Portal Games w 2016r.

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Portal Games »

xelos80 pisze:Ciągle nie mamy żadnych informacji o KS Exclusives do gier CMON. Wiec będą czy nie? Ewentualnie przedsprzedaż Exclusives?
Mam informacje ;) Exlcusives jak dobrze pójdzie będą dostępne, ale nie będzie można ich kupić a tylko wygrać w naszych konkursach. Musimy teraz tylko przekonać jeszcze bardziej do tego pomysłu CMON bo ogólny zarys pomysłu się im podobał :)

tomb pisze:Normalnie przyznałbym Ci rację, ale chyba przelewa się u mnie czara goryczy. Jako fan 51-nki najpierw muszę przełknąć informacje o zmianach, zaaprobować sposób przedsprzedaży, czekać na ważne dla mnie informacje, a jednocześnie wydawca namawia mnie, żebym zamówił wcześnie
w pudełku znajdziecie jeszcze więcej wspaniałych dodatków! Więc, jeśli chcesz zobaczyć wszystkie te cudeńka w twoim pudełku, powinieneś kupić 51 w przedsprzedaży już dziś! Poważnie, my będziemy czekać. Po prostu zamów. Jeśli ciągle będziesz niezdecydowany, to możemy nie mieć czasu by wyprodukować te wszystkie cudeńka!
No, więc ok, może kupię tę mechanikę po raz trzeci, licząc się z tym, że kolejny druk master seta będzie jeszcze lepszy, bo poprawią literówki i dobalansują karty (sorry, nie mogłem sobie odpuścić!), ale do diaska, nie czekam na niestworzone rzeczy. Cena w sklepach, oficjalne zestawienie różnic. I już wiem, o co się rozchodzi.
Wszystko zostanie ukaże się w swoim czasie. Nie ma co się gotować :) Preorder Ci nie ucieknie, a po ujawnieniu wszystkich informacji będziesz miał masę czasu, żeby jeszcze się zastanowić nad kupnem. :)
Kal-El83
Posty: 1150
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 243 times
Been thanked: 132 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Kal-El83 »

Czyli, jak rozumiem, instrukcja zostanie udostępniona jeszcze w czasie trwania przedsprzedaży ??

Macie już może datę zakończenia tejże ??

Jestem fanem Waszych osadników, i jak tak czytam że to nieco bardziej zaawansowani osadnicy (tak, tak wiem - osadnicy to tak naprawdę uproszczony 51 stan ;) ) to aż nogami przebieram :mrgreen: :mrgreen:
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
arqueek
Posty: 143
Rejestracja: 13 maja 2015, 09:31
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: arqueek »

Na waleczne piksele 3 to ja juz nawet nie licze, ale moze moglibyscie uchylisc rąbka tajemnicy o cry havok? ;) figurki wygladaja troche jak w bitewniaku, do tego karty? Ciekaw jestem bardzo tego projketu :)


@V wiem, bylo pisane i wtym, i w zeszlorocznym temacie, ale...bardzo sie to cos przeciaga, a w tym roku tyle ciekawych gier... ;) ze moga zniknac w tłoku.
Ostatnio zmieniony 04 lut 2016, 19:01 przez arqueek, łącznie zmieniany 1 raz.
TTR_1983
Posty: 3942
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: TTR_1983 »

Waleczne Piksele 3 mają być.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Wincenty Jan »

Wiem że to może nie najodpowiedniejszy wątek na to pytanie ale co dalej z nowa odsłona strony Świat Gier Planszowych? Chyba że coś przeoczyłem
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: lynwith »

Wincenty Jan pisze:Wiem że to może nie najodpowiedniejszy wątek na to pytanie ale co dalej z nowa odsłona strony Świat Gier Planszowych? Chyba że coś przeoczyłem

Na poprzedniej oraz jeszcze poprzedniej stronie są wyjaśnienia dotyczące tego wątku
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Wincenty Jan »

No bo się już doczekać nie mogę!
Awatar użytkownika
DeBOB
Posty: 74
Rejestracja: 30 maja 2012, 10:32
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: DeBOB »

lynwith pisze:
Wincenty Jan pisze:Wiem że to może nie najodpowiedniejszy wątek na to pytanie ale co dalej z nowa odsłona strony Świat Gier Planszowych? Chyba że coś przeoczyłem
Na poprzedniej oraz jeszcze poprzedniej stronie są wyjaśnienia dotyczące tego wątku
Wincenty Jan pisze:No bo się już doczekać nie mogę!
Możecie mi wierzyć bądź nie, ale jest mi niezmiernie przykro z powodu opóźniającej się premiery nowej odsłony Świata Gier Planszowych.
Niestety programiści zabezpieczając się przed trojanami, czasem zapomną szczepionce przeciw grypie. Ja też na pewno mogłem zrobić coś by przyspieszyć prace nad serwisem, np. przeprowadzić się do Gliwic ;)

Bardzo staraliśmy się zdążyć z premierą "okrojonej wersji" serwisu na Portalkon, niestety musieliśmy ograniczyć się do prezentacji na slajdzie. Obecna wersja serwisu, którą prawdopodobnie opublikujemy w przyszłym tygodniu, też nie będzie jeszcze w pełni funkcjonalna.
Podjąłem jednak decyzję, że należy położyć kres oczekiwaniu i liczę na Waszą cierpliwość i wyrozumiałość (nie od razu BGG zbudowano); wszystko to co Wam obiecaliśmy będzie stopniowo "odblokowywane".

O postępach prac będę informował w nieco przykurzonym wątku: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... lanszowych
Czytając posty wyobraźcie sobie, że osoba je pisząca uśmiecha się do Was życzliwie, bez podtekstu.
- Merry

The amount of energy needed to refute bullshit is an order of magnitude bigger than to produce it.
- Brandolini's law
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: vojtas »

DeBOB pisze:Bardzo staraliśmy się zdążyć z premierą "okrojonej wersji" serwisu na Portalkon, niestety musieliśmy ograniczyć się do prezentacji na slajdzie. Obecna wersja serwisu, którą prawdopodobnie opublikujemy w przyszłym tygodniu, też nie będzie jeszcze w pełni funkcjonalna. Podjąłem jednak decyzję, że należy położyć kres oczekiwaniu i liczę na Waszą cierpliwość i wyrozumiałość (nie od razu BGG zbudowano); wszystko to co Wam obiecaliśmy będzie stopniowo "odblokowywane".
Zakładając hipotetycznie, że odpalacie serwis dopiero wtedy, gdy wszystko będzie skończone - ile czasu byście potrzebowali? Bo, szczerze mówiąc, wolałbym, abyście sobie w spokoju skończyli serwis, przetestowali go i dopiero wtedy oddali do użytku. Co nagle, to po diable.
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: kudlacz135 »

Też tak myślę, nie było wcześniej serwisu i świat się nie walił, a jak wyjdzie z błędami to w początkowej fazie może zrazić zamiast zarazić przydatnością :)
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: vojtas »

kudlacz135 pisze:Też tak myślę, nie było wcześniej serwisu i świat się nie walił, a jak wyjdzie z błędami to w początkowej fazie może zrazić zamiast zarazić przydatnością :)
Otóż to. Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. :)
Awatar użytkownika
DeBOB
Posty: 74
Rejestracja: 30 maja 2012, 10:32
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: DeBOB »

vojtas pisze:
kudlacz135 pisze:Też tak myślę, nie było wcześniej serwisu i świat się nie walił, a jak wyjdzie z błędami to w początkowej fazie może zrazić zamiast zarazić przydatnością :)
Otóż to. Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. :)
Zgadzam się z Wami w 100%. Wiem też, że nie ma drugiej szansy, na zrobienie pierwszego wrażenia.
Stąd między innymi wynika opóźnienie, zdajemy sobie sprawę, że serwis w obecnej postaci nie spełni Waszych oczekiwań.
Czytając posty wyobraźcie sobie, że osoba je pisząca uśmiecha się do Was życzliwie, bez podtekstu.
- Merry

The amount of energy needed to refute bullshit is an order of magnitude bigger than to produce it.
- Brandolini's law
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: lynwith »

DeBOB pisze:
vojtas pisze:
kudlacz135 pisze:Też tak myślę, nie było wcześniej serwisu i świat się nie walił, a jak wyjdzie z błędami to w początkowej fazie może zrazić zamiast zarazić przydatnością :)
Otóż to. Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. :)
Zgadzam się z Wami w 100%. Wiem też, że nie ma drugiej szansy, na zrobienie pierwszego wrażenia.
Stąd między innymi wynika opóźnienie, zdajemy sobie sprawę, że serwis w obecnej postaci nie spełni Waszych oczekiwań.

Dlatego podejrzewam, że większość osób jest w stanie poczekać dłużej ( miesiąc, dwa, trzy ), ale żeby wszystko funkcjonowało bez większych zgrzytów. Osobiście ( nie wiem jak inni ) nie mam większych pretensji, że ŚGP nie ruszył od Portalkonu i nie widzę powodów byś musiał się tak kajać, bo jak widać po komentarzach to wolimy mieć produkt finalny solidny, a nie stronkę działającą przez X czasu by potem się rozkraczyła :) Mocno trzymam kciuki w związku z pracami :)
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Maxxx76 »

Może Portal w końcu się nauczy, że najpierw robią a później się tym chwalą... Bo jak na razie ze wszystkim idzie im odwrotnie...

10% Planszomania, 6% 3Trolle
Awatar użytkownika
Helga
Posty: 306
Rejestracja: 28 gru 2015, 16:01
Lokalizacja: Warszawa/ Ząbki
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Helga »

Istnieje szansa, że dodacie na swojej stronie w zakładce Plany Wydawnicze - grafiki dotyczące dodruków gier/dodatków już wcześniej wydanych? W sensie - jakaś gra ma skończony nakład, dajecie grafę z przewidywanymi terminami/postępami.

Generalnie chciałam pochwalić tę zakładkę. Naprawdę duży plus.
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: espresso »

@Portal Games
Kiedy opublikujecie zestawy kart do Pośród Gwiazd, obiecane w instrukcji Ambasadorów?
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 933
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 97 times
Been thanked: 71 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: louiscyphre »

espresso pisze:@Portal Games
Kiedy opublikujecie zestawy kart do Pośród Gwiazd, obiecane w instrukcji Ambasadorów?
+100
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Portal Games »

Azazelek pisze:Czyli, jak rozumiem, instrukcja zostanie udostępniona jeszcze w czasie trwania przedsprzedaży ??

Macie już może datę zakończenia tejże ??

Jestem fanem Waszych osadników, i jak tak czytam że to nieco bardziej zaawansowani osadnicy (tak, tak wiem - osadnicy to tak naprawdę uproszczony 51 stan ;) ) to aż nogami przebieram :mrgreen: :mrgreen:
Oczywiście, że instrukcja pojawi się w czasie trwania przedsprzedaży :) Tak jak reszta ciekawego contentu:) O zakończeniu jeszcze nic nie wiem, ale jak się tylko dowiem to dam znać :)
arqueek pisze:Na waleczne piksele 3 to ja juz nawet nie licze, ale moze moglibyscie uchylisc rąbka tajemnicy o cry havok? ;) figurki wygladaja troche jak w bitewniaku, do tego karty? Ciekaw jestem bardzo tego projketu :)
@V wiem, bylo pisane i wtym, i w zeszlorocznym temacie, ale...bardzo sie to cos przeciaga, a w tym roku tyle ciekawych gier... ;) ze moga zniknac w tłoku.
Pytaj, a odpowiem :)
Helga pisze:Istnieje szansa, że dodacie na swojej stronie w zakładce Plany Wydawnicze - grafiki dotyczące dodruków gier/dodatków już wcześniej wydanych? W sensie - jakaś gra ma skończony nakład, dajecie grafę z przewidywanymi terminami/postępami.

Generalnie chciałam pochwalić tę zakładkę. Naprawdę duży plus.
Wszystko będzie opublikowane jak tylko będą jakieś zmiany :)
espresso pisze:@Portal Games
Kiedy opublikujecie zestawy kart do Pośród Gwiazd, obiecane w instrukcji Ambasadorów?
Still in progress:)
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Banan2 »

Portal Games pisze:
arqueek pisze:Na waleczne piksele 3 to ja juz nawet nie licze, ale moze moglibyscie uchylisc rąbka tajemnicy o cry havok? ;) figurki wygladaja troche jak w bitewniaku, do tego karty? Ciekaw jestem bardzo tego projketu :)
@V wiem, bylo pisane i wtym, i w zeszlorocznym temacie, ale...bardzo sie to cos przeciaga, a w tym roku tyle ciekawych gier... ;) ze moga zniknac w tłoku.
Pytaj, a odpowiem :)
To ja zapytam Cry Havoc. Trzewik w podcaście 2 Pionki mówił: "... figurki, karty, 4 zróżnicowane rasy, przepychanki na planszy ..." To zapowiedź gry podobnej do Forbidden Stars? Można prosić o kilka zdań dotyczących mechaniki?
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Kisun
Posty: 1131
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Kisun »

Portal Games pisze: Pytaj, a odpowiem :)
To pytam :)
Czemu nie ma aktualizacji postępów w przedsprzedaży 51st? Pokazała się kwota 20tyś na fb czy gdzieś na forum ale na waszej stronie nie ma zmian. Tak źle idzie? ;)
I kiedy będą jakieś dodatkowe informacje na temat tej edycji np instrukcja, jakiś opis różnic ze starą wersją? Może coś nowego doszło? Miały być wrzucane dodatkowe info a tu cisza jak makiem zasiał. Szef podał w podcaście że pliki już są wysyłane do drukarni. Chyba że instrukcja jeszcze się pisze to proszę chociaż o info jak postępy.
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: espresso »

Portal Games pisze:
espresso pisze:@Portal Games
Kiedy opublikujecie zestawy kart do Pośród Gwiazd, obiecane w instrukcji Ambasadorów?
Still in progress:)
Chłopaki, lubię Wasza wydawnictwo i Wasze gry, ale naprawdę, trudne jest życie Waszych fanów... Przecież ja nie pytam o jakieś bardzo skomplikowane bonusy, tylko o coś, co zostało przedstawione w instrukcji, jako już istniejące! Naprawdę nie znacie przewidywanej daty publikacji? Jesteście w tym temacie zależni od oryginalnego wydawcy czy o co chodzi?
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Maxxx76 »

Still in progress...
Coś w stylu słów spadajacego faceta: so far so good... :-P
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Portal Games »

Banan2 pisze:
Portal Games pisze:
arqueek pisze:Na waleczne piksele 3 to ja juz nawet nie licze, ale moze moglibyscie uchylisc rąbka tajemnicy o cry havok? ;) figurki wygladaja troche jak w bitewniaku, do tego karty? Ciekaw jestem bardzo tego projketu :)
@V wiem, bylo pisane i wtym, i w zeszlorocznym temacie, ale...bardzo sie to cos przeciaga, a w tym roku tyle ciekawych gier... ;) ze moga zniknac w tłoku.
Pytaj, a odpowiem :)
To ja zapytam Cry Havoc. Trzewik w podcaście 2 Pionki mówił: "... figurki, karty, 4 zróżnicowane rasy, przepychanki na planszy ..." To zapowiedź gry podobnej do Forbidden Stars? Można prosić o kilka zdań dotyczących mechaniki?
Pozdrawiam
Każda przybywa tutaj w innej sprawie. Ludzie, Maszyny i Pielgrzymi wkraczają na planetę zamieszkałą przez Trogi. W przeciwieństwie do forbbiden stars walka trwa tutaj naprawdę krótko (1-2minut) i jest zupełnie pozbawiona losowości. W telegraficznym skrócie gracze ustawiają swoje jednostki na jednym z 3 objective battle: control terriotry, prisoners, attrition. :)
Kisun pisze:
Portal Games pisze: Pytaj, a odpowiem :)
To pytam :)
Czemu nie ma aktualizacji postępów w przedsprzedaży 51st? Pokazała się kwota 20tyś na fb czy gdzieś na forum ale na waszej stronie nie ma zmian. Tak źle idzie? ;)
I kiedy będą jakieś dodatkowe informacje na temat tej edycji np instrukcja, jakiś opis różnic ze starą wersją? Może coś nowego doszło? Miały być wrzucane dodatkowe info a tu cisza jak makiem zasiał. Szef podał w podcaście że pliki już są wysyłane do drukarni. Chyba że instrukcja jeszcze się pisze to proszę chociaż o info jak postępy.
Update na www już się pojawił ;) Instrukcję i porównanie za niedługo się pojawią. A co do instrukcji - to jeszcze jest szlifowana ;)
espresso pisze:
Portal Games pisze:
espresso pisze:@Portal Games
Kiedy opublikujecie zestawy kart do Pośród Gwiazd, obiecane w instrukcji Ambasadorów?
Still in progress:)
Chłopaki, lubię Wasza wydawnictwo i Wasze gry, ale naprawdę, trudne jest życie Waszych fanów... Przecież ja nie pytam o jakieś bardzo skomplikowane bonusy, tylko o coś, co zostało przedstawione w instrukcji, jako już istniejące! Naprawdę nie znacie przewidywanej daty publikacji? Jesteście w tym temacie zależni od oryginalnego wydawcy czy o co chodzi?
Właśnie dostałem to na biurko :)
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: ko2a »

podpisuje sie pod tematem - chce miec w ulubionych :)!
wirusman
Posty: 1977
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 87 times
Been thanked: 28 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: wirusman »

swiatgierplanszowych.pl ruszył w nowej szacie, ciekawie wygląda.
Zablokowany