Gra blefu. Coup czy coś innego?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra blefu. Coup czy coś innego?

Post autor: kudlacz135 »

A z takiego szybkiego porównania od osób, które grały w poniższe krótkie tytuły: Coup, Intryganci czy Zapraszamy do Podziemi?
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 819
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: Gra blefu. Coup czy coś innego?

Post autor: Grzdyll »

Chaaber pisze:Coup jest niezły jako filerek, mi osobiście bardzo odpowiada i w gronie 4-5 osób działa zawodowo. Jeśli jednak wolicie coś dłuższego to moim zdaniem Sheriff of Nottingham jest absolutnym strzałem w dziesiątkę. Takich emocji i tyle śmiechu ile miałem w partiach Sheriffa nie dała mi żadna inna gra blefu.
Nam z początku Szeryf też bardzo się podobał, niestety z czasem doskwierać zaczęło (tu mówię za siebie) że gra w zasadzie nie daje przesłanek czy ktoś blefuje czy nie - oczywiście prócz grania "na czuja". Daje to w efekcie często zabawną ale jednak imprezówkę.
Coup nie jest zły ale obadaj w temacie blefu jeszcze One Night Ultimate Werewolf, szczególnie z dodatkiem (polecam film gdzie Tom Vasel gra w nią z dzieciakami) - łatwa, szybka, mocno regrywalna, a przy odpowiednich rolach daje spore możliwości zarówno blefu jak i dedukcji. Wbrew nazwie to zupełnie inna gra niż wilkołakowe klony Mafii a do tego chodzi nieźle od 3 (sic!) do 9 osób.
ODPOWIEDZ