Pandemic Legacy: Sezon 1 / Pandemic Legacy (Rob Daviau, Matt Leacock)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!

Którą wersję okładki wybierzesz

czerwona
116
44%
niebieska
125
47%
obie
25
9%
 
Liczba głosów: 266

Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: TV3 »

Mówisz, że nie warto kupować drugiego egzemplarza? ;)

Myślałem nad tym zakupem również w kontekście kolejnych sezonów.
Zastanawiam się, czy nie będzie trzeba / można przenosić pewnych elementów z jednego sezonu do kolejnego (apgrejdnięta postać na przykład czy cuś)...
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Szaweł »

Mój egzemplarz jeszcze nie wyruszył a już od 30666 sekund trwa 07.10... Skandal ;)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Sekator »

Szaweł pisze:Mój egzemplarz jeszcze nie wyruszył a już od 30666 sekund trwa 07.10... Skandal ;)
Niech wyruszają o 23:59, byle były do odebrania jutro przed 18 :D
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: TV3 »

Rozumiem więc, że za kilka dni wstępne opinie tu będzie można przeczytać:
- jak to wygląda ogólnie w porównaniu z regularną Pandemią
- jak napisana jest instrukcja
- czy nie sposób NIE rozegrać hurtem 6 miesięcy ;)
- itd.

Przy okazji ciekaw jestem, czy poziom trudności będzie sobie można wybrać. Tu chyba jeden byłby wskazany, tak sobie myślę...


W sklepach stacjonarnych / internetowych też już w tej chwili powinna się gra pokazywać, czy tak?
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Sekator »

Opinie, porady i co najważniejsze... Spoilery! Od jutra unikam wszystkich stron zwiazanych z planszowkami jak ognia :D

Poziom trudności jest ustalony, ale zmienia się między grami. Im lepiej Ci idzie, tym trudniej będzie.

Sklepy wysylkowe.juz dzisiaj wysyłają, żeby na jutro było, a w stacjonarnych pewnie będzie jutro do kupienia.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Gambit »

Sekator pisze:Opinie, porady i co najważniejsze... Spoilery! Od jutra unikam wszystkich stron zwiazanych z planszowkami jak ognia :D
To niebieski wirus zabił na końcu lokaja, który zabił szofera :)
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: TV3 »

... w Bogocie. Niestety Specjalistka ds. Kwarantanny była za daleko. A miała to być Spokojna Noc... ; )))
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Sekator »

Moja kopia jeszcze nie wysłana, a już się zaczyna :D
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Szaweł »

A przesyłki w systemie jak nie było tak nie ma... Obawiam się, że już wiem gdzie się one wszystkie podziały... :mrgreen:
Spoiler:
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: crsunik »

W niedzielę dostałem maila o przygotowaniu nadania do mnie paczki z Lacerty. Ale numer nie jest jeszcze aktywny :/
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Sekator »

crsunik pisze:W niedzielę dostałem maila o przygotowaniu nadania do mnie paczki z Lacerty. Ale numer nie jest jeszcze aktywny :/
Spokojnie, jutro powinny dojść. Paczkomatami z Rebela (Gdańsk) na 2 koniec Polski (Rzeszów) paczki wysłane jednego dnia wieczorem były do odebrania o 12 następnego dnia.
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Szaweł »

No niby dziś miały wyjść przesyłki. Jeszcze parę godzin zostało, mam nadzieję, że od jutra nie zaczną się jakieś przeboje, typu załączony przeze mnie wcześniej obraz ;)

A tak na poważnie, to skoro przesyłki pojawiły się w systemie już w niedzielę/poniedziałek, to chyba Lacerta miała już wszystko u siebie i teraz tylko czekamy na Pocztex aż ruszy cztery litery. Gdyby okazało się inaczej, to byłby to już gruby wał, a w aż tak ciulowe podejście Lacerty do tematu, nawet ja nie wierzę :) Ostatnio czekałem w napięciu na zamówienie do Paczkomatu i klawiaturę już pogryzłem ze złości jak na zegarze pojawiła się 22:00 a przesyłka nadal była w systemie zaznaczona jako włożona do paczkomatu wyjściowego dzień wcześniej koło 18:00, ale ku mojemu zaskoczeniu parę minut później status zmienił się na gotową do odbioru - do dziś nie wiem, jak ta paczka w ciągu kilku minut teleportowała się do samochodu kuriera, sortowni, transportu, sortowni, samochodu i wreszcie do kolejnego paczkomatu :)
Sekator pisze:Spokojnie, jutro powinny dojść. Paczkomatami z Rebela (Gdańsk) na 2 koniec Polski (Rzeszów) paczki wysłane jednego dnia wieczorem były do odebrania o 12 następnego dnia.
Nie ma reguły. Nie chciało mi się ostatnio z Okęcia jechać po Blood Bowl na Ursynów więc zamówiłem paczkomatem z Ursynowa na Włochy. Grę wrzucili bodaj o 16:21 we czwartek, o 18:00 w piatek zapierdzielałem na Annopol do sortowni, żeby nie musieć czekać do poniedziałku na odbiór :D
Ostatnio zmieniony 07 paź 2015, 16:59 przez Szaweł, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Pandemic Legacy

Post autor: kwiatosz »

A Pandemic Legacy w UK po 50 funtów, mogłem w Polsce brać :(
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Sekator »

Szaweł pisze:No niby dziś miały wyjść przesyłki. Jeszcze parę godzin zostało, mam nadzieję, że od jutra nie zaczną się jakieś przeboje, typu załączony przeze mnie wcześniej obraz ;)

A tak na poważnie, to skoro przesyłki pojawiły się w systemie już w niedzielę/poniedziałek, to chyba Lacerta miała już wszystko u siebie i teraz tylko czekamy na Pocztex aż ruszy cztery litery. Gdyby okazało się inaczej, to byłby to już gruby wał, a w aż tak ciulowe podejście Lacerty do tematu, nawet ja nie wierzę :) Ostatnio czekałem w napięciu na zamówienie do Paczkomatu i klawiaturę już pogryzłem ze złości jak na zegarze pojawiła się 22:00 a przesyłka nadal była w systemie zaznaczona jako włożona do paczkomatu wyjściowego dzień wcześniej koło 18:00, ale ku mojemu zaskoczeniu parę minut później status zmienił się na gotową do odbioru - do dziś nie wiem, jak ta paczka w ciągu kilku minut teleportowała się do samochodu kuriera, sortowni, transportu, sortowni, samochodu i wreszcie do kolejnego paczkomatu :)
Z trackingiem paczek to nie takie rewelacje mają miejsce :D

Czekając na paczkę od FFG wybrałem sobie opcję żeby przychodziły mi maile gdzie się paczka znajduje. Nie dostałem żadnego przez 10 dni, nagle o, paczka leży w skrzynce. Przez następne 3 tygodnie dostawałem losowo maile, że moja paczka jest w Stanach, Niemczech, Polsce, potem znowu gdzieś za granicą :D
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Sekator »

Nie ma reguły. Nie chciało mi się ostatnio z Okęcia jechać po Blood Bowl na Ursynów więc zamówiłem paczkomatem z Ursynowa na Włochy. Grę wrzucili bodaj o 16:21 we czwartek, o 18:00 w piatek zapierdzielałem na Annopol do sortowni, żeby nie musieć czekać do poniedziałku na odbiór :D
Też prawda. Zanim dotarło do mnie że Planszomania jest w Warszawie zamawiałem od nich do paczkomatu w centrum. Najwięcej zajęło im 5 dni roboczych żeby przetransportować paczkę 8 kilometrów :D
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Szaweł »

Sekator pisze:
Nie ma reguły. Nie chciało mi się ostatnio z Okęcia jechać po Blood Bowl na Ursynów więc zamówiłem paczkomatem z Ursynowa na Włochy. Grę wrzucili bodaj o 16:21 we czwartek, o 18:00 w piatek zapierdzielałem na Annopol do sortowni, żeby nie musieć czekać do poniedziałku na odbiór :D
Też prawda. Zanim dotarło do mnie że Planszomania jest w Warszawie zamawiałem od nich do paczkomatu w centrum. Najwięcej zajęło im 5 dni roboczych żeby przetransportować paczkę 8 kilometrów :D
Zrobiłbyś to na piechotę... w japonkach... zimą... skacząc na jednej nodze... tyłem :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Tehanu
Posty: 128
Rejestracja: 15 cze 2005, 03:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 3 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Tehanu »

Tak sobie czytam o tych ukrytych kopertach, miesiącach, ostanim i jedynym druku.
Potem patrzę na zdjęcia i... widzę, że to ta sama gra (Pandemia), tyle że droższa.
Nie pofatygowano się nawet by zmienić ani grafiki postaci, planszy...
Mogli sprzedać kolejny dodatek za ułamek tej ceny, a zamiast tego sprzedają ponownie ten sam produkt z niewielkim upgradem pod postacią nalepek.
Czy dla kilku dodatkowych nalepek warto aż tak nakręcać się na ten tytuł? Wątpię... No chyba, że podstawowa Pandemia jest komuś obca.
"You have to learn the rules of the game.
And then you have to play better than anyone else."
Albert Einstein
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Gambit »

Tehanu pisze:Tak sobie czytam o tych ukrytych kopertach, miesiącach, ostanim i jedynym druku.
Potem patrzę na zdjęcia i... widzę, że to ta sama gra (Pandemia), tyle że droższa.
Nie pofatygowano się nawet by zmienić ani grafiki postaci, planszy...
Mogli sprzedać kolejny dodatek za ułamek tej ceny, a zamiast tego sprzedają ponownie ten sam produkt z niewielkim upgradem pod postacią nalepek.
Czy dla kilku dodatkowych nalepek warto aż tak nakręcać się na ten tytuł? Wątpię... No chyba, że podstawowa Pandemia jest komuś obca.
Bo problem ze zdjęciami jest prosty. Pokazują Ci tylko niewielki fragment gry, który jest identyczny ze znaną Pandemią...żeby nie robić spoilerów. Reszta, czyli format Legacy jest ukryta i nie wiesz co tam siedzi.
Awatar użytkownika
Tehanu
Posty: 128
Rejestracja: 15 cze 2005, 03:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 3 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Tehanu »

Gambit pisze:
Tehanu pisze:Tak sobie czytam o tych ukrytych kopertach, miesiącach, ostanim i jedynym druku.
Potem patrzę na zdjęcia i... widzę, że to ta sama gra (Pandemia), tyle że droższa.
Nie pofatygowano się nawet by zmienić ani grafiki postaci, planszy...
Mogli sprzedać kolejny dodatek za ułamek tej ceny, a zamiast tego sprzedają ponownie ten sam produkt z niewielkim upgradem pod postacią nalepek.
Czy dla kilku dodatkowych nalepek warto aż tak nakręcać się na ten tytuł? Wątpię... No chyba, że podstawowa Pandemia jest komuś obca.
Bo problem ze zdjęciami jest prosty. Pokazują Ci tylko niewielki fragment gry, który jest identyczny ze znaną Pandemią...żeby nie robić spoilerów. Reszta, czyli format Legacy jest ukryta i nie wiesz co tam siedzi.
Jakoś mam dziwne przeczucie, że ten "niewielki fragment" to 80% produktu, a pozostała wartość dodana to akurat styknełaby na dodatek. Ale ok, to tylko moje domysły, może się mylę.
"You have to learn the rules of the game.
And then you have to play better than anyone else."
Albert Einstein
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Sekator »

No właśnie, zdjęcia pokazują praktycznie nic nowego, poza jakimś małymi zmianami na mapie świata. Ale taka jest formuła, gra zaczyna się jako zwyczajna Pandemia a potem kolejny gry to zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany. Trzeba mieć na uwadze, że poza normalnymi komponentami Pandemii masz jeszcze 8 zamkniętych pudełeczek, talię kart legacy i... no nie wiadomo co, będzie wiadomo jutro :D.
Pewnie gdybyś zobaczył zdjęcia po tych 12 miesiącach czyli zakończonej rozgrywce to zmieniłbyś zdanie.
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Hipke »

Czy Lacerta będzie z Legacy na Essen?
TTR_1983
Posty: 3939
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Pandemic Legacy

Post autor: TTR_1983 »

Hipke pisze:Czy Lacerta będzie z Legacy na Essen?
yyy, a niby czemu miałaby?
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Hipke »

mulek18 pisze:
Hipke pisze:Czy Lacerta będzie z Legacy na Essen?
yyy, a niby czemu miałaby?
a czemu wydawcy wystawiają się na Essen?
TTR_1983
Posty: 3939
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Pandemic Legacy

Post autor: TTR_1983 »

przecież to nie ich gra. Z polską edycją mieliby pojechać i sprzedać 10 sztuk?
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Hipke »

Mi wystarczy jedna sztuka [emoji12]
ODPOWIEDZ