Undaunted: Normandy (David Thompson, Trevor Benjamin)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Undaunted: Normandy (David Thompson, Trevor Benjamin)

Post autor: EVOCATVS »

rastula pisze: 25 lip 2020, 13:28 ...i nadal kolor na kartach jest dyskusyjny :).
Może wyprali w zły sposób i się odbarwiło ;) Parę lat temu kilku Brytyjczyków w Iraku albo Afganie miało turkusowe mundury, bo pranie pofarbowało:

Obrazek

A co do zgodności z historią to, zdaję sobie sprawę, ze to nie jest jakiś podręcznik itp. i nie wymagam nigdy 100% poprawności, ale lubię o tym porozmawiać w przypadku gier, książek i filmów. Tutaj trafiło na niezgodność koloru żołnierzy, a np w takim Hannibalu zbroje z przyszłości albo z fantasy.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Undaunted: Normandy (David Thompson, Trevor Benjamin)

Post autor: rastula »

zgadza się, na bgg wyraziłrm nawet swoje zdziwienie. wydawcy jasno określili swoje intencje (cytat wyżej) i tyle. Można grę kupić (warto) albo nie kupić (nie widzę powodu)... temat chyba wyczerpany... trafiła w taki specyficzny czas i tyle, nie odkopujmy na forum demonów, bo już pokazaliśmy gdzie indziej, że nie warto.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6482
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 608 times
Been thanked: 959 times

Re: Undaunted: Normandy (David Thompson, Trevor Benjamin)

Post autor: Odi »

I kolejne trójmiejskie rozgrywki w Undaunted: North Africa, gdyby ktoś chciał o grze poczytać.
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Undaunted: Normandy (David Thompson, Trevor Benjamin)

Post autor: EVOCATVS »

A jakbyście mieli porównać Normandię z Afryką, to któraś jest wyraźnie lepsza, czy może warto obie mieć?
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6482
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 608 times
Been thanked: 959 times

Re: Undaunted: Normandy (David Thompson, Trevor Benjamin)

Post autor: Odi »

Porównujemy tak już od kilku tygodni :) Wiem, ze to nie tak łatwo przebijać się przez watek spotkaniowy w poszukiwaniu informacji o grze, ale my akurat sporo piszemy o grach, wiec warto. A temat porównania Normandy z Afryką, to akurat kilka ostatnich stron.

Osobiście wolę jednak Normandy, ale nie ze względów grywalności (choc w U:NA jest jedno mechaniczne rozwiązanie, które mi przeszkadza), tylko dlatego, ze w NA jest kilka antyklimatycznych rozwiązań. Grywalnosciowo sie bronią, klimatem nie.

Natomiast U:NA zawiera trochę więcej contentu i zroznicowania, niz U:N. Mamy dwie zróżnicowane frakcje (dwie o identycznych mozliwosciach w U:N) i pojazdy (brak w U:N). Nie bez znaczenia jest też fakt, ze Afryka jest mniej "ograna" niz Normandia.
Powiem tak: najlepiej mieć obie. Co kupicie, będzie fajnie (jesli sam system sie Wam spodoba oczywiście).

Edit: ale żeby nie było tak łatwo ;), to trzeba pamiętać, że do Normandii będzie dodatek, który zwiększy content U:N ponad to, co jest w U:NA.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1929
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 154 times
Been thanked: 175 times

Re: Undaunted: Normandy (David Thompson, Trevor Benjamin)

Post autor: tomuch »

North Africa jest planowane po polsku?
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2447
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 534 times
Been thanked: 461 times
Kontakt:

Re: Undaunted: Normandy (David Thompson, Trevor Benjamin)

Post autor: Jiloo »

tomuch pisze: 29 lip 2020, 21:04 North Africa jest planowane po polsku?
Tak. Wydawca zapowiedział oba.
No i już niedługo dodatek do Normandii (pewnie tez wydadzą). Zapowiadali ze będą wydawać grę bez względu na jej popularność i sprzedaż.

-EDIT-
Wcale nie tak niedługo. Właśnie sprawdziłem, że 2021.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Undaunted: Normandy (David Thompson, Trevor Benjamin)

Post autor: rastula »

Jiloo pisze: 29 lip 2020, 21:09
tomuch pisze: 29 lip 2020, 21:04 North Africa jest planowane po polsku?
Tak. Wydawca zapowiedział oba.
No i już niedługo dodatek do Normandii (pewnie tez wydadzą). Zapowiadali ze będą wydawać grę bez względu na jej popularność i sprzedaż.

-EDIT-
Wcale nie tak niedługo. Właśnie sprawdziłem, że 2021.
poprawię...dodatek jest kompatybilny z obiema częściami...i zawiera tryb SOLO!
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2447
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 534 times
Been thanked: 461 times
Kontakt:

Re: Undaunted: Normandy (David Thompson, Trevor Benjamin)

Post autor: Jiloo »

rastula pisze: 29 lip 2020, 21:18 poprawię...dodatek jest kompatybilny z obiema częściami...i zawiera tryb SOLO!
Racja, jest do obu. Ale żeby innych nie zmyliło – Reinforcements to nie tylko tryb solo. Jest to rozszerzenie do obu gier i poza dodatkową zawartoscią ma umożliwiać rozgrywkę solo oraz czteroosobową.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Undaunted: Normandy (David Thompson, Trevor Benjamin)

Post autor: rastula »

tak, tak..tryb solo ucieszył mnie więc go wyróżniłem...
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6482
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 608 times
Been thanked: 959 times

Re: Undaunted: Normandy (David Thompson, Trevor Benjamin)

Post autor: Odi »

O, nie wiedziałem, że będzie też tryb 4os!

Świetnie, na to czekałem! Wydaje mi się, że Undaunted ma OGROMNY potencjał do gry kilkuosobowej.
Trudno mi sobie wyobrazić, jak dodatek może być kompatybilny z NA i N jednocześnie, przy zmianach w mechanice i przejściu z poziomu drużyny piechoty na tryb pojedynczego żołnierza.
Chyba, że ta "kompatybilnosć" będzie po prostu zawierała wspólne zasady dla trybu soli i multi dla obu gier, no ale jednak gros materiału (nowe jednostki, pojazdy itp) będą wyłącznie do Normandy.

Tak czy inaczej, seria jest świetna i zapowiada się wyśmienicie. Czekamy z kolegami na kolejne, mniej oczywiste settingi: Wojna Zimowa, Wietnam, może partyzanci, no i tematy współczesne (Irak/Afganistan)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Undaunted: Normandy (David Thompson, Trevor Benjamin)

Post autor: rastula »

z opisu wynika, że będą moduły dedykowane dla N , dla NA i dla obu części... więc nie każdy będzie pasował.
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 756
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 179 times
Been thanked: 139 times

Re: Undaunted: Normandy (David Thompson, Trevor Benjamin)

Post autor: woytas »

rastula pisze: 29 lip 2020, 21:18...i zawiera tryb SOLO!
Wspaniała wiadomość na koniec dnia :D
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2025
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1503 times
Been thanked: 1154 times

Re: Undaunted: Normandy (David Thompson, Trevor Benjamin)

Post autor: Bruno »

Jiloo pisze: 29 lip 2020, 21:09
tomuch pisze: 29 lip 2020, 21:04 North Africa jest planowane po polsku?
Tak. Wydawca zapowiedział oba.
No i już niedługo dodatek do Normandii (pewnie tez wydadzą). Zapowiadali ze będą wydawać grę bez względu na jej popularność i sprzedaż.

-EDIT-
Wcale nie tak niedługo. Właśnie sprawdziłem, że 2021.
To planowana data wydania dodatku, czy U:NA? (pytam pod kątem tej drugiej)
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
ponika
Posty: 532
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 232 times
Been thanked: 445 times

Re: Undaunted: Normandy (David Thompson, Trevor Benjamin)

Post autor: ponika »

Jako, że bardzo lubię deckbuildingi to mam małe pytanko, na ile to jest "poważna gra wojenna" a na ile szybka karcianka z planszą i jednostkami?
Tematyka mnie raczej odstrasza, ale opinie są bardzo pozytywne i nie wiem na ile dużo tu jest podobieństw z prostymi deckbulderami a na ile to mały element rozgrywki, a clue leży zupełnie gdzie indziej. Do czego można ją porównać?
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2447
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 534 times
Been thanked: 461 times
Kontakt:

Re: Undaunted: Normandy (David Thompson, Trevor Benjamin)

Post autor: Jiloo »

ponika pisze: 30 lip 2020, 00:22 Jako, że bardzo lubię deckbuildingi to mam małe pytanko, na ile to jest "poważna gra wojenna" a na ile szybka karcianka z planszą i jednostkami?
Tematyka mnie raczej odstrasza, ale opinie są bardzo pozytywne i nie wiem na ile dużo tu jest podobieństw z prostymi deckbulderami a na ile to mały element rozgrywki, a clue leży zupełnie gdzie indziej. Do czego można ją porównać?
Mnie tez tematyka raczej zniechęcała do gry. Ale ostatecznie się skusiłem i nie żałuję. Choć gdyby gra była w innym settingu to pewnie udałoby mi się namówić małżonkę to gry, a tak mogę grać tylko z kolegami (ale będzie solo!) Mówią, że gra mechanicznie jest podobna do Memoir 44 (nie grałem) ale jednocześnie chwaląc, że wypada lepiej (jest na pewno szybsza). W moim odczuciu to szybka gra z jednostkami, planszą i deckbuildingiem, ale na pewno jest w tym trochę strategii.
Same budowanie talii tez jest nieco inne. Tu po prostu bierzemy karty do talii, nie trzeba płacić, jest to jedna z akcji. Ale nadal to budowanie jest ważne.
Bruno pisze: 30 lip 2020, 00:07
Jiloo pisze: 29 lip 2020, 21:09 Wcale nie tak niedługo. Właśnie sprawdziłem, że 2021.
To planowana data wydania dodatku, czy U:NA? (pytam pod kątem tej drugiej)
Mówiłem o dodatku. Nie mam pojęcia jakie są plany polskiego wydawcy Undaunted, na FB ktoś od wydawcy mi odpowiadał ze wydadzą obie gry. Ja swoje U:NA już mam wiec też jakoś bardzo newsów związanych z polską edycją nie śledzę.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 69 times

Re: Undaunted: Normandy (David Thompson, Trevor Benjamin)

Post autor: stary gracz »

Komentarze pod filmem WojennikTV # 425: Rozgrywka - Undaunted: Normandy (scenariusz nr 2)

Jacek Chlebowski
Cześć, tryb solo pojawi się dopiero w rozszerzeniu Reinforcements w 2021, będzie to dodatek do Normandii i Afryki wprowadzający nowe zasady i jednostki oraz wspomniany wcześniej tryb solo.
Dodatkowo uściślę jeszcze, premiera polskiego wydania będzie we wrześniu, a w nadchodzącym tygodniu ruszy przedsprzedaż.
Zapraszam na ogrygames.com gdzie można już pobrać polską instrukcję do Nieustraszonych.

Stary gracz
Czy ww. rozszerzenie będzie po polsku?

Jacek Chlebowski
@Stary gracz Bardzo byśmy chcieli, aby cała seria ukazała się w PL.

Jacek Chlebowski
Jeśli Normandia będzie sukcesem to Afryka pojawi się bardzo szybko, a reszta serii może już równocześnie z wydaniami ENG.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Undaunted: Normandy (David Thompson, Trevor Benjamin)

Post autor: rastula »

Jiloo pisze: 30 lip 2020, 00:35
ponika pisze: 30 lip 2020, 00:22 Jako, że bardzo lubię deckbuildingi to mam małe pytanko, na ile to jest "poważna gra wojenna" a na ile szybka karcianka z planszą i jednostkami?
Tematyka mnie raczej odstrasza, ale opinie są bardzo pozytywne i nie wiem na ile dużo tu jest podobieństw z prostymi deckbulderami a na ile to mały element rozgrywki, a clue leży zupełnie gdzie indziej. Do czego można ją porównać?
Mnie tez tematyka raczej zniechęcała do gry. Ale ostatecznie się skusiłem i nie żałuję. Choć gdyby gra była w innym settingu to pewnie udałoby mi się namówić małżonkę to gry, a tak mogę grać tylko z kolegami (ale będzie solo!) Mówią, że gra mechanicznie jest podobna do Memoir 44 (nie grałem) ale jednocześnie chwaląc, że wypada lepiej (jest na pewno szybsza). W moim odczuciu to szybka gra z jednostkami, planszą i deckbuildingiem, ale na pewno jest w tym trochę strategii.
Same budowanie talii tez jest nieco inne. Tu po prostu bierzemy karty do talii, nie trzeba płacić, jest to jedna z akcji. Ale nadal to budowanie jest ważne.
Bruno pisze: 30 lip 2020, 00:07
Jiloo pisze: 29 lip 2020, 21:09 Wcale nie tak niedługo. Właśnie sprawdziłem, że 2021.
To planowana data wydania dodatku, czy U:NA? (pytam pod kątem tej drugiej)
Mówiłem o dodatku. Nie mam pojęcia jakie są plany polskiego wydawcy Undaunted, na FB ktoś od wydawcy mi odpowiadał ze wydadzą obie gry. Ja swoje U:NA już mam wiec też jakoś bardzo newsów związanych z polską edycją nie śledzę.
nie ma za dużo pidobienstw do serii command & color (m44 itd), powiedzialbym nawet, że tylko temat jest podobny.Jesli typowy DB to Star Realms a z planszą np Brzdęk to też nie jest to to. Widzę tu raczej kreatywne wykorzystanie DB jak np w Few Acres of Snow...do różnych działań na mapie. Wprowadzenie kostek do walki, ochrony terenu i dekonstrukcji talii sprawia że DB jest tylko powierzchnią mechaniki. Temat, jak wspominałem jest może zastąpialny (dałoby się zrobić to w klimacie sf czy innym wojennym) ale mocno buduje klimat... więc jak cię Wermacht i Szeregowiec Ryan odrzuca to bym się nie męczył...
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6482
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 608 times
Been thanked: 959 times

Re: Undaunted: Normandy (David Thompson, Trevor Benjamin)

Post autor: Odi »

Jedyne podobieństwo do M44 jest takie, że w obu grach nie poruszysz jednostki bez zagrania karty. No, może jeszcze poziom komplikacji zasad jest mniej więcej ten sam. Koniec podobieństw.
Poza tym, to Undaunted jest "Memoirem XXI wieku", czyli popularyzatorską grą o II wś, ale już w nowoczesnej mechanice, z ogromnym potencjałem rozwojowym. Naprawdę ogromnym.

Grając pierwsze rozgrywki w Undaunted Normandy widzieliśmy z kolegami, że to jest swego rodzaju... demonstrator serii. Natomiast nie jest to uczucie zawodu, że np wydawnictwo coś wycięło z gry, czy dało produkt niepełnowartościowy. Nie, to od razu klika, od razu czujemy się swojsko, ale też myślimy "O rany, ile tu jeszcze można w tę mechanikę upakować! Można multi drużynowe, można solo, można samoloty, można pojazdy, można śmigłowce, można to, i tamto, i jeszcze, i jeszcze.... ". :)

Rastula ma rację pisząc, że ten db w serii U nie jest klasyczny i stanowi tak naprawdę jedynie powierzchniową warstwę całej mechaniki. Dzięki nałożeniu db na konkretną przestrzeń (czyli pole bitwy z jednostkami, celami itp.), operowanie talią jest wielowymiarowe, pomimo bardzo prostych zasad.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Undaunted: Normandy (David Thompson, Trevor Benjamin)

Post autor: Andy »

Gdyby Undaunted miały inny setting, to pewnie w ogóle nie zwróciłbym uwagi na te gry. To prawdziwy powiew świeżości w grach wojennych, ale nie wiem, czy byłby nim również w grze o wróżkach, zombi czy wampirach. Z pewnością nie ma w nich "strategii", bo dowodzimy plutonem lub grupą zadaniową, czyli zajmujemy się taktyką. Dla mnie ta seria to wkroczenie na nowe pole doświadczeń, nie tylko z powodu nowatorstwa, ale także szczebla dowodzenia: jeszcze niedawno głosiłem, że dowodzenie czymś mniejszym niż korpus to zawracanie głowy, a tu proszę bardzo! :wink:

Wszystkich ortodoksyjnych wojenników, którzy odtrąbili, że Undaunted to radosna turlanka o całkowicie abstrakcyjnych mechanizmach i zerowym związku z rzeczywistością pola walki może zainteresować ta wypowiedź weterana walk, dowódcy plutonu właśnie:
ShockAction06 pisze:I have really enjoyed undaunted. I have also commanded a rifle platoon in contact with an enemy overseas. The choices in Undaunted are realistically tough. You make sacrifices for every benefit and are always laced with self-doubt as you push to execute the plan, all the while bombarded with new information. I didn’t think that could be captured in a game.

https://boardgamegeek.com/thread/225997 ... 7#35455317
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Mortinista
Posty: 362
Rejestracja: 17 wrz 2019, 23:57
Has thanked: 243 times
Been thanked: 158 times

Re: Undaunted: Normandy (David Thompson, Trevor Benjamin)

Post autor: Mortinista »

Kiedy ta gra wychodzi po polsku i kto ją wydaje ? Chodzi mi o to czy znana jest dokładna data i wydawca...
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Undaunted: Normandy (David Thompson, Trevor Benjamin)

Post autor: rastula »

Mortinista pisze: 30 lip 2020, 10:29 Kiedy ta gra wychodzi po polsku i kto ją wydaje ? Chodzi mi o to czy znana jest dokładna data i wydawca...

ogry games
wrzesień 2020
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2447
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 534 times
Been thanked: 461 times
Kontakt:

Re: Undaunted: Normandy (David Thompson, Trevor Benjamin)

Post autor: Jiloo »

Andy pisze: 30 lip 2020, 10:02 Gdyby Undaunted miały inny setting, to pewnie w ogóle nie zwróciłbym uwagi na te gry. To prawdziwy powiew świeżości w grach wojennych, ale nie wiem, czy byłby nim również w grze o wróżkach, zombi czy wampirach. (...)
Problemem każdego settingu jest to, że jednych przyciągnie, a innych odrzuci. Ja dokładnie tak miałem z A Few Acres of Snow, Wallesa – ludzie chwalili, ale ta tematyka mnie odrzucała. Z Mythotopią i A Handful of Stars już nie mialem tego problemu.

Na szczęście przy Undaunted się ugiąłem i kupiłem, mimo wojennego klimatu – i to była słuszna decyzja. Tak jak wspomniałem – jedyną wadą dla mnie jest to, że przez setting nie mogę do rozgrywki namówić żony, a szkoda, bo to kolejna fajna dwuosobówka której nie chce spróbować ze względu na temat... (pierwsza to Baseball Highlights 2045).
Mortinista pisze: 30 lip 2020, 10:29 Kiedy ta gra wychodzi po polsku i kto ją wydaje ? Chodzi mi o to czy znana jest dokładna data i wydawca...
Info masz kilka postów wcześniej :shock:
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Undaunted: Normandy (David Thompson, Trevor Benjamin)

Post autor: EVOCATVS »

W sklepie Ogrów już można preorderować :) Dostaniemy też u nich gratis dodatkowy scenariusz - "Zamek Itter".
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Undaunted: Normandy (David Thompson, Trevor Benjamin)

Post autor: EVOCATVS »

Odi pisze: 29 lip 2020, 16:41 [...] (choc w U:NA jest jedno mechaniczne rozwiązanie, które mi przeszkadza), tylko dlatego, ze w NA jest kilka antyklimatycznych rozwiązań. Grywalnosciowo sie bronią, klimatem nie.
Napiszesz co to za rozwiązania?
ODPOWIEDZ