Suburbia (Ted Alspach)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Suburbia

Post autor: kwiatosz »

Dłuższą opinię polecam zawsze w Gradaniu, cały odcinek o dodatku :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Suburbia

Post autor: romeck »

kwiatosz pisze:Dłuższą opinię polecam zawsze w Gradaniu, cały odcinek o dodatku :)
Dzięki za tego linka. Czy ja widzę na zdjęciu Ciuńka? :D
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Suburbia

Post autor: kwiatosz »

Kolega, rozumiem, filmowiec? :) Si, na zdjęciu Ciuniek, zaraz obok Windziarza i mnie ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Suburbia

Post autor: romeck »

Tam zaraz filmowiec, pasjonat zwyczajny. :) Miło gdy się spotyka człowieka w różnych, niezwiązanych ze sobą tematycznie miejscach. Niby nawet ostatnio z Nim gadałem o planszówkach (chociaż to dawno było :(), a nawet graliśmy w Molocha, ale nie spodziewałem się, że mi wyskoczy z linka. :D No i nie ukrywam, że bardzo Go lubię.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Suburbia

Post autor: Pixa »

A, jeszcze jedno. Z dodatkiem mozna grac spokojnie w 5-6 osob (jesli dorobi sie sobie tory przychodu/reputacji). Testowalem i gra sie calkiem fajnie, choc gra robi sie bardziej losowa.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Suburbia

Post autor: tokage »

Dziś dostaliśmy w końcu informację że część poprawionych kafelków została do nas nadana kurierem i w przeciągu kilku dni powinna być na miejscu. Dajcie nam znak na maila biuro@planszoweczka.pl, że macie dodatek i potrzebujecie wymienić kafelki, a postaramy się je w przyszłym tygodniu dostać. Miło będzie jak napiszecie w temacie "Suburbia INC - wymiana kafelków". żebyśmy mogli je sobie łatwo pokategoryzować.
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Suburbia

Post autor: evenstar »

Właśnie dziś przyszła do mnie Suburbia :) Jest to w zasadzie moja pierwsza gra euro. Wahałam się między nią a Puerto, ale póki co wybrałam Suburbie i mam nadzieję, że nie pożałuję :wink: Wykonanie gry bardzo mi się podoba! A ile radochy z wyciągania żetonów z wyprasek :mrgreen: Wielkość instrukcji też jest bardzo na plus :) Jutro pierwsze testy :twisted:
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Suburbia

Post autor: romeck »

Gdyby ktoś się wahał:
http://www.planszokracja.pl/produkt/sub ... burbia-inc
Cena miód.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Suburbia

Post autor: evenstar »

Osz kurde, szkoda, że nie wiedziałam :|
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
diabello20
Posty: 53
Rejestracja: 02 mar 2014, 16:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Suburbia

Post autor: diabello20 »

A ja właśnie stąd zamówiłem, megaokazja cenowa :).
Na dodatek Pandemię też wziąłem z Planszokracji za 98 zł z wysyłką.
Może... po prostu... się mylę?
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 950
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 314 times
Been thanked: 202 times

Re: Suburbia

Post autor: Losiek »

romeck pisze:Gdyby ktoś się wahał:
http://www.planszokracja.pl/produkt/sub ... burbia-inc
Cena miód.
Dzięki bardzo! Zakupione.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Suburbia

Post autor: c08mk »

Dłuższy czas nie wchodziłem na forum więc dopiero teraz mogę pochwalić Planszóweczkę za uwzględnienie reklamacji w związku z wadliwymi kafelkami.

Planszóweczka dodrukowała i na życzenie graczy przesłała poprawione kafelki.

Tego typu obsługa klienta powinna być standardem i na pewno nie warto z niej rezygnować bo przy następnych wydaniach gier i dodatków wszystko się zawsze zwróci.
Awatar użytkownika
ignus
Posty: 129
Rejestracja: 20 lis 2008, 15:49
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Suburbia

Post autor: ignus »

Ok, w związku z tym, że od jakiegoś czasu mam grę i rozważam kupno dodatku (po polsku) chciałem się spytać, żeby nie kopać na forum za bardzo:

jak to jest z tymi kafelkami w końcu? czy wszystkie wersje gry znajdujące się w sklepach mają krzywo wycięte kafle i trzeba je reklamować u Planszóweczki?
tak samo jak to jest z Halą Stulecia - czy jest opcja dostania kafelka tak po prostu czy dostali go tylko ci, co złożyli preordera i już teraz nie ma opcji go zdobyć?
"tym gorzej dla faktów"
Mam lub chcę mieć
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Suburbia

Post autor: Pixa »

Hala Ludowa/Stulecia była dodawana w ramach przeprosin do poprawionych kafli z dodatku. Jeśli kupisz dodatek to powinieneś ją dostać w zestawie wraz z poprawionymi kaflami. Czy wszystkie sklepy maja poprawna wersję dodatku, to nie wiem, ale na wszystkie kafelki w dodatku źle wycięte/wydrukowane były CZTERY, więc spokojnie możesz kupić "lipny" dodatek, grać i w międzyczasie napisać do Planszóweczki.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1039 times

Re: Suburbia

Post autor: Trolliszcze »

O te dodatkowe kafle popytaj bezpośrednio w sklepach, ja zamawiałem z 3Trolli długo po premierze i Halę Stulecia dostałem. Może jeszcze mają, nie wiem.
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Suburbia

Post autor: Piehoo »

Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
ignus
Posty: 129
Rejestracja: 20 lis 2008, 15:49
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Suburbia

Post autor: ignus »

dzięki za info, zamówiłem z 3trolli, dostałem te 4 dodatkowe kafelki jakby co.

z kolei pytałem się w rebelu (bo rozważałem kupno tam) czy mają te poprawione klocki. nie mają.
"tym gorzej dla faktów"
Mam lub chcę mieć
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Suburbia

Post autor: Pixa »

ignus pisze:dzięki za info, zamówiłem z 3trolli, dostałem te 4 dodatkowe kafelki jakby co.

z kolei pytałem się w rebelu (bo rozważałem kupno tam) czy mają te poprawione klocki. nie mają.
Sprawdz czy dobrze maja awers/rewers (wypulkosc) w porowaniu do pozostalych, bo zdaje sie, ze byly wymieniane 2 razy.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Suburbia

Post autor: tokage »

Spieszę z wyjaśnieniami. Wszystkie sklepy które mają w sprzedaży Suburbię INC w tym momencie mają w zestawie kafelki zarówno poprawione jak i Halę Stulecia. Czasem trafi się przypadek w którym poprawione kafelki są inaczej wysztancowane. Jeśli macie taki egzemplarz wyślijcie do nas maila, doślemy poprawne kafelki tak szybko jak to będzie możliwe. Część sklepów nawet o tym nie wie - Rebel zafoliował dodatkowe kafelki razem z podstawką więc niektórzy sprzedawcy nie są świadomi że mają coś dorzucać (bo wszystko mają w komplecie!).
Mam nadzieję że to wystarczająco rozwiewa wątpliwości.
Awatar użytkownika
ignus
Posty: 129
Rejestracja: 20 lis 2008, 15:49
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Suburbia

Post autor: ignus »

No właśnie zauważyłem wczoraj, że są wyprasowane w drugą stronę :) ale chyba już je wyjąłem z wypraski, więc nie wiem czy to podlega pod reklamację jakąkolwiek niestety.
"tym gorzej dla faktów"
Mam lub chcę mieć
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Suburbia

Post autor: rastula »

ignus pisze:No właśnie zauważyłem wczoraj, że są wyprasowane w drugą stronę :) ale chyba już je wyjąłem z wypraski, więc nie wiem czy to podlega pod reklamację jakąkolwiek niestety.

napisz do wydawcy - dosyłają poprawione - ale to nie ma najmniejszego znaczenia dla gry - ja tam nie oglądam tych kafelków pod lupą - normalni ludzi na prawdę tego nie widzą :)
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Suburbia

Post autor: Pixa »

rastula pisze: napisz do wydawcy - dosyłają poprawione - ale to nie ma najmniejszego znaczenia dla gry - ja tam nie oglądam tych kafelków pod lupą - normalni ludzi na prawdę tego nie widzą :)
+ 1, sam bym nie zauwazył, gdyby nie to Forum. Dodatkowe kafle (źle wydrukowane) można zamienić na swoje budynki bądź misje :-)
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Suburbia

Post autor: romeck »

rastula pisze:normalni ludzi na prawdę tego nie widzą :)
Spotkałeś kiedykolwiek na tym forum jakiegoś normalnego człowieka? :lol:
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Suburbia

Post autor: rastula »

romeck pisze:
rastula pisze:normalni ludzi na prawdę tego nie widzą :)
Spotkałeś kiedykolwiek na tym forum jakiegoś normalnego człowieka? :lol:
to inna sprawa - ale moi partnerzy nie wiedzą nawet , że takie forum istnieje :)...
Awatar użytkownika
syfon
Posty: 209
Rejestracja: 30 wrz 2013, 20:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Suburbia

Post autor: syfon »

Czy dobrze rozumiem zasady?:

Stawiam Firmę PR, po czym w nią inwestuję (x2). Za każdym razem gdy przekraczam I nie tyko nie tracę reputacji ale dostaję jeszcze jeden jej punkt (tak też jestem nonstop na 15 bo w tym momencie gry mam już około 100 populacji i przekraczam kreskę co 2 populacji. Ogólnie jestem niezwyciężony - Co z tego że tracę kasę, zanim się skończy przekraczam 150 punktów.

Mam nadzieję że ktoś z Was wytknie mi błąd w pomyślunku, bo inaczej okaże się że słusznie uznałem że to jedno kombo całkowicie rozwala grę i oddałem ją precz.
ODPOWIEDZ