Scythe (Jamey Stegmaier)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
pieprzowa
Posty: 158
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 17 times
Been thanked: 15 times

Re: Scythe

Post autor: pieprzowa »

hamish pisze:
pieprzowa pisze:Dzisiaj pierwsza rozgrywka za nami - w dwie osoby. Na początek potwierdziło się jednak to czego się obawiałam: plansze graczy i w mniejszym stopniu plansze frakcji zaczęły się wyginać :( wygląda to dość średnio... robiliście już coś żeby je wyprostować? (...)
Przyjrzyj się też planszy głównej. Moja się powyginała na całej długości a jeszcze wcześniej pojawiło się powietrze pod okleiną z mapą (jak w przypadku źle przyklejonej tapety). Także plansza już równo przylegać do podłoża nie będzie. Na szczęście Phalanx okazał dużo zrozumienia i zaoferował w tej kwestii pomoc, więc chwała im za to i moja dozgonna miłość ;) Plansze frakcji i graczy prostowałem pod książkami. Pomogło do tego stopnia, że efekt jest akceptowalny, aczkolwiek nie wiem na jak długo.
Wolę już nie sprawdzać, żeby nie dostać zawału serca... wystarczy, że z niecierpliwości przepłaciłam, to jeszcze takie kwiatki.
Jaką pomoc od wydawnictwa masz na myśli?
Mam i gram: mini-kolekcja
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 544
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 257 times
Been thanked: 113 times

Re: Scythe

Post autor: hamish »

Nową planszę główną. Na mojej nie da się już grać.
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
pieprzowa
Posty: 158
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 17 times
Been thanked: 15 times

Re: Scythe

Post autor: pieprzowa »

To faktycznie miło z ich strony. Wciąż mam nadzieję, że z moją nic się nie stanie, chociaż jak widać problem wyginania się elementów dotyczy większej części nakładu... tym bardziej szkoda, że pomijając te fantastyczne grafiki, gra jest naprawde dobra (co myślę, że kolejne partie tylko to potwierdzą).

Czy z innych części świata też docierały takie sygnały o wykrzywianiu tekturek? Bo niemożliwe, żeby to dotyczyło tylko polskiej partii.
Mam i gram: mini-kolekcja
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Scythe

Post autor: Casiliasplp »

uf moja plansza jak i planszetki graczy są w 100% formie nic się nie wygina na szczęście :)
Hala Madrid
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2826
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Scythe

Post autor: Gromb »

Ile razy przez was muszę sprawdzić moje wydanie? :) plansza jest w porządku na szczęście. Planszetki odrobinę wygięte, ale w dopuszczalnym zakresie. Reszta w porządku.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Scythe

Post autor: misioooo »

Ja mam wersję z KS. Wszystko eleganckie.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Koperty
Posty: 89
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:25
Been thanked: 3 times

Re: Scythe

Post autor: Koperty »

pieprzowa pisze:
hamish pisze:
pieprzowa pisze:Dzisiaj pierwsza rozgrywka za nami - w dwie osoby. Na początek potwierdziło się jednak to czego się obawiałam: plansze graczy i w mniejszym stopniu plansze frakcji zaczęły się wyginać :( wygląda to dość średnio... robiliście już coś żeby je wyprostować? (...)
Przyjrzyj się też planszy głównej. Moja się powyginała na całej długości a jeszcze wcześniej pojawiło się powietrze pod okleiną z mapą (jak w przypadku źle przyklejonej tapety). Także plansza już równo przylegać do podłoża nie będzie. Na szczęście Phalanx okazał dużo zrozumienia i zaoferował w tej kwestii pomoc, więc chwała im za to i moja dozgonna miłość ;) Plansze frakcji i graczy prostowałem pod książkami. Pomogło do tego stopnia, że efekt jest akceptowalny, aczkolwiek nie wiem na jak długo.
Wolę już nie sprawdzać, żeby nie dostać zawału serca... wystarczy, że z niecierpliwości przepłaciłam, to jeszcze takie kwiatki.
Jaką pomoc od wydawnictwa masz na myśli?
Raczej napewno nie powinno byc problemow w takiej sytuacji na wymiane elementow. Pamietam, ze w Rebelu nigdy z tym nie bylo problemow w Phalanx powinno byc podobnie. Ja mam gre kupiona w preorderze i nie mam problemu ani z brakujacymi elementami ani z wilgocia. U mnie jest ok jestem po 7 rozgrywkach i za kazdym razem utwierdzam sie w przekonaniu jaka to swietna gra jest :). Zasady da sie wytlumaczyc doslownie w kilka minut, dzisiaj gralismy z automa dodatkowo i bylo rewelacyjnie. Wszystko dobrze dziala, mozna modyfikowac taktyke i grac inaczej w zaleznosci od sytuacji, wyglada swietnie, jest frakcja Polski z calkiem zacnym bonusem sprawiajacym, ze czerpie sie spore korzysci ze spotkan, skalowanie niezle, nie idealne ale w dwie osoby choc jest duzo miejsca nie jest tak zle a jak i nawet zbyt swobodnia doklada sie autome i juz jest zadyma na planszy. Gra chyba nie ma wad :) uwielbiam takie gry.
Koperty
Posty: 89
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:25
Been thanked: 3 times

Re: Scythe

Post autor: Koperty »

ajvven pisze:
Koperty pisze:
piwoslaw pisze:Grał ktoś solo?? Jest w ogole sens takiej gry ??jak wtedy działa?
Ja tez gralem z automa i na + ruchy automy sa uproszczone wielu rzeczy nie robi w porownaniu do tego co czlowiek moze jak gra. Ale za to nie trzeba wszytkiego robic za 2. Tak przecietnie bym powiedzial. A Distant Plain ma np lepszy tryb na jednego gracza moim zdaniem Natomiast automa jako 3 gracz robiacy tlok na planszy to swietny pomysl. Jutro jak bede gral to dolaczam autome.
Hej, ale dokładasz autome jako 3 gracz dokladnie wg regul z instrukcji (na solo) czy jakies specialnie zasady z bgg?:) na 1 stronie instrukcji jest link do bgg na multiautome i multiplayer.
Dzisiaj gralismy we 2 + automa i teraz to ma sens :) Uzywalismy zasad z instrukcji, dobrze sie sprawdza. To chyba pierwsza gra w jaka gralem, ktora umozliwia takie konfiguracje z botem. O ile 1 + bot to jest przecietnie, to 2 + bot jest bardzo dobrze, naprawde i ciasniej na planszy. Nastepnym razem gramy 2 na 2 :)
Koperty
Posty: 89
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:25
Been thanked: 3 times

Re: Scythe

Post autor: Koperty »

Orientujecie sie moze czy dodatek Scythe wprowadza cos nowego do samej gry czy tylko daje dodatkowe nacje i mozliwosc gdania w 7 osob ?
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Scythe

Post autor: ozy »

Koperty pisze:Orientujecie sie moze czy dodatek Scythe wprowadza cos nowego do samej gry czy tylko daje dodatkowe nacje i mozliwosc gdania w 7 osob ?
Tylko nowe nacje i gra w 7 osób.
pieprzowa pisze:chociaż jak widać problem wyginania się elementów dotyczy większej części nakładu...
Nie, spokojnie. Przy dotychczasowej liczbie sprzedanych egzemplarzy to bardzo mała część.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Scythe

Post autor: misioooo »

Dodatek dodaje 2 nowe frakcje i 2 nowe mechaniki dla nich. Pułapki oraz flagi.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Scythe

Post autor: zakwas »

pieprzowa pisze:Tchociaż jak widać problem wyginania się elementów dotyczy większej części nakładu...
Ja bym raczej obstawiał, że ludzie, których to nie dotyczy, zwyczajnie nie piszą w tym wątku "u mnie plansze proste". ;)
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Scythe

Post autor: Casiliasplp »

zakwas pisze:
pieprzowa pisze:Tchociaż jak widać problem wyginania się elementów dotyczy większej części nakładu...
Ja bym raczej obstawiał, że ludzie, których to nie dotyczy, zwyczajnie nie piszą w tym wątku "u mnie plansze proste". ;)
u mnie plansza prosta :D ale za to jedna z gwiazdek nie ma końca urwana jest wydawca napisał że mi wyślę gwiazdkę nową więc spoko bardzo dobre zachowanie.
Hala Madrid
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Scythe

Post autor: Casiliasplp »

Pierwsza partia w Autome za mną wygrałem 65 do 61 monet nie wiem czy dobrze grałem z drewnianymi maplami bo zebrały się one w jedną kupę prawie wszystkie ;/ ale jednostki wroga nieźle mnie otoczyły :D
Hala Madrid
Awatar użytkownika
nikozja_dg
Posty: 598
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: nikozja_dg »

Gdyby ktoś "przegapił" informację, a ma ochotę poznać zasady i zagrać:

Obrazek
W Opolu gry dostarczamy do domów - https://graszki.pl/
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Scythe

Post autor: Casiliasplp »

Siemka szybkie pytanie bo mam wątpliwości

Górna akcja ruchu

ruszam się 2 różnymi figurkami po 1 pole
czy mogę się ruszyć 1 figurką o 2 pola ?
Hala Madrid
kaem87
Posty: 44
Rejestracja: 31 gru 2015, 10:15
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: Scythe

Post autor: kaem87 »

Absolutnie nie, żeby ruszyć jedną postacią o dwa pola należy skonstruować odpowiedniego mecha i/lub zdobyć kartę fabryki, która w dolnej akcji zawsze daje możliwość ruchu jedną figurką o dwa pola.
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Scythe

Post autor: Casiliasplp »

kaem87 pisze:Absolutnie nie, żeby ruszyć jedną postacią o dwa pola należy skonstruować odpowiedniego mecha i/lub zdobyć kartę fabryki, która w dolnej akcji zawsze daje możliwość ruchu jedną figurką o dwa pola.

Aha czyli źle grałem :(

trzeba się ruszyć 2 figurkami 1 hex
albo
karta fabryki 1 figurka 2 hexy
a jak masz ulepszenie mecha to +1 hex do 1 ruchu?

czyli z ulepszeniem mecha
2 figurki o 2 hexy
karta fabryki 1 figurka 3 hexy
z ulepszeniem mecha i technologi(kostki)
3 figurki o 2 hexy

tak ? :)
Hala Madrid
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Scythe

Post autor: Casiliasplp »

Widzieliście Realistycznie surowce do Scythe
https://www.planszostrefa.pl/pl/p/Scyth ... rowce/6857

cena 130 zł opłaca się ?
Hala Madrid
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Scythe

Post autor: ozy »

Casiliasplp pisze:
tak ? :)
Tak. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
KQuest
Posty: 602
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 94 times
Been thanked: 60 times

Re: Scythe

Post autor: KQuest »

Casiliasplp pisze:(...)
Pamiętaj, że ulepszenie wynikające z wystawienia mecha ("szybkość") dotyczy tylko mechów i postaci. Karta fabryki dotyczy każdej jednostki, czyli

-mając ulepszenie "Szybkość" i korzystając z karty fabryki można wykonać ruch mechem albo postacią o 3 hexy albo robotnikiem o 2,

-mając ulepszenie "Szybkość" i korzystając ze zwykłej akcji ruchu po ulepszeniu możesz poruszyć dowolne trzy jednostki, z których każdy robotnik poruszy się maksymalnie o 1 hex, a mech lub postać maksymalnie o 2.
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Scythe

Post autor: Casiliasplp »

KQuest pisze:
Casiliasplp pisze:(...)
Pamiętaj, że ulepszenie wynikające z wystawienia mecha ("szybkość") dotyczy tylko mechów i postaci. Karta fabryki dotyczy każdej jednostki, czyli

-mając ulepszenie "Szybkość" i korzystając z karty fabryki można wykonać ruch mechem albo postacią o 3 hexy albo robotnikiem o 2,

-mając ulepszenie "Szybkość" i korzystając ze zwykłej akcji ruchu po ulepszeniu możesz poruszyć dowolne trzy jednostki, z których każdy robotnik poruszy się maksymalnie o 1 hex, a mech lub postać maksymalnie o 2.
dzięki teraz wszystko jasne! :)
Hala Madrid
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Scythe

Post autor: rastula »

Casiliasplp pisze:Widzieliście Realistycznie surowce do Scythe
https://www.planszostrefa.pl/pl/p/Scyth ... rowce/6857

cena 130 zł opłaca się ?
moim zdaniem nie


skrzynka skarbów gdzie było 6 surowców po 26 sztuk kosztowała bodaj 140zł.


no ale hype robi swoje
wirusman
Posty: 1980
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 87 times
Been thanked: 28 times

Re: Scythe

Post autor: wirusman »

rastula pisze:
Casiliasplp pisze:Widzieliście Realistycznie surowce do Scythe
https://www.planszostrefa.pl/pl/p/Scyth ... rowce/6857

cena 130 zł opłaca się ?
moim zdaniem nie


skrzynka skarbów gdzie było 6 surowców po 26 sztuk kosztowała bodaj 140zł.


no ale hype robi swoje
Oj dużo, dużo. Jednak nie kupie.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Scythe

Post autor: rastula »

rastula pisze:
Casiliasplp pisze:Widzieliście Realistycznie surowce do Scythe
https://www.planszostrefa.pl/pl/p/Scyth ... rowce/6857

cena 130 zł opłaca się ?
moim zdaniem nie


skrzynka skarbów gdzie było 6 surowców po 26 sztuk kosztowała bodaj 140zł.


no ale hype robi swoje
żeby być sprawiedliwym wobec sklepu i ceny

w tej chwili "skrzynki" są wycenione na 169 ( jak kupiłem za jakieś 30$ na KS). I żeby zebrać taki zestaw , trzeba kupić wszystkie 4 ... :). No i drewienko jest trochę lepsze niż w skrzynkach...:)...

opłaca, nie opłaca... chcesz mieć, płać :)








https://www.planszostrefa.pl/pl/searchq ... sure,chest
ODPOWIEDZ