The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
wirusman
Posty: 1978
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 87 times
Been thanked: 28 times

Re: The 7th Continent

Post autor: wirusman »

W pracy bym wydrukowal :)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4053
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: The 7th Continent

Post autor: AkitaInu »

Late pledge jest do 15.01. Przedluzyli
Awatar użytkownika
ravenone
Posty: 239
Rejestracja: 13 lip 2016, 21:29
Has thanked: 65 times
Been thanked: 36 times

Re: The 7th Continent

Post autor: ravenone »

pavel pisze: Moment, moment. Na jednej stronie A4 są cztery karty. Mamy domyślać się, że wydrukowałeś 640 kart ? Za mniej niż 60 gr. za jeden arkusz A4. To przepraszam, na czym Ty to wydrukowałeś? Masz szanse kupić na LP, bo trwa do 05.01
Drukuję na potężnej laserówce za średnio 0,50zł/A4, a kart na A4 jest 12, więc to dla mnie naprawdę opłacalne.
A zaoszczędzoną kasę wolę wydać na 2-3 gry z figurkami. Przy tym hobby trzeba czasem szukać cięć w budżecie;)
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2577
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1171 times
Been thanked: 461 times

Re: The 7th Continent

Post autor: polwac »

ravenone pisze:
pavel pisze: Moment, moment. Na jednej stronie A4 są cztery karty. Mamy domyślać się, że wydrukowałeś 640 kart ? Za mniej niż 60 gr. za jeden arkusz A4. To przepraszam, na czym Ty to wydrukowałeś? Masz szanse kupić na LP, bo trwa do 05.01
Drukuję na potężnej laserówce za średnio 0,50zł/A4, a kart na A4 jest 12, więc to dla mnie naprawdę opłacalne.
A zaoszczędzoną kasę wolę wydać na 2-3 gry z figurkami. Przy tym hobby trzeba czasem szukać cięć w budżecie;)
Niezła cebula :evil:
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: The 7th Continent

Post autor: rattkin »

ravenone pisze: trzeba czasem szukać cięć w budżecie;)
Zawsze tak sobie mówisz, jak kradniesz? Czy tylko wtedy, gdy publicznie się tą kradzieżą chwalisz?
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 113 times

Re: The 7th Continent

Post autor: pavel »

ravenone pisze:
pavel pisze: Moment, moment. Na jednej stronie A4 są cztery karty. Mamy domyślać się, że wydrukowałeś 640 kart ? Za mniej niż 60 gr. za jeden arkusz A4. To przepraszam, na czym Ty to wydrukowałeś? Masz szanse kupić na LP, bo trwa do 05.01
Drukuję na potężnej laserówce za średnio 0,50zł/A4, a kart na A4 jest 12, więc to dla mnie naprawdę opłacalne.
A zaoszczędzoną kasę wolę wydać na 2-3 gry z figurkami. Przy tym hobby trzeba czasem szukać cięć w budżecie;)
Potężna, mała, cena nie ma nic do wielkości drukarki, ale zazdroszczę taniego drukowania. Zaciekawiło mnie to jeszcze bardziej jak napisałeś 12kart na jednym arkuszu A4. Czyli wydrukowałeś ich 1900 szt. ? Wiesz wogóle jak wygląda karta w tej grze? No nic, coś Ci się pomyliło delikatnie pisząc.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2577
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1171 times
Been thanked: 461 times

Re: The 7th Continent

Post autor: polwac »

A może to zwykły bait? :?
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1650
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 365 times
Kontakt:

Re: The 7th Continent

Post autor: Sir_Yaro »

ravenone pisze:Ominął mnie KS i byłem na tyle zdesperowany, żeby grę sobie wydrukować:D
160 stron A4, kilka dni cięcia i krwawiące ręce;) ale było warto. Całość zamknęła się w kosztach poniżej 100zł.
Za mną dwa posiedzenia, łącznie na 4 godziny gry. Fajna przygoda, fabuły mało, a najwięcej frajdy daje eksploracja i crafting.
Dzisiaj niestety zakończyłem swój żywot, bo ostatni połów ryb w 3 kartach przyniósł: puste sieci i 2x jadowite węże.
Zwinąłem manatki, jutro zaczynam przygodę od nowa. Jest moc!
Gratulacje. Mi sie na moja kopie nie chce czekac i też sobie robie kopię PnP :mrgreen: :mrgreen:
Tylko ja pomniejszyłem karty tak że się 6 sztuk mieści na A4 i mają 6.5cm zamiast 8cm :P
Spoiler:
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1155
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 421 times
Been thanked: 261 times

Re: The 7th Continent

Post autor: mmag »

Przyznam, że mocno mnie dziwi wasza motywacja - dla mnie zabawa w wycinanie wersji demo P&P była już mordegą... Skręca mnie już na samą myśl, że w ten sposób miałbym zmarnować czas na wycinanie całej gry i jeszcze potem użerać się z tymi wszystkimi powycinanymi świstkami...
zielok
Posty: 98
Rejestracja: 27 sie 2012, 11:13
Lokalizacja: Bobrowniki/Chorzów

Re: The 7th Continent

Post autor: zielok »

mmag pisze:Przyznam, że mocno mnie dziwi wasza motywacja - dla mnie zabawa w wycinanie wersji demo P&P była już mordegą... Skręca mnie już na samą myśl, że w ten sposób miałbym zmarnować czas na wycinanie całej gry i jeszcze potem użerać się z tymi wszystkimi powycinanymi świstkami...
Miałem dokładnie tak samo z demo P&P. Na szczęścia ją wykonałem, bardzo mi się spodobała wiec za pledgowałem. Wycinanie pełnej gry to byłoby coś strasznego i nie miałbym ochoty grac w taką wersję.
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: The 7th Continent

Post autor: esztfke »

pavel pisze:
ravenone pisze:
pavel pisze: Moment, moment. Na jednej stronie A4 są cztery karty. Mamy domyślać się, że wydrukowałeś 640 kart ? Za mniej niż 60 gr. za jeden arkusz A4. To przepraszam, na czym Ty to wydrukowałeś? Masz szanse kupić na LP, bo trwa do 05.01
Drukuję na potężnej laserówce za średnio 0,50zł/A4, a kart na A4 jest 12, więc to dla mnie naprawdę opłacalne.
A zaoszczędzoną kasę wolę wydać na 2-3 gry z figurkami. Przy tym hobby trzeba czasem szukać cięć w budżecie;)
Potężna, mała, cena nie ma nic do wielkości drukarki, ale zazdroszczę taniego drukowania. Zaciekawiło mnie to jeszcze bardziej jak napisałeś 12kart na jednym arkuszu A4. Czyli wydrukowałeś ich 1900 szt. ? Wiesz wogóle jak wygląda karta w tej grze? No nic, coś Ci się pomyliło delikatnie pisząc.
Nie wiem w jakim celu aż tak to drążysz, ale prawdopodobnie nic koledze się nie pomyliło. Karty są dwustronne więc pewnie plik miał 160 stron, przy wydruku dwustronnym wychodzi 80 kartek po 12 czyli 960, akurat dziwnym trafem tyle kart w tej grze jest...
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 113 times

Re: The 7th Continent

Post autor: pavel »

No tak masz rację, dwustronne. The 7th continent wersja mini. Drąże bo coś mi tu nie gra. Widocznie kolega ma bardzo dobry wzrok, bo na jednej karcie terenu jest bardzo dużo szczegółów, a skoro demo ma 6 kart na arkuszu, to 12 szt. wychodzi, że karta ma z 4cm. Ogólnie gratuluję wytrwałości przy tworzeniu tej pirackiej wersji.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1650
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 365 times
Kontakt:

Re: The 7th Continent

Post autor: Sir_Yaro »

pavel pisze:No tak masz rację, dwustronne. The 7th continent wersja mini. Drąże bo coś mi tu nie gra. Widocznie kolega ma bardzo dobry wzrok, bo na jednej karcie terenu jest bardzo dużo szczegółów, a skoro demo ma 6 kart na arkuszu, to 12 szt. wychodzi, że karta ma z 4cm. Ogólnie gratuluję wytrwałości przy tworzeniu tej pirackiej wersji.
połowa z tego to rewersy....
Gosterq
Posty: 202
Rejestracja: 11 sty 2016, 22:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 30 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Gosterq »

Nie bez przyczyny do gry dołączone jest szkło powiększające :-D przynajmniej bardzo dokładnie obejrzy każdą kartę :-P

Do tych co grają:
Jak wrażenia po kilkudziesięciu godzinach gry? Zapał nie opadł? ;-)
Kudtacz
Posty: 125
Rejestracja: 24 kwie 2014, 01:06

Re: The 7th Continent

Post autor: Kudtacz »

[Do tych co grają:
Jak wrażenia po kilkudziesięciu godzinach gry? Zapał nie opadł? ;-)[/quote]

Z Sylwestra na Nowy Rok złamaliśmy piątą klątwę i nie opadł. :)
Z żoną planujemy przed pojawieniem się dodatku dobić jeszcze ostatnie dwie klątwy, a potem rozegrać partię na 7 klątw naraz.
Awatar użytkownika
Abidarius
Posty: 120
Rejestracja: 13 lut 2015, 12:58
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Abidarius »

ravenone pisze:
pavel pisze: Moment, moment. Na jednej stronie A4 są cztery karty. Mamy domyślać się, że wydrukowałeś 640 kart ? Za mniej niż 60 gr. za jeden arkusz A4. To przepraszam, na czym Ty to wydrukowałeś? Masz szanse kupić na LP, bo trwa do 05.01
Drukuję na potężnej laserówce za średnio 0,50zł/A4, a kart na A4 jest 12, więc to dla mnie naprawdę opłacalne.
A zaoszczędzoną kasę wolę wydać na 2-3 gry z figurkami. Przy tym hobby trzeba czasem szukać cięć w budżecie;)
Tylko, że to kradzież, a nie „cięcie w budżecie”. Pozostaje jedynie życzyć Ci tego samego: żeby ktoś wykorzystał Twoją pracę i nic Ci nie zapłacił, bo szukał „cięć w budżecie”.
Seba2000
Posty: 63
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:34
Has thanked: 13 times
Been thanked: 7 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Seba2000 »

Gdzie w wypełnionym już PM jest informacja czy wybraliśmy wysyłkę w jednej czy w dwóch falach? Jakoś nie mogę się tego doszukać (mam tylko podany ogólny koszt wysyłki).
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: The 7th Continent

Post autor: rattkin »

Właśnie ja też się tego nie mogłem doszukać. Wydaje mi się, że to dlatego, że chyba nawet nie można było wybierać, a to czy w jednej czy dwóch, zależało bezpośrednio od tego, co się wzięło, po prostu. Alternatywnie, może można to zobaczyć, jeśli się na nowo otworzy pledge'a w PM i zacznie go edytować - nie sprawdzałem.
Seba2000
Posty: 63
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:34
Has thanked: 13 times
Been thanked: 7 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Seba2000 »

nie, wybór był z tego co pamiętam: w jednej fali (ship all at once), albo w dwóch falach (ship as soon as possible)

EDIT: pod ostatnim updatem jest komentarz:
Pytanie: This may be a dump question, but how do I know if my pledge gets shipped in wave 1 or wave 2?
Odpowiedź: It’s an option in the PM, you can check your page to find out what you selected.
Awatar użytkownika
Abidarius
Posty: 120
Rejestracja: 13 lut 2015, 12:58
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Abidarius »

Była możliwość wyboru opcji i odrazu przeliczało wartość wysyłki. W potwierdzeniu jednak faktycznie nie ma takiej informacji. Jest tylko koszt wysyłki gry plus koszt wysyłki dodatków.
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Tony23 »

ma ktos jeszcze otwarty pledge i mozna dolaczyc do jakiegos grupowego zamówienia?
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2577
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1171 times
Been thanked: 461 times

Re: The 7th Continent

Post autor: polwac »

Tony23 pisze:ma ktos jeszcze otwarty pledge i mozna dolaczyc do jakiegos grupowego zamówienia?
Tutaj szukaj:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewforum.php?f=55
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 113 times

Re: The 7th Continent

Post autor: pavel »

Puk, puk. Niedługo zapukają z naszą grą do domowych drzwi, a tu problem z różnicą odcieni kart na odwrocie. Różnice między kartami przekleństw, a kartami akcji. Co myślicie o tym, mając na uwadze dyskusję z bgg, gdzie dla niektórych problemu nie ma, a dla innych bardzo frustrujące. Ja wolałbym nie kombinować w jakieś zakrywanie kart od góry, czy nie zwracanie na nie uwagę, dlatego, że mogę poznać jaka karta jest na wierzchu. Uważam, że produkt finalnie nie powinien mieć takiego błędu ze względu na ilość druku jaki poszedł w ruch, a ten jest sprawdzany raczej na bierząco. Jakie zdanie macie w tej sprawie.
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: The 7th Continent

Post autor: malekith_86 »

pavel pisze:Puk, puk. Niedługo zapukają z naszą grą do domowych drzwi, a tu problem z różnicą odcieni kart na odwrocie. Różnice między kartami przekleństw, a kartami akcji. Co myślicie o tym, mając na uwadze dyskusję z bgg, gdzie dla niektórych problemu nie ma, a dla innych bardzo frustrujące. Ja wolałbym nie kombinować w jakieś zakrywanie kart od góry, czy nie zwracanie na nie uwagę, dlatego, że mogę poznać jaka karta jest na wierzchu. Uważam, że produkt finalnie nie powinien mieć takiego błędu ze względu na ilość druku jaki poszedł w ruch, a ten jest sprawdzany raczej na bierząco. Jakie zdanie macie w tej sprawie.

możesz rzucić linka do bgg?
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 113 times

Re: The 7th Continent

Post autor: pavel »

ODPOWIEDZ