Android: Netrunner (Richard Garfield, Lukas Litzsinger)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1039 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Trolliszcze »

Jacek_PL pisze:Ehh, jak już coś wskrzeszali to mogli wskrzesić Decipherowe Star Warsy. Ta gra tak ociekała klimatem i miała tak niesamowitą mechanikę, że aż dziw że w tym FFG się na to nie zdecydowali. Ja też jestem ciekaw jak się potoczą losy Netrunnera, bo przecież to dobra gra była i może nadal być o ile nie zaczną wymyślać jakiś dziwów na kiju, czego się najbardziej obawiam.
Niby dobra, ale mnie się w pewnym momencie zaczęła wydawać monotonna. Z pewnością miał na to wpływ fakt, że było mało kart - podejrzewam, że FFG na to nie pozwoli, hue hue. No i nie było z kim grać - my tłukliśmy wyłącznie z bratem, bo wszyscy inni naparzali w Madżika (oczywiście my też), a jak się gra z jednym przeciwnikiem, to się popada w pewną schematyczność. Nie pamiętam jednak, żeby Netrunner zrobił na mnie wrażenie gdy dającej jakieś niesamowite możliwości deckbuildingowe, co jest przecież solą karcianek kolekcjonerskich. Inna sprawa, że myśmy w to grali... piętnaście lat temu?

Kurczę, gdybym wtedy wiedział, że to będzie taki rarytas... Dziś nawet nie wiem, co się stało z kartami. Pewnie gniją gdzieś w piwnicy rodzinnego domu ;)
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Android: Netrunner

Post autor: zephyr »

Ja dałem preorder w "sklepie na p" i wygląda na na agielską wersję, bardziej mnie wkurzają single, ale najwyżej proxy na pojedyncze zrobię, zobaczymy jak zacznę grać.

Mam starter CCG kupiony jakiś czas temu na allegro i mechanika podstawowa jest fajna, tylko mam nadzieję że z sensownymi deckami gra będzie lepsza, bo te ze startera CCG są strasznie bez sensu i często nie dało się wylosować sensownych narzędzi do ochrony/ataku, co mocno psuło grę. Jak FFG go poprawi to może być nieźle, bo trochę jednak brakuje grze dynamiki. Zmienione trace wyglądają na dobry kierunek. Są inne, ale jeśli testerzy nie skopali sprawy i balans jest to zmiana wyjdzie na dobre dynamice gry, zmniejszy trochę losowość i dalej jest ciekawa decyzja. Jestem dobrej myśli.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: mig »

Trolliszcze pisze:Podobna sytuacja co z Goa - a teraz, gdy już wznowienie wyszło, o grze zrobiło się cicho.
Bo ci co kupili wolą spędzać czas na graniu a nie na pisaniu wrażeń na forach;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: costi »

Jacek_PL pisze:Ehh, jak już coś wskrzeszali to mogli wskrzesić Decipherowe Star Warsy. Ta gra tak ociekała klimatem i miała tak niesamowitą mechanikę, że aż dziw że w tym FFG się na to nie zdecydowali. Ja też jestem ciekaw jak się potoczą losy Netrunnera, bo przecież to dobra gra była i może nadal być o ile nie zaczną wymyślać jakiś dziwów na kiju, czego się najbardziej obawiam.
O tak, w to bym z przyjemnością pograł.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: jax »

zephyr pisze:Mam starter CCG kupiony jakiś czas temu na allegro i mechanika podstawowa jest fajna, tylko mam nadzieję że z sensownymi deckami gra będzie

lepsza, bo te ze startera CCG są strasznie bez sensu i często nie dało się wylosować sensownych narzędzi do ochrony/ataku, co mocno psuło grę. Jak FFG go

poprawi to może być nieźle, bo trochę jednak brakuje grze dynamiki. Zmienione trace wyglądają na dobry kierunek. Są inne, ale jeśli testerzy nie skopali

sprawy i balans jest to zmiana wyjdzie na dobre dynamice gry, zmniejszy trochę losowość i dalej jest ciekawa decyzja. Jestem dobrej myśli.
Brak dynamiki i przeciąganie sie rozgrywki to faktycznie był problem, ale samych starter decków CCG (co ciekawe ja mam dwa startery niczym nie różniące się na pudełku, ale zawierające różne karty)a nie gry jako takiej . W starter deckach CCG były niemal losowo wrzucone karty, po jednej albo max. kilka ukierunkowanych na określoną strategię (np. damagowanie czy tracowanie). A wiadomo, że jak jest jedna albo tylko kilka kart do danej strategii, to nic się nie zazębia albo zazębia potwornie wolno.
Ale FFG to wyjadacze i chyba nie powielą tego błędu w Core Secie. Liczę, że od razu będzie można robić w miarę wyspecjalizowane decki i rozgrywka będzie dynamiczna i trzymająca w napięciu.

No i niemal każdego dnia płaczę nad nowymi grafikmi i layoutem kart. Jeśli ktoś poszukuje definicji 'bezpłciowości', to tu ma najlepszy przykład. No i jeszcze te mangowe wstawki od czasu do czasu... (nienawidzę mangi). Na bgg w poszczególnych wątkach widać konfrontację pojedynczych starych kart i ich obecnych odpowiedników. To nie wymaga komentarza.

Co ciekawe, Netrunner ma być w uniwersum Androida i Infiltration a grafiki i cały setting Infiltration wygląda dobrze i przekonująco, w przeciwieństwie do dziecinnego feelingu Netrunnera.
Zobaczymy jak to będzie wyglądać na żywo.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: yosz »

Przynajmniej w teorii deckbuilding już jakiś jest w Core secie. 3 frakcje runnerów i 4 frakcje korporacji różniące się stylem. Plus neutrale. Dodatkowo do każdej frakcji, można dorzucić pewną liczbę kart z innej frakcji (nie przekraczające iluś tam punktów) więc można sobie startowe decki lekko zmodyfikować.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: jax »

yosz pisze:Przynajmniej w teorii deckbuilding już jakiś jest w Core secie. 3 frakcje runnerów i 4 frakcje korporacji różniące się stylem. Plus neutrale. Dodatkowo do każdej frakcji, można dorzucić pewną liczbę kart z innej frakcji (nie przekraczające iluś tam punktów) więc można sobie startowe decki lekko zmodyfikować.
I o to chodzi :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Android: Netrunner

Post autor: zephyr »

Dla mnie starter wygląda właśnie na potencjalnie dobry standalone z 4 runnerami i 3 korporacjami. Deckbuidingu do pojawienia się iluś tam dodatków za dużo nie wieszczę. Przy tak ograniczonej puli można będzie pewnie wymienić najbardziej badziewne karty na dobre innej frakcji. Ale do prawdziwego zróżnicowania potrzeba więcej kart.

Co do dynamiki to kiepskie decki ją dobijały, ale ogólnie koszty wszystkiego były kosmicznie wysokie, tury z gatunku to 4 akcje biorę bity, twoja tura to trochę przesada IMO jest. Jeśli udało im się zwiększyć tempo nie psując mechaniki i równowagi to będzie naprawdę fajnie.

Graficznie styl starego netrunnera nie miał dużych szans na utrzymanie się; ja akurat lubię infantylne grafiki i anime więc mi nie przeszkadza, choć faktycznie klimat bez porównania. Trochę mroczniejszy i bardziej "technologiczny" pasowałby bardziej, ten jest faktycznie na dobrym poziomie ale nijaki. Tyle że infiltration i sam Android też mają taki dość uniwersalny styl.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Martin_Valdez »

Ja się wciąż biję z myślami na temat zakupu wersji angielskiej. Jakoś czuję w kościach, że Galakta może nie udźwignąć trzeciego lcg i przygoda wersji pl szybko się skończy :/ Jak dla mnie takie właśnie sygnały można odczytać, gdzie przy takim nośnym temacie jak Star Wars lcg widnieje komentarz Galakty o braku ostatecznej decyzji na temat wydania gry. Dodatkowo na niekorzyść Net runnera może przemawiać fakt, że jest to dosyć skomplikowana rozgrywka i może to nie wróżyć jej dużej popularności, a jedynie sprowadzić ją do produktu niszowego.
Jeszcze jest chwila na zastanowienie i skorzystanie z ceny promocyjnej ehhhhh :)
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Kupuj eng. Zawsze to troszkę nauki języka :wink: . Poza tym wg mnie po angielsku jest bardziej klimatycznie.
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Hiu »

Zabawe czas zaczac :) Oto mamy pierwszy dodatek (nazywany tutaj Data packiem) (1/6) z pierwszej serii:

Fantasy Flight Games is proud to announce the upcoming release of the Genesis Cycle, the first six Data Packs for Android: Netrunner The Card Game.

http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... ?eidn=3553
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6482
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 608 times
Been thanked: 959 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Odi »

No ja tez chyba się skusze na wersję angielską. Ani nie chce mi się czekać na wersje PL, ani nie kręci mnie spolszczanie akurat tych konkretnych terminów cyberpunkowo-informatycznych.

Planuję zakupić podstawkę, a jak już ją ogram, to wtedy za jednym razem ze 3 dodatki, żeby dopływ nowych kart był zauważalny i odświeżający.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: janekbossko »

Mnie zastanawia na ile podobne sa wydania CCG i LCG.
Chodzi mi o mechanike itd.
Gral ktos kiedys i po lekturze nowej instrukcji pokusi sie o jakies porownanie?
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Android: Netrunner

Post autor: zephyr »

Zmienili trace, jest nawet jakiś artykuł o tej zmianie gdzieś na stronie FFG. W CCG był blind bid obu stron, teraz korporacja mówi runnerowi ile musi zapłacić żeby uniknąć namierzenia. Po zastanowieniu nowy system wygląda lepiej - jest sprawniejszy, łatwiej go modyfikować efektami kart i jest mniej losowy.

Dodali frakcje (nie było w LCG) i zasady mieszania frakcji. Do tego specjalne zdolności frakcji.

Limit 3 kart danego wzoru na deck, CCG nie miał limitów, ale to nie jest sensowny format.

Same karty wyglądają głównie na przedruki jeśli chodzi o mechanikę, ale pewnie coś musieli pozmieniać lekko żeby pasowało do nowego formatu i grałem kilka razy w starter, nie pamiętam konkretnych wartości.

Jak komuś się nudzi można porównać:
http://www.cardgamedb.com/index.php/net ... -spoilers/
z
http://www.netrunneronline.com/set/limited/cards/

Edit hmm znalezienie pasującej karty jest trudniejsze niż myślałem, pozmieniali też więcej:
Holovid cost 4
Put [12] from the bank on Holovid Campaign when you rez it.Take [1] from Holovid Campaign at the start of each of your turns. When all the bits have been removed, trash Holovid Campaign.
Trash 7
Adoniscost 4
Put 12 [Credits] from the bank on Adonis Campaign when rezzed. When there are no credits left on this card, trash it.
Take 3 [Credits] from Adonis Campaign when your turn begins.
Trash: 3

poprzednio po 1 kasy przez 12 tur, nowa wersja po 3 przez 4 tury, ale za to runner psuje za 3 kasy a nie za 7; czyli bardziej agresywnie i szybciej, IMO dobry kierunek zmian
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Martin_Valdez »

Dzisiaj chciałem zamówić Net runnera w Rebelu, ale data z 20 września zmieniła się na październik :/
TTR_1983
Posty: 3945
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: TTR_1983 »

związane jest to z opóźnieniami w druku.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: janekbossko »

związane jest to z wyprzedaniem PIERWSZEJ dostawy zanim dotarła. Druga będzie własnie w październiku.
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Android: Netrunner

Post autor: zephyr »

Pierwsze wrażenia (po jednej partii The Weyland Consortium vs Anarch po obu stronach):

Nowe ICE są żałosne, przyzwyczaiłem się do black ICE z podstawki CCG - runner po spotkaniu z czymś takim był martwy albo ciężko pobity, tu jest mało naprawdę wrednych zapór, co pozwala runnerowi grać sporo agresywniej. Większość z tego co wystawiłem tylko dała taga, niektóre kończyły run... a jedyny wredny wymaga poświęcenia zrealizowanej agendy. Ścianka była mocna, nie wiem czy nie za silna, ale nie robi krzywdy runnerowi. Decki podstawowe też wymagają sporo pracy, miałem mnóstwo namiarów na hakera co nic nie zmieniało... bo i tak nie miałem jak tego wykorzystać... trochę miałem pecha, trochę popełniłem błędów, ale deck wymaga poprawienia - tagi bez kart które je wykorzystają nic nie robią (jak z resztą w praktycznie każdej karciance LCG decki z pudełka to raczej przykłady do zaczęcia przygody ze składaniem talii; może inne korporacje działają lepiej w wersji proponowanej, albo miałem pechowy dociąg)

Same frakcje sprawdzają się IMO dobrze. Karta frakcji daje fajnego klimatu, 4 różne specjalizacje korporacji, a 3 runnerów dają trochę informacji przed partią, a możliwość dorzucania kart innych frakcji daje trochę elastyczność w konstrukcji zachowując ogólny charakter talii.

Znaczniki sprawdzają się nieźle - co było sporą bolączką poprzedniego netrunnera - nie było znaczników i trzeba było improwizować, co odbijało się na klimacie, a często również ergonomii i czytelności.

Przynajmniej takie mam pierwsze wrażenia, zobaczymy jak zaczną wychodzić DP, a ja pogram więcej i zbuduję jakąś talię zamiast filozofować.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Snow
Posty: 24
Rejestracja: 27 kwie 2012, 13:41
Lokalizacja: Poznań

Re: Android: Netrunner

Post autor: Snow »

z Rebela dzisiaj dotarł preorder, tak że mają wcześniej nawet niż Galakta ;))

jeśli ktoś z Poznania i okolic zaczyna grać to chętnie się ustawie na jakies granie, pozdro.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: Nataniel »

janekbossko pisze:związane jest to z wyprzedaniem PIERWSZEJ dostawy zanim dotarła. Druga będzie własnie w październiku.
Dokładnie tak - dotarła do nas pierwsza, niewielka dostawa. Została rozesłana zgodnie z kolejnością złożonych zamówień, do wszystkich, którym nie wystarczyło - zostało wysłane powiadomienie. Następna dostawa *prawdopodobnie* w październiku.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Banan2 »

Witam!
Tak sobie czytam ten wątek i gra coraz bardziej mnie zaciekawia. Mam prośbę. Czy ktoś mógłby wyjaśnić, oczywiście w skrócie, zasady gry? Albo może jest jakaś strona PL/instrukcja PL gdzie można by sobie o tym poczytać?
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android: Netrunner

Post autor: Inermis »

Po 6 czy 7 partiach mogę stwierdzić że gra się rewelacyjnie. W pierwszego NR CCG, grałem z raz czy dwa, ale daaawno temu i nic nie pamiętam, więc porównań nie będzie :)
NR LCG jest bardzo przyjemny. Grałem z 3 razy jako Corp Haas-Bioroid i 3 jako Runner Cryminal. Bardzo podoba mi granie corp przez mechanikę blefu i operowanie kartami typu Snare!, nie wyobrażam sobie granie korpem ze zwykłym bunkrowaniem się za lodem i klepaniem agend. :) Runnerem też przyjemnie się gra, ale napięcia jest trochę mniej. Czasami po prostu trzeba zaryzykować i wjechać w ten niebroniony serwer, oczywiście mając przynajmniej 3 karty na ręku... inaczej albo jesteś świrem albo noobem ;)
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Martin_Valdez »

Skoro nie udało mi się załapać na pierwszą dostawę to może już warto czekać na pl? Gdyby Galakta uchyliła trochę tajemnicy dotyczącej spodziewanego terminu pierwszego międzynarodowego druku, na który planują się załapać. Nie wierzę, że nie wiadomo, kiedy to będzie miało miejsce w przybliżeniu do jednego miesiąca.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: janekbossko »

wlasnie na te same info czekam. Na razie podejrzewam że jesli na Warhammerze zarabaija to na Władcy LCG tracą i to sporo. Na zachodzie wysoko w rankingach, popularnosc wysoka a u nas bardzo slabo.
Pewnie dlatego Galakata 4 razy sie zastanowi zanim wejdzie w nastepne LCG.
Awatar użytkownika
sugai
Posty: 108
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:22

Re: Android: Netrunner

Post autor: sugai »

janekbossko pisze:wlasnie na te same info czekam. Na razie podejrzewam że jesli na Warhammerze zarabaija to na Władcy LCG tracą i to sporo. Na zachodzie wysoko w rankingach, popularnosc wysoka a u nas bardzo slabo.
Pewnie dlatego Galakata 4 razy sie zastanowi zanim wejdzie w nastepne LCG.
Po czym wnosisz, że tracą na Władcy Pierścieni?
ODPOWIEDZ