Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
badjimi
Posty: 73
Rejestracja: 23 lis 2006, 19:34
Lokalizacja: Świecie

Re: Pandemic PL

Post autor: badjimi »

Kurczę, nie wiem, czy trafiła mi się jakaś nowa/nowsza wersja, ale w moim egzemplarzu nie ma ani jednego elementu z drewna. Wszystko jest plastikowe, fuj! O tym, że brakuje mi jednego pionka postaci już nie wspominam :roll:

edycja:
Widzę, że w dodatku pionki też są plastikowe, więc może i lepiej, że takie mi się trafiły w podstawce :mrgreen:
Awatar użytkownika
Wookasch
Posty: 131
Rejestracja: 10 sty 2015, 23:37
Lokalizacja: Berlin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Pandemic PL

Post autor: Wookasch »

In the Lab jeszcze nie wyszedl po polsku a tu juz nowy dodatek na horyzoncie :roll:

http://zmangames.com/product-details.php?id=1705
http://zmangames.com/rulebooks/Pandemic_SOE.pdf
Awatar użytkownika
microwave
Posty: 102
Rejestracja: 20 sty 2015, 11:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pandemic PL

Post autor: microwave »

Wookasch pisze:In the Lab jeszcze nie wyszedl po polsku a tu juz nowy dodatek na horyzoncie :roll:

http://zmangames.com/product-details.php?id=1705
http://zmangames.com/rulebooks/Pandemic_SOE.pdf
Przecież o tym dodatku wiadomo już od min ok 2msc. In the lab bedzie w tym roku pewnie, a SoE podejrzewam pierwszy kwartał 2016.
puciek2
Posty: 305
Rejestracja: 05 gru 2014, 14:38

Re: Pandemic PL

Post autor: puciek2 »

Mógłby ktoś opisać jak przebiegają eliminacje do MP w PANDEMIĘ. Gdzieś widziałem że grają pary i czytany jest scenariusz, ale co to znaczy ?

1. Czy wszystkie pary grają na tej samej konfiguracji wszystkich kart ?
2. Czy role graczy są losowe czy też takie same dla wszystkich pat ?


Innymi słowy jak to dokładnie przebiega ?
aigimig
Posty: 410
Rejestracja: 15 sty 2014, 15:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 7 times

Re: Pandemic PL

Post autor: aigimig »

Lacerta wrzuciła zapowiedź 1. sezonu Pandemic Legacy:
http://www.lacerta.pl/index.php/archiwu ... z-niebawem
Awatar użytkownika
Archiwista
Posty: 111
Rejestracja: 16 lut 2015, 10:15
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Pandemic PL

Post autor: Archiwista »

Wookasch pisze:In the Lab jeszcze nie wyszedl po polsku a tu juz nowy dodatek na horyzoncie :roll:
Apropo dodatku "Pandemia-Laboratorium".Gdyby komuś to umknęło Lacerta dodała ponad miesiąc temu na swojej stronie instrukcję do tego dodatku.
http://www.lacerta.pl/index.php/nasze-g ... boratorium
aigimig
Posty: 410
Rejestracja: 15 sty 2014, 15:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 7 times

Re: Pandemic PL

Post autor: aigimig »

i kolejny filmik, tym razem co kryje pudełko Pandemic Legacy:
http://www.lacerta.pl/index.php/archiwu ... obie-kryje
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Pandemic PL

Post autor: rastula »

mimo zrozumienia dla emocji jakie to może wywoływać, idea jednorazowej gry planszowej napawa mnie przerażeniem :)
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2808
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 309 times
Been thanked: 526 times

Re: Pandemic PL

Post autor: kaszkiet »

Ona nie do końca jest jednorazowa.
Na koniec zostaje możliwa do normalnego grania jedyna w swoim rodzaju Pandemia, której kształt jest wynikiem wszystkich podjętych po drodze decyzji.
Awatar użytkownika
ronin
Posty: 82
Rejestracja: 16 sie 2013, 12:56
Lokalizacja: Łódź

Re: Pandemic PL

Post autor: ronin »

Ponoć we wrześniu ma się pojawić gra ponownie w sprzedaży. Kojarzy ktoś jakiś dokładny termin?
Już mam | Do kupienia
♠ ♥ ♣ ♦ Doomtown ♦ ♣ ♥ ♠
۞ ۞ Summoner Wars ۞ ۞
aigimig
Posty: 410
Rejestracja: 15 sty 2014, 15:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 7 times

Re: Pandemic PL

Post autor: aigimig »

pojawiła się aplikacja na Androida:
https://play.google.com/store/apps/deta ... t.pandemic
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Pandemic PL

Post autor: crsunik »

Ponownie w sprzedaży? A przedsprzedaż nie miała być jedyną opcją kupna?
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2808
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 309 times
Been thanked: 526 times

Re: Pandemic PL

Post autor: kaszkiet »

Pytanie dotyczy dodruku podstawowej wersji gry. A Legacy podobno w jakimś ograniczonym zakresie i w wyższej cenie ma być też w sprzedaży po premierze.
wirusman
Posty: 1975
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 86 times
Been thanked: 28 times

Re: Pandemic PL

Post autor: wirusman »

Polecacie tą grę, a może coś innego kupić w podobnej mechanice?
Awatar użytkownika
ronin
Posty: 82
Rejestracja: 16 sie 2013, 12:56
Lokalizacja: Łódź

Re: Pandemic PL

Post autor: ronin »

Polecać to mało powiedziane. Jeden z fajniejszych co-op jakie grałem. A gra się nie nudzi wcale. Nawet kilka partii pod rząd ;)
Już mam | Do kupienia
♠ ♥ ♣ ♦ Doomtown ♦ ♣ ♥ ♠
۞ ۞ Summoner Wars ۞ ۞
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Pandemic PL

Post autor: elayeth »

ronin pisze:Polecać to mało powiedziane. Jeden z fajniejszych co-op jakie grałem. A gra się nie nudzi wcale. Nawet kilka partii pod rząd ;)
Wiem, że każda opinia jest subiektywna, ale dla dobra pytającego dołączę również swoją.
Moim zdaniem gra jest przereklamowana, dość schematyczna i nudna. Być może wersja Legacy jej pomoże.
Na ten moment gra niby fajnie symuluje wybuchy epidemii, ale dla mnie jest mało klimatyczna i mam poczucie wykonywanie tego samego w kółko... ruch, zbierz sześciany, ruch...
To nie jest tylko moja opinia, ale co najmniej 6 innych osób z którymi grałem lub które miały ją w kolekcji. Zdaje sobie sprawę, że wielu ludziom ta gra się podoba, może nawet większości, ale nie wszystkim.
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Pandemic PL

Post autor: RunMan »

U mnie też nie było tego hurraoptymizmu, na kilka partii fajnie, potem zaczyna się robić trochę schematycznie. Zaznaczę tylko, że grałem bez żadnych dodatków
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Pandemic PL

Post autor: kamron6 »

U mnie umie wrócić po tych 6 latach na stół (podłogę) bez żadnego problemu i wciąż wywołać emocje, ale większości osób nie powinna się spodobać (klimat jest, ale specyficzny, oprócz tego jak w szachach -> kilka podstawowych ruchów, bez żadnych dziesiątek akcji, pól, kart z możliwościami, miodność rozgrywki zależy od współgraczy i ich chęci / zaangażowania / wczucia w dużo większym stopniu niż w innych grach).
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
ronin
Posty: 82
Rejestracja: 16 sie 2013, 12:56
Lokalizacja: Łódź

Re: Pandemic PL

Post autor: ronin »

Bo to lekki tytuł. Fajnie się gra z laikami planszowymi, którzy nie potrafią ogarnąć pewnych mechanizmów takich gier. 'Na krawędzi' skutecznie dorzuca do pieca i nawet rasowi gracze mogą mieć problem :D
Już mam | Do kupienia
♠ ♥ ♣ ♦ Doomtown ♦ ♣ ♥ ♠
۞ ۞ Summoner Wars ۞ ۞
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Pandemic PL

Post autor: Szaweł »

A ja z kolei mogę z czystym sumieniem polecić, a dodając do tego dodatki (które dodają sporo) jest pełen mniód. Muszę dodać, że jestem fanem różnych apokaliptycznych tematów i na telefonie zagrywam się w BioInc i Plague, więc mam powód lubić tę grę, ale w przypadku moich znajomych, myślę, że nie skłamię mówiąc, że 80% za nią przepada.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Pandemia - karty zdarzeń, karty postaci.

Post autor: TV3 »

Robiłem porządek w pudłach z Pandemiami i znalazłem puste karty zdarzeń i postaci, o których zdążyłem zapomnieć :)).

Pytanie mam - czy ograł jakieś fajne, sensowne postacie i zdarzenia? Jeśli ma kto jakieś sprawdzone rozwiązania, chętnie bym sobie sprawdził.


I jeszcze inaczej - jeśli ktoś ma dodatek In the lab - czy mógłby podać umiejętności postaci oraz zawartość kart zdarzeń? Jeśli jedne jak i drugie nie są w 100% uzależnione od zasad In the lab - sądzę, że można je przenieść do Pandemii + Na krawędzi.



______________________________


Tak sobie teraz na szybko pomyślałem:

Postać: gdy wykonujesz normalny ruch (znaczy - z papcia, a nie loty z miasta do miasta), możesz poruszyć się o 2 pola (o 2 miasta). Czyli teoretycznie podczas całej kolejki, tylko poruszając się, można przebyć 8 pól / miast.

Zdarzenie: przez jedną kolejkę gdy wchodzisz / wlatujesz do miasta, opróżniasz to miasto ze wszystkich kostek choroby (wszystkich kolorów, jeśli jest więcej). Taki Sanitariusz na sterydach. Ewentualnie dodatkowo mogłoby to też dotyczyć miasta, z którego się startuje (zaczyna kolejkę). Czyli nie tylko tam, gdzie się przemieścisz, a wszędzie tam, gdzie w tej kolejce jesteś / będziesz.
kallak

Re: Pandemic PL

Post autor: kallak »

Czy jest gdziekolwiek dostępna do kupienia polska wersja rozszerzenia Laboratorium?
Wczoraj zagralem w podstawkę, i nie spodziewałem się aż tak dobrej gry - jedna z lepszych w mojej kolekcji. Tak nam się spodobała że od razu myślimy o dokupieniu dodatków. Na krawędzi jest dostępna bez problemu - ale drugi dodatek widzę jedynie w wersji angielskiej. Mimo prawdopodobnej kompatybilności, zdecydowanie wolał bym wersję PL. Na stronie Lacerty jest polska instrkcja i informacja o jakoby dostępności polskiej wersji.
http://www.lacerta.pl/index.php/nasze-g ... orium#opis
Gdzie zatem można ją nabyć? Iszop, Ceneo przeszukane - wszędzie wersja In The Lab...
Awatar użytkownika
ronin
Posty: 82
Rejestracja: 16 sie 2013, 12:56
Lokalizacja: Łódź

Re: Pandemic PL

Post autor: ronin »

kallak pisze:Czy jest gdziekolwiek dostępna do kupienia polska wersja rozszerzenia Laboratorium?
Wczoraj zagralem w podstawkę, i nie spodziewałem się aż tak dobrej gry - jedna z lepszych w mojej kolekcji. Tak nam się spodobała że od razu myślimy o dokupieniu dodatków. Na krawędzi jest dostępna bez problemu - ale drugi dodatek widzę jedynie w wersji angielskiej. Mimo prawdopodobnej kompatybilności, zdecydowanie wolał bym wersję PL. Na stronie Lacerty jest polska instrkcja i informacja o jakoby dostępności polskiej wersji.
http://www.lacerta.pl/index.php/nasze-g ... orium#opis
Gdzie zatem można ją nabyć? Iszop, Ceneo przeszukane - wszędzie wersja In The Lab...
Płynie z Chin. Lada moment ma być...

Ja bardziej wyczekuję dodatku State of Emergency. Mam nadzieję że kiedyś Lacerta to wyda :)
Już mam | Do kupienia
♠ ♥ ♣ ♦ Doomtown ♦ ♣ ♥ ♠
۞ ۞ Summoner Wars ۞ ۞
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2808
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 309 times
Been thanked: 526 times

Re: Pandemic PL

Post autor: kaszkiet »

Lacerta poinformowała, że rozszerzenie In the Lab dopłynęło i jest na odprawie celnej. Po niej będzie dystrybuowane.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4047
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Pandemic PL

Post autor: AkitaInu »

ronin pisze:
kallak pisze:Czy jest gdziekolwiek dostępna do kupienia polska wersja rozszerzenia Laboratorium?
Wczoraj zagralem w podstawkę, i nie spodziewałem się aż tak dobrej gry - jedna z lepszych w mojej kolekcji. Tak nam się spodobała że od razu myślimy o dokupieniu dodatków. Na krawędzi jest dostępna bez problemu - ale drugi dodatek widzę jedynie w wersji angielskiej. Mimo prawdopodobnej kompatybilności, zdecydowanie wolał bym wersję PL. Na stronie Lacerty jest polska instrkcja i informacja o jakoby dostępności polskiej wersji.
http://www.lacerta.pl/index.php/nasze-g ... orium#opis
Gdzie zatem można ją nabyć? Iszop, Ceneo przeszukane - wszędzie wersja In The Lab...
Płynie z Chin. Lada moment ma być...

Ja bardziej wyczekuję dodatku State of Emergency. Mam nadzieję że kiedyś Lacerta to wyda :)
Lacerta napisała również że ma niespodziankę związaną z pandemic'iem na ten rok więc możliwe że to jest właśnie state of emergency.... albo pandemic legay season 2 ;)
ODPOWIEDZ