Android: Netrunner (Richard Garfield, Lukas Litzsinger)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: Android: Netrunner

Post autor: Mustafa »

Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 666
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 72 times
Been thanked: 152 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Tyrek »

To tak, żeby temat odświeżyć, bo się nam zapadł. Jest na youtubie dostępny filmik z GanConu z rozgrywki w nowego Net'a

Klik!

Fajny stół :)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: jax »

Tyrek pisze:To tak, żeby temat odświeżyć, bo się nam zapadł. Jest na youtubie dostępny filmik z GanConu z rozgrywki w nowego Net'a

Klik!
Wygląda, że przepisy zmieniły się naprawdę minimalnie w stosunku do pierwowzoru.
Ostatnio zagrałem kilka partyjek w CCG i niestety muszę potwierdzić wcześniejsze spostrzeżenia: grafiki i layout nowych kart w porównaniu z oryginałem są bez-na-dziej-ne. :(
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 666
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 72 times
Been thanked: 152 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Tyrek »

jax pisze:Ostatnio zagrałem kilka partyjek w CCG i niestety muszę potwierdzić wcześniejsze spostrzeżenia: grafiki i layout nowych kart w porównaniu z oryginałem są bez-na-dziej-ne.
Ja niestety nie miałem nigdy okazji zagrać w starego CCG, oglądałem arty kart tylko w necie.

Rzeczywiście trzeba przyznać, że miały niesamowity klimat, obecne w porównaniu do starych to w sumie inna liga, ale też liga nieporównywalna. Przeglądając arty obecnego Neta LCG można zaleźć perełki. Wiadomo, to zupełnie inny klimat - bardziej anime (tutaj kogoś taki styl może w sumie odrzucać, czy wręcz denerwować), ale myślę, że za jakiś czas nawet osoby ,które grywały w CCG przyzwyczają się i nie będą bardzo narzekać ;) (no chyba że są wielkimi fanami starego wydania, ale to wtedy wiadomo z jakim utęsknieniem można spoglądać na nowe wcielenia starych ideałów).
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Krwawisz »

Zagralem dzisiaj pierwszy raz w wersje FFG i musze przyznac, ze gra zdaje sie miec olbrzymi potencjal. Nie gralem w CCG wczesniej wiec mechanika totalnie mnie (in plus) zaskoczyla i nie przypomina niczego co wczesniej widzialem. Oj, bedzie katowana :)
Awatar użytkownika
tajemniczy_padalec
Posty: 469
Rejestracja: 16 paź 2009, 01:18

Re: Android: Netrunner

Post autor: tajemniczy_padalec »

Tyrek pisze:Wiadomo, to zupełnie inny klimat - bardziej anime (tutaj kogoś taki styl może w sumie odrzucać, czy wręcz denerwować), ale myślę, że za jakiś czas nawet osoby ,które grywały w CCG przyzwyczają się i nie będą bardzo narzekać ;) (no chyba że są wielkimi fanami starego wydania, ale to wtedy wiadomo z jakim utęsknieniem można spoglądać na nowe wcielenia starych ideałów).
Niestety, to dość naturalne - i to niekoniecznie dlatego, że estetyka mangi/anime "opanowała świat". Cyberpunk na zachodzie de facto zmarł. Skończył się jako prąd myślowy, zniknął na parę lat i został ostatecznie dobity i zaorany przez "Matrixa". Przeżył jedynie w Japonii, tam wyewoluował i dziś cyberpunkowe opowieści znajdziemy właściwie wyłącznie w japońskim komiksie i tamtejszej animacji. Stąd naturalnym wydaje mi się korzystanie z takiej, a nie innej estetyki. Gry panszowe i karciane to rozrywka w dużej mierze ludzi młodych (w sensie: naprawdę młodych), a oni Cyberpunk znają już bardziej z Ghost in the Shell i Ergo Proxy niż z Gibsona i produktów R. Talsorian Games. The times they are a changin, panie i panowie :wink:

A nieco bardziej w temacie: ja poważnie zastanawiam się nad tym, jak na dłuższą metę poradzi sobie ta dość skomplikowana gra karciana. Jej pierwotna wersja, Illuminati, Mythos, Call of Cthulhu, Game of Thrones albo odniosły umiarkowany sukces, albo wypaliły się nagle, padając w starciu z karciankami o dużo prostszych przepisach. Póki co, format LCG okazał się wybawieniem dla dwóch z nich. Ciekawe, czy i tę trzecią na dobre wyciągnie z grobu...
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Jacek_PL »

Nie wiem jak bardzo miarodajny był GenCon, ale wyprzedanie w 7 minut stosu coś około 500 pudeł robi wrażenie. Ja tam się bardziej obawiam że zostaniemy zasypani różnymi kartami, które będą coraz bardziej odchodzić od pierwotnej formuły gry, co może popsuć taką dobrą mechanikę.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Krwawisz »

A ja o zywotnosc samej podstawki jestem raczej spokojny. Mozna na niej zbudowac 4 odmienne decki dla korporacji i trzy dla hakerow, takze nie jest zle. Tym bardziej, że gra jest na tyle głęboka, że po dwóch partiach tymi samymi taliami, mam ochotę na dużo, dużo więcej i jakoś i pewnie przez dłuższy czas nie poczuje potrzeby próbowania pozostałych frakcji... Także dodatków będzie na pewno masa, ale do grania domowego można sobie raczej odpuścić ;)
Awatar użytkownika
tajemniczy_padalec
Posty: 469
Rejestracja: 16 paź 2009, 01:18

Re: Android: Netrunner

Post autor: tajemniczy_padalec »

Dyskusję o Inwazji przeniosłem do wątku o Inwazji. Można ją znaleźć tutaj.
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: waffel »

Ponieważ Galakta poniekąd tradycyjnie nie ma żadnej polityki informacyjnej i nie podaje daty premiery (nieznana? A może za 2 tygodnie razem z X Wing?) zamówiłem z UK. Ciężko siedzieć bezczynnie gdy na BGG aż wrze od dyskusji :)
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Jaki jest koszt wysyłki z UK? Będę miał grę szybciej jak zamówię ja z UK niż zamawiając preorder angielski u nas? No i gdzie najlepiej w UK zamawiać? :D
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: waffel »

Na Maelstrom 25 GBP czyli ok 140 zł, wysyłka gratis, mają na stanie, zamówiłem rano ale jeszcze nie wysłali. Może to i drożej niż w PL, może jak będę miał pecha to nawet dostanę po polskiej premierze, ale głosuję portfelem na poważne firmy a nie na dopraszanie się o jakieś ochłapy informacji.
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Mi aż tak się nie śpieszy więc chyba zaczekam aż będzie u nas. Zawsze to parę zł na koszulki ;). Też mnie wkurza takie postępowanie Galakty. Co im szkodzi napisać kiedy gra mniej więcej może być dostępna? Można się domyślać że drukują ją w tym samym miejscu co eng i pewnie będzie mniej więcej w podobnym terminie, no ale pewności nie ma, zresztą co ja się będę domyślał, biorę eng. Gram tylko towarzysko więc nie potrzebuję wersji PL, zresztą wolę angielski, jakoś tak bardziej pasuje :).
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Jacek_PL »

Przecież Galakta już dawno określiła że wersja polska będzie w innym terminie niż pierwszy rzut wersji angielskiej. Skoro nie podali nawet przybliżonego terminu wydania to pewnie jeszcze nie ustalono kiedy będzie robiony druk międzynarodowy.
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Fruczak Gołąbek »

To tymbardziej nie ma co czekać.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Jacek_PL »

waffel pisze:Na Maelstrom 25 GBP czyli ok 140 zł, wysyłka gratis, mają na stanie,
Wszystko im chyba już wybrali bo teraz nie ma.

A tak na marginesie, czekaliście na polską wersję ? Z tego co mi ktoś tam szepnął, wersja angielska ma się pojawić w Polsce mniej więcej w tym samym czasie co X-Wing.
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: waffel »

Mnie interesuje tylko i wyłącznie wersja angielska, ale w Polsce angielskiej też nie da się dostać z tego co się orientuję. Napisałem do Maelstroma czy na pewno dla mnie mają egzemplarz, mam złe przeczucia.

Dawno się tak nie ciśnieniowałem na planszówkę (tzn. karciankę, ale ogólnie grę nie-konsolową), jednak FFG to jacyś czarodzieje marketingu.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4779
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1039 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Trolliszcze »

waffel pisze:Mnie interesuje tylko i wyłącznie wersja angielska, ale w Polsce angielskiej też nie da się dostać z tego co się orientuję. Napisałem do Maelstroma czy na pewno dla mnie mają egzemplarz, mam złe przeczucia.

Dawno się tak nie ciśnieniowałem na planszówkę (tzn. karciankę, ale ogólnie grę nie-konsolową), jednak FFG to jacyś czarodzieje marketingu.
To raczej legendy narosłe wokół pierwotnego Netrunnera. Podobna sytuacja co z Goa - a teraz, gdy już wznowienie wyszło, o grze zrobiło się cicho. Takie ostrzeżenie :D
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Fruczak Gołąbek »

waffel pisze:Dawno się tak nie ciśnieniowałem na planszówkę (tzn. karciankę, ale ogólnie grę nie-konsolową), jednak FFG to jacyś czarodzieje marketingu.
Mam tak samo. Pewnie jak grę już dostanę to i tak ze 2 miesiące przeleży nim zagram :P ale muszę ją mieć już teraz :D .
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2270
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 397 times
Been thanked: 1053 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: Leviathan »

Dla mnie to też jest must have, ale jednak cierpliwie poczekam na polską wersję.
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: waffel »

Trolliszcze pisze:
waffel pisze:Mnie interesuje tylko i wyłącznie wersja angielska, ale w Polsce angielskiej też nie da się dostać z tego co się orientuję. Napisałem do Maelstroma czy na pewno dla mnie mają egzemplarz, mam złe przeczucia.

Dawno się tak nie ciśnieniowałem na planszówkę (tzn. karciankę, ale ogólnie grę nie-konsolową), jednak FFG to jacyś czarodzieje marketingu.
To raczej legendy narosłe wokół pierwotnego Netrunnera. Podobna sytuacja co z Goa - a teraz, gdy już wznowienie wyszło, o grze zrobiło się cicho. Takie ostrzeżenie :D
Dziękujemy bardzo za ostrzeżenie, istotnie na BGG od premiery gry panuje cisza jak makiem zasiał. I faktycznie przy wyborze którą grą się podniecać kieruję się głównie legendą pierwowzoru, bo ktoby tam czytał instrukcje, spoilery, interesował się jakie inne gry mają na koncie autorzy... Anulowałem już zamówienie na Maelstromie, jeszcze raz dziękujemy za Twój udział w dyskusji.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4779
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1039 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Trolliszcze »

waffel pisze:Dziękujemy bardzo za ostrzeżenie, istotnie na BGG od premiery gry panuje cisza jak makiem zasiał. I faktycznie przy wyborze którą grą się podniecać kieruję się głównie legendą pierwowzoru, bo ktoby tam czytał instrukcje, spoilery, interesował się jakie inne gry mają na koncie autorzy... Anulowałem już zamówienie na Maelstromie, jeszcze raz dziękujemy za Twój udział w dyskusji.
Rany, niepotrzebnie się tak egzaltujesz. Nic dziwnego, że czarodzieje z FFG owijają sobie ciebie wokół małego palca :D
EDIT: Żeby wnieść coś cennego do tematu: mogę się dziś założyć, że Netrunner nie osiągnie nawet połowy popularności Inwazji. Nie wiem, czy to czyni moją przepowiednię bardziej wiarygodną, ale grałem w niego, gdy tylko pojawił się w Polsce. Nie bez powodu dziś jest trupem, którego trzeba było wskrzeszać - i żeby nie było, nie chodzi mi wcale o jakość gry. No, nie do końca.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6482
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 608 times
Been thanked: 959 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Odi »

Popularności Inwazji może i nie osiągnie, bo też to zupełnie inna gra. Mniej nastawiona na wygrzew. A i wydźwięk marketingowy marki 'Netrunner' jest znacznie mniejszy niż marki 'Warhammer'.

Wszystko to jednak nie znaczy, że to będzie gra zła. Odwrotnie - może być od Inwazji znacznie lepsza. Zobaczymy
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4779
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1039 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Trolliszcze »

Marketing to raz, styl rozgrywki dwa. Jeszcze raz spojrzę w gwiazdy - tak, Netrunner skończy pewnie gdzieś na poziomie Call of Cthulhu. Osobiście bardzo lubię CoC LCG ;)
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Jacek_PL »

Ehh, jak już coś wskrzeszali to mogli wskrzesić Decipherowe Star Warsy. Ta gra tak ociekała klimatem i miała tak niesamowitą mechanikę, że aż dziw że w tym FFG się na to nie zdecydowali. Ja też jestem ciekaw jak się potoczą losy Netrunnera, bo przecież to dobra gra była i może nadal być o ile nie zaczną wymyślać jakiś dziwów na kiju, czego się najbardziej obawiam.
ODPOWIEDZ