Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: pridebowl »

Do domowego grania 1 cs spokojnie wystarczy. Poza tym za groszę po miesiącu od premiery będzie można nabyć nadmiarowe karty od graczy, którzy kupili cs x3 ( co sam uczynię z czasem ;)
Swoją drogą w domowych warunkach nikt nie zabroni wam grać na proxach.
Karty liderów wszyskich będą występować w komplecie tj, 8 kart reszta ponoć x1 i neutralne x2.
Szczerze mówiąc po beta testach na spojlerach kart, neutrale zwłaszcza piraci dający 1 kartę sa bezużyteczni bo gra ie znosi pustki na ręce. Inna sytuacja wygląda z kasą, niemal co turę mamy około 4-6 żetonów a to naprawdę niewiele, mając na uwadze fakt, że w grze jest 6 stref do których zagrywamy karty - 5 planet + sztab.
Karty się kręcą na ręce i najczęściej ląduja na stosie kart odrzuconych ze względu na osłony.
Neoko
Posty: 60
Rejestracja: 08 gru 2010, 15:41
Lokalizacja: Gliwice

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: Neoko »

Co ture mamy pewne 2 karty i 4 kasy do tego z planet bedziemy dostawac wiec srednio okolo 5 kart i okolo 7 kasy ciekawe czy beda karty co daja same z siebie pieniadze jest lider ze space marins co daje hajs narazie . Taki dawn of war tylko tam jest na 1 planecie .
Ps polecam dawn of war 2 mozna tanio kupic pare dni temu kupilem i czasami gram multiplayer
Borwol
Posty: 93
Rejestracja: 21 lut 2012, 18:07

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: Borwol »

Blog na temat gry `Warhammer 40000: Podbój`:
http://thronesandstars.blogspot.com/
Neoko
Posty: 60
Rejestracja: 08 gru 2010, 15:41
Lokalizacja: Gliwice

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: Neoko »

Ktos probowal grac juz na kartach ze spoilerow ?
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: pridebowl »

Neoko pisze:Ktos probowal grac juz na kartach ze spoilerow ?
Ja próbowałem.
Chaos vs. Space Marine
Chaos mono da się złożyć + 9 neutralnych kart.
Space Marine ze wsparciem Obrazek oraz jednostką Obrazek + 9 neutralnych kart
Pierwsze gry to totalne zamieszanie, spowodowane brakiem wyczucia mechaniki i profitów jakie czerpie się z określonych zagrań. W każdym razie uwagi na gorąco:
- jedna gra trwała około 45 minut. W jednej walka toczyła się do ostatniej planety.
- łatwiej jest wykończyc warlorda niż zdobyć trzy planety określonym symbolu. Wynika to z tego, że prawie wogólę w pierwszych grach nie wycofywaliśmy warlorda z walki, tylko tłuklisy do końca.
- w grze nie cierpi się na brak kart na ręce, natomiast jest problem z kasą. 4 żetony co turę to naprawdę niewiele.
- mechanika i zasady są proste i sprawiają dużo radości. Zwłaszcza faza wystawiania, jes pasjonująca, kiedy zagrywa się na zmianę karty, nieraz blefując,żeby przeciwnik błędnie sądził, ze wie na którą planętę bedziemy lądować warlordem.
- MEGA PLUS - za rozwiązania dotyczące zagrywania wydarzeń: jasno określone okna akcji powodują, że wiemy kiedy można zagrać jaką kartę. I co ważne zagrywam akcje - rozpatruje. chce coś zagrać w odpowiedzi, zagrywam kartę "response", chcę zagrać wydarzenie, które zostanie rozpatrzone przed akcją - zagrywam "interrupt". Świetnie to funkcjonuje i daje wiele możliwości w projektowaniu pzyszłych kart.
- największy plus póki co daję za balans - przynajmniej ze spojlerowych kart. Co prawda gracze inwazyjni mogą uznać niektóre karty za crapy pamiętając co się działo w inwazji, jednak tutaj koszty kart i ich efektów są świetnie wyważone. Jedynie karty ze składu warlorda robią, różnicę ...
- gra sprawia wiele radości, jednak nie jest to inwazji, w której zakochałem się od pierwszej gry ... dopiero po kilku grach kiedy opanuje się pewnego rodzaju obszarowość i efekty z niej wynikające człowiek zaczyna pojmować jak w to grać. Wrazenie jest takie, że to nie taktyczna nawalanka, a raczej turowa stratega.
- świetne jest rozbicie walki na fazę strzelców i dopiero potem jednostek walczących wręcz. Mocne są jednostki latające, wystawiłem latającego demona za 8 w pierwszej turze i trzy tury mimo wchodzenia z warlordem do walki wyczerpany nawalał równo.
Obrazek
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2462
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 567 times
Been thanked: 277 times

Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: Markus »

FULL Spoiler jest na BGG
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: pattom »

Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5614
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 805 times
Been thanked: 1254 times
Kontakt:

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: mat_eyo »

Fajnie, szkoda, że nie ma tokenów. Wśród kart niepokazywanych w spoilerach nie ma niczego "WOW". Btw co oznaczają ikony widoczne np. na Eldar Survivalist? Na koniec rundy daje jeden kredyt i jedną kartę?
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: pridebowl »

mat_eyo pisze:Fajnie, szkoda, że nie ma tokenów. Wśród kart niepokazywanych w spoilerach nie ma niczego "WOW". Btw co oznaczają ikony widoczne np. na Eldar Survivalist? Na koniec rundy daje jeden kredyt i jedną kartę?
Nie na koniec rundy tylko jak wygra fazę dowodzenia, na danej planecie to daje taką premię.
Jarzynek
Posty: 179
Rejestracja: 26 lip 2005, 00:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: Jarzynek »

Mnie trochę martwi Squig bombin - niszczenie supportów za 2 kasy. Takie coś skutecznie wycięło w Inwazji supporty droższe niż 2 (wiem, tutaj takich drogich jak na razie nie ma).
Planeta Y'varn - fajna, klimatyczna, pozwala wystawić koksa za free.
DE Syren Zythlex - wyczerpuje wrogą jednostkę, która wejdzie na jej planetę - jak z tym walczyć?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5614
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 805 times
Been thanked: 1254 times
Kontakt:

Re: Odp: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: mat_eyo »

pridebowl pisze: Nie na koniec rundy tylko jak wygra fazę dowodzenia, na danej planecie to daje taką premię.
Dzięki, to ciekawe rozwiązanie.

Jarzynek pisze:DE Syren Zythlex - wyczerpuje wrogą jednostkę, która wejdzie na jej planetę - jak z tym walczyć?
Przesuwać na inną planetę, niszczyć przez nonbattle damage albo wrzucać na planetę grubasa, który przeżyje pierwsze ataki i zdejmie syrenkę. Ciężko mówić o strategii bez jednej zagranej partii ;)
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2462
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 567 times
Been thanked: 277 times

Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: Markus »

Nie ma efektu WOW w pokazanych kartach. True. Jednak to norma w LCG. Core set pokazuje bazową mechanikę i podstawowe jednostki. Ciekawsze rzeczy zachowano na dodatki. Tak było w wszystkich ostatnio wydanych LCG. SW rozkręciły sie dopiero w drugim cyklu. NR praktycznie też
Borwol
Posty: 93
Rejestracja: 21 lut 2012, 18:07

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: Borwol »

http://wh40000conquest.blogspot.com/201 ... derow.html

Co do tematu, to w inwazji nie było takich wyraźnych różnic między rasami. Tu przynajmniej widać że to nie to samo w innym kolorze.
Blog na temat gry `Warhammer 40000: Podbój`:
http://thronesandstars.blogspot.com/
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: pattom »

Borwol
Posty: 93
Rejestracja: 21 lut 2012, 18:07

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: Borwol »

Blog na temat gry `Warhammer 40000: Podbój`:
http://thronesandstars.blogspot.com/
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4137
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 346 times

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: tomb »

Ze zdumieniem odkrywam, że jestem tą grą zainteresowany. Co lepsze, podobają mi się grafiki. A już w ogóle szokujące jest to, że moja nieprzewidywalna żona podziela moje zdanie na ich temat. Całkowity szoker.
Zainteresowała mnie prosta-bo-prosta, ale, mam nadzieję, emocjonująca, mechanika wykładania kart przy planetach naprzemiennie. Jak rozumiem, należy dobrze ważyć ruchy i obserwować posunięcia przeciwnika. Jeśli tak będzie to chyba zaryzykuję kupno, zwłaszcza, że w podstawce jest dużo pojedynczych kart, co przy okazjonalnym graniu jest zaletą, bo znacznie wydłuży grywalność zestawu.

Szkoda, że nie ma draftu, jak w Inwazji, ale chyba nic nie stoi na przeszkodzie, żeby miksować sąsiednie frakcje?
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: farmer »

Ja stwierdziłem, że pozostanę wierny Inwazji i oprę się Podbojowi...
Inwazja wciągnęła mnie na całego swoim klimatm, ilustracjami, różnorodnością i dynamiką partii :)
WszaPodbój zaś, to tylko kolejny pochłaniacz kasy i czasu (a zwłaszcza tego drugiego ostanio mi mocno brakuje),
w dodatku początkowe zapowiedzi jakoś nie zachęcały specjalnie...
Po co mi kolejna karcianka, na którą nie będę miał czasu?
W dodatku małżonce niezbyt podoba się setting (po R4tG i Eclipsie jest uprzedzona) i bardzo negatywnie wypowiada się co do rozróżnienia kolorystycznego kart... tak więc główny partner do gry również odpada.

To wszystko sprawiło, że podstawkę Podbou
dzisiaj zamówiłem.

:roll:

Cholera, dobrze, że są Paczkomaty - może żona się za szybko nie dowie :oops:

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: pridebowl »

Awatar użytkownika
Radeku
Posty: 167
Rejestracja: 07 lis 2011, 07:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: Radeku »

I się zaczeło ogólne fapowanie
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: pridebowl »

Radeku pisze:I się zaczeło ogólne fapowanie
i zaczęły się bóle d... fanów innych gier karcianych :D
Radeku a żebyś poczuł to jeszcze głębiej to dzisiejsze relacje z Genconu są takie, że podstawek do Conquesta nie było po dwóch godzinach czyli szybciej niż o netrunnera ... ałałałała ;)
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: waffel »

Bo to znana licencja, ciemny lud kupił, co dowodzi że ANR nadal najlepszy.
Spoiler:
Awatar użytkownika
Radeku
Posty: 167
Rejestracja: 07 lis 2011, 07:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: Radeku »

pridebowl pisze:
Radeku pisze:I się zaczeło ogólne fapowanie
i zaczęły się bóle d... fanów innych gier karcianych :D
Radeku a żebyś poczuł to jeszcze głębiej to dzisiejsze relacje z Genconu są takie, że podstawek do Conquesta nie było po dwóch godzinach czyli szybciej niż o netrunnera ... ałałałała ;)

Ja akutat obecnie nie gram w żadną karcianke, netrunner już dawno się pozbyłem, jeśli Cię to interesuje. Poza tym sprzedaż mnie nie interesuje, bo nic nie świadczy to o grze lecz o dobrym marketingu.

Po przeczytaniu kilku forum widzę jak ludzie do tego podchodzą poprostu wiekszość ma klapki na oczach, bo ffg bo wh40k bo nowy lcg itp. No i oczywiście wielka machina marketingowa ffg, która bardzo napędza hype.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: BartP »

Ludzie kupują grę, która Ci się nie podoba! MA SAK RA! Przecież Twój gust i Twoje opinie są jedynymi poprawnymi, cała reszta ślepo podąża za marketingiem, coś trzeba z tym zrobić! Co proponujesz?
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: Jacek_PL »

pridebowl pisze:
Radeku pisze:I się zaczeło ogólne fapowanie
i zaczęły się bóle d... fanów innych gier karcianych :D
Radeku a żebyś poczuł to jeszcze głębiej to dzisiejsze relacje z Genconu są takie, że podstawek do Conquesta nie było po dwóch godzinach czyli szybciej niż o netrunnera ... ałałałała ;)
Dwie godziny czy dwie minuty ? Bo jeśli to pierwsze to Netrunnerowi który sprzedał się w 7 minut nie dorasta do pięt - jak ktoś nie pamięta to https://www.youtube.com/watch?v=I_simnBK4ks 3:14 jest wypowiedź Chrisa Petersena o tym.
Awatar użytkownika
Radeku
Posty: 167
Rejestracja: 07 lis 2011, 07:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: Radeku »

BartP pisze:Ludzie kupują grę, która Ci się nie podoba! MA SAK RA! Przecież Twój gust i Twoje opinie są jedynymi poprawnymi, cała reszta ślepo podąża za marketingiem, coś trzeba z tym zrobić! Co proponujesz?

No to po kolei

Jak moge twierdzić ze gra mi się nie podoba skoro w nią nie grałem, kwestia że zapowiedzi nie robiły wrażenia. Po przeczytaniu instrukcji stwierdzam, że nawet daje radę chociaż w porównaniu do konkurencji to wypada blado.

Zgadza każdy ma sówj gust jednak hype ma wpływ na dezyzję. Jeśli uważasz że moje opinie to są te jedyne to masz u mnie piwo ;).

To że ludzie idą za pewnym trendem nic się poradzi. Chciałbym aby spojrzeć na ten temat trochę obiektywnie i porównać z konkurencją bo jednak na rynku są i pojawiają się różne perełki.
ODPOWIEDZ