Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Wosho
Posty: 1442
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Wosho »

A co myślicie o balansie korpo?
W sensie ewidentnie widać że są łątwiejsze do gry jak ta z ciepłem czy roślinkami i trudniejsze jak ta z jowiszem np.
Natomiast co z ta co dobiera 3 karty może budować obniżając wyagane warunki, wydaje się najgorsza?

Ktoś pisał o kombach z miastami, co miał na myśli?
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1282
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: orzeh »

Wosho pisze:A co myślicie o balansie korpo?
W sensie ewidentnie widać że są łątwiejsze do gry jak ta z ciepłem czy roślinkami i trudniejsze jak ta z jowiszem np.
Natomiast co z ta co dobiera 3 karty może budować obniżając wyagane warunki, wydaje się najgorsza?

Ktoś pisał o kombach z miastami, co miał na myśli?
Za mało grałem ale starałem się grać za każdym razem inną korpo (zgodnie z zasadami). Moim zdaniem - na teraz - korpo nie są przegięte, oczywiście definiują strategię ale da się wygrać każdą z każdą.
Wosho
Posty: 1442
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Wosho »

Ok to wybierz nast razem tą korpo co obniża wymagania a przeciwników daj tą od roślinek I ciepła I wygraj.
Zakładając że przeciwnicy nie będą dużo słabszymi graczami.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Yavi »

Wosho pisze:A co myślicie o balansie korpo?
W sensie ewidentnie widać że są łątwiejsze do gry jak ta z ciepłem czy roślinkami i trudniejsze jak ta z jowiszem np.
Natomiast co z ta co dobiera 3 karty może budować obniżając wyagane warunki, wydaje się najgorsza?

Ktoś pisał o kombach z miastami, co miał na myśli?
Grałem ostatnio tą obniżającą. Dość szybko trafiłem też kartę, która zmienia wymagania, więc mogłem je obniżyć/podnieść o 4 - dawało to naprawdę fajne możliwości, pozwalało szybko zagrywać karty punktujące za zwierzęta. Na końcu przegrałem chyba 2 punktami, ale popełniłem masę błędów. Korporacje mają to do siebie, że żeby je w pełni wykorzystywać trzeba dobierać/draftować odpowiednie karty. Korpo z roślinkami bez produkcji zieleni niewiele daje (sprawdzone :P).
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: akahoshi »

Zaczynam mieć parcie na zakup tej gry.
Czy gdzieś można obejrzeć przykładową rozgrywkę po polsku? Może ktoś się przymierza do wideorecenzji?
Jedyna jaką znalazłem, to prezentacja komponentów nagrana przez Marcina Krupińskiego.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Wincenty Jan »

akahoshi pisze:Zaczynam mieć parcie na zakup tej gry.
Czy gdzieś można obejrzeć przykładową rozgrywkę po polsku? Może ktoś się przymierza do wideorecenzji?
Jedyna jaką znalazłem, to prezentacja komponentów nagrana przez Marcina Krupińskiego.
Z mojej strony polecam grę w ciemno. Nie jest ona droga, wręcz uważam iż cena jest bardzo na plus. W razie ewentualnego niezadowolenia z gry łatwo będzie sprxedać lub wymienić. Ja sam już się nie mogę doczekać kiedy zobaczę ją w swojej kolekcji.
A jakie lubisz gry?
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Wincenty Jan »

Aaaaa....jeszcze przypomniałem sobie, że w Graniu w Chmurach Piotrek planuje przykładowa rozgrywkę ale nie wiem dokładnie kiedy
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5612
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 803 times
Been thanked: 1253 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: mat_eyo »

Ja z kolei zakup gry mocno odradzam. Sam muszę poczekać z zakupem do końca września na pensję. Kiedy już zamówię swój egzemplarz to znowu będę zakup gry gorąco polecał! ;)
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: akahoshi »

Wincenty Jan pisze:A jakie lubisz gry?
O panie, w zasadzie każde. Od ameri po suchary, od SF do fantasy, od przygody do strategii. Nie ma dla mnie tematu tabu, więc ciężko stwierdzić czy mi akurat podpasuje zanim nie zobaczę / spróbuję.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Yavi »

akahoshi pisze:Zaczynam mieć parcie na zakup tej gry.
Czy gdzieś można obejrzeć przykładową rozgrywkę po polsku? Może ktoś się przymierza do wideorecenzji?
Jedyna jaką znalazłem, to prezentacja komponentów nagrana przez Marcina Krupińskiego.
Po weekendzie pewnie wrzucimy recenzję (niestety pisaną), ale... to dobra gra jest ;)
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: REBEL.pl »

mat_eyo pisze:Ja z kolei zakup gry mocno odradzam. Sam muszę poczekać z zakupem do końca września na pensję. Kiedy już zamówię swój egzemplarz to znowu będę zakup gry gorąco polecał! ;)
Krótka notka - z zakupem za długo byśmy się nie wstrzymywali. Jako wydawca mamy już relatywnie nieduże ilości (patrząc na szybkość sprzedaży i czas który upłynął od premiery), a dodruk prawdopodobnie będzie możliwy dopiero na początku 2017 roku. Lojalnie uprzedzamy, że z dostępnością w październiku może być bardzo krucho :)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Wincenty Jan »

REBEL.pl pisze:
mat_eyo pisze:Ja z kolei zakup gry mocno odradzam. Sam muszę poczekać z zakupem do końca września na pensję. Kiedy już zamówię swój egzemplarz to znowu będę zakup gry gorąco polecał! ;)
Krótka notka - z zakupem za długo byśmy się nie wstrzymywali. Jako wydawca mamy już relatywnie nieduże ilości (patrząc na szybkość sprzedaży i czas który upłynął od premiery), a dodruk prawdopodobnie będzie możliwy dopiero na początku 2017 roku. Lojalnie uprzedzamy, że z dostępnością w październiku może być bardzo krucho :)
Nie dziwie się...
Awatar użytkownika
Krionah
Posty: 267
Rejestracja: 25 sie 2005, 08:46
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Krionah »

REBEL.pl pisze:
mat_eyo pisze:Ja z kolei zakup gry mocno odradzam. Sam muszę poczekać z zakupem do końca września na pensję. Kiedy już zamówię swój egzemplarz to znowu będę zakup gry gorąco polecał! ;)
Krótka notka - z zakupem za długo byśmy się nie wstrzymywali. Jako wydawca mamy już relatywnie nieduże ilości (patrząc na szybkość sprzedaży i czas który upłynął od premiery), a dodruk prawdopodobnie będzie możliwy dopiero na początku 2017 roku. Lojalnie uprzedzamy, że z dostępnością w październiku może być bardzo krucho :)
Nienawidzę was (to żart ;) ). Czyli karty promocyjne pewnie już niedostępne?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: misioooo »

REBEL.pl pisze:dodruk prawdopodobnie będzie możliwy dopiero na początku 2017 roku. Lojalnie uprzedzamy, że z dostępnością w październiku może być bardzo krucho :)
To świetna wiadomość :) Zatem już za kilka miesięcy będzie pewnie wersja poprawiona i obdarta z błędów obecnej :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4055
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: AkitaInu »

Bledow?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1282
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: orzeh »

misioooo pisze:
REBEL.pl pisze:dodruk prawdopodobnie będzie możliwy dopiero na początku 2017 roku. Lojalnie uprzedzamy, że z dostępnością w październiku może być bardzo krucho :)
To świetna wiadomość :) Zatem już za kilka miesięcy będzie pewnie wersja poprawiona i obdarta z błędów obecnej :)
AkitaInu pisze:Bledow?
@misioooo z przyzwyczajenia po impulsie zakłada że na kartach są błędy :D
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2016, 14:42 przez orzeh, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Yavi »

AkitaInu pisze:Bledow?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Jak na razie - poza instrukcją, która niejasno określa startową produkcję - zauważyłem chyba tylko jedną kartę z niepotrzebnym minusem przy surowcach (ma dawać 4 takie lub 4 takie a ikonka sugeruje jakby gracz miał stracić 4 takie lub dostać 4 inne). Ale opis jest właściwy. Może misioooo wychwycił więcej.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4055
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: AkitaInu »

Mi się wydaje że jedna karta ma błąd w ikonografii

Nie pamiętam która ale tekst mówi o otrzymaniu 3 produkcji ciepłą i chyba 3 jednostek ciepła a ikonki pokazują tylko jedną produkcję ciepła.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: misioooo »

Yavi pisze:
AkitaInu pisze:Bledow?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Jak na razie - poza instrukcją, która niejasno określa startową produkcję - zauważyłem chyba tylko jedną kartę z niepotrzebnym minusem przy surowcach (ma dawać 4 takie lub 4 takie a ikonka sugeruje jakby gracz miał stracić 4 takie lub dostać 4 inne). Ale opis jest właściwy. Może misioooo wychwycił więcej.
Po impulsie to impulsywnie spoglądam teraz na każdą grę... I w każdej znajdę coś nie tak, co potencjalnie psuje rozgrywkę :twisted: Wolę jednak zachować te babole dla siebie - który wydawca będzie od nowa drukował karty, instrukcje czy plansze? ;)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2826
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Gromb »

Ooo... Ty niedobry.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4136
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 316 times
Been thanked: 344 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: tomb »

AkitaInu pisze:Mi się wydaje że jedna karta ma błąd w ikonografii

Nie pamiętam która ale tekst mówi o otrzymaniu 3 produkcji ciepłą i chyba 3 jednostek ciepła a ikonki pokazują tylko jedną produkcję ciepła.
Ja przyjąłem, że to błąd w tekście, a nie w ikonach. Koszt karty na to też wskazuje.

Gdzieś tam brakuje minusa, ale tekst jest ok, a i z działania karty to wynika.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2452
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 538 times
Been thanked: 463 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Jiloo »

Jeśli ikona jest kolorowa, a tekst czarny to większa szansa, że błąd jest w tekście.

Tapnięte | keep-disco-evil
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Sekator »

Jak stawiam obszar zieleni to moj wskaznik terraformacji wzrasta o 2? 1 za obszar i 1 za tlen?

Genialne jest ze kazda karta w tej grze jest inna, szkoda ze w kazdej karciance tak nie jest :D
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Yavi »

Sekator pisze:Jak stawiam obszar zieleni to moj wskaznik terraformacji wzrasta o 2? 1 za obszar i 1 za tlen?

Genialne jest ze kazda karta w tej grze jest inna, szkoda ze w kazdej karciance tak nie jest :D
O jeden. Stawiasz obszar zieleni, co powoduje wzrost tlenu, co daje Ci punkt terraformacji :)
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1728
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 113 times
Been thanked: 86 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Tomzaq »

Póki co zauważyłem błędy na dwóch kartach:
- karta nr 162 "Importowane gazy cieplarniane" - ikona mówi o zwiększeniu produkcji ciepła o 1, a opis o 3; biorąc pod uwagę koszt zagrania karty przyjmuję, że błąd w opisie (aczkolwiek współgraczka, która zagrała kartę twierdzi zupełnie odwrotnie :lol: )
- karta nr 190 "Lokalne pułapki ciepła" - minus przed 4; powinno być puste lub +
Who is John Galt?
Posiadam
ODPOWIEDZ