The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: The 7th Continent

Post autor: pan_satyros »

Też nad tym myślałem (w sensie zawartości tych z plastikiem). Przyjąłem roboczo że pewnie będzie podobnie bo kart dużo mniej.

Co do obliczeń, tak przyjąłem że bundle obniża cenę.

No nic - pewnie w tym tygodniu się przekonamy.

Co do PL - nie ma najmniejszych szans. To jest taki stos tekstu i taka produkcja że zwykły retail się im nie opłaca a co dopiero wersje językowe.
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: The 7th Continent

Post autor: olsszak »

pan_satyros pisze:
Co do PL - nie ma najmniejszych szans. To jest taki stos tekstu i taka produkcja że zwykły retail się im nie opłaca a co dopiero wersje językowe.
100% zgody. A jakby się za to wzięła Galakta to ilość błędów i czas oczekiwania byłby pewnie nie do zniesienia ;)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
PawelWAW
Posty: 182
Rejestracja: 06 lut 2017, 16:56
Has thanked: 11 times
Been thanked: 1 time

Re: The 7th Continent

Post autor: PawelWAW »

olsszak pisze:
pan_satyros pisze:
Co do PL - nie ma najmniejszych szans. To jest taki stos tekstu i taka produkcja że zwykły retail się im nie opłaca a co dopiero wersje językowe.
100% zgody. A jakby się za to wzięła Galakta to ilość błędów i czas oczekiwania byłby pewnie nie do zniesienia ;)
Dzięki, bo zastanawiałem się czy ewentualnie wesprzeć czy poczekać. Problem rozwiązany.
IrasArgor
Posty: 379
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 124 times
Been thanked: 74 times

Re: The 7th Continent

Post autor: IrasArgor »

Gra jest ciekawa, ale żałuje że optymalna ilość graczy według bbg i Was to 1-2. Gdyby spokojnie się grało w 4 osoby to bym się nie wahał tak to mam za dużo obaw.
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: The 7th Continent

Post autor: olsszak »

IrasArgor pisze:Gra jest ciekawa, ale żałuje że optymalna ilość graczy według bbg i Was to 1-2. Gdyby spokojnie się grało w 4 osoby to bym się nie wahał tak to mam za dużo obaw.
Zaleźy co określimy mianem optymalne. My gralismy we 3 i bylo bardzo fajnie. Zazębiało się. Potem grałem we 2 i nie mialem poczucia, że jest lepiej. Pytanie jakie są argumenty za 1-2 osobami? Bez tego cięźko sie odnieść :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: The 7th Continent

Post autor: kali »

olsszak pisze:
IrasArgor pisze:Gra jest ciekawa, ale żałuje że optymalna ilość graczy według bbg i Was to 1-2. Gdyby spokojnie się grało w 4 osoby to bym się nie wahał tak to mam za dużo obaw.
Zaleźy co określimy mianem optymalne. My gralismy we 3 i bylo bardzo fajnie. Zazębiało się. Potem grałem we 2 i nie mialem poczucia, że jest lepiej. Pytanie jakie są argumenty za 1-2 osobami? Bez tego cięźko sie odnieść :)
Myślę, że chodzi o to, że im mniejsza grupa tym łatwiej się zebrać.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: The 7th Continent

Post autor: olsszak »

kali pisze:
olsszak pisze:
IrasArgor pisze:Gra jest ciekawa, ale żałuje że optymalna ilość graczy według bbg i Was to 1-2. Gdyby spokojnie się grało w 4 osoby to bym się nie wahał tak to mam za dużo obaw.
Zaleźy co określimy mianem optymalne. My gralismy we 3 i bylo bardzo fajnie. Zazębiało się. Potem grałem we 2 i nie mialem poczucia, że jest lepiej. Pytanie jakie są argumenty za 1-2 osobami? Bez tego cięźko sie odnieść :)
Myślę, że chodzi o to, że im mniejsza grupa tym łatwiej się zebrać.
iMHO Słaby argument dla optymalnych odczuć :) Szukałbym czegoś związanego z samą rozgrywką :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: The 7th Continent

Post autor: kali »

olsszak pisze:
kali pisze:
olsszak pisze:

Zaleźy co określimy mianem optymalne. My gralismy we 3 i bylo bardzo fajnie. Zazębiało się. Potem grałem we 2 i nie mialem poczucia, że jest lepiej. Pytanie jakie są argumenty za 1-2 osobami? Bez tego cięźko sie odnieść :)
Myślę, że chodzi o to, że im mniejsza grupa tym łatwiej się zebrać.
iMHO Słaby argument dla optymalnych odczuć :) Szukałbym czegoś związanego z samą rozgrywką :)
Może i słaby. Ale patrząc na fakt, że najlepiej grać w stałym składzie i trudno dołączyć kogoś, kto nie grał (tak by nie czuł się zagubiony), to myślę że trudno szukać innego powodu takich statystyk na bgg. :)
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Maly.drukarz
Posty: 457
Rejestracja: 08 lip 2017, 19:25
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: The 7th Continent

Post autor: Maly.drukarz »

Cześć!

Kilkukrotnie byłam proszona o zorganizowanie zbiórki na druk talii kart demo do „7th Continent”. Talia ta jest dostępna w jednym z „update” w pierwszej edycji na Kickstarterze (https://www.kickstarter.com/projects/19 ... ts/1389806).

Niestety z nadmiaru pracy nie zdążałam zrobić zbiórki, za co przepraszam osoby, którym to obiecałam. Rozmawiałam jednak w tej sprawie z kolegą z drukarni, która dla mnie drukuje gry i nie ma problemu abyście bezpośrednio złożyli zamówienia.

Zamówienia można składać tutaj – info@mbprint.pl, wysyłając jednocześnie plik z grą z linku powyżej. Tutaj natomiast więcej informacji o samej drukarni – http://www.facebook.com/MBprintPL.

Wynegocjowana cena za talię (około 50 kart, kreda 350, dwustronna, rogi zaokrąglone) to 39 zł + przesyłka (przy pojedynczych zamówieniach termin wysyłki to 1-2 dni od wpłaty).

Myślę że fajna alternatywa dla osób niezdecydowanych i obawiających się wydać $120 bez testu gry. Ja sobie demo już wydrukowałam. Jak ktoś zainteresowany to wieczorem mogę przesłać zdjęcia wydrukowanej talii.

Pozdrawiam,
stan29
Posty: 98
Rejestracja: 15 wrz 2015, 20:48
Been thanked: 1 time

Re: The 7th Continent

Post autor: stan29 »

Mimo iż polecam użytkownika Maly.drukarz za scenariusze Time Stories i dodatkowe karty do Terraformacja Marsa to jednak tym uważam, że lepszym wyborem jest mod do gry Tabletop Simulator (https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... earchtext=). Szkoda mi inwestować kasy w wersję demo. :(
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Piehoo »

Jakby ktoś chciał zobaczyć jak to wygląda w praktyce:
Zasady i moja recenzja.
Spoiler alert: wsparłem dodatek na KS. :)
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1155
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 421 times
Been thanked: 261 times

Re: The 7th Continent

Post autor: mmag »

Nawiązując do ostatniego SG - na ile różne postacie wpływają na różnorodność rozgrywki / zmieniają odczucia z gry / wymuszają inną taktykę gr?
Kudtacz
Posty: 125
Rejestracja: 24 kwie 2014, 01:06

Re: The 7th Continent

Post autor: Kudtacz »

mmag pisze:Nawiązując do ostatniego SG - na ile różne postacie wpływają na różnorodność rozgrywki / zmieniają odczucia z gry / wymuszają inną taktykę gr?
Bardziej przesuwają główne trudności w grze w inną stronę.
Każda postać ma kartę w stylu "Dopóki masz ją na ręce to w akcjach tych trzech typów masz jeden automatyczny sukces i minimalny koszt akcji jest zmniejszony o jeden."
W przypadku np. Keelan McCluskey powoduje to, że akcje "Examine the notes" udaje się z automatu co sprawiło, że prawie nam się skończył karty nr 50 w jednej z gier.
Coin22
Posty: 407
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: The 7th Continent

Post autor: Coin22 »

Jak oceniacie dodatki, które chyba pomału będą komunikowane? Właśnie ogłosili "Facing The Elements" dodatek pogodowy, czy w Waszej ocenie to są niezbędne rzeczy i odpuszczenie ich to błąd? Podejrzewam, że to nie ostatni dodatek, który ogłoszą.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: The 7th Continent

Post autor: pan_satyros »

Coin22 pisze:Jak oceniacie dodatki, które chyba pomału będą komunikowane? Właśnie ogłosili "Facing The Elements" dodatek pogodowy, czy w Waszej ocenie to są niezbędne rzeczy i odpuszczenie ich to błąd? Podejrzewam, że to nie ostatni dodatek, który ogłoszą.
Ogłoszą jeszcze minimum 4. Bo to dodatek z poprzedniej kampanii.
toblakai
Posty: 1279
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 228 times
Been thanked: 244 times

Re: The 7th Continent

Post autor: toblakai »

Czy te brakujące 3 klątwy z pierwszej kampanii to jest taki must have czy można sobie to odpuścić zastępując tymi dwiema klątwami z obecnej kampanii? Plusem tych nowych dodatków jest to, że wspierając razem z nimi dostajemy SG z bieżącej zbiórki.

Próbuję sobie trochę oszacować optymalny poziom wsparcia :) Myślałem o samej podstawce i tych klątwach z pierwszej zbiórki, ale brak SG mnie powstrzymuje.
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: The 7th Continent

Post autor: xan »

Mam ten sam problem i póki co chyba skłaniam się ku podstawce +3 dodatki z SG pierwszego KS. Wtedy grę dostanę wcześniej i nie wydam majątku na dostawę. Oczywiście wszystko zależy jeszcze od ich ceny i czy nie będą wysyłane w 2 wave jak Facing The element.

Jak oceniacie losowość w tej grze i poziom trudności?
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: The 7th Continent

Post autor: wojo »

Dodatki jakie będą do wzięcia to:
1. Dodatki zawierające dodatkową klątwę:
a. Swamp of Madness
b. Icy Maze
c. Forbidenn Sanctuary

2. Dodatki zawierające dodatkowe karty (ale nie nowe klątwy)
a. Path of Repentance
b. Facing the Elements
c. Fear the Devourers


Śledzę opinie na BGG i wydaje się że" konsensus" (choć wiadomo że opnie są różne) jest taki że dodatki:
- z punktu 1 są ciekawe i raczej warto.
- z punktu 2 choć ciekawe zdecydowanie nie są must buy.

- Path of Repentance - wprowadza do gry większe poczucie upływu czasu oraz mini-questy, które powinniśmy wykonać między saveowaniem.
- Facing the Elements - Wprowadza do gry pogodę (zwłaszcza mgłę, burzę, śnieżycę i huragan z podstawkami). Jest ona dość klimatycznie rozwiązana. Dodatek jest najwyżej oceniany wśród tych z grupy 2.
- Fear the Devourers- dodatek z kategorii "High Risk - High Reward". Wprowadza dodatkowe figurki i cholernie ciężkie potwory których ubicie daje dużo żarcia. Najniżej oceniany (chyba przez dużą losowość)

Moja opinia:

- Dodatków z grupy 2 nie biorę (choć pogoda nieco kusi)
- Biorąc grę z dodatkiem faktycznie będziemy mieć wiele wiele godzin grania więc nie wiem czy warto dokupować kolejne 3 klątwy (dodatki z grupy 1). Ja pewnie bym wziął jeden czy dwa (Forbiden Sanctuary i Swamp of Madness). Nie żałuje jednak że kupiłem wszystkie 3 w pierwszym KS.
Ostatnio zmieniony 03 paź 2017, 11:01 przez wojo, łącznie zmieniany 1 raz.
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
wirusman
Posty: 1977
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 87 times
Been thanked: 28 times

Re: The 7th Continent

Post autor: wirusman »

wojo pisze:Dodatki jakie będą do wzięcia to:
1. Dodatki zawierające dodatkową klątwę:
a. Swamp of Madness
b. Icy Maze
c. Forbidenn Sanctuary

2. Dodatki zawierające dodatkowe karty (ale nie nowe klątwy)
a. Path of Repentance
b. Facing the Elements
c. Fear the Devourers


Śledzę opinie na BGG i wydaje się że" konsensus" (choć wiadomo że opnie są różne) jest taki że dodatki:
- z punktu 1 są ciekawe i raczej warto.
- z punktu 2 choć ciekawe zdecydowanie nie są must buy.

- Path of Repentance - wprowadza do gry większe poczucie upływu czasu oraz mini-questy, które powinniśmy wykonać między saveowaniem.
- Facing the Elements - Wprowadza do gry pogodę (zwłaszcza burzę i huragan z podstawkami). Jest ona dość klimatycznie rozwiązana. Dodatek jest najwyżej oceniany wśród tych z grupy 2.
- Fear the Devourers- dodatek z kategorii "High Risk - High Reward". Wprowadza dodatkowe figurki i cholernie ciężkie potwory których ubicie daje dużo żarcia. Najniżej oceniany (chyba przez dużą losowość)

Moja opinia:

- Dodatków z grupy 2 nie biorę (choć pogoda nieco kusi)
- Biorąc grę z dodatkiem faktycznie będziemy mieć wiele wiele godzin grania więc nie wiem czy warto dokupować kolejne 3 klątwy (dodatki z grupy 1). Ja pewnie bym wziął jeden czy dwa (Forbiden Sanctuary i Swamp of Madness). Nie żałuje jednak że kupiłem wszystkie 3 w pierwszym KS.

To nie jest tak że dodatki z grupy 1 są juz dodane za "darmo", przecież to SG z pierwszej kampanii. A jak zapłacę 129 dolców to w opisie są wszystkie dodatki z pierwsze kampanii.
Coin22
Posty: 407
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: The 7th Continent

Post autor: Coin22 »

wirusman pisze:
wojo pisze:Dodatki jakie będą do wzięcia to:
.

To nie jest tak że dodatki z grupy 1 są juz dodane za "darmo", przecież to SG z pierwszej kampanii. A jak zapłacę 129 dolców to w opisie są wszystkie dodatki z pierwsze kampanii.
To by było super, ale nie wydaje mi się, że tak jest. Ktoś może potwierdzić?
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: The 7th Continent

Post autor: malekith_86 »

analizując pierwszą kampanie wynikałoby, że właśnie tak będzie
dodatki z pierwszej grupy
1. Dodatki zawierające dodatkową klątwę:
a. Swamp of Madness
b. Icy Maze
c. Forbidenn Sanctuary

były jako SG, a nie jako płatne dodatki więc skoro wszystkie SG z pierwszej kampanii są included to powinny być one już w pudle z podstawką
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: The 7th Continent

Post autor: xan »

Niestety tak nie jest. Było to opisane parę postów wcześniej. W kampanii mamy: Pledge $129 or more, Rookie (1200+ cards, 6 curses). Czyli 3 klątwy z podstawki, jedna która była SG i dwie klątwy z dodatku. Klątw z dodatków tu nie ma.

FAQ też nie pozostawia złudzeń:

"These expansions (The Icy Maze, The Forbidden Sanctuary, Swamp of Madness) are not included in the base box and will be available as optional buys later on during the campaign."
Super
Posty: 408
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:24
Has thanked: 219 times
Been thanked: 120 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Super »

Niestety, mimo że w opisie pledgów jest: base box includes all SG from previous campaign, co wskazuje na to, że dodatki powinny być zawarte, to jak się rozwinie FAQ, wśród pytań jest:

Are the 3 expansions included in the “Explorer” pledge from the first campaign present in the base box this time round or will they be available later as an optional buys?

These expansions (The Icy Maze, The Forbidden Sanctuary, Swamp of Madness) are not included in the base box and will be available as optional buys later on during the campaign.

Czyli niestety wszystkie dodatki będą jako optional buys, również te, które pierwotnie były "włączone" w podstawkę.

EDIT: odpowiadając nie widziałem, że już mnie ktoś ubiegł ;)
Ostatnio zmieniony 03 paź 2017, 10:46 przez Super, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: The 7th Continent

Post autor: malekith_86 »

xan pisze:Niestety tak nie jest. Było to opisane parę postów wcześniej. W kampanii mamy: Pledge $129 or more, Rookie (1200+ cards, 6 curses). Czyli 3 klątwy z podstawki, jedna która była SG i dwie klątwy z dodatku. Klątw z dodatków tu nie ma.

FAQ też nie pozostawia złudzeń:

"These expansions (The Icy Maze, The Forbidden Sanctuary, Swamp of Madness) are not included in the base box and will be available as optional buys later on during the campaign."

racja
mój błąd
te 3 dodatki były jako KS exclusive ale nie były na liście SG
trochę mnie zmyliło, że były na głównej grafice z zawartością
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: The 7th Continent

Post autor: wojo »

To zamieszanie wynika z tego że w pierwszej kampanii były osobne poziomy wsparcia:
- SURVIVOR - sama podstawka + wszystkie SG do podstawki
- EXPLORER- podstawka + 3 dodatkowe klątwy (dodatki) + wszystkie SG do podstawki i dodatków.

Teraz nie ma takiego pakietowego poziomu wsparcia ala explorer. Tym samym pisząc wszystkie SG z pierwszej kampanii Serious Pulp ma na myśli wszystko co weszło do SURVIVOR.

Natomiast dodatki (wraz ze SG do nich) będą dostępne teraz osobno co ma swoje plusy i minusy:
+ można brać dodatkowe klątwy wybiórczo (wcześniej było wszystkie albo żadna)
- cena dla kogoś zamówi wszystkie 3 pewnie wyjdzie drożej niż przy pierwszej kampanii.
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
ODPOWIEDZ