War of the Ring

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Cogito
Posty: 140
Rejestracja: 10 lip 2006, 17:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: War of the Ring problem!

Post autor: Cogito »

1. Jest to wtedy normalna bitwa w szczerym polu - trafienia atakującego na 5,6
2. Nie wliczają się, może ich być dowolna ilość.

Co do Sarumana - działa tu szereg wyjątków. Jeśli Saruman żyje, twierdza pozostaje niezdobyta. Saruman może zginąć natomiast jak najbardziej zginąć w bitwie jeśli armia której przewodzi zostanie wyeliminowana.
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: War of the Ring problem!

Post autor: Andreus »

Dziękuje za wyjaśnienia :)
Belial
Posty: 22
Rejestracja: 29 wrz 2009, 07:59
Lokalizacja: Pszczyna

Re: War of the Ring

Post autor: Belial »

Mam pytanie o obleganie twierdz.
W instrukcji jest opisane, że obleganie mogę przedłużyć przez zamianę elitarnej jednostki na zwykłą i to jest jasne. Ale czy podczas jednej rundy gry mogę używać kilku kości armii aby kilkakrotnie atakować tą samą twierdzę tą samą armią?
Odpowiedzi nie znalazłem ani w instrukcji ani w FAQ.
mih87
Posty: 15
Rejestracja: 18 mar 2010, 11:45
Lokalizacja: Rzeszów/ Jaworzno

Re: War of the Ring

Post autor: mih87 »

Skoro nie jest napisane, że nie wolno więcej niż raz na rundę oblegać, to znaczy że można. Tylko wtedy tracisz kostki akcji, a przedłużając oblężenie (poprzez zamianę elitarnej do regularnej) wykonujesz to na tej samej kostce.
assun
Posty: 22
Rejestracja: 22 kwie 2009, 19:16

Re: War of the Ring

Post autor: assun »

witam
własnie jestem w trakcie mojej pierwszej partii. Idzie powolutku bo sporo tych reguł ,nie wszystko jasne odrazu.
Ciekawi mnie wasza strategia gry. Zauwazyłem że WP na dłuższą metę nie mogą pokonać militarnie ciemności bo po prostu nie starczy im jednostek. Trzeba raczej starać sie szybko dojśc druzyną do celu. Na razie gramy sobie mozna powiedzieć zapoznawczo czyli nie na punkty. Chociaż zdobyłem już dwie twierdze ciemności i wyeliminowałem króla upiorów to widzę jak mi ubywa wojsk a przeciwnikowi przybywa. Wydaje mi się że gdyby ciemność od razu ostro zaatakowała po kolei królestwa WP zanim będą w stanie wojny to sytuacja moja byłaby niewesoła.
ogólnie wydaje mi się że grając WP nalezy jak najszybciej wprowadzić poszczególne królestwa do wojny i jednoczesnie szybko posuwać drużynę do celu natomiast grając ciemnością trzeba szybko zaatakowac militarnie królestwa WP zanim wejdą do walki i będą sobie nawzajem pomagać.
Co wy na to?
Kiedy dobro nic nie robi , zło zwycięża

"Dzień dobry POlsko, odPOwiedz mi !!!
Kiedy...Kiedy w końcu przyjdą...te..leprze dni?
Czekamy na leprzy czas...czekamy na leprzy świat.."
assun
Posty: 22
Rejestracja: 22 kwie 2009, 19:16

Re: War of the Ring

Post autor: assun »

też mam pytania o oblężenie
bitwa kończy się jesli obrońca ucieka do twierdzy -1. czy wtedy aby go zaatakować w twierdzy nalezy zagrać nasępną kość akcji czy wystarczy zredukować jednostę elitarną, czy też należy zrobić jedno i drugie?
2. jesli oblegamy twierdzę i nie chcemy redukować jednostki elitanej przed kolejną turą przy uzyciu tej samej kości akcji to czy mozna w następnym swoim ruchu zagrać następną kość akcji jako atak na oblęzoną twierdzę i nie redukować elitarnej jednostki ?
Wydawało mi się że z instrukcji tak może wynikać - zagrywasz za każdą jedną akcję ataku na twierdzę jedną kość akcji i nie redukujesz wtedy jednostek elitarnych co trzeba zrobić jesli uzywasz do ataku(kilku tur) tylko jednej kości akcji.
Zdaża się że masz kilka kości postaci i wtedy moznaby je tak wykożystać a widomo że przy ataku na twierdzę każda jednostka się liczy - w grze ,którą gram już dwa razy odparłem atak na twierdzę armi prawie 3 razy silniejszej ale w niej uzywano jednej kości akcji a przedłużano atak redukując elitaną jednostkę przed każdą turą.

co o tym sądzicie? i jak gracie?
Kiedy dobro nic nie robi , zło zwycięża

"Dzień dobry POlsko, odPOwiedz mi !!!
Kiedy...Kiedy w końcu przyjdą...te..leprze dni?
Czekamy na leprzy czas...czekamy na leprzy świat.."
assun
Posty: 22
Rejestracja: 22 kwie 2009, 19:16

Re: War of the Ring

Post autor: assun »

nowe pytania
siły ciemności szybko się odbudowują podczas gdy moje cały czas topnieją - z trzech zdobytych twierdz ciemnościu wszystkie już zostały odbite i jedna z moich twiedz jest oblegana ale doszłem druzyną do Mordoru.
1. z tego co zrozumiałem to teraz tworzy się nowa pulę łowów z wszystkich specjalnych żetonów z wczesniej zagranych z kart zdarzeń + wylosowane wcześniej beżowe żetony z symbolem oka tzn. te nie wylosowane z symbolem oka i inne beżowe żetony są usuwane z gry?
2. czy znak STOP na specjalnych żetonach oznaca że druzyna nie może wykonać ruchu ale jesli jest na żetonie liczba to otrzymuje obrażenia?
3. w Mordorze obrażenia z żetonów zadaje się druzynie przez przesuwanie punktów deprawacji , ujemne liczby zmniejszają te punkty? ale jesli w druzynie sa postacie to chyba można za jeden punkt deprawacji wyeliminować jedną postać (oprócz Goluma)?

prosze o odpowiedzi na te i poprzednie pytania - to jest nasza piewrsza partia i chciałbym wiedzieć czy dobrze gramy
Kiedy dobro nic nie robi , zło zwycięża

"Dzień dobry POlsko, odPOwiedz mi !!!
Kiedy...Kiedy w końcu przyjdą...te..leprze dni?
Czekamy na leprzy czas...czekamy na leprzy świat.."
assun
Posty: 22
Rejestracja: 22 kwie 2009, 19:16

Re: War of the Ring

Post autor: assun »

nikt juz nie gra w WotR?
dla zachęty do odpowiedzi na moje pytania podaje zdjęcia z wkładek do gry z polskim tłumaczeniem jakie zrobiłem.
jak ktoś jest chętny to wyslę na maila. To tylko 4 strony,kazda po 24 karty, gotowe do wydruku i wycięcia.
Kiedy dobro nic nie robi , zło zwycięża

"Dzień dobry POlsko, odPOwiedz mi !!!
Kiedy...Kiedy w końcu przyjdą...te..leprze dni?
Czekamy na leprzy czas...czekamy na leprzy świat.."
assun
Posty: 22
Rejestracja: 22 kwie 2009, 19:16

Re: War of the Ring

Post autor: assun »

a tu drugi plik
Kiedy dobro nic nie robi , zło zwycięża

"Dzień dobry POlsko, odPOwiedz mi !!!
Kiedy...Kiedy w końcu przyjdą...te..leprze dni?
Czekamy na leprzy czas...czekamy na leprzy świat.."
Awatar użytkownika
GoldenDragon
Posty: 611
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:50
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: War of the Ring

Post autor: GoldenDragon »

Superańskie - zamieść na BGG, a jak nie to na e-mail poproszę. Kiedyś się na pewno przyda:)
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 379 times
Been thanked: 94 times

Re: War of the Ring

Post autor: farmer »

assun pisze:o strategiii
Mniej więcej tak to właśnie wygląda :).
Różnice są już w szczegółach - gdzie dokładnie i kiedy uderzyć.
Choć militarne zwycięstwo WP jest możliwe :).
assun pisze:też mam pytania o oblężenie
bitwa kończy się jesli obrońca ucieka do twierdzy -1. czy wtedy aby go zaatakować w twierdzy nalezy zagrać nasępną kość akcji czy wystarczy zredukować jednostę elitarną, czy też należy zrobić jedno i drugie?
Po ucieczce wroga do twierdzy następuje koniec bitwy.
Aby zaatakować wroga w twierdzy, należy wywołać oblężenie (nową bitwę) - czyli zagrać kolejną kość.
Jednostki elitarne redukujemy, by przedłużać już trwające oblężenia. Zamiast tego, można oczywiście oblężenie zakończyć po 1 rundzie, a następnie nową kościa wywołac nowe oblężenie. Jedno, albo drugie, kość albo redukcja elitarnej jednostki.
assun pisze: 2. jesli oblegamy twierdzę i nie chcemy redukować jednostki elitanej przed kolejną turą przy uzyciu tej samej kości akcji to czy mozna w następnym swoim ruchu zagrać następną kość akcji jako atak na oblęzoną twierdzę i nie redukować elitarnej jednostki ?
Tak.
assun pisze: 1. z tego co zrozumiałem to teraz tworzy się nowa pulę łowów z wszystkich specjalnych żetonów z wczesniej zagranych z kart zdarzeń + wylosowane wcześniej beżowe żetony z symbolem oka tzn. te nie wylosowane z symbolem oka i inne beżowe żetony są usuwane z gry?
Te niewylosowane wcześniej zostają - dodajesz do nich po prostu wszystkie inne jakie znalazły się w grze.
Słowem, w nowej puli żetonów są absolutnie wszystkie żetony, z wyjątkiem tych, które nie weszły do gry, bo nie zostały zagrane odpowiadające im karty.
assun pisze: 2. czy znak STOP na specjalnych żetonach oznaca że druzyna nie może wykonać ruchu ale jesli jest na żetonie liczba to otrzymuje obrażenia?
Tak.
assun pisze: 3. w Mordorze obrażenia z żetonów zadaje się druzynie przez przesuwanie punktów deprawacji , ujemne liczby zmniejszają te punkty? ale jesli w druzynie sa postacie to chyba można za jeden punkt deprawacji wyeliminować jedną postać (oprócz Goluma)?
Tak, można eliminować inne postaci - postać przyjmuje na siebie tyle punktów deprawacji, jakiego jest poziomu.

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
assun
Posty: 22
Rejestracja: 22 kwie 2009, 19:16

Re: War of the Ring

Post autor: assun »

dzieki za odpowiedzi, pomogły
mam pytanko o dodatek - czy mozna go w jakiś sposób połączyc z podstawową wersją gry? np. używać jednostek z dodatku do podstawowej wersji gry?
myślę na zakupem dodatku ale chciałbym to wiedzieć wcześniej.
Kiedy dobro nic nie robi , zło zwycięża

"Dzień dobry POlsko, odPOwiedz mi !!!
Kiedy...Kiedy w końcu przyjdą...te..leprze dni?
Czekamy na leprzy czas...czekamy na leprzy świat.."
Cogito
Posty: 140
Rejestracja: 10 lip 2006, 17:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: War of the Ring

Post autor: Cogito »

Czesc dodatku jest rozwinieciem podstawowej gry: ludzie Sarumana, drzewce, korsarze, Barlog, kapitan Nazguli, dodatkowe karty
assun
Posty: 22
Rejestracja: 22 kwie 2009, 19:16

Re: War of the Ring

Post autor: assun »

jesli są rozwinięciem to pewnie są do tych jednostek dopisane jakieś zasady walki/wejscia do gry itp. zeby mozna je było stosować przy podstawowej rozgrywce?
Kiedy dobro nic nie robi , zło zwycięża

"Dzień dobry POlsko, odPOwiedz mi !!!
Kiedy...Kiedy w końcu przyjdą...te..leprze dni?
Czekamy na leprzy czas...czekamy na leprzy świat.."
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 379 times
Been thanked: 94 times

Re: War of the Ring

Post autor: farmer »

Tak. Są około 2-3 strony dodatkowych zasad określających kiedy i jak nowe jednostki i postaci mogą wejść do gry oraz jak działają (bo działają inaczej niż "stare" jednostki). Do tego jest też kilkanaście kart zdarzeń.

Osobiście dodatek polecam - również, jeśli nie zwłaszcza, z uwagi na 2 nowe gry jakie oferuje :).

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
Protoplasm
Posty: 289
Rejestracja: 17 cze 2010, 23:13
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: War of the Ring

Post autor: Protoplasm »

Ma ktoś tłumaczenie kart, takie gotowe do druku i wsadzenia za koszulkę ?

Jesli tak to bardzo bym prosił o wysłanie na : akatsuki512@gmail.com
Awatar użytkownika
Terk
Posty: 138
Rejestracja: 24 sie 2010, 11:00
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 13 times

Re: War of the Ring

Post autor: Terk »

Obrazek
Ja przygotowałem sobie mniej więcej coś takiego (jedyny problem, to że nie mogłem znaleźć tych samych czcionek, które są na kartach, a ta, której użyłem do pisania tytułów nie ma polskich znaków i tło różni się kolorem od oryginału, a przynajmniej tej wersji, którą ja mam). Rozmiar proxów jest trochę mniejszy od karty, tak aby po wsadzeniu do koszulki krawędzie karteczki nie wystawały poza zaokrąglone rogi karty. Tłumaczenia, to głównie te, które znajdują się na BGG plus moje jakieś tam własne poprawki. Jak ktoś chce, to mogę zuploadować karty w formacie takim jak ta, albo gotowe arkusze od wydruku, tylko poprawie jeszcze błędy, które ostatnio zauważyłem.

Link do mojej wersji wkładek do koszulek, gotowe do wydruku:
WotR cards PL.rar
assun
Posty: 22
Rejestracja: 22 kwie 2009, 19:16

Re: War of the Ring

Post autor: assun »

witam
własnie zacząłem grać w bitwe o Rohan i mam pytanka
- czy kość Oko rekrutuje jednostki Orków ,czy daje mozliwość połozenia żetonów rekrutacji ? Przy Mobilizacji mozna kłaść tylko żetony lub je odwracać zamieniając je na jednostki ale żetonów Orków nie ma tak samo jak Dunlendingów (tych mozna rekturtowac kością Mobilizacja).

- zrozumiałem ,że siły Ciemności mogą rekrutowac odpowiadające żetonom jednostki tylko w ich rejonach rekrutacji ale jesli zabbraknie tych jednostek to wtedy mozna dobrać inny rodzaj jednostki?

-pytanko o robienie Wyłomu w murach twierdzy - czy robimy go raz na całą gre czy w kazdej nowej bitwie o twierdze?

z góry dziekuje za odpowiedzi i pewnie będą nastepne w trakcie gry
Kiedy dobro nic nie robi , zło zwycięża

"Dzień dobry POlsko, odPOwiedz mi !!!
Kiedy...Kiedy w końcu przyjdą...te..leprze dni?
Czekamy na leprzy czas...czekamy na leprzy świat.."
assun
Posty: 22
Rejestracja: 22 kwie 2009, 19:16

Re: War of the Ring

Post autor: assun »

i jeszcze zapomniałem się zapytać czy uzywacie katapult w bitwie o Rohan mimo że w scenariuszu ich nie ma?
Kiedy dobro nic nie robi , zło zwycięża

"Dzień dobry POlsko, odPOwiedz mi !!!
Kiedy...Kiedy w końcu przyjdą...te..leprze dni?
Czekamy na leprzy czas...czekamy na leprzy świat.."
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 379 times
Been thanked: 94 times

Re: War of the Ring

Post autor: farmer »

assun pisze:witam
własnie zacząłem grać w bitwe o Rohan i mam pytanka
- czy kość Oko rekrutuje jednostki Orków ,czy daje mozliwość połozenia żetonów rekrutacji ? Przy Mobilizacji mozna kłaść tylko żetony lub je odwracać zamieniając je na jednostki ale żetonów Orków nie ma tak samo jak Dunlendingów (tych mozna rekturtowac kością Mobilizacja).
Kość "Oko" pozwala zarekrutować 2uch orków - nie używa się do tego żetonów. Po prostu dostajesz 2 orki.
assun pisze:- zrozumiałem ,że siły Ciemności mogą rekrutowac odpowiadające żetonom jednostki tylko w ich rejonach rekrutacji ale jesli zabbraknie tych jednostek to wtedy mozna dobrać inny rodzaj jednostki?
Nie.
Ale nie bój się, nie zabraknie.
assun pisze:-pytanko o robienie Wyłomu w murach twierdzy - czy robimy go raz na całą gre czy w kazdej nowej bitwie o twierdze?
Raz zrobioneog wyłomu nie da się naprawić (chyba, że jakimiś kartami) - słowem, raz poczynione twierdzy uszkodzenia pozostają do końca gry.
assun pisze:i jeszcze zapomniałem się zapytać czy uzywacie katapult w bitwie o Rohan mimo że w scenariuszu ich nie ma?
Nie :).

PS
Do tego typu, dodatkowego, pytania, służy edycja postu :).

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
assun
Posty: 22
Rejestracja: 22 kwie 2009, 19:16

Re: War of the Ring

Post autor: assun »

zdzieki za odpowiedzi ale mam juz nastepne do bitwy o Rohan:
- z kart mamy dodatkowe rzuty na manewry - domyslam się ze robimy to tylko czarnymi kostkami w liczbie wybranych jednostek ,ale czy jesli trafimy tez stosujemy zdolnosci specjalne tych jednostek czy nie?
- jesli w armi mamy kilka rodzajów jednostek to rozumiem że zeton manewrów mozemy uzywac aż wykorzystamy w walce zetony kazdego rodzaju jednostki i dopiero go odkładamy i nie uzywamy dopuki zagramy zeton przegrupowania?
- podczas bitwy karty mozna zagrac tylko jeśli wyciągniemy żeton zdarzenia w walce(domino)? w podstawce mozna było chyba zagrać jedną kartę na turę walki.
- zastanawiam sie jak to jest atakując drzewcami - zrozumiałem że przed kazdym atakiem zdejmujemy jednego drzewca - jendostki ciemności nie zadają im obrażeń, tylko drzewce zadają obrażenia?
- czy dobrze gram? - za jednostki konne WP i Ciemności dodaję 2 do siły w walce, pozostałe po +1,dodatkowo +1 za fortyfikacje czyli od odsady wzwyż. za każdy punkt biorę kostkę do rzutów walki?
- czy aktywację entów (Wola Zachodu) nalezy przeprowadzać do każdego ich ataku czy tylko raz po wprowadzeniu Drzewca do gry? Jesli tylko raz to jaką koscią ruszyć entów i zaatakować nimi?
- czy figurki liderów WP(białe) traktuje się jako Postacie tzn. czy armię z liderem uważa sie jako armię z Postacią i mozna ruszyć ją kością Postać czy nie i mozna ruszyć ją tylko kością Armia?
- jesli z zagranej karty wynka że mamy odjąć dwie kostki to odejmujemy 2 od rzutów walki i 2 od rzutów za dowodzenie czy tylko dwie za walkę?
- jesli mamy mniej żołnierzy niż liderów to iloma kostaki rzucamy za dowodzenie?
Kiedy dobro nic nie robi , zło zwycięża

"Dzień dobry POlsko, odPOwiedz mi !!!
Kiedy...Kiedy w końcu przyjdą...te..leprze dni?
Czekamy na leprzy czas...czekamy na leprzy świat.."
assun
Posty: 22
Rejestracja: 22 kwie 2009, 19:16

Re: War of the Ring

Post autor: assun »

witam
nie ma chętnych do odpowiedzi na moje pytanka powyżej?
Kiedy dobro nic nie robi , zło zwycięża

"Dzień dobry POlsko, odPOwiedz mi !!!
Kiedy...Kiedy w końcu przyjdą...te..leprze dni?
Czekamy na leprzy czas...czekamy na leprzy świat.."
assun
Posty: 22
Rejestracja: 22 kwie 2009, 19:16

Re: War of the Ring

Post autor: assun »

witam
może ktoś by odpisał na moje pyatnka o bitwę o Rohan?
mam jedno do bitwy o Gondor
- jeśli zdejmuję więżę oblężniczą podczas ataku na twierdzę to iloma kości rzucam za tą wieżę?
Kiedy dobro nic nie robi , zło zwycięża

"Dzień dobry POlsko, odPOwiedz mi !!!
Kiedy...Kiedy w końcu przyjdą...te..leprze dni?
Czekamy na leprzy czas...czekamy na leprzy świat.."
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 379 times
Been thanked: 94 times

Re: War of the Ring

Post autor: farmer »

assun pisze: - z kart mamy dodatkowe rzuty na manewry - domyslam się ze robimy to tylko czarnymi kostkami w liczbie wybranych jednostek ,ale czy jesli trafimy tez stosujemy zdolnosci specjalne tych jednostek czy nie?
Nie kojarzę teraz z pamięci tej karty, ale jeśli tak to jest napisane, jak przytoczyłeś, to tak:
rzucamy czarnymi kośćmi i stosujemy zdolności specjalne.
- jesli w armi mamy kilka rodzajów jednostek to rozumiem że zeton manewrów mozemy uzywac aż wykorzystamy w walce zetony kazdego rodzaju jednostki i dopiero go odkładamy i nie uzywamy dopuki zagramy zeton przegrupowania?
Żetony każdego rodzaju jednostki = żeton manewrów
Podczas walki masz możliwość zagrania 3ech rodzajów żetonów:
- żeton zdarzenia (domino) - umożliwia zagranie karty
- żeton przegrupowania (flaga) - umożliwia ucieczkę i oddaje zużyte żetony
- żetony manewrów (symbole jednostek) - umożliwiają rzuty na manewry oraz (W razie suckesu) odpalenie specjalnej zdolności jednostek.
- podczas bitwy karty mozna zagrac tylko jeśli wyciągniemy żeton zdarzenia w walce(domino)? w podstawce mozna było chyba zagrać jedną kartę na turę walki.
Tak, kartę można zagrać tylko, jeśli zagra się żeton kart zdarzeń (domino).
- zastanawiam sie jak to jest atakując drzewcami - zrozumiałem że przed kazdym atakiem zdejmujemy jednego drzewca - jendostki ciemności nie zadają im obrażeń, tylko drzewce zadają obrażenia?
Tak, tylko drzewce zadają obrażenia. Każdy ściągnięty drzewiec uprawnia do rzucenia 5cioma kośćmi.
- czy dobrze gram? - za jednostki konne WP i Ciemności dodaję 2 do siły w walce, pozostałe po +1,dodatkowo +1 za fortyfikacje czyli od odsady wzwyż. za każdy punkt biorę kostkę do rzutów walki?
Tak, każdy PS (punkt siły) dodaje Ci kostkę, jednak nie można mieć więcej niż 5 kostek.
- czy aktywację entów (Wola Zachodu) nalezy przeprowadzać do każdego ich ataku czy tylko raz po wprowadzeniu Drzewca do gry? Jesli tylko raz to jaką koscią ruszyć entów i zaatakować nimi?
Za każdym razem, kiedy chcesz użyć entów, musisz ich aktywować.
Aktywowane (jedną kością) enty mogą ruszać się i atakować dowolną ilość razy, dopóki nie zabraknie entów.
Nie pamiętam, jaką kością się ich aktywuje - jest to napisane na karcie Drzewca.
- czy figurki liderów WP(białe) traktuje się jako Postacie tzn. czy armię z liderem uważa sie jako armię z Postacią i mozna ruszyć ją kością Postać czy nie i mozna ruszyć ją tylko kością Armia?
Nie. Lider to lider, postać to postać.
- jesli z zagranej karty wynka że mamy odjąć dwie kostki to odejmujemy 2 od rzutów walki i 2 od rzutów za dowodzenie czy tylko dwie za walkę?
Jeśli masz odjąć 2 kostki, to zarówno od walki i dowodzenia.
Czasem jest uszegółowione, że masz odjąć coś od rzutu walki/ dowodzenia - w takim razie, odejmujesz tylko od wskazanego na karcie rzutu.
- jesli mamy mniej żołnierzy niż liderów to iloma kostaki rzucamy za dowodzenie?
Rzut dowodzenia to jedynie przerzut (ponowne rzucenie) kostek walki.
Jeśli masz więcej dowodzenia niż kości walki, to nadmiarowe dowodzenie "marnuje się".
- jeśli zdejmuję więżę oblężniczą podczas ataku na twierdzę to iloma kości rzucam za tą wieżę?
Wieża nie zapewnia kostek.
Ściągnięcie wiezy nie ma wpływu na ilość kostek, jakimi rzucasz.

pozdr,
farm
Ostatnio zmieniony 13 cze 2011, 09:37 przez farmer, łącznie zmieniany 1 raz.
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
assun
Posty: 22
Rejestracja: 22 kwie 2009, 19:16

Re: War of the Ring

Post autor: assun »

dzięki za odpowiedzi, szczególnie ta ostatnia mi się przydała bo źle grałem
mam jeszcze pytanko do bitwy o Gondor:
-chodzi o kóla upiorów,przewżnie stoi on na czewonym polu wyboru, ale możemy go wybierając II opcję umieścicć na planszy - czy już tam zostaje ,czy na koniec rundy znowu wraca na swoje miejsce?
bo jest karta ,która go usuwa z gry jeśli jest w grze - czy to znaczy ,że musi wtedy być na planszy czy z tego pola wyboru również go usuwamy jesli ta karta zostanie zagrana?
-czy można rekrutować liderów rochanu na znaczniki jeźdźców rochanu? - jeśli liderzy giną to jak można ich rekrutować?

Co do gry to jest naprawdę dobra,w Gondorze obecnie gram WP i straciłem już wszystkie punkty rekrutacyje poprzez szybki atak przeciwnika i kiepskie rzuty ale nadal widzę ,że mogę wygrać dzięki posiłkom z obu stron-trzeba sporo pogłówkować zeby dobrze i w dobrej kolejności zagrać kości bo każdy żołnierz w takiej sytuacji na wagę złota.
Kiedy dobro nic nie robi , zło zwycięża

"Dzień dobry POlsko, odPOwiedz mi !!!
Kiedy...Kiedy w końcu przyjdą...te..leprze dni?
Czekamy na leprzy czas...czekamy na leprzy świat.."
ODPOWIEDZ