Mythic Battles (Benoit Vogt)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Mythic Battles

Post autor: olsszak »

Marx pisze:U mnie bardzo podobnie. A zapomniałbym napisać o ważnej informacji z jednego z wcześniejszych podcastów, w kórym Léonidas dał do zrozumienia, że po takim sukcesie można spodziewać się sezonu drugiego, ale będzie to już inny "panteon". Wśród sugestii komentujących pojawiła się mitologia nordycka.
Fajnie, cenię sobie równiez mitologię nordycką, ale to już będzie wtedy dla mnie odgrzewany kotlet. W sensie po co mi będzie taka sama gra tylko z inna mitologią? Szkoda miejsca na półce.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Mythic Battles

Post autor: vcrproszek »

olsszak pisze: Fajnie, cenię sobie równiez mitologię nordycką, ale to już będzie wtedy dla mnie odgrzewany kotlet. W sensie po co mi będzie taka sama gra tylko z inna mitologią? Szkoda miejsca na półce.
A później i tak kupisz ;) bo nowe postacie/figurki, scenariusze, crossovery itd :D Nie oszukuj się :)
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4054
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Mythic Battles

Post autor: AkitaInu »

olsszak pisze:
Marx pisze:U mnie bardzo podobnie. A zapomniałbym napisać o ważnej informacji z jednego z wcześniejszych podcastów, w kórym Léonidas dał do zrozumienia, że po takim sukcesie można spodziewać się sezonu drugiego, ale będzie to już inny "panteon". Wśród sugestii komentujących pojawiła się mitologia nordycka.
Fajnie, cenię sobie równiez mitologię nordycką, ale to już będzie wtedy dla mnie odgrzewany kotlet. W sensie po co mi będzie taka sama gra tylko z inna mitologią? Szkoda miejsca na półce.
Masz zombicide i wziąłeś Massive Darknessa więc wiesz... :D
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Mythic Battles

Post autor: olsszak »

vcrproszek pisze:
olsszak pisze: Fajnie, cenię sobie równiez mitologię nordycką, ale to już będzie wtedy dla mnie odgrzewany kotlet. W sensie po co mi będzie taka sama gra tylko z inna mitologią? Szkoda miejsca na półce.
A później i tak kupisz ;) bo nowe postacie/figurki, scenariusze, crossovery itd :D Nie oszukuj się :)

Niekoniecznie. Stałem się wybredny wraz z rosnącą liczbą KS. Jak kupie all in tutaj to powiedz mi - przy mojej ilości gier myślisz, że chociaż to będę w stanie ograć ?:) Ja mam wątpliwości :) I choć uwielbiam Thora, Odyna, Sigurda czy inne psotaci z nordyckiej mitologii to jeśli to będzie dokładnie to samo, ale w zmienionej szacie to nie sądzę. Tak samo jak mam ZBP ale nie chce mieć zwykłego Zombicide ;)


A co to za porównanie ZBP z MD - tutaj coś się zmienia więc, naciągasz rzeczywistość Andrzej :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4054
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Mythic Battles

Post autor: AkitaInu »

olsszak pisze:
vcrproszek pisze:
olsszak pisze: Fajnie, cenię sobie równiez mitologię nordycką, ale to już będzie wtedy dla mnie odgrzewany kotlet. W sensie po co mi będzie taka sama gra tylko z inna mitologią? Szkoda miejsca na półce.
A później i tak kupisz ;) bo nowe postacie/figurki, scenariusze, crossovery itd :D Nie oszukuj się :)

Niekoniecznie. Stałem się wybredny wraz z rosnącą liczbą KS. Jak kupie all in tutaj to powiedz mi - przy mojej ilości gier myślisz, że chociaż to będę w stanie ograć ?:) Ja mam wątpliwości :) I choć uwielbiam Thora, Odyna, Sigurda czy inne psotaci z nordyckiej mitologii to jeśli to będzie dokładnie to samo, ale w zmienionej szacie to nie sądzę. Tak samo jak mam ZBP ale nie chce mieć zwykłego Zombicide ;)


A co to za porównanie ZBP z MD - tutaj coś się zmienia więc, naciągasz rzeczywistość Andrzej :)
Ja jestem pewien że nie dasz rady tego ograć :D

Co do drugiego sezonu napewno nie będzie to to samo, zmiany pewnie będą podobne jak w massivie. Więc aż tak nie naciągam :)
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Piehoo »

Czy ktoś z Warszawy i okolic nie chciałby zorganizować jakiegoś większego zamówienia? O dziwo jeszcze nie ma takiego tematu w "zbiorowych". Gra wygląda więcej niż dobrze, i zapowiada się na kolejne wydawnicze szaleństwo jak Mechs vs Minions. Jedyne na co można kręcić nosem to właśnie te koszty wysyłki.
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Bardok »

Niestety nie bardzo opłaca się zbiorówkę brać. Kwestia zaoszczędzenia 5$, bo indywidualnie będą podliczać wszystko, a wysyłka z Francji (już widzę te miny ludzi wspierających Mare Nostrum, oni chyba mieli "doświadczenia" z francuzami :D ). Można spróbować zebrać się miastami bardziej. Jakby co jest grupa na FB gdzie część ludzi się zbiera :)

https://www.facebook.com/groups/1119560328092346/

Można tam znaleźć ludzi w różnych miast.
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Marx »

olsszak pisze:
Marx pisze:U mnie bardzo podobnie. A zapomniałbym napisać o ważnej informacji z jednego z wcześniejszych podcastów, w kórym Léonidas dał do zrozumienia, że po takim sukcesie można spodziewać się sezonu drugiego, ale będzie to już inny "panteon". Wśród sugestii komentujących pojawiła się mitologia nordycka.
Fajnie, cenię sobie równiez mitologię nordycką, ale to już będzie wtedy dla mnie odgrzewany kotlet. W sensie po co mi będzie taka sama gra tylko z inna mitologią? Szkoda miejsca na półce.
To tylko treść luźnych komentarzy przy streamie. Czas pokaże, co stanie się areną walk w "drugim sezonie".

W międzyczasie odblokowano kolejny próg:
Obrazek
Podstawowy pledge za 99 dolarów to rewelacja.

Odnośnie zamówień grupowych, to pytanie kluczowe na jakim etapie będą znane dokładne koszta wysyłki, rozumiem, że po otwarciu PM?
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1156
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 421 times
Been thanked: 261 times

Re: Mythic Battles

Post autor: mmag »

Ech i znowu serce walczy z rozumem... Z jednej strony gra wygląda świetnie, mitologię grecką bardzo lubię, a i rozgrywka prezentuje się przyjemnie - całość krzyczy "Brać!" Z drugiej strony jak się spojrzy na cenę, coś odpowiada "Chyba chłopie na głowę byś musiał upaść..." :lol:
kamil018
Posty: 201
Rejestracja: 22 lis 2015, 10:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Mythic Battles

Post autor: kamil018 »

Dopytam na wszelki wypadek.. wpłacając teraz 1 $ w styczniu będę mógł dobrać te tego podstawkę jak i ewentualne dodatki, czy muszę teraz zrobić zamówienie za minimum 99$ ? Liczę na spadek kursu $ bo przy ilościach 400-500 $ te 30-20 gr na 1 $ robi już jakąś różnicę...
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Bardok »

Będziesz mógł dobrać potem dodatki.
Problem jest taki, że według prognoz, które wrzuciłem ostatnio - z dolarem może być tylko gorzej... naprawdę mam nadzieje, że się mylą prognozy, ale wygląda to strasznie...
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Mythic Battles

Post autor: olsszak »

Bardok pisze:Będziesz mógł dobrać potem dodatki.
Problem jest taki, że według prognoz, które wrzuciłem ostatnio - z dolarem może być tylko gorzej... naprawdę mam nadzieje, że się mylą prognozy, ale wygląda to strasznie...
Z prognozami to jest tak:

Kurs dolara może byc wyższy niż to co wrzucałeś tutaj albo i niższy :) I tak bym ten temat zamknął do czasu grudniowego spotkania FED i ogłoszenia co ze stopami w USA, bo na razie rynek dyskontuje te zapowiedzi, a właściwie już je zaabsorbował i teraz trzeba czekac na info co dalej. Nie wspomnę o tym, że złotówce nie pomaga słabe PKB czy zmiana ustawy emerytalnej.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Bardok »

Dlatego ja jedynie ostrzegam, a nie uważam, że tak będzie. Po prostu widząc, że jak wchodziłem w kampanię MBP dolar był po 3.85, a teraz 4.20... lekko przeraża... mam nadzieję, że prognozy są do dupy.
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Marx »

Mój kumpel z banku zajmujący się walutami niestety potwierdza, że dolar będzie drogi. Cóż... trzeba śledzić kurs i reagować, nie ma innej rady.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Bardok »

No i kolejne pudełko pokazane - małe co prawda, ale w zawartości przyjemne :)
3 potwory i mini kampania (niestety znowu 1vs1)

https://www.kickstarter.com/projects/80 ... ts/1747150
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Salemmtg
Posty: 220
Rejestracja: 25 lut 2016, 19:23

Re: Mythic Battles

Post autor: Salemmtg »

Teraz widać jak dokładnie i profesjonalnie podeszli do kampanii, szkoda że wiele osób które "odpalają" swoje kampanie nie bierze od nich przykładu.
Dodatek może mały ale zacny :-) Mnie kupili całkowicie chodź żona mnie zabije. Obiecałem że SoB FF będzie moim ostatnim Ks-em w tym roku i niestety nie mogę trwać dłużej w swoim postanowieniu.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Marx »

Jutro w pdfi'e pojawi się instrukcja, oczywiście jeszcze wersja, która nie jest finalna.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Mythic Battles

Post autor: olsszak »

NO dobra - mały bundle check.

Titan 299 USD jest od dwa dodatki od swojej całkowitej zawartości. Na ten moment według cen podanych za różne dodatki to wartość tego co odkryte wynosi 312. Zakładając, że będzie jeszcze jeden duży i coś extra to można liczyć + 49 + 29 USD czyli teoretycznie bundle może pozwolić zaoszczędzić 90 USD.

Expansion - Hell Judges 15
Expansion - Manticore 18
Expansion - Enchidna's children 29
Expansion - Corinthia 29

z mojej perspektywy patrząc są 4 dodatki, których najpewniej bym nie brał gdyby nie bundle, warte 96 USD teraz, w tym 2 KS exclusives. Czyli teoretycznie opłaca mi się wziąć ten bundle już teraz, nawet jakbym miał sprzedać kilka dodatków.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Marx »

Do Manticore jest również scenariusz :-))))
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Mythic Battles

Post autor: olsszak »

Marx pisze:Do Manticore jest również scenariusz :-))))
Tak, ale scenariuszy już jest w pytę. Nie chce mi się teraz liczyć, ale tam już jest grania i grania i grania... Szkoda, że na razie nie ma więcej scenariuszy typu koop albo solo. Tak aby czasem można było samemu pyknąć :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Marx »

Wczoraj Leo podsumował, że scenariuszy jest blisko 60. Imponująca liczba. Do co-opa ma coś sie jeszcze pojawić, nie slyszalem do tej pory noc o solo.

Ciekawe pytanie padło wczoraj. Jeden z backersów zapytał czy bedą łacznie 4 figsy tytanów, aby kazdy mogl nimi grać - jako ciekawostke dodam ze tytanow werbujemy zamiast bóstw, ale oni nie otrzymuja natychmiast kart omfalosów po zdobyciu kamienia. Leo odpowiedział, "4? To mało" :-)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1156
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 421 times
Been thanked: 261 times

Re: Mythic Battles

Post autor: mmag »

Co do cytatów ze złotoustego Leo to pojawiła się jeszcze zapowiedź, że dzisiaj ma pojawić się jakieś mega info, związane też z tytanami... A Afrodyta jest rzekomo najpiękniejszą figurką jaką w życiu widział :D
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Marx »

Mhm, moje ciche podejrzenie jest takie, że ostatnio duży expansion to zestaw tytanów.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 648 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Mythic Battles

Post autor: pan_satyros »

Marx pisze:Mhm, moje ciche życzenie jest takie, że ostatnio duży expansion to zestaw tytanów.
poprawiłem ;)
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Marx »

:D

Mam coś jeszcze dla wszystkich. Może chcecie zobaczyć jak figsy wyglądają w realu, niepomalowane, a nie na jakichś renderach lub czy ilustracjach? Proszę bardzo:
https://www.youtube.com/watch?v=Hd7v18_aw7k szczególnie minuty 11:10, 16:00, 16:30, 21:30.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
ODPOWIEDZ