The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
zawias
Posty: 228
Rejestracja: 08 gru 2013, 00:45
Has thanked: 4 times
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: zawias »

moonman pisze:gra się podobno wyprzedała, a ja żałuję, że kupiłem w pierwszym wydaniu
błędy w instrukcji mi nie przeszkadzają - zepsutą tabelę wsparcia na planszy też jestem w stanie wybaczyć - bo w sumie można jakoś tam zaznaczyć na osi ile żetonów trzeba na wsparcie wydać (brakuje wspomnianych w instrukcji kolumn) - w wersji cyfrowej jest to dobrze rozwiązane - widać przy avatarze rodzaj i ilość żetonów wsparcia.

ale błędy na kartach i żetonach potworów :(
- żeton szubrawca - nie ma wartości obrony - chociaż ma rozpisaną nieudaną obronę jako 1x zły los
- żeton Banda złodziei posiada obronę 2 - a w opisie są rozpisane akcje na udany i nieudany atak
- są dwa różne żetony podpisane jako fleder (z różnymi statystykami) - jeden z nich ma wizerunek trolla (błąd podpisu)
- żeton podpisany jako upiór ma wizerunek północnicy z Wiedźmina1 - drobnostka, ale graczy razi w oczy
- karta Porozumienie na Belleteyn ma w opisie pobocznego 3 fioletowe tropy, natomiast na dole karty, tam gdzie się oznacza wykonanie - są już cztery

na razie tyle, jest tego pewnie więcej
Damn.. faktycznie. Tyle błędów w jednej grze :( Ale zauważyłem, że od jakiegoś czasu FFG popełnia sporo błędów w wydawanych grach. Prawie w każdej ich grze są jakieś błędy w druku (np. w znaku Znaku Starszych Bogów były dwie karty źle opisane. Potem w dodatku dołożyli poprawione).
Awatar użytkownika
Rafal Jaki
Posty: 26
Rejestracja: 25 sie 2013, 19:35

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Rafal Jaki »

To niestety nie wina FFG a nas (CDPR) - aby zdążyć z nakładem amerykańskim musieliśmy błyskawicznie wprowadzać ostatnie poprawki, co też spowodowało znalezione błędy. Oczywiście nas to nie usprawiedliwia (nie powinno to mieć miejsca, a tym bardziej interesować kogoś kto zapłacił za grę).
Mogę tylko za to bardzo przeprosić.
Rafał Jaki - CD Projekt RED
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: sqb1978 »

zasadzka pisze:Zastanawiam się z kolegami nad kupnem tej gry. Przyznam, że w planszówki w zasadzie nie gramy, gra nas kusi ze względu na znajomość przygód Wiedźmina. Saga przeczytana, gry zaliczone. Z doświadczenia z planszówkami, to tylko magia i miecz oraz magiczny miecz grane dzień w dzień od rana do nocy, ale to było dobre 20 lat temu ;) Przyznam, że po 20 latach nabrałem znowu wielkiej chęci na spędzanie czasu w gronie przyjaciół nad planszą.
Myślicie, że warto zrzucić się ma Wiedźmina i przy tej grze rozpocząć na nowo przygodę z grami planszowymi ?
Jak najbardziej polecam. Oczywiście planszówki to dużo bardziej uboga treściowo branża niż gry komputerowe czy książki, ale za to świetna okazja aby spotkać się ze znajomymi :) No i na pewno większe wyzwanie intelektualne niż gry komputerowe. Jeśli lubicie uniwersum to powinniście zagrać. Jeśli się nie spodoba to zawsze można odsprzedać z minimalną stratą (znowu przewaga nad grami komputerowymi).
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Piehoo »

zasadzka pisze:Cześć

Zastanawiam się z kolegami nad kupnem tej gry. Przyznam, że w planszówki w zasadzie nie gramy, gra nas kusi ze względu na znajomość przygód Wiedźmina. Saga przeczytana, gry zaliczone. Z doświadczenia z planszówkami, to tylko magia i miecz oraz magiczny miecz grane dzień w dzień od rana do nocy, ale to było dobre 20 lat temu ;) Przyznam, że po 20 latach nabrałem znowu wielkiej chęci na spędzanie czasu w gronie przyjaciół nad planszą.
Myślicie, że warto zrzucić się ma Wiedźmina i przy tej grze rozpocząć na nowo przygodę z grami planszowymi ?
Myślę że zdecydowanie się wam spodoba. Dużo Wiedźmina w Wiedźminie, i trochę podobieństw do Magicznego Miecza. Z ta roznica ze nie potrzebujecie calego dnia, a ze 2 godziny.
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: rastula »

Rafal Jaki pisze:To niestety nie wina FFG a nas (CDPR) - aby zdążyć z nakładem amerykańskim musieliśmy błyskawicznie wprowadzać ostatnie poprawki, co też spowodowało znalezione błędy. Oczywiście nas to nie usprawiedliwia (nie powinno to mieć miejsca, a tym bardziej interesować kogoś kto zapłacił za grę).
Mogę tylko za to bardzo przeprosić.


a po przeprosinach nastąpi jakaś pełna errata ?

nie wspominając o podmianie błędnych elementów...
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: vojtas »

rastula pisze:a po przeprosinach nastąpi jakaś pełna errata ?
Czy w dodruku (który zapewne nastąpi), wyeliminujecie (tu się zwracam do Rafała) te błędy? To wydawać by się mogło oczywiste, ale niejeden wydawca pokazał, że nie zawsze jest. ;)
pieczkins
Posty: 185
Rejestracja: 04 lut 2014, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 6 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: pieczkins »

Dodruk to powinna być oczywista sprawa. Interesuje mnie bardziej czy i ewentualnie jak zostanie rozwiązana kwestia pierwszej edycji gry. W zaistniałej sytuacji słowo "przepraszam" to trochę mało, biorąc pod uwagę cenę produktu.
kjczewa
Posty: 46
Rejestracja: 05 kwie 2014, 19:59

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: kjczewa »

Szczerze mówiąc te błędy są dość rażące i o ile w przypadku nazwy potwora można od biedy grać to błędy na kartach zadań są niewybaczalne i prowadzą do spiec podczas rozgrywki. Wydawca w tym wypadku powinien zadbać o to by te błędy naprawić i zapewnić tym co grę juz kupili kompletny produkt.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: kwiatosz »

Skoro niewybaczalne to już chyba za późno na jakąkolwiek poprawę...
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
moonman
Posty: 250
Rejestracja: 25 mar 2005, 12:17
Lokalizacja: Słupsk

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: moonman »

na początek przydałaby się errata
kjczewa
Posty: 46
Rejestracja: 05 kwie 2014, 19:59

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: kjczewa »

kwiatosz pisze:Skoro niewybaczalne to już chyba za późno na jakąkolwiek poprawę...
Niepotrzebna uszczypliwosc. Karty zadań to sedno rozgrywki dlatego błędy na nich są najbardziej denerwujące.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: kwiatosz »

Oczywiście że są, ale nie uprawiajmy tabloidyzacji języka tylko dlatego, że to Internet.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: pan_satyros »

Piehoo pisze:
zasadzka pisze:Cześć

Zastanawiam się z kolegami nad kupnem tej gry. Przyznam, że w planszówki w zasadzie nie gramy, gra nas kusi ze względu na znajomość przygód Wiedźmina. Saga przeczytana, gry zaliczone. Z doświadczenia z planszówkami, to tylko magia i miecz oraz magiczny miecz grane dzień w dzień od rana do nocy, ale to było dobre 20 lat temu ;) Przyznam, że po 20 latach nabrałem znowu wielkiej chęci na spędzanie czasu w gronie przyjaciół nad planszą.
Myślicie, że warto zrzucić się ma Wiedźmina i przy tej grze rozpocząć na nowo przygodę z grami planszowymi ?
Myślę że zdecydowanie się wam spodoba. Dużo Wiedźmina w Wiedźminie, i trochę podobieństw do Magicznego Miecza. Z ta roznica ze nie potrzebujecie calego dnia, a ze 2 godziny.
Bierz spokojnie - Znacznie bardziej rozbudowana już na starcie od MiM, a jednak nadal przystępna. Jeśli tylko brak interakcji (możliwości wzajemnego ataku, dogryzania graczom) Was nie razi, to powinna się spodobać.
kjczewa
Posty: 46
Rejestracja: 05 kwie 2014, 19:59

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: kjczewa »

Nie widzę w wyrażeniu "niewybaczalny błąd" nic z tabloidyzacji w przypadku gdy pomyłka dotyczy podstawowego elementu i mechaniki. Mozna się spinać bądź nie ale ta różnica jednego tropu mniej/więcej do wydania może zaważyć na wyniku. Co może być ważne dla graczy którzy próbują wyliczyć sobie krok po kroku. Mi aż tak to nie przeszkadza w rozgrywkach bo po prostu ustaliliśmy ze bierzemy pod uwagę wartości z dołu karty ale potrafię wyobrazić sobie sytuację gdzie jacyś gracze się tym denerwują :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: rastula »

kjczewa pisze:Nie widzę w wyrażeniu "niewybaczalny błąd" nic z tabloidyzacji w przypadku gdy pomyłka dotyczy podstawowego elementu i mechaniki. Mozna się spinać bądź nie ale ta różnica jednego tropu mniej/więcej do wydania może zaważyć na wyniku. Co może być ważne dla graczy którzy próbują wyliczyć sobie krok po kroku. Mi aż tak to nie przeszkadza w rozgrywkach bo po prostu ustaliliśmy ze bierzemy pod uwagę wartości z dołu karty ale potrafię wyobrazić sobie sytuację gdzie jacyś gracze się tym denerwują :)

oki doki - masz rację - a temat jest przerabiany przy okazji każdego błędu który w grach się pojawia...

przykłady które mi przychodzą do głowy to : karty z Seasons, karty z Testamentu Duke de cośtam..., jakieś błędy w Robinsonie... ostatnio Heroes of Normandie

i doświadczenie pokazuje, że errata się ukaże , wymiana na poprawione elementy - może być przy okazji nowej edycji albo może jej nie być wcale, albo może być w dodatku ...

i co zrobisz , jak nic nie zrobisz ? :D
Awatar użytkownika
moonman
Posty: 250
Rejestracja: 25 mar 2005, 12:17
Lokalizacja: Słupsk

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: moonman »

Panie Ignacy Trzewiczku, dlaczego?

karta dobrego losu Madam Karoll
dlaczego plotkarę z Wyzimy Klasztornej umieścił Pan na karcie Madam Karoll?
Nie bywał Pan w zamtuzie obok obozu Henselta? Jak można pomylić te dwie panie?

Madam Karol:

Obrazek

Plotkara:

Obrazek



karta dobrego losu Przyjaciel driad
Panie Ignacy, proszę, wyjaśnij - jak półelfka z Wyzimy Klasztornej została driadą? Jak?

Obrazek


czym się Pan kierował w doborze ilustracji do kart? konsultował się Pan z Panem Szczerbicem?
Ostatnio zmieniony 05 gru 2014, 16:01 przez moonman, łącznie zmieniany 1 raz.
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: powermilk »

Panie Ignacy Trzewiczek, dlaczego?
1. Ignacy nie musiał mieć na to wpływu 2. Nie udziela się na forum, to ci nie odpowie.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: vojtas »

moonman pisze:Panie Ignacy Trzewiczek, dlaczego?
Za stronę graficzną odpowiada CDPR, a nie Trzewik. Ale może Rafał Ci odpowie. :)
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Maxxx76 »

OT: Ignacy TrzewiczKU:-)
To wołacz jest :-)
Awatar użytkownika
moonman
Posty: 250
Rejestracja: 25 mar 2005, 12:17
Lokalizacja: Słupsk

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: moonman »

Maxxx76 pisze:OT: Ignacy TrzewiczKU:-)
To wołacz jest :-)
dzięki! poprawione :)
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Maxxx76 »

Takie ilustracje są w Wiedźminie? Gdybym wiedział, to kupiłbym grę już w przedsprzedaży!!!
Awatar użytkownika
moonman
Posty: 250
Rejestracja: 25 mar 2005, 12:17
Lokalizacja: Słupsk

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: moonman »

Maxxx76 pisze:Takie ilustracje są w Wiedźminie? Gdybym wiedział, to kupiłbym grę już w przedsprzedaży!!!
niestety nie ma - to są ilustracje z gry komputerowej -
w planszowej wykorzystali i wykadrowali, że tak powiem - portretowo
a co było nagiego w kadrze (pierś półelfki - to zasłonili :( )


edit: w planszówce wygląda to tak:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 05 gru 2014, 16:16 przez moonman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: kwiatosz »

Za pierwszym razem przeczytałem Madaj Karol i w ogóle nie wiedziałem o co chodzi...
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: rastula »

cycek w USA = gra dozwolona po 60-siątce ...


seksualna hipokryzja na maksa - ale to inny temat :D
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: vojtas »

kwiatosz pisze:Za pierwszym razem przeczytałem Madaj Karol i w ogóle nie wiedziałem o co chodzi...
:lol: :lol: :lol:

Karol, czytasz to?
ODPOWIEDZ