Achaja (Krzysztof Wolicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Achaja

Post autor: RedImp »

Muad'Dib pisze: Natomiast trzymam za słowo, że wkrótce się dowiemy czegoś na temat kostek (info z FB).
Jeszcze raz dziękujemy za wsparcie.
Na dniach napiszemy obszerne podsumowanie z akcji.
Będziemy też potrzebować Waszej pomocy przy projekcie na Kickstarterze. Robimy szaloną kampanię bez większego przygotowania a to głównie dla Was.
Jeśli tam zostaną osiągnięte antyczne kostki to je też otrzymacie. Czy to dobra propozycja? ;)
A teraz proszę kliknijcie zielonego kciuka w górę w serwisie BGG przy projekcie pudełka:
http://boardgamegeek.com/image/2523675/achaja
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Achaja

Post autor: Rafalm »

Dołączam się do gratulacji! Fajnie, że kolejny projekt Red Impa ujrzy światło dzienne i to w dość bogatej wersji. Fakt, że nie wszystkie cele zostały zrealizowane, ale z drugiej strony sporo się udało zrealizować i gra nie będzie tylko w wersji podstawowej. Nie mogę się doczekać września :D
RedImp pisze:Będziemy też potrzebować Waszej pomocy przy projekcie na Kickstarterze. Robimy szaloną kampanię bez większego przygotowania a to głównie dla Was.
Jeśli tam zostaną osiągnięte antyczne kostki to je też otrzymacie. Czy to dobra propozycja? ;)
Pewnie, że dobra! Gdzie, jak i kiedy klikać? :lol:
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Achaja

Post autor: Lothrain »

RedImp pisze: Jeśli tam zostaną osiągnięte antyczne kostki to je też otrzymacie. Czy to dobra propozycja? ;)
Dobra i niedobra zarazem. Gdybyście ogłosili ten fakt choćby 12 godzin przed zakończeniem akcji, wsparłoby Was pewnie więcej osób. Prawdopodobnie sam bym się skusił, bo chciałem mieć wersję z kostkami. Ich brak spowodował, że odpuściłem. Teraz czuję się trochę zrobiony w konia.
matio2007
Posty: 626
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 121 times

Re: Achaja

Post autor: matio2007 »

Lothrain pisze:
RedImp pisze: Jeśli tam zostaną osiągnięte antyczne kostki to je też otrzymacie. Czy to dobra propozycja? ;)
Dobra i niedobra zarazem. Gdybyście ogłosili ten fakt choćby 12 godzin przed zakończeniem akcji, wsparłoby Was pewnie więcej osób. Prawdopodobnie sam bym się skusił, bo chciałem mieć wersję z kostkami. Ich brak spowodował, że odpuściłem. Teraz czuję się trochę zrobiony w konia.
No ale przecież one MOGĄ zostać osiągnięte, jak się uda KS. Jak się nie uda to ich nie będzie, wtedy to byś dopiero narzekał na twórców :D
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Achaja

Post autor: xelos80 »

matio2007 pisze:
Lothrain pisze:
RedImp pisze: Jeśli tam zostaną osiągnięte antyczne kostki to je też otrzymacie. Czy to dobra propozycja? ;)
Dobra i niedobra zarazem. Gdybyście ogłosili ten fakt choćby 12 godzin przed zakończeniem akcji, wsparłoby Was pewnie więcej osób. Prawdopodobnie sam bym się skusił, bo chciałem mieć wersję z kostkami. Ich brak spowodował, że odpuściłem. Teraz czuję się trochę zrobiony w konia.
No ale przecież one MOGĄ zostać osiągnięte, jak się uda KS. Jak się nie uda to ich nie będzie, wtedy to byś dopiero narzekał na twórców :D
Jak wnioskuje z postu Lothraina on nie wsparł wogóle przez brak kostek. Teraz juz nie ma dla niego znaczenia czy będą czy nie bo i tak nie ma gry.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Achaja

Post autor: sqb1978 »

I tak by nie miał, teraz po prostu żal ściska, bo być może inni będą mieć ;) ale przecież nadal nie ma pewności, że się uda ten próg złamać.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Achaja

Post autor: Lothrain »

xelos80 pisze:Jak wnioskuje z postu Lothraina on nie wsparł w ogóle przez brak kostek. Teraz juz nie ma dla niego znaczenia czy będą czy nie bo i tak nie ma gry.
Otóż to. Wsparłem tylko upgrade do PLO, a Achaję odpuściłem m.in. ze względu na brak kostek.
sqb1978 pisze:I tak by nie miał, teraz po prostu żal ściska, bo być może inni będą mieć ;) ale przecież nadal nie ma pewności, że się uda ten próg złamać.
Żebyś wiedział, że żal ściska. Oczywiście, że pewności nie ma, ale gdybym dostał zawczasu od RedImpa informację o samej możliwości, to pewnie bym się skusił, bo w kickstartera wierzę mocniej niż w polski crowdfunding.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Achaja

Post autor: sqb1978 »

Ale wygląda jakby Ci bardziej na kościach zależało niż na samej grze ;) Może jak na KS się uda odblokować kości to będzie możliwość dokupienia?
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 63 times
Been thanked: 106 times

Re: Achaja

Post autor: Muad'Dib »

RedImp pisze:(...)
Jeśli tam zostaną osiągnięte antyczne kostki to je też otrzymacie. Czy to dobra propozycja? ;)
(...)
Mi się podoba ;) Tylko pytanie czy to będzie opcja płatna czy darmowy strech goal?

I mam trochę obaw o powodzenie kampanii na KS. Wydaje mi się, że sami nie byliście zadowoleni z tego co osiągnął tam PLO. Trzeba by nakręcić porządny hype.

Problemem jest jednak to, że zarówno PLO jak i Achaja to tematy obce zagranicznym graczom. Choć przy PLO wykazywano spore zainteresowanie książką, może to by zmobilizowało jakieś wydawnictwo do ruszenia tematu?
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
aspo
Posty: 463
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:10
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: Achaja

Post autor: aspo »

Jeśli dobrze kojarzę (poprawcie, jeśli błądzę), Achaja miała jakąś edycję zagraniczną (czeską?) - czyli zasięg był szerszy niż PLO, co z kolei może przełożyć się na wynik na KS. Inna sprawa, że gracze chyba lubią figurki, a karciano-kościanek z walką o dominację w antycznym mieście jest sporo... Z ciekawością będę śledzić kampanię i życzę Impom jak najlepiej.

Sam również w ostatniej chwili odpuściłem sobie Achaję, widząc nikłe szanse na dedykowane kości (gra bez nich wydała mi się po prostu brzydka - szkarad nie lubię, niezależnie od tematu). Gdyby informacja o powiązaniu akcji wspieram.to i KS wybrzmiała wcześniej, może bym zmienił zdanie. Może kupię teraz, jeśli dobrze pójdzie.
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Achaja

Post autor: RedImp »

Na partyzanta przygotowany projekt KS.
Prosimy o rzucenie okiem i wyłapanie błędów.
https://www.kickstarter.com/projects/17 ... n=c7ade3a2
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 63 times
Been thanked: 106 times

Re: Achaja

Post autor: Muad'Dib »

Po pierwsze byście się zdecydowali na odpowiednią formę pisowni ;) Raz jest "Achaja" a innym razem "Achaia". Może byście zaznaczyli, że to na bazie popularnego w Polsce cyklu. Wg mnie (mimo że za granicą tego nie czytali) to zawsze buduje zaufanie. A nie kolejny świat fantasy wymyślony na kolanie ;)

I z tych grafik poglądowych powinny zniknąć polskie teksty. Pal zawartość kart, obrazki są zbyt małe i tego nie widać ale przynajmniej tytuły.

Ewentualnie (jeśli macie) proponuję wrzucić projekt antycznych kostek ;)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
aspo
Posty: 463
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:10
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: Achaja

Post autor: aspo »

Muad'Dib pisze:Ewentualnie (jeśli macie) proponuję wrzucić projekt antycznych kostek ;)
Tak się zastanawiam: czy świat Achai jest tak bardzo grecki, że kości będą 'Greek themed"?
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Achaja

Post autor: RedImp »

Drakkainen
Posty: 136
Rejestracja: 02 lip 2013, 20:52

Re: Achaja

Post autor: Drakkainen »

RedImp pisze:Też otwieracie popcorn? :twisted:
http://boardgamegeek.com/thread/1372100 ... pe-preview
Patrząc na powyższą grafikę oraz roboczą wersję strony projektu na KS kolejny raz mam wrażenie, że kampania na wspieram.to była jedynie wersją beta "prawdziwej" kampanii na kickstarterze. Tak samo zrobiliście z PLO i tak samo idziecie teraz. I mówię tu o wszystkim: o atrakcyjniejszym przygotowaniu strony, o ładnie podsumowujących grafikach, o pokazaniu wszystkich celów by wspierający wiedzieli do czego dążą.
Przyznaję, że Achaja na wspieram.to była lepiej przygotowana niż PLO i dlatego wsparłem projekt. Niemniej widzę, że złotówki są dla wydawnictwa mniejszym priorytetem niż dolary. I jest to przykre.
Nie chcę hejtować i życzę wydawnictwu jak najlepiej. Cenię kontent forumowy, fejsbukowy oraz artykuły promujące na znadplanszy. Zbierajcie to wszystko na stronie kampanii. Walczcie o złotówki tak samo jak o dolary.
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Achaja

Post autor: RedImp »

Drakkainen pisze:
RedImp pisze:Też otwieracie popcorn? :twisted:
http://boardgamegeek.com/thread/1372100 ... pe-preview
Patrząc na powyższą grafikę oraz roboczą wersję strony projektu na KS kolejny raz mam wrażenie, że kampania na wspieram.to była jedynie wersją beta "prawdziwej" kampanii na kickstarterze. Tak samo zrobiliście z PLO i tak samo idziecie teraz. I mówię tu o wszystkim: o atrakcyjniejszym przygotowaniu strony, o ładnie podsumowujących grafikach, o pokazaniu wszystkich celów by wspierający wiedzieli do czego dążą.
Przyznaję, że Achaja na wspieram.to była lepiej przygotowana niż PLO i dlatego wsparłem projekt. Niemniej widzę, że złotówki są dla wydawnictwa mniejszym priorytetem niż dolary. I jest to przykre.
Nie chcę hejtować i życzę wydawnictwu jak najlepiej. Cenię kontent forumowy, fejsbukowy oraz artykuły promujące na znadplanszy. Zbierajcie to wszystko na stronie kampanii. Walczcie o złotówki tak samo jak o dolary.
Oczywiście masz rację w swoim podsumowaniu, ale tylko w części odnośnie wyglądu akcji. ;)
Priorytetem jest dla nas klient w Polsce zwłaszcza w przypadku gier na podstawie rodzimej literatury.
Wygląd akcji jak łatwo zauważyć wynika z ciągłego wykańczania produktu przez grafików.
Pracujemy zgodnie z harmonogramem nad finalizacja mechaniki i oprawy wizualnej.
Od startu na wspieram.to minął jeden miesiąc, podczas którego sporo prac zostało posuniętych do przodu, aby dotrzymać wrześniowego terminu.

Wybaczcie, jeśli wizualne porównanie akcji wspieram.to i KS może budzić podejrzenia wspomniane przez Drakkainena.
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Achaja

Post autor: RedImp »

Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Achaja

Post autor: 8janek8 »

Wrzuciliscie polskie karty na KS?
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 63 times
Been thanked: 106 times

Re: Achaja

Post autor: Muad'Dib »

@ RedImp

Czy planujecie w najbliższym czasie ponowne uruchomienie kampanii na KS jeśli obecna nie wyjdzie? Być może restart byłby dobrym rozwiązaniem. Jeśli ktoś już raz wszedł i z jakiegoś powodu go odrzuciło to, pomimo korekt w projekcie, może nie wejdzie ponownie na stronę zbiórki. A gdyby projekt uruchomiono jeszcze raz i ludzie by zobaczyli instrukcję, może jakąś reckę (czego się domagają) + te poprawione koszty wysyłki to byłaby szansa na sukces. Ale wygląda na to, że z jakiegoś powodu termin Was goni czyli szanse na restart w krótkim czasie są marne.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Achaja

Post autor: RedImp »

Jakby ktoś się zastanawiał, co słychać przy produkcji Achai to taka sytuacja.
Kości i znaczniki wypoczywają przed wskoczeniem do waszych rąk.
Obrazek
Awatar użytkownika
MonsterCookie
Posty: 99
Rejestracja: 31 maja 2014, 11:00
Lokalizacja: Gliwice

Re: Achaja

Post autor: MonsterCookie »

RedImp czy możecie zdradzić rozmiar i ilość kart w Achai?
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Achaja

Post autor: RedImp »

MonsterCookie pisze:RedImp czy możecie zdradzić rozmiar i ilość kart w Achai?
Liczba kart: 103 +7(kolekcjonerskich)
Rozmiar: 88x63mm
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Achaja

Post autor: RedImp »

Zbliżamy się nieuchronnie do dnia, kiedy rozpoczną się wysyłki wspartej przez Was Achai.
Teraz musimy na szybko uzyskać od was informację na temat rozmiarów koszulek, jakie zakupiliście podczas akcji.

Jeśli zakupiliście koszulkę do Pana Lodowego Ogrodu to prosimy o wypełnienie jeszcze drugiego formularza.

1. Formularz dla koszulki Achaja:
http://panlodowegoogrodu.pl/crowdfundin ... lki-achaja
2. Formularz dla koszulki PLO:
http://panlodowegoogrodu.pl/crowdfunding/koszulki-plo

Prosimy Was o szybki wybór rozmiarów, które mamy dla Was dostarczyć!

Dodatkowo przypominamy o konieczności sprawdzenia czy Wasze dane teleadresowe w portalu wspieram .to są aktualne i kompletne. Fajnie jak podacie numery telefonów, co na pewno ułatwi kontakt z wami w przypadku problemów z dostawą.

Odpowiadając na pytania czy jest szansa na wysyłkę paczkomatami. Raczej bardzo mała - tym razem będziemy korzystali z partnera logistycznego, który ma zapewnić szybkie dostawy do Was.
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Achaja

Post autor: ernin »

RedImp pisze:Odpowiadając na pytania czy jest szansa na wysyłkę paczkomatami. Raczej bardzo mała - tym razem będziemy korzystali z partnera logistycznego, który ma zapewnić szybkie dostawy do Was.
Szybciej by było jak by ten partner logistyczny zaplanował transport paczkomatami. Bo odbiór od kuriera w moim przypadku to nawet do 2 tygodni by się z nimi umówić na dogodny termin.
Awatar użytkownika
hrachubi
Posty: 398
Rejestracja: 17 sty 2013, 20:07
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 55 times
Been thanked: 10 times

Re: Achaja

Post autor: hrachubi »

A jakiś bliższy termin nadawania paczek? Od terminu zależy pod jakim adresem (w jakim mieście) może znajdzie mnie kurier.
Też bym wolał paczkomat.
ODPOWIEDZ