Smartphone Inc. (Ivan Lashin)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
pcyzm
Posty: 693
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 208 times
Been thanked: 212 times

Re: Smartphone Inc. (Ivan Lashin)

Post autor: pcyzm »

swiroff pisze: 13 lis 2020, 20:27 A jak wygląda sensowność tej gry w 2 osoby (oczywiście przy uwzględnieniu dodatku)? Warto czy lepiej odpuścić?
Nie miałem jeszcze okazji zagrać, na pewno będę kupował również w kontekście gry na 2 osoby. Mnie przekonuje ten gameplay:
https://youtu.be/unGcFTCt3Gg
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1922
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 153 times
Been thanked: 175 times

Re: Smartphone Inc. (Ivan Lashin)

Post autor: tomuch »

Jak wygląda gra na 1 i na 2 osoby? Myślałem, że zakup gry będzie dla mnie obowiązkowy, ale spojrzałem na BGG i okazuje się, że taka liczba graczy nie jest polecana ze strony użytkowników.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Smartphone Inc. (Ivan Lashin)

Post autor: trixon »

tomuch pisze: 02 kwie 2021, 23:33 Jak wygląda gra na 1 i na 2 osoby? Myślałem, że zakup gry będzie dla mnie obowiązkowy, ale spojrzałem na BGG i okazuje się, że taka liczba graczy nie jest polecana ze strony użytkowników.
Zobacz na dodatek :)
Portal będzie wydawał razem z dodatkiem
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1922
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 153 times
Been thanked: 175 times

Re: Smartphone Inc. (Ivan Lashin)

Post autor: tomuch »

O! Faktycznie, z dodatkiem wygląda dużo lepiej :)
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
gregoff
Posty: 798
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 539 times
Been thanked: 163 times

Re: Smartphone Inc. (Ivan Lashin)

Post autor: gregoff »

Ta gra w wersji i w tej cenie to murowany hit. Dla mnie przez proste zasady oraz czytelność gry może być naprawdę uber grą dla wszystkich. Pasjonat znajdzie w nią ciekawą glebię rozgrywki a zwykły gracz doceni za łatwość rozegrania gry plus te plansze na mniejszą ilość graczy... ultimate combo dla mnie.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
pcyzm
Posty: 693
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 208 times
Been thanked: 212 times

Re: Smartphone Inc. (Ivan Lashin)

Post autor: pcyzm »

gregoff pisze: 03 kwie 2021, 09:33 Ta gra w wersji i w tej cenie to murowany hit. Dla mnie przez proste zasady oraz czytelność gry może być naprawdę uber grą dla wszystkich. Pasjonat znajdzie w nią ciekawą glebię rozgrywki a zwykły gracz doceni za łatwość rozegrania gry plus te plansze na mniejszą ilość graczy... ultimate combo dla mnie.
Jedyną wątpliwość miałem właśnie odnośnie trybu dla 2 osób, ale to wydanie Portalu od razu z dodatkiem w pudle rozwiązał problem. Generalnie uważam, że ta gra wypełnia pewną lukę między takim euro na podstawowym poziomie, a ciężką grą dla geeków. Duży plus, bo to często się pojawia w materiałach, stanowi 'czytelność' mechaniki i to, że z samej planszy wynika co po kolei robić. No i na deser ponoć całkiem sprawny tryb solo. Wydaję mi się, że w przypadku tej gry warto rozważyć zakup z tymi bonusowymi kafelkami, gdyż podejrzewam, że ten pierwszy nakład rozejdzie się niegorzej niż Bonfire ;)
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Smartphone Inc. (Ivan Lashin)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Tylko czy w tej grze jest coś więcej oprucz tego fikuśnego systemu wyboru akcji (Trajan, Mombasa, Newton)?
Bo jak mam na dzień dobry wiedzieć co chcę zrobić ale ma mi w tym przeszkadzać sama gra i jej system wyboru akcji to ja dziękuję, już się nagrałem w tego typu gry...
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
gregoff
Posty: 798
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 539 times
Been thanked: 163 times

Re: Smartphone Inc. (Ivan Lashin)

Post autor: gregoff »

Dr. Nikczemniuk pisze: 03 kwie 2021, 11:32 Tylko czy w tej grze jest coś więcej oprucz tego fikuśnego systemu wyboru akcji (Trajan, Mombasa, Newton)?
Bo jak mam na dzień dobry wiedzieć co chcę zrobić ale ma mi w tym przeszkadzać sama gra i jej system wyboru akcji to ja dziękuję, już się nagrałem w tego typu gry...
Obejrzyj sobie Gameplay lub how to play. Moim zdaniem jest to tylko wstęp do rozgrywki a reszta robi manipulowanie cenami oraz reakcją na ruchy innych graczy.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4480
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1438 times
Been thanked: 1102 times

Re: Smartphone Inc. (Ivan Lashin)

Post autor: garg »

gregoff pisze: 03 kwie 2021, 15:51
Dr. Nikczemniuk pisze: 03 kwie 2021, 11:32 Tylko czy w tej grze jest coś więcej oprucz tego fikuśnego systemu wyboru akcji (Trajan, Mombasa, Newton)?
Bo jak mam na dzień dobry wiedzieć co chcę zrobić ale ma mi w tym przeszkadzać sama gra i jej system wyboru akcji to ja dziękuję, już się nagrałem w tego typu gry...
Obejrzyj sobie Gameplay lub how to play. Moim zdaniem jest to tylko wstęp do rozgrywki a reszta robi manipulowanie cenami oraz reakcją na ruchy innych graczy.
Ten wybór akcji to sedno gry. Reszta, to - jak napisał gregoff - silna interakcja i podkładanie nogi rywalom. Ja sprzedałem, ale tylko dlatego, że wolę łagodniejsze gry. Te planszetki wyboru akcji są naprawdę fajne i dają ciekawe napięcie podczas każdej rundy oraz całkiem sporo przestrzeni decyzyjnej do budowy taktyki na daną rundę.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 642
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 245 times
Been thanked: 367 times

Re: Smartphone Inc. (Ivan Lashin)

Post autor: Nilis »

Ja się dość długo zastanawiałem nad tym tytułem ale mimo wszystko odpuściłem za wykonanie. Temat jest dla mnie kapitalny jak na średnie euro no ale ta plansza i kafelki... niestety nie:)
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
pcyzm
Posty: 693
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 208 times
Been thanked: 212 times

Re: Smartphone Inc. (Ivan Lashin)

Post autor: pcyzm »

Nilis pisze: 04 kwie 2021, 00:02 Ja się dość długo zastanawiałem nad tym tytułem ale mimo wszystko odpuściłem za wykonanie. Temat jest dla mnie kapitalny jak na średnie euro no ale ta plansza i kafelki... niestety nie:)
Może to jest już kwestia napatrzenia się, ale mi z kolei ta plansza, jej taka swoista sterylność, całkiem pasuje do tematu jak i te 'kwadraciki' towaru. Może nie powiedziałbym, że to będzie jakaś szczególnie piękna gra, ale z drugiej strony nie odstrasza.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Smartphone Inc. (Ivan Lashin)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Nilis pisze: 04 kwie 2021, 00:02 Ja się dość długo zastanawiałem nad tym tytułem ale mimo wszystko odpuściłem za wykonanie. Temat jest dla mnie kapitalny jak na średnie euro no ale ta plansza i kafelki... niestety nie:)
Szata graficzna może się nie podobać, ale generalnie wykonanie jest spoko. Masz plastikowe szmery bajery w pudełeczkach, otworki na pierdu pierdu. Dla mnie najważniejsza jest mechanika dopiero potem estetyka i wykonanie, w przeciwnym razie musiałbym pozbyć się wielu dobrych gier :wink:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 642
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 245 times
Been thanked: 367 times

Re: Smartphone Inc. (Ivan Lashin)

Post autor: Nilis »

Dr. Nikczemniuk pisze: 04 kwie 2021, 09:03 Szata graficzna może się nie podobać, ale generalnie wykonanie jest spoko. Masz plastikowe szmery bajery w pudełeczkach, otworki na pierdu pierdu. Dla mnie najważniejsza jest mechanika dopiero potem estetyka i wykonanie, w przeciwnym razie musiałbym pozbyć się wielu dobrych gier :wink:
Bardzo mądre podejście doktorze. Dla mnie na równi ważna jest mechanika i estetyka. Natomiast za tę cenę ta gra + dodatek wydaje się naprawdę dobrym dealem
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Atk
Posty: 1401
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 498 times
Been thanked: 286 times

Re: Smartphone Inc. (Ivan Lashin)

Post autor: Atk »

Wygląd planszówki, to ostatnia rzecz na którą patrzę ale... Smartphone normalnie mnie nie zachęca do kupna, dlatego zamówiłem ja sobie u ekipy na urodziny 😃 Ja nie wydaje kasy na brzydka dla mnie grę, ale będę szczęśliwym posiadaczem dobrej (oby!) gry. Dobrze trafili z premierą.
4kg w okolicy 160zl to musi być dobra inwestycja
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Smartphone Inc. (Ivan Lashin)

Post autor: Largo »

Warto według was inwestować w przedsprzedaż w Portalu? Do gry dorzucają ten Smartphone: Innovation Pack (6kafli startowych), a różnica cenowa między nimi, a sklepem to ok 30 zł. W grę nie grałem, ale oglądając gameplay strasznie mi się spodobała. Tylko nie grając na żywo ciężko mi stwierdzić opłacalność tego bonusu :P
gregoff
Posty: 798
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 539 times
Been thanked: 163 times

Re: Smartphone Inc. (Ivan Lashin)

Post autor: gregoff »

Ja nie kupiłem bo znalazłem ofertę zdecydowanie lepszą ale uważam ze za 30 zł różnicy jest to do rozważenia. Zawsze zwiększasz sobie regrywalność gry.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
pcyzm
Posty: 693
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 208 times
Been thanked: 212 times

Re: Smartphone Inc. (Ivan Lashin)

Post autor: pcyzm »

Largo pisze: 06 kwie 2021, 09:34 Warto według was inwestować w przedsprzedaż w Portalu? Do gry dorzucają ten Smartphone: Innovation Pack (6kafli startowych), a różnica cenowa między nimi, a sklepem to ok 30 zł. W grę nie grałem, ale oglądając gameplay strasznie mi się spodobała. Tylko nie grając na żywo ciężko mi stwierdzić opłacalność tego bonusu :P
No ja nie ukrywam, że dlatego wziąłem bezpośrednio z Portalu, bo liczę na to, że ta gra będzie mocną pozycją kolekcji na lata :) Potem takie mini dodatki są albo niedostępne albo cenowo wygląda to jeszcze gorzej niż biorąc od razu cały pakiet. Z drugiej strony, nawet jakby gra tak nie przypadła bardzo do gustu to i tak pewnie będzie łatwiej sprzedać.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 974
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 683 times

Re: Smartphone Inc. (Ivan Lashin)

Post autor: Bart Henry »

Largo pisze: 06 kwie 2021, 09:34 Warto według was inwestować w przedsprzedaż w Portalu? Do gry dorzucają ten Smartphone: Innovation Pack (6kafli startowych), a różnica cenowa między nimi, a sklepem to ok 30 zł. W grę nie grałem, ale oglądając gameplay strasznie mi się spodobała. Tylko nie grając na żywo ciężko mi stwierdzić opłacalność tego bonusu 😛
Widzę, że grę da się kupić za 155 zł (a nawet taniej, jak się ma zniżki), a w sklepiku Portalu jest za 199 zł, czyli realnie 45 zł różnicy. Jak nie jesteś w stanie dobić do darmowej przesyłki w innych sklepach, to różnica faktycznie może być w okolicy 30 zł z racji na darmową wysyłkę w sklepie Portalu. Zastanawiam się nad tą grą, bo tematyka i styl gry mi leży, ale w moim przypadku to byłoby dorzucenie 30% ceny gry za kilka kafelków - no way.

Wziąłbym pod uwagę to, jak często grywasz w jeden tytuł i w jakim gronie osobowym. Bazowo jest bodajże 5 kafli startowych, jeden kafel na gracza. U mnie pewnie większość rozgrywek byłoby jednak na dwóch graczy, więc i wybór kafelków byłby wystarczający. Zazwyczaj nie gram w jeden tytuł tyle razy, by odczuć takie różnice. A w głowie trzeba mieć, że jednak tak mało istotne promki raczej nie pozwolą sprzedać gry w przyszłości za kwotę porównywalną do ceny zakupu, w szczególności jeżeli cena przedsprzedażowa się utrzyma po premierze i na rynku wtórnym gra bez tego promo będzie chodziła za 120-140 zł. </wrozenie_z_fusow>

Mogę być jednak nieco spaczony, bo nie lubię zachęcania do zakupu promkami dostępnymi tylko w sklepie producenta. To trochę wypinanie się na pozostałe sklepy, w szczególności te fizyczne, których losem podobno tak bardzo Portal się interesuje, podcinając im dodatkowo sprzedaż poprzez włączenie się w walkę o klienta już na etapie przedsprzedaży. :cry: Ale to tylko moja dygresja, był chyba kiedyś wątek o tym na forum.
pcyzm
Posty: 693
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 208 times
Been thanked: 212 times

Re: Smartphone Inc. (Ivan Lashin)

Post autor: pcyzm »

Bart Henry pisze: 06 kwie 2021, 16:09 To trochę wypinanie się na pozostałe sklepy, w szczególności te fizyczne, których losem podobno tak bardzo Portal się interesuje, podcinając im dodatkowo sprzedaż poprzez włączenie się w walkę o klienta już na etapie przedsprzedaży. :cry: Ale to tylko moja dygresja, był chyba kiedyś wątek o tym na forum.
Trochę jest w tym racji, ale wydaje mi się, że oferta 'portalowa' skierowana jest do troszkę innej grupy klientów i ich własny sklep rzadko kiedy przez to ma najniższą cenę (i to nawet jak są promocje). Ale a) często coś tam dorzucają czego nie ma nigdzie indziej b) ten tydzień, dwa ma się grę wcześniej. c) kupując częściej też się buduje półkę rabatową. Podejrzewam, że większość ludzi kupi i tak to tańszą wersję (czyli nie od Portalu) nie mając nawet świadomości, że jest takie mini rozszerzenie bez straty dla fun'u z samej gry ;)
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Smartphone Inc. (Ivan Lashin)

Post autor: Largo »

Bart Henry pisze: 06 kwie 2021, 16:09
Largo pisze: 06 kwie 2021, 09:34 Warto według was inwestować w przedsprzedaż w Portalu? Do gry dorzucają ten Smartphone: Innovation Pack (6kafli startowych), a różnica cenowa między nimi, a sklepem to ok 30 zł. W grę nie grałem, ale oglądając gameplay strasznie mi się spodobała. Tylko nie grając na żywo ciężko mi stwierdzić opłacalność tego bonusu 😛
Widzę, że grę da się kupić za 155 zł (a nawet taniej, jak się ma zniżki), a w sklepiku Portalu jest za 199 zł, czyli realnie 45 zł różnicy. Jak nie jesteś w stanie dobić do darmowej przesyłki w innych sklepach, to różnica faktycznie może być w okolicy 30 zł z racji na darmową wysyłkę w sklepie Portalu. Zastanawiam się nad tą grą, bo tematyka i styl gry mi leży, ale w moim przypadku to byłoby dorzucenie 30% ceny gry za kilka kafelków - no way.

Wziąłbym pod uwagę to, jak często grywasz w jeden tytuł i w jakim gronie osobowym. Bazowo jest bodajże 5 kafli startowych, jeden kafel na gracza. U mnie pewnie większość rozgrywek byłoby jednak na dwóch graczy, więc i wybór kafelków byłby wystarczający. Zazwyczaj nie gram w jeden tytuł tyle razy, by odczuć takie różnice. A w głowie trzeba mieć, że jednak tak mało istotne promki raczej nie pozwolą sprzedać gry w przyszłości za kwotę porównywalną do ceny zakupu, w szczególności jeżeli cena przedsprzedażowa się utrzyma po premierze i na rynku wtórnym gra bez tego promo będzie chodziła za 120-140 zł. </wrozenie_z_fusow>

Mogę być jednak nieco spaczony, bo nie lubię zachęcania do zakupu promkami dostępnymi tylko w sklepie producenta. To trochę wypinanie się na pozostałe sklepy, w szczególności te fizyczne, których losem podobno tak bardzo Portal się interesuje, podcinając im dodatkowo sprzedaż poprzez włączenie się w walkę o klienta już na etapie przedsprzedaży. :cry: Ale to tylko moja dygresja, był chyba kiedyś wątek o tym na forum.

Dzięki za analizę :D osobiście skusiłem się na wersję ze sklepu portalu. W zwykłym sklepie kupiłbym najtaniej za 162 już z wysyłką, a tam mam za 190 po rabacie.
Też nie jestem zwolennikiem tego typu zagrań ze strony producenta i bardzo tego nie lubię, ale nic się chyba na to już nie poradzi :?
Atk
Posty: 1401
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 498 times
Been thanked: 286 times

Re: Smartphone Inc. (Ivan Lashin)

Post autor: Atk »

Mi się osobiście to podoba. Jak nie było takich akcji, sklep wydawcy nie miałby większego sensu. Do tego wydawca uzależniony byłby tylko i wyłącznie od innych sklepów. W tym momencie mamy możliwość kupić taniej u siebie, albo dorzucić trochę kasy i kupić drożej u wydawcy ale za coś dodatkowego.
Jakby tego nie było, to kto by kupował w sklepie wydawcy? Chyba tylko osoby, co nie ogarniają, że są inne sklepy. (Albo osoby mające duże rabaty, bo lata temu nie mieli gdzie kupić i zaczęli zbierać ram rabaty).
Mając pod nosem Rebela i aleplanszowki, w życiu nie wybrałbym kupna gry, że sklepu Rebela (no chyba, że miałbym tam wspomniane zniżki).
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 974
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 683 times

Re: Smartphone Inc. (Ivan Lashin)

Post autor: Bart Henry »

pcyzm pisze: 06 kwie 2021, 16:58
Bart Henry pisze: 06 kwie 2021, 16:09 To trochę wypinanie się na pozostałe sklepy, w szczególności te fizyczne, których losem podobno tak bardzo Portal się interesuje, podcinając im dodatkowo sprzedaż poprzez włączenie się w walkę o klienta już na etapie przedsprzedaży. :cry: Ale to tylko moja dygresja, był chyba kiedyś wątek o tym na forum.
Trochę jest w tym racji, ale wydaje mi się, że oferta 'portalowa' skierowana jest do troszkę innej grupy klientów i ich własny sklep rzadko kiedy przez to ma najniższą cenę (i to nawet jak są promocje). Ale a) często coś tam dorzucają czego nie ma nigdzie indziej b) ten tydzień, dwa ma się grę wcześniej. c) kupując częściej też się buduje półkę rabatową. Podejrzewam, że większość ludzi kupi i tak to tańszą wersję (czyli nie od Portalu) nie mając nawet świadomości, że jest takie mini rozszerzenie bez straty dla fun'u z samej gry ;)
Dlatego mówię, że jest to konkurencja dla sklepów fizycznych, w których cena będzie podobna lub wyższa (bo rabaty lojalnościowe Portal jak zauważyliście też ma), a nie będzie dodatkowej zawartości. Może to być inny klient, ale jak popatrzymy na to z drugiej strony - może to też być konwertowanie klientów ze sklepów lokalnych na sklep wydawcy. Nie bez przyczyny w (chyba) każdej grze Portalu jest w środku broszurka z reklamą katalogu gier i odsyłaczem do strony wydawnictwa. Dobrze pomyślane. ;)
Atk pisze: 06 kwie 2021, 18:01 Mi się osobiście to podoba. Jak nie było takich akcji, sklep wydawcy nie miałby większego sensu. Do tego wydawca uzależniony byłby tylko i wyłącznie od innych sklepów. W tym momencie mamy możliwość kupić taniej u siebie, albo dorzucić trochę kasy i kupić drożej u wydawcy ale za coś dodatkowego.
Jakby tego nie było, to kto by kupował w sklepie wydawcy? Chyba tylko osoby, co nie ogarniają, że są inne sklepy. (Albo osoby mające duże rabaty, bo lata temu nie mieli gdzie kupić i zaczęli zbierać ram rabaty).
Mając pod nosem Rebela i aleplanszowki, w życiu nie wybrałbym kupna gry, że sklepu Rebela (no chyba, że miałbym tam wspomniane zniżki).
No i właśnie tu mam ambiwalentne uczucia, bo wydawcy od lat powtarzali, że sklep wydawcy nie jest konkurencją dla zwykłych sklepów, dlatego trzymają tam SCD. W Portalu, z tego co pamiętam, też tak długo było. Jestem ciekawy jak zapatrują się na to sklepy.

Z ciekawości sprawdziłem, że Portal daje max 15% zniżki. Tyle nie daje żaden sklep, maksymalny stały procent o jakim wiem to 11%. W przypadku Smartphone Inc. daje to 169 zł z darmowym kurierem (~15 zł w innych sklepach), co daje cenę "netto" gry ~154 zł, a dodatkowo dostajemy bonusy. Tak jeszcze na to nie patrzyłem i nie sądziłem do tej pory, że aż tak opłaca się u nich budować rabat lojalnościowy. Niby nominalnie nadal jest drożej niż w normalnych sklepach i wygląda to sensownie, ale koszt gry jest sztucznie zmniejszany poprzez darmową wysyłkę. Ostatecznie wychodzi, że w przypadku Smartphone Inc. najwierniejsi klienci za dodatkową zawartość dorzucają ~15 zł (zakładając darmową wysyłkę w innym sklepie) lub mniej (gdy za wysyłkę trzeba zapłacić). Dodatkowo, czasami grę dostają wcześniej, niż klienci pozostałych sklepów.

Nie pasuje mi to do narzekania na sklepy zaniżające ceny gier. Pamiętać trzeba, że Ignacy narzekał również na dystrybutorów, którzy biorą prowizję, a nie dają wartości dodanej i może po prostu optyka się zmieniła i próbują przejąć część rynku sklepowego. Najgorzej na tym wyjdą nie sklepy internetowe, tylko te lokalne, tym bardziej w problemach, jakie mają w trakcie pandemii. Bo jaki jest sens fatygować się do najbliższego sklepu i płacić więcej za mniej? ;)

Edit: darmową wysyłkę mają od 199 zł, więc nieco moje wyliczenia biorą w łeb przez to - trzeba coś dodać, aby wysłali za free, jeżeli ma się rabat. Przy droższych grach ma to zapewne więcej sensu.

Edit 2: nie chcę ciągnąć tego wątku w tym temacie, bo byłby to już offtop. Mam nadzieję, że rzuciłem swoimi przemyśleniami różne światła na opłacalność zakupu tej konkretnej gry. Ostatecznie przecież każdy ma prawo wydawać swoje pieniądze tak, jak chce, więc wielka polemika na temat tego jak i gdzie kupować nie ma sensu. ;)
a22a
Posty: 105
Rejestracja: 31 lip 2019, 08:40
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Smartphone Inc. (Ivan Lashin)

Post autor: a22a »

Jeśli dobrze rozumiem, to Portal daje 6 dodatkowych kafli do zestawu, który zawiera 27 + 5 takich kafli, czyli zwiększa regrywalność o prawie 1/5(?), podnosząc jednocześnie cenę o prawie 1/5. Miałem napisać, że to się nie opłaca (bo 30 zł za 6 kafli), ale tak postawione wygląda na uczciwe podejście, jeśli ograniczymy się do regrywalności.

Chyba że same kafle ulepszeń nie są głównym motorem regrywalności. Może ktoś, kto grał mógłby mi to przybliżyć?
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 974
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 683 times

Re: Smartphone Inc. (Ivan Lashin)

Post autor: Bart Henry »

a22a pisze: 07 kwie 2021, 10:35 Jeśli dobrze rozumiem, to Portal daje 6 dodatkowych kafli do zestawu, który zawiera 27 + 5 takich kafli, czyli zwiększa regrywalność o prawie 1/5(?), podnosząc jednocześnie cenę o prawie 1/5. Miałem napisać, że to się nie opłaca (bo 30 zł za 6 kafli), ale tak postawione wygląda na uczciwe podejście, jeśli ograniczymy się do regrywalności.

Chyba że same kafle ulepszeń nie są głównym motorem regrywalności. Może ktoś, kto grał mógłby mi to przybliżyć?
Jeżeli ja dobrze rozumiem, to są to kafle startowe, czyli do puli 5 kafli startowych dorzuca 6. Nie przeliczałbym liczby kafli na regrywalność, bo same kafle pozwolą Ci tylko inaczej wystartować. Regrywalność jest wypadkową wielu czynników, z czego liczba elementów jest często błędnie uważana za główny, a czasem nawet za jedyny.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Smartphone Inc. (Ivan Lashin)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

a22a pisze: 07 kwie 2021, 10:35 Jeśli dobrze rozumiem, to Portal daje 6 dodatkowych kafli do zestawu, który zawiera 27 + 5 takich kafli, czyli zwiększa regrywalność o prawie 1/5(?), podnosząc jednocześnie cenę o prawie 1/5. Miałem napisać, że to się nie opłaca (bo 30 zł za 6 kafli), ale tak postawione wygląda na uczciwe podejście, jeśli ograniczymy się do regrywalności.

Chyba że same kafle ulepszeń nie są głównym motorem regrywalności. Może ktoś, kto grał mógłby mi to przybliżyć?
Ale jaka regrywalność? O czym ta polemika?
A ile razy zagrasz w tę grę? Max ze 20 razy i to przy dobrych wiatrach? A potem pójdzie na półkę albo ją sprzedasz i następna do ogrania co nie?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
ODPOWIEDZ