(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Don Simon »

Pancho pisze:Ja wezmę Dominion, Comuni, Le Havre, Chicago Express, Nefertiti. Szczególnie chcę pograć w Dominion, w Le Havre też z przyjemnością. Jak czas pozwoli i możliwości to sprawdziłbym Space Alert w trybie dla zaawansowanych.
To w takim razie ja pewnie wezme Diamond's Club i Dominion, bo ostatnio zapotrzebowanie bylo ogromne. DC wytlumacze, ale raczej odpuszcze. W Dominion chetnie zagram - najlepiej na jakims innym niz startowy zestawie kart. Do tego Sylla i Space Alert dla zaawansowanych, zeby wyrobic sobie juz pelna opinie.

Bede sadze okolo 18.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: stalker »

Abiger pisze: NIe wiem gdzie złapałem to coś ale przez bite dwa tygodnie nie mogłem patrzeć na swoją kolekcję i do grania mnie nie ciągnęło - mówię Wam, istna tragedia. (...)
Ale Ci dobrze -- ja miałem zupełnie odwrotnie -- chciałem grać, ale nie miałem kiedy :? tylko dwie partyjki LotRa ze znajomymi wpadły a poza tym Sahara....
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Andy »

Abiger pisze:NIe wiem gdzie złapałem to coś ale przez bite dwa tygodnie nie mogłem patrzeć na swoją kolekcję i do grania mnie nie ciągnęło - mówię Wam, istna tragedia.
A lekarz co mówił na ten temat? :wink:
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: berem »

Zbiera się grupa do 5 osobowej tym razem rozgrywki w Napoleonic Wars.
Szukamy jeszcze jednego, może 2 chętnych.
Awatar użytkownika
dezerter
Posty: 182
Rejestracja: 18 paź 2007, 09:42
Lokalizacja: Szczęśliwice

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: dezerter »

wstępnie zgłaszam się do Wojen Napoleońskich. Będę około 17.00 - jeśli pójdzie tak jak ostatnio, to do 21.00 będzie po wszystkim...
Abiger
Posty: 267
Rejestracja: 28 lut 2006, 12:29
Lokalizacja: Legionowo/Siedlce
Has thanked: 48 times
Been thanked: 95 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Abiger »

Andy pisze:
Abiger pisze:NIe wiem gdzie złapałem to coś ale przez bite dwa tygodnie nie mogłem patrzeć na swoją kolekcję i do grania mnie nie ciągnęło - mówię Wam, istna tragedia.
A lekarz co mówił na ten temat? :wink:
Leczenie pacjentów, którzy chcą a nie mogą to dla lekarzy w zasadzie chleb powszedni, biorąc jednak pod uwagę „planszówkowy” aspekt takiej przypadłości to jest to zjawisko nowe, swoista terra incognita wspólczesnej medycyny - nie udało się więc odszukać specjalisty :wink:

Tak czy inaczej zamierzam opisać własny przypadek na łamach miesięcznika Lancet, ku przestrodze innym graczom :wink:
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Don Simon »

Abiger pisze: Tak czy inaczej zamierzam opisać własny przypadek na łamach miesięcznika Lancet, ku przestrodze innym graczom :wink:
Diagnoza moze byc tylko jedna - pazdziernikowa goraczka targowa - powstaje w wyniku braku wyjazdu do Essen.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: zephyr »

TtA chętnie... ale w sumie to nie wiem, za dużo nowości, a lubię poznawać dobre gry (niekoniecznie najnowsze)

Czytałem instrukcję Cavum i chętnie zobaczę jak się sprawdza w praktyce.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Sztefan »

Abiger pisze:
Chyba przechodzi mi "planszowstręt" :D NIe wiem gdzie złapałem to coś ale przez bite dwa tygodnie nie mogłem patrzeć na swoją kolekcję i do grania mnie nie ciągnęło - mówię Wam, istna tragedia. Na szczęście jest już lepiej - może "sprzedałem" to komuś podczas ostatnie towarzyskiej wizyty na PW :wink:
Błagam zaraź mnie! Ja się do takiego stanu nie moge doprowadzić, a by się przydało :)

yosz pisze:A tak się zapytam - na stałe odzyskaliśmy 519 czy to było dzięki piątkowi przed 1 listopada?
Chyba na stałe.
Brown_Jenkin
Posty: 29
Rejestracja: 16 paź 2008, 17:26
Lokalizacja: CK/Wawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Brown_Jenkin »

Witam

Z chęcią bym pograł w parę tych nowości o których tak się opisujecie. Od siebie mogę zaproponować starą polską planszówkę "Obcy" http://www.boardgamegeek.com/game/31586 którą odnalazłem w domu. Egzemplarz po lekkich przejściach ale da się grać. Jakby ktoś chciał to "cudo" zobaczyć to powinienem być gdzieś po 16
Awatar użytkownika
dezerter
Posty: 182
Rejestracja: 18 paź 2007, 09:42
Lokalizacja: Szczęśliwice

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: dezerter »

do Brown Jenkin - o matko, ja też mam "Obcego"(chyba tylko w pudełku...), nawet kilka lat temu grałem przy zacnym winku w zacnym gronie. Jeden z graczy ciągle powtarzał "a ja mam granat", wszyscy go uciszali, a on rzucił ten feralny granat w kluczowym momencie i ludzie wygrali, wiejąc do statku przed drugą falą obcych. Jak na tamte czasy - niezła gra...
do berema - kurczę, nie mogę obiecac udziału w wojnach Napoleona... za mało czasu
do Pancha - na godzinkę bardzo chętnie się podłączę do Dominion, jeśli jeszcze mozna. Lubię medievalia...
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: berem »

Ja też jeszcze mam tego "Obcego".
Ale i innych mnóstwo gier, tylko za mało czasu.

Jaka szansa dezerterze, że jednak zagrasz bo nie wiemy do której czekać na Ciebie?
W razie czego wystarczy wpis na forum nawet w piatek do południa.
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Pancho »

dezerter pisze:do Pancha - na godzinkę bardzo chętnie się podłączę do Dominion, jeśli jeszcze mozna. Lubię medievalia...
Zapraszam, partia zajmuje około 30 minut, odrobinę dłużej pewnie przy pierwszej rozgrywce.

A jeszcze co do Obcego. Z tego co wiem za stworzeniem gry stał Dariusz Waszkiewicz, szef Galakty. Na BGG autorem jest Artur Gorski. Hmmm, ciekawe. Może Dariusz Waszkiewicz stał za wydaniem tylko... choć wydawało mi się, że też za projektowaniem.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9477
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: MichalStajszczak »

Wydawcą "Obcego" była firma Gambit, której właścicielem (współwłaścicielem ?) był DW. Kto był autorem gry - tego nie wiem, bo chyba na pudełku informacji na ten temat nie było.
Ostatnio zmieniony 06 lis 2008, 11:22 przez MichalStajszczak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: stalker »

Autora gry "Obcy" wygrzebałem kiedyś w jakimś wątku o grach na serwisie Goldenline.pl, ale ponieważ to była tylko taka ciekawostka, zapomniałem o tym szybko. Jak ktoś ma (za) dużo czasu, to niech sobie poszuka :)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: dasilwa »

Ja chętnie zagram w Dominion, jak się uda to w inne nowości z Essen. Możliwe że będę miał ze sobą Kraków 1325 AD jeśli jest ktoś chętny.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Don Simon »

dasilwa pisze:Ja chętnie zagram w Dominion, jak się uda to w inne nowości z Essen. Możliwe że będę miał ze sobą Kraków 1325 AD jeśli jest ktoś chętny.
Jesli to nie klopot to wez Krakow. Jak sie zmiesci w czasie to chetnie bym zagral.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
dezerter
Posty: 182
Rejestracja: 18 paź 2007, 09:42
Lokalizacja: Szczęśliwice

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: dezerter »

Do Marszałka Berema: co do Wojen Napoleońskich - sorki, zaczynajcie i grajcie beze mnie - problemem nie jest godzina wejścia do klubu (około 16.48) ile wyjścia (około 19.57). Nie chcę Wam zarywać kampanii w samym środku oblężenia Paryża...
Do minion: A tak może będę miał nikła szansę przysiąść do Dominion lub innych nowych smaczków spod holenderskiej granicy. Ja po staremu noszę ze sobą UR... to naprawdę dobra gra, tylko ta(k) jakoś(ć) skrywa się w cieniu rzucanym przez Tygrysa nad Eufratem...
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: waffel »

Ja wezmę Taj Mahal, Modern Art, może jeszcze jakąś drobnicę z cyklu Razzia/For Sale/High Society itd (czy ja mam obsesję na punkcie gier licytacyjnych?) oraz przyjmuję zamówienia na gry z podpisu jeśli dotrą do jutra przed 11 rano. Będę trochę po 19.
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: melee »

dużo knizii i dużo licytacji :) nieźle
a ja ciągle w pracy siedzę i już mi oczy spuchły :/
Awatar użytkownika
Athotis
Posty: 331
Rejestracja: 29 gru 2006, 17:16
Lokalizacja: Warszawa\Białystok

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Athotis »

rzadko bywam w piątek i wolałbym się upewnić :) o 16tej ktoś będzie czy bardziej na 17tą przychodzić? i jak z salami? te dwie na samej górze ?
Konrad
Posty: 167
Rejestracja: 31 paź 2007, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Konrad »

Proponuję umówić się na grę w Space Alert dla zaawansowanych na 17.15. Kto się pisze?
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Don Simon »

Konrad pisze:Proponuję umówić się na grę w Space Alert dla zaawansowanych na 17.15. Kto się pisze?
Jesli da rade to bym prosil o przesuniecie o godzinke. Nie wiem, o ktorej dzisiaj skoncze, ale przed 18 powininem byc.

Mam Diamond's Club i Der Name der Rose.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: yosz »

Jak dobrze pójdzie to będę o 16. Agnieszka pewnie będzie o 17:30. Pogram we wszystko z głównym nastawieniem na Chicago Express, a Aga na Diamond's Club :)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
jedrek
Posty: 220
Rejestracja: 10 lip 2008, 20:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jedrek »

Chętnie spróbowałbym Le Havre, mogę też przynieść Condottiere. Będę na 16:00
ODPOWIEDZ