgną po grę za 400-500 niż 600+
Ja wiem, że cena 600+ boli... ale to wszystko jest mega relatywne. Ten sam ból był 10 lat temu przy cenach 400 zł+. Mnie zastanawia ilu ludzi ma barierę materialną (ograniczony budżet), a ilu bardziej mentalną. Znam wielu ludzi, którzy kupią 5 gier za 300 zł i położą na półce wstydu, gdzie będą łapać kurz, przez rok+, ale 600zł+ nie wydadzą bo za dużo... ;)

Ja nie wiem jakie marże ma Portal (pewnie niestety jego polityka przedsprzedaży jest dość agresywna, jeśli chodzi o marżę), ale zawsze bawią mnie stwierdzenia, że coś nie jest tyle warte, że nasz oszukują, albo jak może tyle gra kosztować. Z resztą dotyczy to każdej branży. Chyba ci ludzi zapominają jak wydany jest Lacerda, pomimo, że to "zwykłe" euro. Oczywiście nie wiem, czy uczciwiej byłoby kasować 500 zł, czy 700 zł i ile w tym jest monetyzacji marki Lacerdy (która nota bene też jest wartością, na której można zarabaić), ale nie znam kosztów produkcji tej gry, na tyle by pisać, że coś jest warte 30% tej ceny itp.

Portal nie ma rozróżnienia na różne wersje. Pudełko gry z ich strony jest takie samo jak to kupione w dowolnym sklepie. W końcu sklepy biorą od nich. Jedyne różnice:
- promki - dostępne przy kupnie na stronie Portal-u - w zasadzie za to sie dopłaca
- upgrade packi ( monety, lepsze surowce itd) - też dostępne osobno i płatne osobno. O ile oczywiście dana gra ma takie.



Co do kupowania euro za 600 PLN - moim zdaniem należy podejść do tego tak:
Na pewno wyznacznikiem jest przelicznik cena przez zawartość. Nie dałbym 600 PLN za 5 arkuszy gracza 10 żetonów i notesik :)
Jednak najważniejszy przelicznik dla mnie to cena / czas. który spędzę przy grze. I to jest najważniejsze kryterium. Dokładnie jak napisane powyżej. Kupis żez 4 gry za 200 pln - będą leżeć. Kupisz jedną za 600 i będziesz codziennie w nią młócić. To, która się bardziej opłacała?
Moim zdaniem bariera jest mentalna i ja osobiście się tego wystrzegam - zdecydowanie wolę jedna grę w kategorii za 1000 czy 2000 ale zarąbista, super wykonana, z dobra mechanika i jakością komponentów niż 10 tani h gier podobnych do siebie w tej samej kategorii
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 650
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 247 times
Been thanked: 373 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: Nilis »

Fani Lacerdy i za 700zl kupią. Do tego na grach Lacerdy sklepy zarabiają nie na dużej ilości egzemplarzy jak na Terraformacji tylko nawet na tych niewielu sztukach ale za srogie pieniądze. Pewnie będzie jak z niewielkim nakładem Pax Pamir od Galakty. Rozejdzie się ino myk.
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 334 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: hipcio_stg »

elayeth pisze: 18 paź 2022, 15:19
psia.kostka pisze: 18 paź 2022, 14:27 A co jesli Portal sie potknie o wlasne sznurowki i da cene zaporowa i nie bedzie chetnych? Przeciez za kilka miesiecy beda musieli obnizyc, aby wyjsc z kapitalem z inwestycji.
Hipotetycznie... gdyby tak było, to co by oznaczało? Że może skończą się polskie edycje drogich gier euro? Ja bym nie liczył na to, że da się wydać, w dłuższej perspektywie tego typu gry istotnie taniej. Obstawiałbym właśnie, że brak popytu wpłynie po prostu na przystopowanie podaży. A jeśli tak, to chyba nie ma się z czego cieszyć.
Taaaa i będzie jak z cenami biletów na koncerty. IM w Krakowie to ceny nawet 550-1500zł (bliżej sceny). Wydaje się dużo prawda? Dla mnie dużo. A jaki jest finał tak drogich cen biletów??? Ogłoszenie drugiej daty dzień po dniu, bo bilety sprzedają się na pniu. Niestety takie zabiegi to raczej wpłyną na kolejny wzrost cen niż ich obniżkę.
Atk
Posty: 1401
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 498 times
Been thanked: 286 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: Atk »

Jeśli okaże się, że w dobrych sklepach będzie można kupić grę za około 500, a w portalu z promka tych zębatek będzie za 700 to jest sens dokładać? One poza wizualna różnica coś robią? Działają lepiej jak tektura? Co kolwiek co może przekonać do dołożenia różnicy?
Fojtu
Posty: 3387
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 559 times
Been thanked: 1265 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: Fojtu »

Atk pisze: 19 paź 2022, 09:43 Jeśli okaże się, że w dobrych sklepach będzie można kupić grę za około 500, a w portalu z promka tych zębatek będzie za 700 to jest sens dokładać? One poza wizualna różnica coś robią? Działają lepiej jak tektura? Co kolwiek co może przekonać do dołożenia różnicy?
No 200 zł za te zębatki to by było srogo.

Ogólnie ja nie przepadam za metalowymi elementami w grach, bo:
a) gra jest fizycznie cięższa do przenoszenia
b) metalowe elementy mogą uszkodzić grę jak np. wypadną z ręki. Taka zębatka ma ząbki, które z 20 cm pewnie będą potrafiły zrobić wgniecenie czy po prostu porysować coś.
c) są często mniej przejrzyste niż papierowe (patrz afera z Red Rising)

Tak więc mi się wydaje to mocno niepotrzebny wydatek.
khuba
Posty: 995
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 309 times
Been thanked: 277 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: khuba »

Zębatki pewnie wiele nie zmieniają, pytanie czy będzie jeszcze do tego dorzucany update pack ? (solo mode + odblokowane cele KS)
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1662
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 363 times
Kontakt:

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: nidhog »

Zapytaj sam siebie czy dołożysz za metalowe monety dobajkiejs gry, które zastąpią kartonowe. To dokładnie taki sam argument :)
A jak będzie w portalu za 700, a gdzieś indziej za 500, możesz znaleźć osobę z zniżką w portalu i kupić 15% taniej. I wtedy robi się 595 kontra 500.
Za 52 metalowe koła i grę szybciej o 2 tygodnie pewnie.
Moje zbiórki - szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
Fojtu
Posty: 3387
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 559 times
Been thanked: 1265 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: Fojtu »

nidhog pisze: 19 paź 2022, 10:01 Zapytaj sam siebie czy dołożysz za metalowe monety dobajkiejs gry, które zastąpią kartonowe. To dokładnie taki sam argument :)
Monety są często używalne do większej ilości gier + nie mają wad, które opisałem wyżej. IMO 100zł za te kółka to straszne marnowanie kasy, ale na pewno będą osoby, którym one podejdą.
Zablokowany