(Gliwice) Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
trzewik

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: trzewik »

Z kolei Wasz Opiekun ma dziś dla was:

- Caylus Magna Carta (ufundowane nam przez sklep Hobbit.net.pl)
- Dvonn (zakupione z własnych środków)
- Kingsburg (prywata, ale z misją, bo to propozycja do Pomarańczowej 50tki)
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

No to ewentualnie mogę zastąpić udział w rozgrywce w Puerto Rico udziałem w rozgrywce w CMC :wink: a w Dvonn pewnie uda się pyknąć gdzieś w międzyczasie np. z Opiekunem. :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
salou
Posty: 1074
Rejestracja: 20 gru 2006, 19:19
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 47 times
Been thanked: 47 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: salou »

Witam

No ja się piszę na CMC bo chyba ja bardzo polubię :)
Awatar użytkownika
Silent
Posty: 512
Rejestracja: 18 wrz 2007, 20:26
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 36 times
Been thanked: 9 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Silent »

Witam

Chętnie wytłumaczę i zagram w CMC

Ponadto wezmę ze sobą Colosseum, może ktoś by chciał zagrać.
Pozdrawiam :)
Marcin aka Silent (czyt. Sajlent) :)
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

W Colosseum też chętnie zagram (jeśli inne plany nie wypalą) - tak w ogóle to chyba powinniśmy się spotykać codziennie albo przynajmniej kończyć spotkania poniedziałkowe o dziewiątej (ale rano, we wtorek). :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Silent
Posty: 512
Rejestracja: 18 wrz 2007, 20:26
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 36 times
Been thanked: 9 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Silent »

Przydałoby się kiedyś pograć dłużej :), ja po czwartkowym ostatnim graniu od 17 do 1.30 :) miałem dalej chęci do gry, ale niestety w domu wszyscy spali :D

Zagramy w to, na co będą chętni, na Puerto jakby coś też się piszę, trzeba sprawdzić kolejną taktykę :)
Pozdrawiam :)
Marcin aka Silent (czyt. Sajlent) :)
Moja kolekcja
bman
Posty: 184
Rejestracja: 10 lut 2008, 22:32
Lokalizacja: laziska

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: bman »

trzeba siemianowice przenieść blizej łazisk i będzie git :) Braknie nam urlopu na Granie
x
Awatar użytkownika
Silent
Posty: 512
Rejestracja: 18 wrz 2007, 20:26
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 36 times
Been thanked: 9 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Silent »

Dzisiejsze moje granie stało pod znakiem gier wymagających uruchomienia szarych komórek :)

3 partie z Darkiem w Dvonn, jedna z Trzewikiem, i jedna z Mst, gra która jest na liście do kupienia. Za tydzień mst na pewno zagramy tym razem z full regułami ;).

W okolicach 19 jak jedna ekipa grała w Modern Art, druga w Mall of Horror a trzecia w Książęta Florencji z Ignacym zagraliśmy w 3 rozgrywki testowego WitchCrafta. Gra jest w fazie testów, więc nie będę mówić o co w niej biega, poczekamy aż Ignacy sam o niej opowie. Ale coraz bardziej myślę, że ta gra będzie hitem jak NHex, jest krótsza(zależy od graczy:)), bardzo mało losowości, jest dużo kombinowania,a możliwości ruchu z biegiem gry coraz mniejsze :).
Jeden zły ruch i w drugiej partii Trzewik mnie zniszczył :),w 3 partii pokazałem, że nawet po 3 grach da się wygrać z kimś kto ma za sobą 50 partii testowych. 1 partia była dziwna, mimo krytycznej sytuacji, wygrałem po chamsku, gdyż Trzewikowi brakło możliwości wykonania ruchu, tym samym przegrywając grę.

I cieszę się, że została wprowadzona poprawka, do jednej zasady, którą zaproponowałem po 1 grze, tydzień temu. Na pewno zbilansowała ona grę.

Chętnie bym przywiózł StarCrafta, w 4 jest szansa zdążyć zagrać :), a jak nie to jestem chętny na Puerto albo T&E

Do następnego poniedziałku.
Pozdrawiam :)
Marcin aka Silent (czyt. Sajlent) :)
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Już tradycyjnie w poniedziałek udało mi się zrealizować tylko część planszówkowych planów. Na początek zagraliśmy z Korzeniem, Michałem i Salou w Caylus Magna Carta. Czterech debiutantów (Silent dzięki za wytłumaczenie reguł :) ) raczej poznawało możliwości niż realizowało dobrze przygotowane plany. Konsekwentne budowanie kolejnych elementów zamku nagradzane wielokrotnie złotem + jeden b.wysoko punktujący budynek w ostatniej rundzie dały mi minimalne zwycięstwo. Następnie razem z Korzeniem, Michałem i Multidejem zagłębiliśmy się w lukratywny handel współczesnymi obrazami. Moja druga rozgrywka w Modern Art okazała się zupełnie inna od zagranej w weekend w rodzinnym gronie partii 5-osobowej. B.szybko kończące się sezony i znaczna część obrazów pozostająca w rękach wystawiających je na licytację marszandów. W takich warunkach, pomimo tylko częściowo udanego, choć zaplanowanego od pierwszego sezonu, wypromowania arysty ukrywającego się pod intrygującym pseudonimem Lite Metal powściągliwa taktyka inwestycyjna (kupiłem najmniej obrazów) przyniosła zaskakująco pewne zwycięstwo. Dla ostudzenia szarych komórek zasiedliśmy z Multidejem do Carrom. I tu niespodzianka - udało mi się pokonać gliwickiego specjalistę od gier pstrykanych, a kończące rozgrywkę wbicie królowej, wymagające idealnego pod względem siły i kierunku uderzenia strikera o przeciwległą bandę, zapowiedziane i wykonane za pierwszym podejściem każe mi poważnie zastanowić się nad możliwością przejścia na zawodowstwo. :mrgreen: Zgodnie z przyjętym wcześniej przebiegłym planem wykorzystałem później chwilkę czasu podczas eliminacji i startu wyścigu Pitchara żeby poznać Dvonn. Partyjka z Silentem miała charakter rozpoznawczy (czyt.Marcin zmiótł mnie z powierzchni ziemi tj.planszy). W Pitchcarze szybko okazało się dlaczego Multi oddał mi zwycięstwo w Carrom - po prostu wykorzystał tę szlachetną grę jako małą sesję treningową przed kolejnym pewnym i niezagrożonym zwycięstwem w Lidze. O swoim starcie mogę powiedzieć tylko tyle, że stanąłem na wysokości zadania i przyjechałem tuż przed Trzewikiem (ale niestety Ignacy się nie spisał i zajął dopiero 6 miejsce :twisted: ). I już zupełnie na zakończenie odkryliśmy, że zamiast rywalizować powinniśmy z Ignacym zgodnie współpracować gładko pokonując Tiju i Rafała w Crokinole.
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: yosz »

mst pisze:a kończące rozgrywkę wbicie królowej
Przepraszam że się tak wtrącam nie na swoim podwórku ;) Wbicie królowej nie może kończyć rozgrywki :) (trzeba ją jeszcze potwierdzić) - przejęzyczenie czy błąd w zasadach?
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
goonga
Posty: 97
Rejestracja: 24 lis 2007, 09:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: goonga »

Myślę że wielki skrót myślowy zawodowców, bo przecież krążek na potwierdzenie wisiał już na łuzą i nie warto było o nim wspominać:D.

Tak na poważnie to w Carrom należy grać w taki sposób jaki ustali się przed rozgrywką. Oczywiście zgodnie ze sztuką królową można wbić w każdym momencie gry (począwszy od pierwszego wbitego przez siebie krążka kończąc na przedostatnim). Wbicie królowej należy potwierdzić wbiciem swojego krążka. W ten sposób należy zaliczać królową.

Jednak nic nie stoi na przeszkodzie żeby grać w carrom z zasadą że wbicie królowej ma nastąpić na po wbiciu wszystkich swoich krążków (jak w bilardzie). Taka zasada nieco ułatwia rozgrywkę jednak wydaje mi się że jesli zawodnicy są na takim poziomie że zdarza im się wbijać po dwa trzy krążki po kolei to granie zgodnie z zasadami carrom (przynajmniej w kwestii królowej) jest wręcz obowiązkowe. Poszerza to znacznie sferę strategiczno-taktyczną tej gry.

Reasumując: Grajta jak chceta i sie dobrze bawta.
Awatar użytkownika
multidej
Posty: 75
Rejestracja: 13 lis 2006, 21:43

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: multidej »

W ten sposób należy zaliczać królową.
I już nie wiem, czy to gra zboczona, czy ja zbereźnik.
Awatar użytkownika
goonga
Posty: 97
Rejestracja: 24 lis 2007, 09:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: goonga »

multidej pisze:
W ten sposób należy zaliczać królową.
I już nie wiem, czy to gra zboczona, czy ja zbereźnik.
ty zbereźnik...

:lol:
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Może podwójne zwycięstwo Puerto Rico w konkursie na Grę Roku skłoni gliwickich planszówkowiczów do rozegrania partyjki na najbliższym spotkaniu. :twisted:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Silent
Posty: 512
Rejestracja: 18 wrz 2007, 20:26
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 36 times
Been thanked: 9 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Silent »

Witam

Dzisiaj będę miał ze sobą Zertz i Blue Moon City. A zagram na co akurat ludzie będą mieli ochotę :)

Edit :)
Heh mst równoczesny post :), chętnie zagram w Puerto
Pozdrawiam :)
Marcin aka Silent (czyt. Sajlent) :)
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Hej Marcin,
to ja proszę o wpisanie mnie na partyjkę (z wyjasnieniem reguł) Zertz oraz rewanż w Dvonn.
Na spotkanie zabiorę Big City - już ze 2-3 razy robiłem próby zebrania ekipy do wypróbowania tego tytułu - w miniony weekend zagrałem dwie partyjki z rodziną i uważam, że jest naprawdę warty poznania przy czym na pewno partia 4-osobowa była ciekawsza od 5-osobowej a ponieważ czytałem, że w trójkę powinno być jeszcze lepiej to będę starał się namówić do gry tylko 2 (no maksymalnie 3 osoby). :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Silent
Posty: 512
Rejestracja: 18 wrz 2007, 20:26
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 36 times
Been thanked: 9 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Silent »

Jestem chętny do spróbowania kolejnej nowej gry :)
Pozdrawiam :)
Marcin aka Silent (czyt. Sajlent) :)
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
salou
Posty: 1074
Rejestracja: 20 gru 2006, 19:19
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 47 times
Been thanked: 47 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: salou »

Witam Serdecznie


AAAAAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

To taki skromny komentarz odnośnie spotkania :)

Nic więcej nie powiem, milczeć też nie bedę

Salou.
wajwa
Posty: 2235
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 267 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: wajwa »

Sebastian , znowu Cię zlali ? :cry:
Always look on the bright side of life
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Wczorajsze spotkanie minęło mi wyjątkowo szybko. Dzięki Korzeniowi i bmanowi zagraliśmy nareszcie w Puerto Rico - dzięki, że zaczekaliście na mnie z rozpoczęciem. Naprawdę znakomita gra słusznie uhonorowana tytułem Gra Roku. Jak można się było spodziewać tłumaczący reguły wykorzystali przewagę doświadczenia nad debiutantami (Multidej, Michał, mst) - zwyciężył Marek 1 punktem (!!) przed Marcinem. Drugą grę - Der Goldene Kompass kończyłem już równolegle z kwalifikacjami i wyścigiem Pitchara. I chyba właśnie wynikający z tego brak koncentracji zdecydował, że pomimo chwilowego prowadzenia dałem wyprzedzić się Ignacemu i Rafałowi. Tradycyjnie już znalazłem pocieszenie w realizacji nieszablonowego zagrania. Nagłe zawrócenie i wypchnięcie siedzącego mi na zderzaku Salou dwa zakręty do tyłu pozwoliło mi spokojnie dojechać do mety na 3 miejscu.
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
trzewik

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: trzewik »

Warto dodać, że wczoraj zakończyły się I Mistrzostwa Kredensu w Pitchcar. Mistrzem Gliwic został - tadam - Multidej!

Więcej o wynikach na naszej stronce: http://pitchcargliwice.blogspot.com/

Warto zwrócić uwagę, że w mistrzostwach brało udział 3 okularników i zajęli oni 3 pierwsze miejsca. Co dowodzi, że w Pitchcarze liczy się precyzja :)
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

trzewik pisze:Warto zwrócić uwagę, że w mistrzostwach brało udział 3 okularników i zajęli oni 3 pierwsze miejsca. Co dowodzi, że w Pitchcarze liczy się precyzja :)
Oraz tego, że mając ochronę oczu można pozwolić sobie na śmielsze, bardziej brawurowe manewry. :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
trzewik

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: trzewik »

Mam propozycję, by w maju zrobić przerwę od Pitchcara i zrobić "Majowy Turniej Crockinole". Przyjżałem się tabeli Pitchcara i pomyślałem, że zaproponuję takie coś:

Drużyny
"Piękny i Bestia": Multi + Ola (suma miejsc w lidze Pitchcar = 6)
"Flip i Flap": Salou + Trzewik (suma miejsc w lidze Pitchcar = 6)
"Czterdziestolatek^2" Mst + Darek (suma miejsc w lidze Pitchcar = 10, ALE Darek ma tylko 4 wyścigi, umiejętności ma wysokie)

Forma rozgrywki
Co tydzień każda para z każdą rozgrywa jeden mecz, po 4 tygodniach sprawdzamy, ktora druzyna wygrała.


WHAT DO YOU THINK?
adam.lakomy
Posty: 239
Rejestracja: 31 paź 2007, 18:30
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: adam.lakomy »

Nuda ;) nie bedzie elementu chaosu ;PP
Awatar użytkownika
salou
Posty: 1074
Rejestracja: 20 gru 2006, 19:19
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 47 times
Been thanked: 47 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: salou »

trzewik pisze:"Flip i Flap": Salou + Trzewik (suma miejsc w lidze Pitchcar = 6)
Forma rozgrywki
Co tydzień każda para z każdą rozgrywa jeden mecz, po 4 tygodniach sprawdzamy, ktora druzyna wygrała.


WHAT DO YOU THINK?
I kto niby jest flipem a kto flapem haha :)
obraziłem się ...

Oczywiście jestem do dyspozycji i chetnie zagram, ale może jeden turniej nie musi wykluczać drugiego i dałoby się to pogodzić :)
ODPOWIEDZ