Onirim (Shadi Torbey)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Onirim

Post autor: BartP »

Jeśli wpadną Ci poza kolejnością zielone drzwi i masz klucz, to przede wszystkim nie używasz klucza, bo co po? No ale jeśli go użyjesz lub z jakiegoś powodu się "ułożą", to zamiast na stół trafiają do Limbo i po kroku dobierania zostaną wtasowane z powrotem do talii.
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Onirim

Post autor: RunMan »

Miałem nie kupować żadnych gier w najbliższym czasie, no ale niestety ;) Kupowałem koszulki i zobaczyłem Onirim za 25zł. Mam nadzieję, że gra okaże się tak dobra jak mówicie i z niecierpliwością czekam na paczkę :)
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Onirim

Post autor: RunMan »

Tym, którzy szukają gry zajmującej mało miejsca i przeznaczonej dla jednego gracza, a zarazem dobrej, mogę śmiało polecić Onirim - bardzo fajnie pomyślana mechanika, która skupia się na wszechstronnym zastosowaniu dla kart kluczy - musimy dobrze przemyśleć jak użyć go tym razem, aby zwyciężyć - a nie jest to takie proste, co dla niektórych stanowi kolejny plus przy zakupie. Jak na razie na około 10-12 partii udało mi się wygrać tylko raz. A nie ruszałem nawet dodatków, które utrudniają bazową grę.

Fajny filler, ładne grafiki, niska cena - solidne 4/6
Awatar użytkownika
wuszu
Posty: 122
Rejestracja: 20 gru 2008, 01:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Onirim

Post autor: wuszu »

Trochę słaba statystyka. Sprawdź czy grasz zgodnie z zasadami. Np. po rozegraniu koszmaru, każdy kolejny, który bierzesz na rękę nie jest rozstrzygany lecz trafia na stos Otchłani.
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Onirim

Post autor: RunMan »

wuszu pisze:Np. po rozegraniu koszmaru, każdy kolejny, który bierzesz na rękę nie jest rozstrzygany lecz trafia na stos Otchłani.
Jesteś pewien? Zdaje się, że dzieje się tak tylko i wyłącznie, gdy decydujemy się dobrać nową rękę. Jeżeli jest tak jak mówisz to gra stałaby się znacznie prostsza ;)
Awatar użytkownika
wuszu
Posty: 122
Rejestracja: 20 gru 2008, 01:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Onirim

Post autor: wuszu »

Ok. Wyraziłem się nieprecyzyjnie. Oczywiście dotyczy to koszmarów, które pojawią się w momencie uzupełnienia ręki po rozegraniu koszmaru. Te karty trafiają do Otchłani.
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Onirim

Post autor: RunMan »

Hmm, czyli przykładowo jeśli dobierając kartę wylosuję koszmar - powiedzmy, że pozbyłem się go odrzucając kartę klucza, jeśli jeszcze raz wylosuję koszmar to go nie rozgrywam?
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Onirim

Post autor: Senaszel »

Zagrywasz, chyba że pozbyłeś się go odrzucając wszystkie karty z ręki. Wtedy dobierasz nową pełną rękę na zasadach na których dobierałeś pierwszą rękę rozpoczynając grę tj. odrzucasz w limbo wszystkie karty nie będące tymi z trzema podstawowymi symbolami.
Wingmakers
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Onirim

Post autor: RunMan »

Czyli grałem dobrze, źle zrozumiałem posta wuszu ;)

@edit:
Muszę się pochwalić, regularnie wygrywam w podstawkę, a z dodatkiem Wieża, na 5 partii jeszcze ani razu nie przegrałem :D
Filip z Lublina
Posty: 1681
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 19 times

Re: Onirim

Post autor: Filip z Lublina »

Śmiszna giereczka. Na razie zagrałem 2 razy w podstawkę i 2 razy odniosłem zwycięstwo(za drugim razem nawet ze sporą rezerwą kart do dobierania). Mam nadzieję, że dodatki oraz wariant dwuosobowy nieco utrudnią bądź chociaż urozmaicą rozgrywkę. W tej chwili mam wrażenie, że strategią wygrywającą jest nieoszczędzanie kluczy do podglądania i układania kart. Ale po dwóch partiach mogę się mylić.
niepo
Posty: 8
Rejestracja: 16 wrz 2012, 15:17

Re: Onirim

Post autor: niepo »

Nie wiadomo kiedy ma być znowu dostępna od Lacerty?
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1001
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 54 times

Re: Onirim

Post autor: charlie »

Hej.
Niedawno kupiłem Onirim (wydanie Lacerty). Mam mały problem, bo kilkanaście kart jest chyba źle wydrukowanych. Chodzi o przód i tył. To znaczy w części z kart wydaje się jakby przód był wydrukowany do góry nogami w stosunku do tyłu kart. Spotkał się ktoś z Was z takim dziwadłem? Myślałem przez chwilę, że to jest celowe przez chwilę, ale felerne karty są przypadkowe.
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1241
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: Onirim

Post autor: poooq »

poooq pisze:Znalazłem pod choinką pudełko z koszmarnym kotem, sympatyczna odkładanka w wersji podstawowej, z dodatkami pewnie jeszcze milej, szybko i kompaktowo, uwaga do wydawcy: cześć kart (pakiet pierwszy: większa część talii podstawowej) ma o 180 stopni odwrócony rewers- w grze nie przeszkadza pod warunkiem że tasując pomieszamy też pionową orientację kart.
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6482
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 608 times
Been thanked: 959 times

Re: Onirim

Post autor: Odi »

Ha, może i ja mam coś takiego w swoim egzemplarzu...? :D
Nawet jeśli - raczej nie widać tego w grze. Tasowania jest tyle, że wspólną orientację kart trudno zachować
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Onirim

Post autor: BartP »

Uwaga, w polskiej wersji instrukcji jest błąd.
Chodzi o 1. dodatek "Wielka księga...", o definicję czaru Paradoksalny sen proroczy.
Cytat:
"Weź pierwszych 5 kart z wierzchu stosu do dociągania i przejrzyj je. Umieść jedną z nich na wierzchu stosu do dociągania, a pozostałe 4 umieść pod nim."

Angielski cytat:
"Look at the last 5 cards in the deck, place one on top of the deck and the remaining 4 back on the bottom of the deck. "

Morał: Zaklęcie pozwala przejrzeć karty z dołu talii, a nie z wierzchu. To dość istotna różnica ;].
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Onirim

Post autor: pan_satyros »

Grał ktoś w "drugą część"? tzn. Equilibrion/Urbion?
jak wrażenia?
Awatar użytkownika
LordDisneyland
Posty: 438
Rejestracja: 20 cze 2010, 01:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Onirim

Post autor: LordDisneyland »

Właśnie miałem zadać to samo pytanie :) Jakoś nie rzuciła mi się ta gra w oczy podczas przeglądania oferty polskich sklepów z grami...
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Onirim

Post autor: BartP »

Urbion dopiero co pojawił się w ofercie planszomanii. Na zachodnim rynku też niedawno zawitał do sklepów; po prostu nowość.
Jakiś pół roku temu do sklepów trafiła pod tytułem Equilibrion, ale musieli wycofać, dlatego można poczytać recenzje sprzed paru miesięcy. Jednakże szersza publiczność nie miała do niedawna okazji zagrać.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Onirim

Post autor: c08mk »

Gdyby kogoś interesowały promki do drugiej edycji to już można zamawiać ze strony Z-Man. Wcześniej możliwości zamówienia gdzie indziej niż do USA/Kanda nie było. Teraz wszystko działa. Paczuszkę dostałem po 8 dniach.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3368
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 121 times
Been thanked: 131 times

Re: Onirim

Post autor: maciejo »

Wie ktoś z Was czy albo gdzie można gdzieś zakupić Urbiona lub nową edycję Onirima :?:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Onirim

Post autor: c08mk »

Urbion już dawno jest niedostępny. Nowy Onirim się sprzedał i też o niego ciężko. Alternatywną poza zakupem z drugiej ręki jest nowa appka na Androida. Jeden z dodatków jest darmowy po zalogowaniu się na konto. Reszta chyba po 4zł.
kmd7
Posty: 1019
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 42 times
Been thanked: 30 times

Re: Onirim

Post autor: kmd7 »

Dokładnie po 4,59 zł. Wstyd powiedzieć, ale dopiero wczoraj ściągnąłem apkę, odkryłem Onirim i wsiąkłem. Zagrałem mnóstwo razy, żeby bez kozery nie powiedzieć pińcet :D. Nie, żebym wcześniej nie słyszał o tytule, ale nie było okazji zagrać. Bardzo fajny drobiazg.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Onirim

Post autor: c08mk »

Onirim 2-ga Edycja znów pojawił się w sprzedaży w jednym ze sklepów. Myślę, że jest to na tyle łakomy kąsek, że warto tym poinformować tych co już zrezygnowali z gry przez niedostępność. : )
Awatar użytkownika
Thorin
Posty: 148
Rejestracja: 28 lis 2010, 19:59
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Been thanked: 2 times

Re: Onirim (Shadi Torbey)

Post autor: Thorin »

Posiada ktoś tłumaczenie zasad do dodatków - najlepiej wszystkich 7?
Szukam i szukam i nie umiem znaleźć - jeśli ktoś może udostępnić, albo podlinkować gdzie mogę pobrać tłumaczenie, z góry dziękuję.
Baruk Khazad! Khazad ai-menu!
Own BGG, na sprzedaż
bdm
Posty: 597
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 402 times
Been thanked: 69 times

Re: Onirim (Shadi Torbey)

Post autor: bdm »

Thorin pisze: 24 lis 2019, 20:34 Posiada ktoś tłumaczenie zasad do dodatków - najlepiej wszystkich 7?
Szukam i szukam i nie umiem znaleźć - jeśli ktoś może udostępnić, albo podlinkować gdzie mogę pobrać tłumaczenie, z góry dziękuję.
Pewnie już znalazłeś wszak minęły ponad trzy lata ale w razie czego służę pomocą.

Początkowo byłem zachwycony tą grą (wariant solo) ale po wejściu apki nie zagrałem już ani razu kartami. Ciągłe tasowanie jest mega uciążliwe. Apka z kolei super, często gram. Szybka, satysfakcjonująca rozgrywka.
ODPOWIEDZ