Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Marx »

Curiosity pisze:
Marx pisze:Bardzo daleko idące wnioski.
Serio? To nie zachodniemu wydawcy zależy, żeby wejść na polski rynek z polską wersją językową. To GFP zależy. A skoro wydawca bawi się z nimi w kotka i myszkę przez kilka miesięcy, to jak myślisz, jaki jest tego powód? Gdyby GFP był dla zachodniego wydawcy atrakcyjnym partnerem biznesowym, to ciągnęłoby się to tak długo?

Dodatkowo wielki minus dla GFP, że przez tyle miesięcy nie potrafią zakomunikować niczego sensownego. Wóz, albo przewóz.
Ale skąd wiesz, że ktoś z kimś "bawi się w kotka i myszkę" przez wiele miesięcy? Czyżbyś był posiadaczem szklanej kuli? Nie zakładajmy takich scenariuszy. Jest wiele możliwości, po prostu :-)

Odnośnie komunikacji z GFP, to może jedynie zapowiedz, która nie została ostatecznie sprecyzowana stanowi powód do pewnej krytyki. Poza tym, jak zresztą wydawnictwo wspomniało, nie chcą zdradzać więcej informacji na etapie dogrywania szczegółów. Normalne biznesowe podejście.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8770
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2682 times
Been thanked: 2360 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Curiosity »

Aha, "dogrywają szczegóły" przez 4 miesiące. Tak dogrywają szczegóły, że nawet nie wiedzą jaki będzie koszt wydania gry z dodatkami.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: mikeyoski »

Rozumiem, że pracujesz lub pracowałeś w wydawnictwie, które wydawało jakiś zachodni tytuł i doskonale znasz realia negocjacji i procesu wyceny wszystkiego, nie mówiąc już o szczegółach ewentualnego druku? Pytam się z ciekawości (nomen omen) :-)

Tapnięte z mojego T800
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8770
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2682 times
Been thanked: 2360 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Curiosity »

mikeyoski pisze:Rozumiem, że pracujesz lub pracowałeś w wydawnictwie, które wydawało jakiś zachodni tytuł i doskonale znasz realia negocjacji i procesu wyceny wszystkiego, nie mówiąc już o szczegółach ewentualnego druku? Pytam się z ciekawości (nomen omen) :-)
"Curiosity" to nazwa własna :)
Nie, źle rozumiesz. Nie dałem żadnych podstaw do takiego rozumienia i zastanawiam się czemu tak pomyślałeś? Bo ośmieliłem się skrytykować wydawnictwo dające niepoważne obietnice, a potem zachowujące się, jakby nic się nie stało?

Pomyśl: piszą na forum "wydajemy hit, za tydzień napiszemy coś więcej". A ten tydzień trwa ponad kwartał.
Domyślam się, że czekają na druk międzynarodowy, bo wydanie gry samodzielnie przerasta ich możliwości. I od tego czy zbierze się określona liczba wydawców (zamówień) zależy końcowa cena i termin gry oraz liczba i cena dodatków. To raczej dość oczywiste. Tylko jak się powiedziało "A", to trzeba powiedzieć i "B". A nie udawać, że sprawy nie ma, a w bliżej nieokreślonej przyszłości (jutro? za pół roku?) uroczyście oznajmić "wydajemy grę X". Czego się boją? Że ludzie się napalą, a z druku może nic nie wyjść? Mleko już i tak się rozlało.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: mikeyoski »

Nie mam pojęcia, co się dzieje, więc nie odważę się dywagować. To i tak nic nie zmieni. Też czuję pewien niesmak. Wolę jednak nieco poczekać, a nie poczuć się jak po niedawnej kampanii W imię Odyna Baldara, który w zasadzie bez słowa wyjaśnienia wycofał się z wydania gry.
GFP nie bronię, bo mam do nich kilka osobistych żali, ale to już inna bajka :-)

Tapnięte z mojego T800
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 201 times
Been thanked: 98 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: zioombel »

mikeyoski pisze:Nie mam pojęcia, co się dzieje, więc nie odważę się dywagować. To i tak nic nie zmieni. Też czuję pewien niesmak. Wolę jednak nieco poczekać, a nie poczuć się jak po niedawnej kampanii W imię Odyna Baldara, który w zasadzie bez słowa wyjaśnienia wycofał się z wydania gry.
GFP nie bronię, bo mam do nich kilka osobistych żali, ale to już inna bajka :-)

Tapnięte z mojego T800
Co innego jest zebrać kasę na grę i jej nie wydać a co innego napisać : "Chcemy wydać grę X ale na razie to pewne na 20℅".
Ludzie zadowoleni bo wiedzą co nie co i nie ma przypuszczeń, psioczenia na wydawnictwo po 4 z kolei nadmuchiwaniu balona zapowiedzi, z którego potem niemrawo uchodzi powietrze.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: misioooo »

Z doświadczenia wiem, że niektóre umowy zanim zostaną podpisane są procesowane miesiącami. I to proste umowy dystrybucyjne nie obejmujące licencji na produkt... Nieraz w robocie temat wyglądał prosto, a umowę z kimś się podpisywało po pół roku dopiero, bo zawsze prawnikom jednej ze stron jakieś słowo nie pasowało i robiło się klasyczne odbijanie piłeczki. I bynajmniej nie jest to wina którejś strony. Chęci zawsze są po obu. To wina zawiłych przepisów prawnych i do tego różnych w różnych krajach.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7334
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1108 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: detrytusek »

Curiosity pisze:
Pomyśl: piszą na forum "wydajemy hit, za tydzień napiszemy coś więcej". A ten tydzień trwa ponad kwartał.
Domyślam się, że czekają na druk międzynarodowy, bo wydanie gry samodzielnie przerasta ich możliwości. I od tego czy zbierze się określona liczba wydawców (zamówień) zależy końcowa cena i termin gry oraz liczba i cena dodatków. To raczej dość oczywiste. Tylko jak się powiedziało "A", to trzeba powiedzieć i "B". A nie udawać, że sprawy nie ma, a w bliżej nieokreślonej przyszłości (jutro? za pół roku?) uroczyście oznajmić "wydajemy grę X". Czego się boją? Że ludzie się napalą, a z druku może nic nie wyjść? Mleko już i tak się rozlało.
A ja się z Curiosity w pełni zgadzam. Albo wydawnictwo nie jest uznawane za poważne i przez to tyle się to ciągnie albo ktoś kto to ogłosił kwartał temu jest niepoważny.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Retro »

detrytusek pisze: A ja się z Curiosity w pełni zgadzam. Albo wydawnictwo nie jest uznawane za poważne i przez to tyle się to ciągnie albo ktoś kto to ogłosił kwartał temu jest niepoważny.
Są jeszcze tacy co uzbierają na grę a potem jej nie wydają i nie informują z jakiego powodu... Cóż nowe standardy wśród polskich wydawców :twisted:
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Kisun
Posty: 1131
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Kisun »

Acha. Czyli lepiej by zapowiedzieli grę a po pól roku, jak już wszyscy będą mieli odłożoną kasę i ślinkę do pasa, napisali że jednak jej nie wydadzą? To faktycznie było by bardzo profesjonalne podejście. A ile przy tym uznania by się zyskało, ho ho. :)
Takie samo uznanie jak pewne wydawnictwo z wydawaniem dodatków do Race for the Galaxy - na przykład?
"Errare humanum est"
Kal-El83
Posty: 1150
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 243 times
Been thanked: 132 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Kal-El83 »

Kisun pisze:Acha. Czyli lepiej by zapowiedzieli grę a po pól roku, jak już wszyscy będą mieli odłożoną kasę i ślinkę do pasa, napisali że jednak jej nie wydadzą? To faktycznie było by bardzo profesjonalne podejście. A ile przy tym uznania by się zyskało, ho ho. :)
Takie samo uznanie jak pewne wydawnictwo z wydawaniem dodatków do Race for the Galaxy - na przykład?
Poziom profesjonalizmu zaproponowanego rozwiązanie niewiele odbiega od profesjonalizmu zaprezentowanego postawą na forum w temacie wydania gry "widmo".

Ot, to jest problemem a nie hipotetyczne tezy dla podtrzymania dyskusji.
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: GFP »

Kisun pisze:Acha. Czyli lepiej by zapowiedzieli grę a po pól roku, jak już wszyscy będą mieli odłożoną kasę i ślinkę do pasa, napisali że jednak jej nie wydadzą? To faktycznie było by bardzo profesjonalne podejście. A ile przy tym uznania by się zyskało, ho ho. :)

Dokładnie tego chcemy uniknąć. Do czasu zapłaty zaliczki/podpisania umowy niczego nie publikujemy. Nie wyobrażam sobie, jak bardzo negatywnie wpłynęłoby to na nas samych. Wyobraź sobie rozżalenie graczy, którzy chcąc wesprzeć lokalną firmę, nie kupili angielskiego/niemieckiego wydania.

Nadmuchanie tego balony było ewidentnym błędem, do którego się przyznajemy. Warunki zdążyły w międzyczasie zmienić się już dwukrotnie. Do czasu ostatecznej wyceny i timingu, wstrzymujemy się od jakichkolwiek publikacji.


Wnioski Curiosity, są tak daleko posunięte, jakby niemalże z nami pracował i posiadał pełną wiedzę na temat naszych rozmów z partnerami. O ile wiem, nikt poza trzema osobami(z naszej strony) tej wiedzy nie posiada, i na razie nie zanosi się, żebyśmy mieli zwiększać zatrudnienie.
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
TTR_1983
Posty: 3942
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: TTR_1983 »

Nie ma to jak zrobić gównoburzę z takiego powodu :mrgreen:
Dajcie już spokój.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Marx »

MisterC pisze:A ja tam się cieszę, że ludzie większych problemów nie mają :)
Czytaj: w kraju jest dobrze :lol:
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 201 times
Been thanked: 98 times

Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: zioombel »

Marx pisze:
MisterC pisze:A ja tam się cieszę, że ludzie większych problemów nie mają :)
Czytaj: w kraju jest dobrze :lol:
Zabawnie wyglada jaj o dobrobycie w kraju pisze Marks tzn Marx.

Wracając do zapowiedzi ja osobiście wolałbym opcje, żeby GFP powiedziało, że stara się wydać taką a taką grę, ale na razie wszystko jest niepewne i równie dobrze może się udać i może się nie udać.

Edycja: ooo w sumie oryginalna pisownia to Marx. ;-)
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2363
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: karawanken »

zioombel pisze:
Wracając do zapowiedzi ja osobiście wolałbym opcje, żeby GFP powiedziało, że stara się wydać taką a taką grę, ale na razie wszystko jest niepewne i równie dobrze może się udać i może się nie udać
Też bym tak wolał. Przynajmniej wiedział bym czy jest sens kciuki trzymać.
Kisun
Posty: 1131
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Kisun »

zioombel pisze: Edycja: ooo w sumie oryginalna pisownia to Marx. ;-)
Chyba Braci Marx bo nie Karola ;p
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
morris
Posty: 605
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 145 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: morris »

Kisun pisze:
zioombel pisze: Edycja: ooo w sumie oryginalna pisownia to Marx. ;-)
Chyba Braci Marx bo nie Karola ;p
No racja, nie Karola - tylko Karla (Karl Marx).
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
wrzesien
Posty: 218
Rejestracja: 15 cze 2016, 11:12

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: wrzesien »

Najważniejsze, że nie zdementowali mojej bezpodstawnej plotki o Uczcie Odyna, czyli jest nadzieja. :twisted:
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Wincenty Jan »

Mogę być w wielkim błędzie ale czy przypadkiem jeden z polskich wydawców nie ogłaszał już polskiej edycji nowej gry Rosenberga czy z nadmiaru premier już się pogubiłem? Być może pomyliłem z Feldem i Fullcap Games.
Planszman
Posty: 197
Rejestracja: 07 mar 2016, 16:50

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Planszman »

A jest ktoś chętny żeby wydać Star realms po polsku?
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Rafal_Kruczek »

Curiosity pisze:Aha, "dogrywają szczegóły" przez 4 miesiące. Tak dogrywają szczegóły, że nawet nie wiedzą jaki będzie koszt wydania gry z dodatkami.
Jay Tummelson z Rio Grande Games dogrywał szczegóły amerykańskiego wydania Roll for the Galaxy tak około 2 lata.
A Rio Grande to taki mały wydawca (chyba dosłownie jedna osoba) z przynajmniej dzisiątką gier rocznie.
I takie wkurzanie sie na RGG jest przy prawie każdym tytule z serii.
Ale chyba warto.
Planszman
Posty: 197
Rejestracja: 07 mar 2016, 16:50

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Planszman »

Planszman pisze:A jest ktoś chętny żeby wydać Star realms po polsku?
Ponawiam zapytanie.
TTR_1983
Posty: 3942
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: TTR_1983 »

Planszman pisze:
Planszman pisze:A jest ktoś chętny żeby wydać Star realms po polsku?
Ponawiam zapytanie.
Tylko po co? I do tego w tym temacie.
Planszman
Posty: 197
Rejestracja: 07 mar 2016, 16:50

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Planszman »

Jak to po co?
Pytanie brzmi: Czy są plany wydawnicze na Star realms?
ODPOWIEDZ