Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 418
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 623 times
Been thanked: 415 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: kuleczka91 »

Beskid pisze: 07 maja 2022, 20:37 Meple ludzie oklejają płacąc za naklejki więc nie dramatyzujmy :wink: Nie jest tych kafli aż tak dużo i gdyby naklejki dosyłali za free to przy tej cenie gry podejrzewam mało kto robiłby zwrot z tego powodu.

Inna sprawa, jak na Galakta gra była wyjątkowo tanio wrzucona w przedsprzedaż...
Widzisz to jestem z tych ludzi, którzy wolą zwrócić produkt do sklepu i nie musieć się w takie rzeczy bawić. Wolę wydać kasę na produkt wolny od wad :) Z czasem takie naklejki zaczęłyby schodzić. Mi rozwiązanie z naklejkami nie odpowiada ;). Nieważne czy gra kosztuje stówkę czy więcej. Dla jednych to tanio, dla drugich to dużo za małą grę. Nie mierz wszystkich swoją miarą.
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1665
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 363 times
Kontakt:

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: nidhog »

Beskid pisze: 07 maja 2022, 20:37
kuleczka91 pisze: 07 maja 2022, 16:46 Gdybym miała jeszcze sama kleić naklejki na karty to wolę zwrócić cały produkt do sklepu i kupić ponownie jak wjedzie dobry druk...Nie po to kupuję nowy produkt, żeby jeszcze bawić się tym aby był prawidłowo wykonany.
Meple ludzie oklejają płacąc za naklejki więc nie dramatyzujmy :wink: Nie jest tych kafli aż tak dużo i gdyby naklejki dosyłali za free to przy tej cenie gry podejrzewam mało kto robiłby zwrot z tego powodu.

Inna sprawa, jak na Galakta gra była wyjątkowo tanio wrzucona w przedsprzedaż...
I jedna źle/krzywo okleisz i wracasz do problemu rozpoznawania komnat w talii :)
Moje zbiórki - szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
Ragathol
Posty: 51
Rejestracja: 08 lip 2016, 13:27
Been thanked: 2 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: Ragathol »

A nie trafisz przez to wcześniej na Lair door card?

Nie bo stosu C nie podmieniam.
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 440
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: Fiacik »

Przełamałem się, kupiłem i jest ~50/50 kafli w odmiennych kolorach. Oczywiście złożyłem reklamację, nie pochwalam bylejakości i szanuję pieniądze. Wydaje mi się jednak, że problem jest aż nadto wyolbrzymiony. Nie staram się na siłę zapamiętywać kart, a przy obecnej kolekcji gier za tydzień nie będę już pamiętał czy leże było niebieskie czy fioletowe. Gra jest grywalna i jest niezła, natomiast pełna zgoda, że to powinno zostać naprawione przez wydawcę.
litk
Posty: 849
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 126 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: litk »

A nie można po prostu ułożyć kart face up i przykryć kartą lochu z poza gry i przy dobieraniu po prostu nie podglądać kolejnej karty w stosie?
MsbS
Posty: 884
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 55 times
Been thanked: 73 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: MsbS »

litk pisze: 07 maja 2022, 22:59 A nie można po prostu ułożyć kart face up i przykryć kartą lochu z poza gry i przy dobieraniu po prostu nie podglądać kolejnej karty w stosie?
To nie załatwi problemu, bo wchodząc do komnaty, najpierw układasz sąsiadujące kafle jako zakryte (odkrywasz dopiero wchodząc do pomieszczenia). Wiedza, co moze być na kaflu będzie wpływać na to, w którą stronę pójdziesz.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 1022
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 757 times
Been thanked: 236 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: Beskid »

kuleczka91 pisze: 07 maja 2022, 20:53 Nieważne czy gra kosztuje stówkę czy więcej. Dla jednych to tanio, dla drugich to dużo za małą grę. Nie mierz wszystkich swoją miarą.
Ależ wcale nie pochwalam bubla więc nie przypisuj mi złych intencji :mrgreen:

Doczytaj proszę i pomyśl, może właśnie niska cena jest tutaj zupełnie nierzypadkowa :wink: Jeśli poprawny dodruk wskoczy pod 200 zł to dołożysz? Za Odrą cena to ponad 40 jurków więc taka jest rzeczywista rynkowa. W tej sytuacji wiele osób skorzystałoby może raczej z darmowych zaklejek niż opcji zwrotu. Nikogo nie oceniam :)
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 418
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 623 times
Been thanked: 415 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: kuleczka91 »

Beskid pisze: 07 maja 2022, 23:29 Jeśli poprawny dodruk wskoczy pod 200 zł to dołożysz?
Nie, po prostu wtedy tego nie kupię, bo za tą cenę mam inne lepsze gry ;)
Awatar użytkownika
miszczu666
Posty: 269
Rejestracja: 24 kwie 2018, 15:13
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Has thanked: 49 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: miszczu666 »

Nie wiem czy koledzy polecający rozwiązanie czy to koszulek, czy naklejek pomyśleli troszkę, ale oba rozwiązania są kompletnie do niczego.
Pudełko się nie domknie 😱
Moje tłumaczenia plików pomocy, skrótów zasad: ***LISTA***
Lista zawiera pliki pomocne przy Scythe (z dodatkami), Nemesis, Wojna o Pierścień (z dodatkami), Star Wars Rebelia (z dodatkiem)
planszufka
Posty: 131
Rejestracja: 14 mar 2022, 08:12
Has thanked: 25 times
Been thanked: 48 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: planszufka »

miszczu666 pisze: 08 maja 2022, 04:37 Nie wiem czy koledzy polecający rozwiązanie czy to koszulek, czy naklejek pomyśleli troszkę, ale oba rozwiązania są kompletnie do niczego.
Pudełko się nie domknie 😱
u mnie zakoszulkowane i pudelko sie zamyka
Ke Wei
Posty: 7
Rejestracja: 15 gru 2021, 21:11
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: Ke Wei »

U mnie problem też występuje, ale nie jest aż tak widoczny jak u niektórych forumowiczów. W trakcie gry nawet nie zauważyłem, że niektóre karty mają ten trochę inny rewers, chociaż może to też fakt ogrania się i zaczęcia zwracania uwagi.
Co do koszulek - okoszulkowałem tymi rebelowskimi Hydrami - wszystko się pięknie domyka, choć trochę trzeba pożonglować z figurkami, żeby na nie zbytnio dużego nacisku nie kłaść, bo obawiam się, że mogą łatwo się uszkadzać.

Co do samej gry - fajna jest! Chociaż mam dopiero dwie rozegrane (i przegrane!) partie na dwóch bohaterów, to ma w sobie coś, że chce się spróbować po raz kolejny. Mam trochę problem z opisami niektórych ikon i umiejętności, ale to pewnie do rozwiązania przy jeszcze jednej lekturze instrukcji, jak już się człowiek nagrał i sama instrukcja nie jest tak abstrakcyjna.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 708
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 552 times
Been thanked: 423 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: miker »

eveni pisze: 07 maja 2022, 16:00
Jdn pisze: 07 maja 2022, 13:16 Mogłaby Galakta coś wymyślić bo dla nich dodruk tych kilku kart to raczej nie problem ale pewnie znów wyjdzie inny kolor :/
Naklejki na wszystkie karty? Chyba najszybsze i najtańsze rozwiązanie sprawy.
Nie! To nie jest DIY (Do It Yourself) gra, za którą płacisz 40 zł. Tylko wydruk całości, aby mieć pewność, że kolor będzie taki sam.
Mam Tiny Epic Dinosaurs z dodatkiem i Tiny Epic Pirates i jakość wykonania jest bardzo dobra.

Żal patrzeć na polskich wydawców… ja swój egzemplarz będę miał w paczkomacie w poniedziałek i aż boję się otworzyć.
Zobaczymy jak Galakta do tego podejdzie. Ja nie muszę kupować gier po polsku, gdzie jest stek problemów…
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5304
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1089 times
Been thanked: 1715 times
Kontakt:

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: BOLLO »

miker pisze: 08 maja 2022, 09:56
eveni pisze: 07 maja 2022, 16:00
Jdn pisze: 07 maja 2022, 13:16 Mogłaby Galakta coś wymyślić bo dla nich dodruk tych kilku kart to raczej nie problem ale pewnie znów wyjdzie inny kolor :/
Naklejki na wszystkie karty? Chyba najszybsze i najtańsze rozwiązanie sprawy.
Nie! To nie jest DIY (Do It Yourself) gra, za którą płacisz 40 zł. Tylko wydruk całości, aby mieć pewność, że kolor będzie taki sam.
Mam Tiny Epic Dinosaurs z dodatkiem i Tiny Epic Pirates i jakość wykonania jest bardzo dobra.

Żal patrzeć na polskich wydawców… ja swój egzemplarz będę miał w paczkomacie w poniedziałek i aż boję się otworzyć.
Zobaczymy jak Galakta do tego podejdzie. Ja nie muszę kupować gier po polsku, gdzie jest stek problemów…
Eeeee...to po co kupujesz? Jeszcze Galakta nic nikomu nie odpisala, nie zajela zadnego stanowiska a juz wiekszosc z was pisze na jej temat same bezeceństwa. Zdazyl sie karygodny błąd nie z winy wydawnictwa i teraz nalezy poczekac co wydawnictwo zaproponuje aby móc je ewentualnie szkalowac i oznajmić ze juz nic nigdy u nich sie nie kupi.

Ja mialem anulowac swoje zamówienie ale zostawie bo licze na to ze Galakta profesjonalnie podejdzie do problemu. Za 100pln ja nie zbiednieje a jak slabo rozwiaza sprawe to klienta moga stracic wiec zobaczymy.

Bardziej mnie martwi ze wiekszosc polskich wydawnictw ma takie wtopy. Rebel Portal Czacha Phalanx teraz doszla Galakta......czy to ciecie kosztow czy slaba polityka jakosci na zasadzie "jakos to bedzie"?
MsbS
Posty: 884
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 55 times
Been thanked: 73 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: MsbS »

BOLLO pisze: 08 maja 2022, 10:32 Bardziej mnie martwi ze wiekszosc polskich wydawnictw ma takie wtopy. Rebel Portal Czacha Phalanx teraz doszla Galakta......czy to ciecie kosztow czy slaba polityka jakosci na zasadzie "jakos to bedzie"?
Przypomnijmy, że nawet na tym forum pasjonatów co chwila pojawiają się wątki o 'horrendalnych' cenach gier, wzroście cen tektury, racjonalności kosztów wysyłki, adekwatności cen do zawartości pudełek.
Sami tworzymy presję na wydawców, żeby znajdować ciutkę tańsze drukarnie. I tak to się kończy.
Jdn
Posty: 295
Rejestracja: 21 lut 2022, 22:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 45 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: Jdn »

A teraz pytanie do kolegów którzy malują figurki.
Dałoby radę pomalować raz areografem jakąś powłokę błysk przezroczystą? Lub z lekkim kolorem by wszystkie rewersy nabrały wyglądu premium i w miarę wyrówna się ich kolor? Ma ktoś tak8e doświadczenia w DIY?
Awatar użytkownika
Urkeith
Posty: 271
Rejestracja: 02 lis 2021, 09:38
Has thanked: 175 times
Been thanked: 116 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: Urkeith »

MsbS pisze: 08 maja 2022, 12:14
BOLLO pisze: 08 maja 2022, 10:32 Bardziej mnie martwi ze wiekszosc polskich wydawnictw ma takie wtopy. Rebel Portal Czacha Phalanx teraz doszla Galakta......czy to ciecie kosztow czy slaba polityka jakosci na zasadzie "jakos to bedzie"?
Przypomnijmy, że nawet na tym forum pasjonatów co chwila pojawiają się wątki o 'horrendalnych' cenach gier, wzroście cen tektury, racjonalności kosztów wysyłki, adekwatności cen do zawartości pudełek.
Sami tworzymy presję na wydawców, żeby znajdować ciutkę tańsze drukarnie. I tak to się kończy.
no już tutaj bym nie przesadzał... zrzucanie winy na konsumenta jest słabe, poza tym to o czym wspominasz to nic nadzwyczajnego - w każdej branży klient oczekuje jak najwięcej za jak najmniej.
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: lukkk »

Urkeith pisze: 08 maja 2022, 13:13
MsbS pisze: 08 maja 2022, 12:14
BOLLO pisze: 08 maja 2022, 10:32 Bardziej mnie martwi ze wiekszosc polskich wydawnictw ma takie wtopy. Rebel Portal Czacha Phalanx teraz doszla Galakta......czy to ciecie kosztow czy slaba polityka jakosci na zasadzie "jakos to bedzie"?
Przypomnijmy, że nawet na tym forum pasjonatów co chwila pojawiają się wątki o 'horrendalnych' cenach gier, wzroście cen tektury, racjonalności kosztów wysyłki, adekwatności cen do zawartości pudełek.
Sami tworzymy presję na wydawców, żeby znajdować ciutkę tańsze drukarnie. I tak to się kończy.
no już tutaj bym nie przesadzał... zrzucanie winy na konsumenta jest słabe, poza tym to o czym wspominasz to nic nadzwyczajnego - w każdej branży klient oczekuje jak najwięcej za jak najmniej.
Mało tego, cene Tiny Epic nigdy nie należała do wielkich. Gdybym miał kupić Tiny Epic Dungeon za np. 140/ 150 zeta to pewnie i tak bym to zrobił. Ja oczekuję po prostu, że komponenty będą w jak najlepszym porządku i już nic nie będę musiał robić ( koszulkować,naklejać, reklamować,itp).
Awatar użytkownika
miker
Posty: 708
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 552 times
Been thanked: 423 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: miker »

BOLLO pisze: 08 maja 2022, 10:32 Eeeee...to po co kupujesz? Jeszcze Galakta nic nikomu nie odpisala, nie zajela zadnego stanowiska a juz wiekszosc z was pisze na jej temat same bezeceństwa. Zdazyl sie karygodny błąd nie z winy wydawnictwa i teraz nalezy poczekac co wydawnictwo zaproponuje aby móc je ewentualnie szkalowac i oznajmić ze juz nic nigdy u nich sie nie kupi.

Ja mialem anulowac swoje zamówienie ale zostawie bo licze na to ze Galakta profesjonalnie podejdzie do problemu. Za 100pln ja nie zbiednieje a jak slabo rozwiaza sprawe to klienta moga stracic wiec zobaczymy.

Bardziej mnie martwi ze wiekszosc polskich wydawnictw ma takie wtopy. Rebel Portal Czacha Phalanx teraz doszla Galakta......czy to ciecie kosztow czy slaba polityka jakosci na zasadzie "jakos to bedzie"?
Po co kupuję w Polsce? Głupie pytanie. Po pierwsze to chyba moja sprawa po co. Ale OK, „pokazuję i objaśniam”: Bo łatwiej? Szybciej? Bo chcę dać zarobić polskiemu wydawnictwu?

Jestem osobą wygodną i nie lubię mieć problemów. Rozumiem jednak, że mogą się one zdarzyć. Wtedy jednak oczekuję, że dobry producent monitoruje wydanie. Bo sam w swojej pracy kontroluję wydania i ich czas. I wtedy skupiam się na informacji zwrotnej od klientów. Jeśli z jakiegoś powodu widzę, że problemów jest dużo to niezwłocznie wydaję komunikację do klientów. I nie ma nic złego w posypaniu głowy popiołem, że coś poszło nie tak tym razem i dołożymy wszelkich starań, aby odpowiednio rozwiązać problem i zapewnimy, żeby się powtórzył. Ale jest wystarczająco źle obecnie, aby nie powiedzieć nic. To pokazuje, że albo nic nie wiemy, bo nie ogarniamy, albo mamy to w nosie. Tak czy siak, nie umiemy się komunikować.

Czy chcę swoimi pieniędzmi wspierać takie wydawnictwo? Chyba nie. Niezależnie od tego czy mnie stać, czy nie.
Tym bardziej, że nie mam problemów z językiem angielskim.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 1022
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 757 times
Been thanked: 236 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: Beskid »

BOLLO pisze: 08 maja 2022, 10:32 Jeszcze Galakta nic nikomu nie odpisala, nie zajela zadnego stanowiska a juz wiekszosc z was pisze na jej temat same bezeceństwa. Zdazyl sie karygodny błąd nie z winy wydawnictwa i teraz nalezy poczekac co wydawnictwo zaproponuje aby móc je ewentualnie szkalowac i oznajmić ze juz nic nigdy u nich sie nie kupi.

Ja mialem anulowac swoje zamówienie ale zostawie bo licze na to ze Galakta profesjonalnie podejdzie do problemu.
To też jest ciekawe, że tak długo nie ma jasnego komunikatu ze strony wydawcy, choćby takiego potwierdzającego i sygnalizującego pracę nad rozwiązaniem problemu :roll: Przy tej skali w jakiej są tu deklarowane problemy, nie ma opcji by wydawca nie wychwycił tego po dostawie zanim towar trafił do dystrybucji...
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: rastula »

Wracając do gry. Pierwsza próba za mną... poległem na ikonologii...

gra ma potencjał ale dużo tych wszystkich opcji, co gdzie, kiedy się dzieje, kto kogo, kiedy atakuje , z jakim skutkiem... no nie wiem, instrukcja też dość rozstrzelona z treściami...na razie spasowałem i ogladam video...
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11108
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3386 times
Been thanked: 3286 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: japanczyk »

Beskid pisze: 08 maja 2022, 14:07 To też jest ciekawe, że tak długo nie ma jasnego komunikatu ze strony wydawcy
Jak długo? 1 dzień roboczy? No dajmy troche na wstrzymanie
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 1022
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 757 times
Been thanked: 236 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: Beskid »

japanczyk pisze: 08 maja 2022, 15:24
Beskid pisze: 08 maja 2022, 14:07 To też jest ciekawe, że tak długo nie ma jasnego komunikatu ze strony wydawcy
Jak długo? 1 dzień roboczy? No dajmy troche na wstrzymanie
Racja, doszło kilka stron postów i zgubiłem rachubę o siedem dni bo premiera w zeszłym tygodniu :wink: poczekajmy, czuwaj :)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5304
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1089 times
Been thanked: 1715 times
Kontakt:

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: BOLLO »

Beskid pisze: 08 maja 2022, 14:07
BOLLO pisze: 08 maja 2022, 10:32 Jeszcze Galakta nic nikomu nie odpisala, nie zajela zadnego stanowiska a juz wiekszosc z was pisze na jej temat same bezeceństwa. Zdazyl sie karygodny błąd nie z winy wydawnictwa i teraz nalezy poczekac co wydawnictwo zaproponuje aby móc je ewentualnie szkalowac i oznajmić ze juz nic nigdy u nich sie nie kupi.

Ja mialem anulowac swoje zamówienie ale zostawie bo licze na to ze Galakta profesjonalnie podejdzie do problemu.
To też jest ciekawe, że tak długo nie ma jasnego komunikatu ze strony wydawcy, choćby takiego potwierdzającego i sygnalizującego pracę nad rozwiązaniem problemu :roll: Przy tej skali w jakiej są tu deklarowane problemy, nie ma opcji by wydawca nie wychwycił tego po dostawie zanim towar trafił do dystrybucji...
Po pierwsze to 1dzien i to piatek wiec w weekend nikt i tak by nic nie zrobil. Po 2gie ilu z malkontentow fizycznie napisalo do Galakty ze problem wystepuje? My sobie tu mozemy gadac i nikt z eydawnictwa sie o tym nie dowie. Pewnie na poczatku przyszlego tyg okolice wtorku bedzie jakies oswiadczenie. Trzeba poczekac.
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 440
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: Fiacik »

rastula pisze: 08 maja 2022, 14:19 Wracając do gry. Pierwsza próba za mną... poległem na ikonologii...

gra ma potencjał ale dużo tych wszystkich opcji, co gdzie, kiedy się dzieje, kto kogo, kiedy atakuje , z jakim skutkiem... no nie wiem, instrukcja też dość rozstrzelona z treściami...na razie spasowałem i ogladam video...
To prawda. Instrukcja w stylu Awaken Realms...
Warto zapoznać się z appendixem do instrukcji dostępnym na stronie oryginalnego wydawcy.

https://www.gamelyngames.com/product/ti ... ns-deluxe/
Erg
Posty: 38
Rejestracja: 23 wrz 2018, 23:29
Has thanked: 34 times
Been thanked: 21 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: Erg »

rastula pisze: 08 maja 2022, 14:19 Wracając do gry. Pierwsza próba za mną... poległem na ikonologii...
Polecam pdfa "Card appendix" (do pobrania z bgg) w którym opisane są wszystkie występujące w grze karty (po angielsku). Znacznie ułatwia pierwszą rozgrywkę i pomaga w ogarnięciu zastosowanego systemu oznaczeń :)

Żeby nie było, że kolejna strona wątku dotyczy przebarwionych kart, podzielę się wrażeniami ;)
Obejrzałem wczoraj filmik na YT, dziś jestem po pierwszej rozgrywce. Zajęło długo, no ale u mnie akurat to normalne, pierwsze rozgrywki zawsze przekraczają znacznie czas z pudełka, bo na bieżąco staram się wyjaśniać pojawiające się wątpliwości z instrukcją.
Na dwóch graczy bawiliśmy się trzy godzinki, ale zabawa była przednia. Mieliśmy poczucie rozwoju postaci i narastającej trudności. Pierwsze gobliny nie sprawiały problemów, ale z czasem, kiedy pojawiają się sługusy i w lochach przybywa goblinów, trzeba już myśleć nad optymalizacją wykonywanych akcji. Dogasająca pochodnia skutecznie wywiera presję czasową. Na szczęście udało się pokonać sługusów i odkryć leże bossa na czas. Sam boss też stanowi wyzwanie, gonił nas po całych lochach, przypuszczając skuteczne ataki. W zasadzie walka z bossem była cały czas walką dwójki wyczerpanych bohaterów o przetrwanie, wygraliśmy, ale gdyby ostatni atak nie zakończył się powodzeniem, prawdopodobnie obaj zostalibyśmy w lochach na zawsze - boss poległ na dwie kolejki przed całkowitym wypaleniem pochodni. Były emocje. Polecam. Sam z chęcią zagram ponownie :)

A co do kart - ja również mam dwa kolory rewersów. Polecam wszystkim trochę dystansu. Oczywiście błąd w druku jest ewidentny, no ale przecież ani Galakta go nie przewidziała, ani nie został wykonany celowo. Drukarz dolał za mało żółtej farby i wyszło jak wyszło ;)
W Galakcie też ludzie pracują, mają żony, dzieci, inne zajęcia. Jest weekend, przecież nie siedzą tam wszyscy i nie czytają facebooka. Przyjdą jutro do pracy, będą myśleć co z tym fantem i pewno na dniach doczekamy się jakiejś odpowiedzi. Nie ma co wieszać psów na wydawnictwie bo fabryka schrzaniła robotę. Ponadto ustawowy czas na odpowiedź reklamacyjną wynosi 14 dni...
Nieco dziwi mnie fakt, że wśród graczy, których uważam generalnie za grupę dość kreatywną, jest tak mocno negatywna reakcja na problem, którego zniwelowanie jest ostatecznie dość proste. Kleimy inserty, drukujemy 3d, malujemy figurki, robimy całe gry w systemie print and play, ba dopasowujemy regały w mieszkaniach pod kolekcje pudełek, a tu nagle różnica w rewersach zwykłych kart sprawia, że niektórzy są skłonni wręcz obrazić się na wydawcę. Można przecież zwrócić grę i tyle. A jeśli ktoś chce grać, a nie podziwiać rewersy, no to są przecież rozwiązania, których wdrożenie zajmie parę minut. Koszulki kosztują 10 zł, no i tak, nie ma kwadratowych koszulek z nieprzezroczystymi pleckami, ale ostatecznie można sobie wyciąć 28 kwadracików 7x7 i wsadzić w koszulkę wraz z kartą. Jak ktoś ma drukarkę foto, może sobie wręcz wydrukować rewersy nieomal jak prawdziwe. I gramy, czekając na ewentualny zestaw naprawczy ;)

Ja na pierwszą grę problem rozwiązałem inaczej, i myślę że sprawdzi się też w kilku kolejnych rozgrywkach, choć na dłuższą metę zmniejsza losowość lochu:
Spoiler:
ODPOWIEDZ