Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4486
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1446 times
Been thanked: 1103 times

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: garg »

KQuest pisze: 20 sty 2021, 18:04 Wśród kolejnych przedsprzedażowych bonusów znalazły się film o designie gry oraz wideoinstrukcja...
Przepraszam - dopytam, bo nie jestem pewien, czy dobrze rozumiem.

Czyli jeśli kupię w preorderze, to mam wideoinstrukcję i papierową, a jeśli nie, to tylko papierową? :shock:

Bo jeśli tak, to komunikat firmy brzmi dla mnie: "Kup w przedsprzedaży, albo nie będziesz wiedział, jak grać w naszą grę". Piszę to ze złośliwości, bo jestem właśnie na świeżo po lekturze instrukcji do Aquatiki i pozostaję pod wrażeniem działań Portalu i tego, jak instrukcję do prostej w sumie gry napisać w dziwny i niejasny sposób.

Chyba, że ta wideoinstrukcja do Detektywa będzie później dostępna normalnie. To wtedy sprawy nie było :mrgreen: .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
pcyzm
Posty: 704
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 220 times

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: pcyzm »

japanczyk pisze: 20 sty 2021, 18:50 Juz sa ;)
Różnica to jakieś 40 zl
No to ja nie mam pytań i biorę wersję preorder chociażby dla samej mapki jak i tych materiałów. No ale nie ukrywam, że mocno czekam na ten tytuł więc tak jakby nie mam wyjścia :)
garg pisze: 20 sty 2021, 19:49 Chyba, że ta wideoinstrukcja do Detektywa będzie później dostępna normalnie. To wtedy sprawy nie było :mrgreen: .
To raczej nie będzie exclusive tylko dla preorderowców, ale akurat instrukcja jest już dostępna i podobnie jak w podstawowym Detektywie składa się zaledwie z kilku stron bo tutaj nie ma za bardzo skomplikowanej mechaniki (żeby nie było to traktuję jako plus tej serii).
Ostatnio zmieniony 20 sty 2021, 19:58 przez pcyzm, łącznie zmieniany 2 razy.
KQuest
Posty: 602
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 94 times
Been thanked: 60 times

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: KQuest »

pcyzm pisze: 20 sty 2021, 18:39Sorry, ale to już takie marudzenie.
Marudzeniem byłoby, gdybym napisał, że beznadzieja i nie podał żadnego argumentu na potwierdzenie swojego zdania. Portal po prostu za każdym razem nakręca hype i podnosi poprzeczkę jeszcze przed ujawnieniem większości szczegółów, dlatego oczekiwania (w tym także moje) są bardzo wysokie.

Rozpoczynając przedsprzedaż zaczęli od codziennych aktualizacji związanych z dodatkowymi celami i bonusami w przedsprzedaży dla tych, którzy kupią w ich sklepie - codziennie przez cztery tygodnie. A tak właściwie co dwa dni przez cztery tygodnie, bo jednego dnia zapowiadają bonus, a drugiego dnia go odblokowują (co w przypadku dodatkowych elementów oznacza tylko dodanie ich na grafice - czyli zapowiedź jest ciekawsza od odblokowania). W tamtym momencie można było się spodziewać czternastu ciekawych bonusów do gry (w końcu czytamy, że są to bonusy do przedsprzedaży w ich sklepie). W międzyczasie okazało się, że wśród tych bonusów jest film o designie (nawet jeśli ciekawy, to nie jest to bonus dla kupujących u wydawcy) i wideoinstrukcja (czyli coś co tak czy inaczej zazwyczaj się pojawia na YT + znowu nie jest to bonus dla kupujących u wydawcy).

W międzyczasie pojawiła się grafika z siedmioma miejscami na dodatkową zawartość gry - czyli najprawdopodobniej nie czternaście, a siedem. Broszura o zimnej wojnie też się zalicza do tych siedmiu (właśnie się pojawiła na grafice), więc znamy już trzy bonusy.
1. Mapa polityczna - w porządku, doda trochę klimatu do gry, może pomoże w poukładaniu sobie faktów, jak dla mnie całkiem fajny bonus.
2. Specjalne drewniane znaczniki - specjalne dlatego, że mają w sobie dziury. Takie same albo podobne (i też drewniane) są w pudełku, więc jaki jest sens marnowania drewna, skoro te dwa zestawy praktycznie się nie różnią i jeden z nich będzie tylko leżał w pudełku?
3. Broszura o zimnej wojnie - zakładam, że tutaj jest podobnie jak w przypadku mapy, czyli + do klimatu.
Łączna wartość bonusów ma wynieść 35 dolarów (zgodnie z mailem, który Portal rozsyłał po odblokowaniu mapy). Najprawdopodobniej zostały jeszcze cztery i po cichu liczę na to, że jednak będzie tam jakieś pozytywne zaskoczenie. Z jednej strony dobrze byłoby zobaczyć tam portrety postaci, a z drugiej, tak jak pisałem wcześniej, byłby to dziwny ruch ("popełniliśmy błąd przy detektywnie, naprawiliśmy go, więc popełnijmy go jeszcze raz").
pcyzm pisze: 20 sty 2021, 18:39Można spokojnie poczekać do momentu jak już wszystkie bonusy będą ujawnione, a preordery jeszcze otwarte i świadomie zdecydować samemu (szczególnie, że będą już pewnie ceny z innych miejsc z grą w wersji bez bonusów).
Zdecydowanie poczekam, bo jak na razie mam mieszane uczucia. Może problemem jest to, że Portal niezmiennie sprawia, że oczekiwania graczy są naprawdę wysokie, a potem nie zawsze wygląda to tak wspaniale jak się zapowiadało (i nie chodzi mi tu o samą grę, a jedynie o przedsprzedaż i hype z tym związany).
garg pisze: 20 sty 2021, 19:49...
Zakładam, że będzie dostępna dla wszystkich (tak samo jak film o designie gry). Dlatego właśnie hasło o tym, że kupując w sklepie wydawcy dostaniesz wszystkie odblokowane przedsprzedażowe bonusy jest nieco mylące, bo brzmi jakbyś miał ich nie dostać (na przykład wideoinstrukcji) kupując w innym sklepie.
japanczyk pisze: 20 sty 2021, 18:50 Juz sa ;)
Różnica to jakieś 40 zl
A nawet około 55 zł (kierując się i-szopem). Wszystko zależy od tego, co jeszcze zostanie dodane w kolejnych dniach. Bo może faktycznie te 55 zł różnicy będzie warte wydania, ale na razie nie widzę tej zawartości za 35 dolarów
pcyzm
Posty: 704
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 220 times

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: pcyzm »

KQuest pisze: 20 sty 2021, 19:56 Może problemem jest to, że Portal niezmiennie sprawia, że oczekiwania graczy są naprawdę wysokie, a potem nie zawsze wygląda to tak wspaniale jak się zapowiadało (i nie chodzi mi tu o samą grę, a jedynie o przedsprzedaż i hype z tym związany).
No masz trochę w tym racji, ale to jest jednak pewna zdolność marketingowa, której inni wydawcy w Polsce nie posiadają i na tym tracą. Z mojego punktu widzenia to co robi Portal jest całkiem sensowne, czyli kupując trochę w ciemno (no bo gra nie ma jeszcze żadnych ocen) dostaję za względnie niewielką dopłatą w stosunku do tego co będzie w sklepach, kilka bonusów, które mają zakładam bardziej wprowadzać w klimat. Jasne, marketingowo ta liczba bonusów jest pewnie rozdmuchana, co nie zmienia faktu, że jakbym nie wziął całego pakietu to bym pewnie potem płuł sobie w brodę bo pewnie i tak teraz wyjdzie taniej niż dokupywać je potem osobno (jeśli będą dostępne).
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11120
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3387 times
Been thanked: 3286 times

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: japanczyk »

KQuest pisze: 20 sty 2021, 19:56
japanczyk pisze: 20 sty 2021, 18:50 Juz sa ;)
Różnica to jakieś 40 zl
A nawet około 55 zł (kierując się i-szopem). Wszystko zależy od tego, co jeszcze zostanie dodane w kolejnych dniach.
Nie, nie - ja mowie 40 zl od najniżej (101?) - w sklepie portalu z rabatem wychodzi 142 zl ;)
KQuest
Posty: 602
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 94 times
Been thanked: 60 times

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: KQuest »

pcyzm pisze: 20 sty 2021, 20:16
KQuest pisze: 20 sty 2021, 19:56 Może problemem jest to, że Portal niezmiennie sprawia, że oczekiwania graczy są naprawdę wysokie, a potem nie zawsze wygląda to tak wspaniale jak się zapowiadało (i nie chodzi mi tu o samą grę, a jedynie o przedsprzedaż i hype z tym związany).
No masz trochę w tym racji, ale to jest jednak pewna zdolność marketingowa, której inni wydawcy w Polsce nie posiadają i na tym tracą. Z mojego punktu widzenia to co robi Portal jest całkiem sensowne, czyli kupując trochę w ciemno (no bo gra nie ma jeszcze żadnych ocen) dostaję za względnie niewielką dopłatą w stosunku do tego co będzie w sklepach, kilka bonusów, które mają zakładam bardziej wprowadzać w klimat. Jasne, marketingowo ta liczba bonusów jest pewnie rozdmuchana, co nie zmienia faktu, że jakbym nie wziął całego pakietu to bym pewnie potem płuł sobie w brodę bo pewnie i tak teraz wyjdzie taniej niż dokupywać je potem osobno (jeśli będą dostępne).
Bardzo możliwe, że będzie warto dopłacić te kilkadziesiąt zł dla bonusów. Gdyby to co widzimy teraz (mapa, broszura i bezsensowne zdublowane drewienka) było już wszystkim, to na pewno bym się nie zdecydował. Podejrzewam jednak, że jeszcze coś wartościowego się pojawi (wartościowego = najlepiej przydatnego podczas gry).

Dla mnie problem z tą zdolnością marketingową jest taka, że jest to miecz obosieczny. Potrafią zyskać niesamowity rozgłos, ale w parze z tym idą bardzo wysokie oczekiwania graczy. I jeśli zostaną spełnione to wszystko jest w porządku, bo w innym przypadku pojawia się rozczarowanie. Pamiętam jak pół świata czekało na Robinsona w kosmosie i niesamowitą grę przygodową po pierwszych zapowiedziach Pierwszych marsjan. Skończyło się na tym, że w kolejnych materiałach o grze trzeba było studzić zapał fanów, tłumacząc, że to nie będzie taka gra jak Robinson.

Jak będzie tutaj - zobaczymy na początku lutego. Moje oczekiwania (co do przedsprzedaży, nie gry) jak na razie nie zostały spełnione ;)

japanczyk pisze: 20 sty 2021, 20:19 Nie, nie - ja mowie 40 zl od najniżej (101?) - w sklepie portalu z rabatem wychodzi 142 zl ;)
Porównywałem ceny "ogólnodostępne", bez rabatów, stąd te ~55 zł. Z rabatami może faktycznie być mniej. Portalowy rabat działa też na taką ich dużą przedsprzedaż? Nie znam ich sklepu i ich rabatów, ale pewnie bym założył, że w tym przypadku nie dadzą obniżyć ceny (co oczywiście jest tylko moim gdybaniem - mogę się mylić)
Ostatnio zmieniony 20 sty 2021, 21:04 przez KQuest, łącznie zmieniany 1 raz.
pcyzm
Posty: 704
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 220 times

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: pcyzm »

KQuest pisze: 20 sty 2021, 20:31 Pamiętam jak pół świata czekało na Robinsona w kosmosie i niesamowitą grę przygodową po pierwszych zapowiedziach Pierwszych marsjan. Skończyło się na tym, że w kolejnych materiałach o grze trzeba było studzić zapał fanów, tłumacząc, że to nie będzie taka gra jak Robinon.
No jeżeli chodzi o samą grę to tutaj trzeba uczciwie powiedzieć, że tym razem śledząc przekazy marketingowe widać komunikat, że Wiedeński Łącznik jest co prawda inspirowany Detektywem, ale to jednak osobna gra no i sam temat to jednak Szpiedzy i misje, a nie Detektywi i sprawy. No i w samym opisie jest nawet osobny akapit w stylu "Dlaczego gra nie jest dla Ciebie".
Awatar użytkownika
szafaaaa
Posty: 248
Rejestracja: 07 paź 2011, 17:42
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 21 times
Been thanked: 32 times

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: szafaaaa »

Jak na razie to te bonusy z przedsprzedaży to chyba jest jakiś żart xD najbardziej te drewienka.

Mam nadzieję że będzie 5 sprawa jako dodatek do przedsprzedaży.
KQuest
Posty: 602
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 94 times
Been thanked: 60 times

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: KQuest »

W ramach aktualizacji, dla osób, które nie śledzą na bieżąco strony przedsprzedaży - kolejne dwa bonusy to dziennik projektanta w PDFie (historie i anegdoty z procesu projektowania gry) oraz naklejki na laptopa i telefon
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1486
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 724 times

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: arturmarek »

Nieczytelna jest dla mnie ta strona przedsprzedażona. Wszedłem teraz i nie widzę informacji o tych naklejkack i anegdotach...
W sekcji dodatkowe komponenty jest mapa, znaczniki, przewodnik i 4 kłódki.
KQuest
Posty: 602
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 94 times
Been thanked: 60 times

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: KQuest »

W miarę na bieżąco aktualizują tę stronę. "Bonusów" ma być 13, z czego grafika na dodatkowe komponenty pokazuje 7 pól. Czyli pewnie naklejki i dziennik projektanta w pdfie nie są liczone jako dodatkowe komponenty
pcyzm
Posty: 704
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 220 times

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: pcyzm »

KQuest pisze: 26 sty 2021, 11:05 W miarę na bieżąco aktualizują tę stronę. "Bonusów" ma być 13, z czego grafika na dodatkowe komponenty pokazuje 7 pól. Czyli pewnie naklejki i dziennik projektanta w pdfie nie są liczone jako dodatkowe komponenty
Wliczają się tylko ta grafa z bonusami nie dogania informacji o aktualizacjach. Tutaj info z oficjalnego profilu:

We've revealed 7 out of 13 pre-order bonuses for Vienna Connection! 🕵️‍♀️
1️⃣ Political map of Europe (420 x 594 mm) 🌏 For you to decorate your games room and help you understand more about the various political forces involved in the story.
2️⃣ 10 custom wooden pieces ♟
3️⃣ Game Design Video: meet designer Ignacy Trzewiczek and learn more about the game from this exclusive 30 minutes video 📺
4️⃣ Cold War for Dummies: a brochure to better understand the setting of the game and get more from the experience while playing 📓
5️⃣ Watch It Played: you can skip the rulebook and learn how to play the game, thanks to the dedicated tutorial video available with the other bonuses. 👩‍🏫
6️⃣ Game Designer Journal: read the stories and anecdotes from the design process of the game in this unique PDF booklet. 📘
7️⃣ Laptop and mobile stickers: so you can show your friends that you are a CIA agent! 😎
And that's only a half of the bonuses we've got prepared! Preorder now and get all the extra goodies ➡️ https://portalgames.pl/en/vienna-connection/

Czyli jeszcze 6 bonusów do odkrycia.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11120
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3387 times
Been thanked: 3286 times

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: japanczyk »

pcyzm pisze: 26 sty 2021, 12:49 7️⃣ Laptop and mobile stickers: so you can show your friends that you are a CIA agent! 😎
To... jest żenada :P

Ale guide po Zimnej Wojnie bardzo fajny pomysł - mam nadzieje, ze to nie beda 4 kartki tylko wiecej
pcyzm
Posty: 704
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 220 times

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: pcyzm »

japanczyk pisze: 26 sty 2021, 12:51
pcyzm pisze: 26 sty 2021, 12:49 7️⃣ Laptop and mobile stickers: so you can show your friends that you are a CIA agent! 😎
To... jest żenada :P

Ale guide po Zimnej Wojnie bardzo fajny pomysł - mam nadzieje, ze to nie beda 4 kartki tylko wiecej
I tak i nie, patrząc na inne branże (np.gry na konsole) ludzie potrafią słono przepłacać za jakieś steelbooki czy też wydawałoby śmieszne 'unikatowe' DLC a inni spokojnie czekają na pierwsze przeceny. No to tu dokładnie mamy tak samo.Ja taki dziennik projektanta przeczytam z wielkim zainteresowaniem (po przejściu gry). Ale takiemu 'empikowcomi' starczy pewnie sama edycja sklepowa. Zresztą kurka wodna mniejsza o bonusy, ważne żeby gra była fajna bo czekać trzeba jak na jakiś kickstarter :)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11120
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3387 times
Been thanked: 3286 times

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: japanczyk »

pcyzm pisze: 26 sty 2021, 13:52 I tak i nie, patrząc na inne branże (np.gry na konsole) ludzie potrafią słono przepłacać za jakieś steelbooki czy też wydawałoby śmieszne 'unikatowe' DLC a inni spokojnie czekają na pierwsze przeceny. No to tu dokładnie mamy tak samo.Ja taki dziennik projektanta przeczytam z wielkim zainteresowaniem (po przejściu gry). Ale takiemu 'empikowcomi' starczy pewnie sama edycja sklepowa. Zresztą kurka wodna mniejsza o bonusy, ważne żeby gra była fajna bo czekać trzeba jak na jakiś kickstarter :)
No tak, ale ja mówie o naklejkach na komórke i laptopa, a nie o steelbookach czy jakichs rzeczywiscie kliamtycznych rzeczach jak mapa czy leaflet o Zimnej Wojnie
KQuest
Posty: 602
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 94 times
Been thanked: 60 times

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: KQuest »

pcyzm pisze: 26 sty 2021, 12:49Wliczają się tylko ta grafa z bonusami nie dogania informacji o aktualizacjach.
Właśnie nie do końca. Są dwie grafiki (+ trzecia z kalendarzem). Jedna pokazuje wszystkie bonusy (łącznie z takimi rzeczami jak filmik o grze i wideoinstrukcja), a druga pokazuje teoretycznie tylko dodatkowe komponenty do gry. Pierwsza będzie odliczać do 13 bonusów (tyle zostanie ujawnione i odblokowane do końca przedsprzedaży według harmonogramu), a druga (ta z dodatkową zawartością do samej gry) pewnie do 7, bo tyle miejsc jest tam przygotowanych.

Przy okazji - bonus numer 8 to
Cztery sekretne koperty z pocztówkami z Europy: rozpocznij każdą misję, otwierając sekretną kopertę i odkryj zdjęcia i pocztówki z miasta, w którym dzieje się akcja! Poczuj atmosferę settingu dzięki zdjęciom z czasów zimnej wojny!
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Breżniew »

japanczyk pisze: 26 sty 2021, 12:51
Ale guide po Zimnej Wojnie bardzo fajny pomysł - mam nadzieje, ze to nie beda 4 kartki tylko wiecej
Nie spodziewałbym się niczego więcej niż 4 kartek. Podejrzewam, że ta broszura ma być skierowana do totalnych laików którzy hasło "zimna wojna" usłyszeli może raz w życiu. Z resztą nawet piszą o tym "przewodnik dla żółtodziobów", więc prawdopodobnie będzie on zawierał totalne podstawy i ogólne informacje typu kapitalizm (USA) vs. komunizm (ZSRR), żelazna kurtyna, mur berliński i tyle.
pcyzm
Posty: 704
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 220 times

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: pcyzm »

Breżniew pisze: 26 sty 2021, 14:41
japanczyk pisze: 26 sty 2021, 12:51
Ale guide po Zimnej Wojnie bardzo fajny pomysł - mam nadzieje, ze to nie beda 4 kartki tylko wiecej
Nie spodziewałbym się niczego więcej niż 4 kartek. Podejrzewam, że ta broszura ma być skierowana do totalnych laików którzy hasło "zimna wojna" usłyszeli może raz w życiu. Z resztą nawet piszą o tym "przewodnik dla żółtodziobów", więc prawdopodobnie będzie on zawierał totalne podstawy i ogólne informacje typu kapitalizm (USA) vs. komunizm (ZSRR), żelazna kurtyna, mur berliński i tyle.
A by dali ciężką knigę to były komentarze w stylu
" Ej, ale jakbym chciał czytać książki to bym sobie do księgarni sam poszedł ":) Jeśli to ma być szybkie wprowadzenie to po co więcej stron?
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Breżniew »

pcyzm pisze: 26 sty 2021, 16:03 A by dali ciężką knigę to były komentarze w stylu
" Ej, ale jakbym chciał czytać książki to bym sobie do księgarni sam poszedł ":) Jeśli to ma być szybkie wprowadzenie to po co więcej stron?
Też jestem tego zdania. Ta ulotka ma wprowadzać gracza w realia ówczesnej Europy, a nie edukować go. Komuś kto nie wie nic o Zimnej Wojnie takie 4 strony wystarczą, natomiast pozostałym taki dodatek będzie zupełnie zbędny, bo nie dowiedzą się z niego niczego nowego.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2111
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 277 times
Been thanked: 437 times

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: tomp »

Breżniew pisze: 26 sty 2021, 16:06
pcyzm pisze: 26 sty 2021, 16:03 A by dali ciężką knigę to były komentarze w stylu
" Ej, ale jakbym chciał czytać książki to bym sobie do księgarni sam poszedł ":) Jeśli to ma być szybkie wprowadzenie to po co więcej stron?
Też jestem tego zdania. Ta ulotka ma wprowadzać gracza w realia ówczesnej Europy, a nie edukować go. Komuś kto nie wie nic o Zimnej Wojnie takie 4 strony wystarczą, natomiast pozostałym taki dodatek będzie zupełnie zbędny, bo nie dowiedzą się z niego niczego nowego.
Ja bym liczył na autoryzację tej broszury przez samego Breżniewa xD

Zastanawiam się, czemu zrobiono odblokowywanie dodatków dla preordera co 2 dni ?
Może jakbym widział całość preorderu, to Portal już by liczył moje zamówienie, a tak to wstrzymam się z decyzją.
Na tą chwilę, nie zastanawiam się czy kupić w sklepie portalu, ale gdzie jest najtaniej.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Breżniew »

tomp pisze: 26 sty 2021, 16:20 Ja bym liczył na autoryzację tej broszury przez samego Breżniewa xD
Ale on przecież nie żyje xD
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Kin@a »

pcyzm pisze: 26 sty 2021, 13:52
japanczyk pisze: 26 sty 2021, 12:51
pcyzm pisze: 26 sty 2021, 12:49 7️⃣ Laptop and mobile stickers: so you can show your friends that you are a CIA agent! 😎
To... jest żenada :P

Ale guide po Zimnej Wojnie bardzo fajny pomysł - mam nadzieje, ze to nie beda 4 kartki tylko wiecej
I tak i nie, patrząc na inne branże (np.gry na konsole) ludzie potrafią słono przepłacać za jakieś steelbooki czy też wydawałoby śmieszne 'unikatowe' DLC a inni spokojnie czekają na pierwsze przeceny. No to tu dokładnie mamy tak samo.Ja taki dziennik projektanta przeczytam z wielkim zainteresowaniem (po przejściu gry). Ale takiemu 'empikowcomi' starczy pewnie sama edycja sklepowa.
Jest jeszcze trzecia grupa klientów, która ani nie jest skłonna "słono przepłacać" ani nie oczekuje przecen. Tak, wiem brzmi to niczym yeti :wink:
ale kiedyś gry (solidne i kompletne) się po prostu kupowało bez marketingowych chwytów typu "naklejka na telefon".
Z wypisanych "bonusów" przydatny jest pierwszy, czwarty i ósmy. Które powinny być od razu zaimplementowane do gry (nawet jeśli jej cena by miała wzrosnąć).
Reszta powinna być potraktowana w ramach promocji samej gry (wspomniane naklejki :wink: ), zaś "bonusowe" znaczniki powinny być standardowymi gdyby miały służyć w grze wielokrotnego użytku, tu zaś nie mają większego znaczenia bo zagra się 1-3 razy i to jeszcze w różnych odstępach czasu aczkolwiek te "standardowe" są dość... cienkie :wink:


Game Design Video i Dziennik projektanta (bonus 3 i 6) to w istocie znakomita reklama, zaś wideoinstrukcja (bonus 5) powoli staje się standardem wielu wydawnictw. Ludzie muszą przecież w zakupiona grę zagrać, jeśli nie będą potrafili to się zaczną niepotrzebnie frustrować i następnej gry nie kupią bo uznają, iż tego typu rozrywka nie jest dla nich. Chyba nie o to chodzi :wink:
pcyzm
Posty: 704
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 220 times

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: pcyzm »

Kin@a pisze: 26 sty 2021, 20:57 Reszta powinna być potraktowana w ramach promocji samej gry (wspomniane naklejki :wink: ), zaś "bonusowe" znaczniki powinny być standardowymi gdyby miały służyć w grze wielokrotnego użytku, tu zaś nie mają większego znaczenia bo zagra się 1-3 razy i to jeszcze w różnych odstępach czasu aczkolwiek te "standardowe" są dość... cienkie :wink:
Tylko jedna rzecz w tej dyskusji umyka. Portal tutaj (chyba po raz pierwszy) robi kampanię marketingową ala KS (te dawkowane odblokowania) dla gotowej już gry. Tu chodzi o to, żeby jednak gracze byli ciekawi co się jeszcze odblokuje, czy warto już zamówić preordera i to się im chyba właśnie udało patrząc przynajmniej na forum :) Inna sprawa, że to nie mogą być dodatki NIEZBĘDNE (vide te drewniane znaczniki) bo by zepsuło sprzedaż już po premierze, gdzie by trzeba było sobie je wtedy dokupić.
toblakai
Posty: 1285
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 229 times
Been thanked: 248 times

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: toblakai »

To nie jest pierwszy raz. 51. Stan - Master set też mial taką formę przedsprzedaży.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Kin@a »

pcyzm pisze: 26 sty 2021, 21:45 Tylko jedna rzecz w tej dyskusji umyka. Portal tutaj (chyba po raz pierwszy) robi kampanię marketingową ala KS (te dawkowane odblokowania) dla gotowej już gry. Tu chodzi o to, żeby jednak gracze byli ciekawi co się jeszcze odblokuje, czy warto już zamówić preordera i to się im chyba właśnie udało patrząc przynajmniej na forum :) Inna sprawa, że to nie mogą być dodatki NIEZBĘDNE (vide te drewniane znaczniki) bo by zepsuło sprzedaż już po premierze, gdzie by trzeba było sobie je wtedy dokupić.
Nie, nie umyka. Do praktyk KSowych mam negatywny stosunek (nie tylko zresztą ja, kiedyś czytałam na tym forum niezwykle mądra wypowiedź człowieka związanego z marketingiem zawodowo, który tłumaczył te patologiczne mechanizmy) bo one tak naprawdę psują rynek. Jeśli ktoś myśli, że taki "empikowy klient" płacący za grę np taką samą cenę lub niewiele niższą cenę jak w przedsprzedaży, dostając ją w uboższej postaci - i nie mam na myśli naklejek - ale np mapę czy klimatyczne pocztówki, broszurę z historycznym wprowadzeniem (takie coś to być powinno częścią instrukcji przecież) odbiera to negatywnie.
"Empikowi klienci" to z reguły ludzie dość zabiegani, nie sprawdzają ofert cenowych, często nabywają gry bo gdzieś wyjeżdżają, czy na prezent, wchodzą do sklepu i biorą z półki. Nie mogą poczuć się przez to "gorsi", zwłaszcza, że normalny człowiek nie ma czasu wertować ofert cenowych czy wydawniczych. Idzie do sklepu, kupuje, mając nadzieję, że dostał komplet. Sytuacja w której musi potem sobie coś domawiać jest dość słaba przy grze de facto jednorazowej :wink:
ODPOWIEDZ