Mocarstwa (Wiktor Koliński, Piotr Poławski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Olgierdd »

wirusman pisze:Chwila, chwila, dla ilu graczy jest to gra. Przejrzałem scenariusze i tak są tylko opcje dla 2 lub 3 graczy.
Gra jest do 5 graczy, ale są 3 warianty rozgrywki: scenariusze, kampanie i pełna rozgrywka. Dla 4 lub 5 graczy musisz grać w pełną rozgrywkę.

Przeczytałem instrukcję, w wielu miejscach jedynie pobieżnie i muszę powiedzieć, że jest niezła. Trudno teraz ocenić jak dobrze można nauczyć się z niej gry, ale jak powstawało mi w głowie jakieś pytanie (np. jak mam pamiętać którymi jednostkami już się poruszyłem?), to za chwilę padała na nie odpowiedź.
Dwie rzeczy szczególnie rzucają się w oczy:
Na plus jest trochę w dziwny, ale nawet udany sposób w jaki przedstawiane są zasady dla każdego wariantu gry. Otóż wszystkie są wyjaśniane jednocześnie w tej samej sekcji, ale odróżniane kolorami, więc np. przygotowanie rozgrywki mamy na tej samej stronie, tylko trzeba pomijać paragrafy nas nieinteresujące. Brzmi to nieco chaotycznie, ale wyszło czytelnie i akurat mi ułatwia to poruszanie się po instrukcji, w przeciwieństwie do powszechnej praktyki pisania odrębnych sekcji zasad dla każdego wariantu.
Na minus stosowanie skrótów, zamiast pełnych nazw lub ikonek. Okropnie się czyta, że żeby móc zaatakować ON, potrzeba OW, które wymagają ZB i DR, czy czegoś innego. Co chwilę trzeba wracać do słownika na początku instrukcji, ponieważ jest tych skrótów dużo i trudno wszystkie na raz zapamiętać. Pomijając już fakt, że skróty to kolejny relikt lat 90, to chociaż w tłumaczeniu zasad mogli zostawić pełne nazwy jednostek/surowców na potrzeby nauki, a skróty wrzucić tylko do słownika i do tabel.
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Indar »

7 Dni do końca
43 940 zł z potrzebnych 65 000 zł = 67% celu
Dadzą radę?
Mocno dopinguję!
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5215
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 275 times
Been thanked: 896 times
Kontakt:

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: raj »

Nie sądzę aby dali radę ale i tak udało im się zebrać dużo więcej niż się spodziewałem.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: mikeyoski »

Myślę, że dadzą radę :-)

Tapnięte z espiątki
sidmeier
Posty: 307
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:55

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: sidmeier »

Nie mają na to najmniejszych szans. Projekt właśnie upada, zgodnie z oczekiwaniami i logiką, a zima się zbliża.
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2494
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 430 times
Been thanked: 126 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Coen »

Może jakiś mecenat ;)
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2577
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1171 times
Been thanked: 461 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: polwac »

Widać, że kampania nie idzie :D

https://www.youtube.com/watch?v=ASxkUIJ6xwg
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Gambit »

polwac pisze:Widać, że kampania nie idzie :D

https://www.youtube.com/watch?v=ASxkUIJ6xwg
Ostro niektórzy po nim za ten materiał pojechali.
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 440
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Fiacik »

Ileż można produkować materiałów sponsorowanych?
Lewy
Posty: 50
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:56
Has thanked: 122 times
Been thanked: 5 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Lewy »

GameTrollTv jest oficjalnie patronem medialnym tej kampanii, więc nie razi mnie jakoś drastycznie takie jej promowanie. Inna sprawa czy szczerze wierzą w to co opowiadają...
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: olsszak »

Lewy pisze:GameTrollTv jest oficjalnie patronem medialnym tej kampanii, więc nie razi mnie jakoś drastycznie takie jej promowanie. Inna sprawa czy szczerze wierzą w to co opowiadają...
Mnie raczej razi, że można reklamować taki archaiczny chłam ;) Gametroll jeszcze chwila a zajmie poczesne miejsce obok Undead Viking jeśli wiesz o czym mówię :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2494
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 430 times
Been thanked: 126 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Coen »

Gambit pisze:
polwac pisze:Widać, że kampania nie idzie :D

https://www.youtube.com/watch?v=ASxkUIJ6xwg
Ostro niektórzy po nim za ten materiał pojechali.
Tak ostro, że filmik jest już niepubliczny, trzeba mieć link, żeby móc go odtworzyć.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5215
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 275 times
Been thanked: 896 times
Kontakt:

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: raj »

No cóż, podejrzewam, że odbiór byłby lepszy gdyby nie było tego świrowania na początku z tekstami "to Wy chcecie żebym opowiedział o Mocarstwach".
Zamiast tego na miejscu byłoby zadanie w stylu "zostałem poproszony o to aby przybliżyć zmiany jakie się w ostatnim czasie w Mocarstwach zadziały".
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Olgierdd »

Może faktycznie widzowie Trolla o to go proszą? ;) Wiem, że to naiwne, jednak z drugiej strony nie widzę powodu by miał ukrywać, że to materiał sponsorowany. Większość znanych polskich youtuberów robi takie promocje dla gier na wspieraczce lub KS i widzowie chyba już zaakceptowali tę praktykę.
wirusman
Posty: 1978
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 87 times
Been thanked: 28 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: wirusman »

Olgierdd pisze:Może faktycznie widzowie Trolla o to go proszą? ;) Wiem, że to naiwne, jednak z drugiej strony nie widzę powodu by miał ukrywać, że to materiał sponsorowany. Większość znanych polskich youtuberów robi takie promocje dla gier na wspieraczce lub KS i widzowie chyba już zaakceptowali tę praktykę.
Odpowiedz jest prosta ja go nie lubię.
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Bardok »

Ciekawe jest to, że sprzedali 7 pakietów po 12 sztuk.
Serio? Nigdzie nie widziałem żadnej grupówki, żadnych zbiórek, a tu nagle 7 grup kupuje 12 sztuk?

Rozumiem, że twórcy będą mieli zapas dla siebie i rodziny ;)
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: olsszak »

Bardok pisze:Ciekawe jest to, że sprzedali 7 pakietów po 12 sztuk.
Serio? Nigdzie nie widziałem żadnej grupówki, żadnych zbiórek, a tu nagle 7 grup kupuje 12 sztuk?

Rozumiem, że twórcy będą mieli zapas dla siebie i rodziny ;)

Może sklepy jakieś kupiły z litości... tfu w ramach mecenatu? :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 63 times
Been thanked: 106 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Muad'Dib »

Myślę, że ( i piszę to bez jakiejkolwiek złośliwości, żeby znowu ktoś mnie nie zaatakował), że pakiety zostały wykupione przez instytucje wymienione jako patroni. Tj Muzeum Wojska Polskiego czy czasopismo Mówią Wieki. I czy tak ciężko z komentarzami odnośnie kampanii, przenieść się do odpowiedniego wątku?
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: mauserem »

Myślę, że gra się ufunduje, o włos, ale jednak. (jakiś "dobry wujek" jest tam raczej włączony)
W tym kontekście zastanawia mnie coś innego - dodatkowe cele.
Czyli elementy poprawiające mechanikę gry - dowódcy (kontrola kości w walce), karty władzy (kontrola nieszczęsnej "ekonomii").
Czy zostaną mimo wszystko włączone do gry? Czy jednak nie i tym samym nabywcy dostaną, pierwotną "ryzykowną" wersję gry?
Zaproponowane przez autorów zmiany odbierałem jako rozsądne próby "zejścia na ziemię" i unowocześnienia konceptu który mocno "trąci myszką".
bez tych małych ale jednak zmian, jest słabo :?
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5215
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 275 times
Been thanked: 896 times
Kontakt:

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: raj »

Pomaga im to, że od kilku dni gra jest na pierwszej stronie wspieraczki jako "nasz wybór".
Jeszcze tylko 3 pakiety po 12 i będzie ufundowana.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 63 times
Been thanked: 106 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Muad'Dib »

Muad'Dib pisze:(...) I czy tak ciężko z komentarzami odnośnie kampanii, przenieść się do odpowiedniego wątku?
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2577
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1171 times
Been thanked: 461 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: polwac »

Lewy pisze:GameTrollTv jest oficjalnie patronem medialnym tej kampanii, więc nie razi mnie jakoś drastycznie takie jej promowanie. Inna sprawa czy szczerze wierzą w to co opowiadają...
Też mnie to ciekawiło, więc zadałem pytanie pod filmikiem i taką dostałem odpowiedź(może faktycznie przypadła im do gustu ta gra :D ):

ThePolwac
2 dni temu (edytowany)
Panowie z GameTrollTV, graliście w tą grę? Testowaliście jak to w praktyce wszystko wygląda? Uważacie, że ta gra jest na tyle dobra, że sami moglibyście ją wesprzeć finansowo(a może już to zrobiliście)?

GameTrollTV
2 dni temu
A zdziwię Cię pewnie jak napiszę, że pierwszy raz w życiu wsparłem grę w wydaniu. Pierwszy podwód to taki, że wspieram powstało właśnie dla takich osób jak wydawcy tej gry, a nie firmy, które robią sobie po prostu badanie rynku na którym dodatkowo mogą trochę zarobić. Co do samej gry, w pełnych zasadach losowość bitwy, która jest spora, została ograniczona do decyzji, które podjęliśmy przed jej rozpoczęciem. Mi to leży, ale wiem, że nie każdemu musi.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: mikeyoski »

Wsparł chyba jako anonim. Swoją drogą przedziwna kampania. Jeden komentarz przy grze za prawie 300 zł? Jeden?
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5215
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 275 times
Been thanked: 896 times
Kontakt:

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: raj »

Wchodziliście na główną wspieram.to?
Z taką promocją jednak pewnie dociągną do 100%.
Chyb najbardziej wymęczona kampania w historii wspieraczki.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Flogiston »

mikeyoski pisze:Wsparł chyba jako anonim. Swoją drogą przedziwna kampania. Jeden komentarz przy grze za prawie 300 zł? Jeden?
Wyglada na to, że projekt został już sifnansowany wcześniej, a teraz słupy wpłacają pieniądze. Jest ogromny odsetek nowych wspierających, brak komentarzy i dziwnie duż paczek zbiorowych, gdzie nie ma patronatów sklepów z grami ani nie widziałem zbiórek przez ludzi. W dodatku temrin wysyłki to listopad czyli musi być wszystko gotowe i pewne. O ile na początku się śmiałem, że to po prostu gniot, tak teraz widzę, że ktoś na to sypnął kasą, tylko nie wiem po co.
ODPOWIEDZ