Mechs vs. Minions (C. Cantrell, R. Ernst, S. Librande, P. Saraswat, N. Tiras)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: shaigan »

Nie ma żadnych niespodzianek, to jest końcowa cena z podatkami.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1405
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 154 times
Been thanked: 189 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: Błysk »

No nic. Po przeczytaniu, że popsuta karta w drugiej dostawie zostanie poprawiona- wziąłem i zamówiłem. Szkoda, że nie ogarniam tych Paypali itd. bo za przewalutowanie mi bank wziął więcej, niż w przypadku kampanii Mare Nostrum. :( Mam nadzieję, że gra będzie ok.
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: malekith_86 »

będzie Pan zadowolony
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: Pan_K »

A czemu, jak dam Polskę, to waluta mi się zmienia z dolara na euro - ale kwota zostaje ta sama? No i czemu nie na złotówkę? (Wtedy ucieszyłbym się z niezmienionej kwoty ;) )
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: malekith_86 »

taką mają politykę
dla hamerykanów jest USD a dla europy jest euro
jeszcze z rok temu było to dla nas krzywdzące ale teraz to drobna różnica biorąc pod uwagę ile kosztuje dolar a ile euro
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: crsunik »

Znam firmę, która jeden do jednego przeliczyla CAD na USD. Wiec przeliczanie jeden do jednego USD na EUR nie jest niczym dziwnym
rafaelus
Posty: 464
Rejestracja: 30 sty 2015, 09:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: rafaelus »

Błysk pisze:No nic. Po przeczytaniu, że popsuta karta w drugiej dostawie zostanie poprawiona- wziąłem i zamówiłem. Szkoda, że nie ogarniam tych Paypali itd. bo za przewalutowanie mi bank wziął więcej, niż w przypadku kampanii Mare Nostrum. :( Mam nadzieję, że gra będzie ok.
A gdzie jest informacja, ze poprawia karty? W którym druku? Grudniowym?
Chętnie się podzielę ;)
-Planszostrefa.pl - 11%, 3trolle.pl - 6 %
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1405
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 154 times
Been thanked: 189 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: Błysk »

rafaelus pisze: A gdzie jest informacja, ze poprawia karty? W którym druku? Grudniowym?
Na board game geek:
"In order to make sure I know what I am buying, I just want to reiterate my take away from this thread and get a consensuses if it is correct. Thanks.

1. Wave 1 (Rodney's version) ships in October and as far as we know, has 1 misprinted card and will have some minor spelling errors and rule clarifications that will be needed.

2. The second half of wave 1 Will ship in December and will have updates to minor clarity/spelling issues as well as the fixed misprinted card from the 1st half of wave 1. If anything else is found by wave 1 owners after delivery, those errors would more likely be fixed in wave 2 and not in this wave.

3. Wave 2 will continue with any clarity or spelling issues not caught in the first wave and is due out in March.

4. Riot is willing to replace the misprinted card or cards if we contact them. This will be done when they get stock and not immediately.


Other than the above, I was curious if there have been any comments tat elaborate on if the December delivery will make it for Christmas and/or if we will be notified if our shipment is 1st half, 2nd half, or wave 2 at checkout (in case someone wants to avoid the misprint)? Thanks!


This sounds correct. For December, I'd very clearly prefer to make sure it's in your hands by Christmas, but there are so many things that can come up between now and then - including the boxes being locked away by customs - that I simply don't have control over. Trust me, if I could guarantee the December order will arrive by Christmas I gladly would, but I can't. I can guarantee it will get to you as quickly as we can get it out, but I recognize people have gifts to be giving and they're a little less excited about the prospect of a game coming after Christmas (for obvious reasons), so I'm trying to manage expectations here.

You will know when you purchase which 'wave' you are buying from. We've set up the store with different 'products' that will turn on as waves sell out. Each of these products will list when the game is expected to ship. The closer we are to the date, the higher confidence I have that the game will go out at the time we're estimating.
"
keldorn
Posty: 575
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 42 times
Been thanked: 25 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: keldorn »

wiadomo moze czy i ewentualnie kiedy moze byc planowane wydanie w jezyku PL?
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: shaigan »

Nic nie wiadomo. Raczej bym nie liczył. Gram w to z dzieciakami, kart jest 5 na krzyż łatwo wytłumaczyć, do tego masz instrukcje i misje po naszemu w pdf.
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: Bardok »

Z tego co pytałem wydawców... Jest szansa na PL. :-)
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: rattkin »

Wydawca jest tylko jeden i to się nie zmieni.
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: xelos80 »

shaigan pisze:Nic nie wiadomo. Raczej bym nie liczył. Gram w to z dzieciakami, kart jest 5 na krzyż łatwo wytłumaczyć, do tego masz instrukcje i misje po naszemu w pdf.
Czyli mało wiesz o wydawaniu gier w wersjach pl. Są gdy które maja zero tekstu a i tak są wydaje w wersji pl.
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: shaigan »

Nie wiesz co ja wiem, po prostu nie zrozumiałeś co napisałem.
Mógłbym to rozwinąć tak: gra jest przetłumaczona w 90%, więc da sie grać z ludzmi nieznającymi języka, Riot nie potwierdza ani nie zaprzecza, bo taką mają politykę. RAczej bym nie liczył, nie oznacza że daje sobie rękę uciąć, ale z wypowiedzi riot (nie zaprzeczyli ale też nie zapowiedzieli), ceny i tego że dali tłumaczenia w pdf, można wnioskować że szansa jest mała.
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: malekith_86 »

nawet jeśli Riot zdecyduje się wydać grę po polsku to nadal będzie wydawał ją samodzielnie i sprzedawał samodzielnie
więc gra kosztować nadal będzie tyle za ile Riot będzie chciał ją sprzedać
więc jeśli ktoś liczy, że ta gra wyjdzie po polsku w polskiej cenie to tak na pewno nie będzie
dodatkowo cena tej gry w stosunku do ilości i jakości komponentów sprawia, że cena tej gry może być na takim poziomie jak obecnie tylko jeśli będzie dystrybuowana tak jak obecnie, czyli bez żadnych pośredników
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: pan_satyros »

malekith_86 pisze:nawet jeśli Riot zdecyduje się wydać grę po polsku to nadal będzie wydawał ją samodzielnie i sprzedawał samodzielnie
więc gra kosztować nadal będzie tyle za ile Riot będzie chciał ją sprzedać
więc jeśli ktoś liczy, że ta gra wyjdzie po polsku w polskiej cenie to tak na pewno nie będzie
dodatkowo cena tej gry w stosunku do ilości i jakości komponentów sprawia, że cena tej gry może być na takim poziomie jak obecnie tylko jeśli będzie dystrybuowana tak jak obecnie, czyli bez żadnych pośredników
Amen
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: xelos80 »

malekith_86 pisze:nawet jeśli Riot zdecyduje się wydać grę po polsku to nadal będzie wydawał ją samodzielnie i sprzedawał samodzielnie
więc gra kosztować nadal będzie tyle za ile Riot będzie chciał ją sprzedać
więc jeśli ktoś liczy, że ta gra wyjdzie po polsku w polskiej cenie to tak na pewno nie będzie
dodatkowo cena tej gry w stosunku do ilości i jakości komponentów sprawia, że cena tej gry może być na takim poziomie jak obecnie tylko jeśli będzie dystrybuowana tak jak obecnie, czyli bez żadnych pośredników
Niech i cena będzie na tym samym poziomie. Przynajmniej będzie szansa na kupno bo tylko Polacy będą się na nią rzucać i się nie wyprzeda w parę min. Chociaż najbardziej rozsądne było by sprzedawać wersję ang i dodatkowo pakiet językowe.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1405
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 154 times
Been thanked: 189 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: Błysk »

xelos80 pisze: Niech i cena będzie na tym samym poziomie. Przynajmniej będzie szansa na kupno bo tylko Polacy będą się na nią rzucać i się nie wyprzeda w parę min. Chociaż najbardziej rozsądne było by sprzedawać wersję ang i dodatkowo pakiet językowe.
Generalnie drugi rzut jest dostępny jeszcze, więc po 1 skoku wszystkich- teraz generalnie da się kupić. Z tym, że do wysyłki trzeba poczekać.
chmur3k
Posty: 28
Rejestracja: 19 wrz 2016, 17:13

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: chmur3k »

Kilka moich przemyśleń po jednej 4-osobowej sesji (może coś pomoże jeśli ktoś sie waha nad zakupem z drugiej fali):

- wydanie jest niesamowite, wszystkie te szczegóły (pomalowane mechy, duże kryształy, które przecież mogłyby być zwykłymi żetonami) cieszą oko i pozwalają bardziej wczuć się w klimat rozgrywki,
- programowanie mechów daje sporo satysfakcji, chociaż mechanika jest prosta to pozwala nagrzać mózgownicę,
- misje są ciekawe (grałem w pierwsze 4), a ich cele zróżnicowane, każda z nich wprowadza jakieś nowe zasady lub obiekty, trwają zazwyczaj 30-60 min,
- poziom trudności jest dosyć wysoki (choć można go regulować) - przy każdej musieliśmy się nieźle napocić żeby wygrać, a do 2 misji podchodziliśmy po 2 razy,
- mam małe obawy co do regrywalności - chociaż misji jest 10 a ich cele ciekawe więc nie powinny się szybko znudzić.

Podsumowując, moim zdaniem fajna i dynamiczna kooperacja dająca sporo frajdy :)
Mikanit
Posty: 147
Rejestracja: 09 mar 2015, 16:20
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: Mikanit »

Jaki jest w przyblizeniu calkowity koszt gry z przesylka i ile czekaliscie na dostawe?
Rumia
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: malekith_86 »

Mikanit pisze:Jaki jest w przyblizeniu calkowity koszt gry z przesylka i ile czekaliscie na dostawe?

sprzedaż pierwszej fali startowała w czwartek wieczorem polskiego czasu
kosztowała 85euro z przesyłką
przy kursie jaki był wtedy mi wyszło 365zł - tyle ściągnęło z karty
paczka przyszła we wtorek albo w środę
przy drugiej fali nie wiadomo jeszcze kiedy będzie start no i to jest okres przedświąteczny więc może być z tym różnie
no i kurs euro jest gorszy
no i zależy jaką kartą płacisz i ile Ci za przewalutowanie ściągnie

różnica jest też taka, że teraz możesz po prostu kupić i potraktować to jak przedsprzedaż, a przy pierwszej fali dopiero uruchamiali sprzedaż i w ciągu 10 minut pierwsza fala się wyprzedała przynajmniej w europie
do mnie paczkę wysyłali z magazynu w Niemczech
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1405
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 154 times
Been thanked: 189 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: Błysk »

Mnie ściągnęło koło 392, ale większość z tego to pewnie "złodziejski" przelicznik banku, bo konto mam złotówkowe. Generalnie zły byłem jak zobaczyłem, bo według kursu to powinno zabrać koło 360. Kupowałem 2 falę, póki co nie ma wieści o wysyłce.
olsszak
Posty: 1824
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: olsszak »

Błysk pisze:Mnie ściągnęło koło 392, ale większość z tego to pewnie "złodziejski" przelicznik banku, bo konto mam złotówkowe. Generalnie zły byłem jak zobaczyłem, bo według kursu to powinno zabrać koło 360. Kupowałem 2 falę, póki co nie ma wieści o wysyłce.
To powinno zachęcić do zmiany banku albo do wyrobienia sobie karty w kantorze walutowym.

Ja mam karte debetowa Mastercard z Pekao S.A. i płace bez zadnych prowizji, po kursach Mastercard, ktore sa nizsze niz w kantorach, a z drugiej strony jak skupuje walutę na zapas to mam konto w Alior kantorze.

Mnie zamowienie kosztowalo ok. 340 zl, jakos w pazdzierniku chyba.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: malekith_86 »

to musiałeś chyba kupować euro dużo wcześniej
żeby mogło Cię to kosztować 340zł to by euro musiało równo 4zł kosztować
w dniu kiedy była sprzedaż MvsM czyli 13 października euro średnio kosztowało 4,3zł
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1405
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 154 times
Been thanked: 189 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: Błysk »

Ogólnie to będę myślał gdzie brać konto teraz. To, które mam to moje pierwsze w życiu i poszedłem za tym co mama mówiła 6 lat temu ;). Problem jest taki, że ja mimo ogólnej znajomości tych mechanizmów finansowych pałam pewną wrogością do instytucji finansowych. No i dodatkowo w zeszłym roku prowizja za Mare Nostrum nie byla taka kolosalna, więc pewnie zmienili regulamin bez wysyłania mi maila, tylko zostawili przydługą wiadomość na koncie banku, którego używam do robienia przeleww, bo wiem ile zarabiam. Dałem się zrobić w debila i za to zapłaciłem, w zamian zmienię bank.
ODPOWIEDZ