Portal Games w 2017r.

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
koczkodan
Posty: 232
Rejestracja: 21 cze 2017, 12:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: koczkodan »

Portal Games pisze:
kiedy mozemy spodziewac sie poprawki kart w zestawie dla 5 graczy do blood rage?
Razem z dodrukiem dodatku od CMON. Póki co czekamy na ich decyzję w tej kwestii.
czy jest szansa na wydanie tego w pierwszym kwartale 2018 czy nie nastawiac sie na to?
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Portal robi najlepsze premiery, czyli premiera była ale gry w sklepach nie ma :lol: :lol: :lol:
"Kościana wersja gry Istanbul- premiera widmo"
A potem na kanale na YouTube Trzewik się brecha z widza bo Portal ogłosił premierę gry której nie ma w sklepach.
Na I szopie widzę że jeden sklep ma grę od ręki a pozostałe dwa mają przedsprzedaż. Czyli Portal robi premierę, przedsprzedaż a potem znowu premierę???
Żenada i tyle w temacie.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1355
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 264 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Portal Games »

No dobra, to też się dorzucę z pytaniem. Bloodborne- czy są już przymiarki dla dodatku? Wiem, że niedawno miała miejsce premiera podstawki, ale dodatek daje naprawdę dużo różnorodności i pewnie ludzie będą na niego czekać. Jest szansa na wydanie go z niewielkim opóźnieniem względem edycji angielskiej, która ma premierę w styczniu?
Szanse na wydanie go w Polsce zawsze są. Bardzo byśmy chcieli, bo podstawka świetnie się przyjęła i jest niewątpliwie bardzo dobrą grą. Póki co jednak nie możemy niczego potwierdzić.
Wróce jeszcze do pytań o Others: czy pozostałe grzechy (a co ważniejsze) teamy są przewidziane na przyszłość ?
Jak najbardziej zależy nam na wydaniu całej linii wydawniczej The Others, ale wszystko zależy od tego, jak przyjmą się zapowiedziane na początek 2018 roku Gniew i Apokalipsa.
Czytając między wierszami. To o te zmiany w kwestii produkcji Inis Portal miał problemy by się dogadać z Matagot? :wink:
Nie było żadnych problemów, żeby się dogadać. Tak jak napisaliśmy: "Portal Games zdecydował o kształcie pudła, a pomocny Matagot zajął się produkcją i dostosowaniem do niej kafli, za porozumieniem z Portalem."
Gdzie ta premiera kościanego Istambułu?
Premiera miała miejsce tydzień temu w środę, 22 listopada. Istanbul: Gra Kościana jest od tego dnia dostępny w sprzedaży w naszym sklepie Portalu.
Czyli Portal robi premierę, przedsprzedaż a potem znowu premierę???
Nie, Portal zrobił przedsprzedaż, a potem premierę. Od dnia 22.11.2017 każdy sklep, który otrzymał od nas Istanbul: Gra Kościana (wysłane parę dni wcześniej), miał pełne prawo je normalnie sprzedawać. Jeśli tak nie było, to pytanie w tej kwestii trzeba już kierować do rzeczonych sklepów.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: rastula »

muszę "pochwalić" sklep Portalu - zamówienie z zeszłego czwartku udało im się wysłać już dzisiaj :D....
Żubr
Posty: 172
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:52
Has thanked: 48 times
Been thanked: 4 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Żubr »

Pewnie mieli sporo zamówień, moje z czwartku odebrałem wczoraj.

Co do wysyłki wszystko fajnie, przeraziła mnie tylko ilość powietrza w pudełkach z grami. Np. Obóz Ninja to talia kart, a pudło z 5 razy większe niż musiało być. Nie dało się dać formatu jak chociażby Pojedynek Ninja, Poprzez Wieki? Rozumiem, że czasem większe pudło ma pomieścić dodatki, jak Osadnicy, ale tutaj trochę przesadziliście.
grybezpradu.eu 5% - Wspólne zakupy z odbiorem w Białymstoku.
basickak
Posty: 212
Rejestracja: 09 lip 2015, 12:32
Lokalizacja: R-ce, D-ca
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: basickak »

W poniedziałek zapytałam, czy jest jakakolwiek możliwość śledzenia zamówienia i zwróciłam uwagę, pełna wyrozumiałości, że dobrze by było poinformować przynajmniej, że zamówienie się opóźni, w odpowiedzi dostałam przeprosiny: "Dzień dobry Przepraszamy za opóźnienie, niestety na Black Friday spłynęły tysiące zamówień i się trochę zakolejkowały."
rastula pisze:muszę "pochwalić" sklep Portalu - zamówienie z zeszłego czwartku udało im się wysłać już dzisiaj :D....
Podsumowując też "pochwalę" :/
Zamówienie z zeszłego czwartku (23), niby wysłane we wtorek - mail z linkiem do śledzenia przesyłki, ale póki co to jeszcze brak przesyłki w systemie, a status w sklepie "do wysyłki"

ech ... a ludzie narzekają na merliny czy inne ravelo, że to nie profesjonaliści...
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: kali »

Ja zamówiłem w czwartek wieczorem, odebrałem z poczty w poniedziałek. Myślę, że bardzo realne jest to, że mieli przepełnienie kolejki.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Aaaaha czyli portal robi przedsprzedaż i premierę ale w ramach własnego sklepu.
No tak się składa że żaden inny sklep nie miał przedsprzedaży gry ''Istambuł gra kościana'', a są jeszcze sklepy które nadal mają przedsprzedaż bo czekają na towar i ja też nadal czekam na swój egzemplarz gry, czyli już ponad tydzień od waszej premiery!!!
W czwartek czyli dzień po premierze tylko jeden sklep miał na magazynie gry.
Więc cytując klasyka: ''Bujać to MY a nie NAS"
Profesjonalizm pełną gębą...

Cytuje: ''Nie, Portal zrobił przedsprzedaż, a potem premierę. Od dnia 22.11.2017 każdy sklep, który otrzymał od nas Istanbul: Gra Kościana (wysłane parę dni wcześniej), miał pełne prawo je normalnie sprzedawać. Jeśli tak nie było, to pytanie w tej kwestii trzeba już kierować do rzeczonych sklepów.''
Może mi ktoś podpowie dlaczego sklepy miałyby nie sprzedawać gier skoro je rzekomo miały?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: rattkin »

Dr. Nikczemniuk pisze:Aaaaha czyli portal robi przedsprzedaż i premierę ale w ramach własnego sklepu.
Przedsprzedaż w ramach własnego sklepu. Premierę - ogólnie. Nic w tym dziwnego. Wydawnictwo wszak nie może kontrolować jak przedsprzedaż organizują sobie inne sklepy.
Dr. Nikczemniuk pisze:Może mi ktoś podpowie dlaczego sklepy miałyby nie sprzedawać gier skoro je rzekomo miały?
Podpowiadam - bo mają zakaz i już. Skoro wydawca ustala premierę na dany dzień (i ma w tym jakiś interes), to sklep dostaje adnotację, że nie wolno mu puszczać gry wcześniej, choćby ją i dostał tydzień wcześniej. Często tak bywa np. z grami FFG.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

rattkin pisze:
Dr. Nikczemniuk pisze:Aaaaha czyli portal robi przedsprzedaż i premierę ale w ramach własnego sklepu.
Przedsprzedaż w ramach własnego sklepu. Premierę - ogólnie. Nic w tym dziwnego. Wydawnictwo wszak nie może kontrolować jak przedsprzedaż organizują sobie inne sklepy.
Dr. Nikczemniuk pisze:Może mi ktoś podpowie dlaczego sklepy miałyby nie sprzedawać gier skoro je rzekomo miały?
Podpowiadam - bo mają zakaz i już. Skoro wydawca ustala premierę na dany dzień (i ma w tym jakiś interes), to sklep dostaje adnotację, że nie wolno mu puszczać gry wcześniej, choćby ją i dostał tydzień wcześniej. Często tak bywa np. z grami FFG.
Ale Portal nic takiego nie napisał, tylko że sklepy miały gry ale dlaczego nie sprzedawały to oni już tego nie wiedzą.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

No i kto czeka na premierę gry za 99 zł skoro tę samą grę dzień później można kupić za 66 zł?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: rattkin »

Dr. Nikczemniuk pisze: Ale Portal nic takiego nie napisał, tylko że sklepy miały gry ale dlaczego nie sprzedawały to oni już tego nie wiedzą.
A skąd mieliby wiedzieć?
Dr. Nikczemniuk pisze: No i kto czeka na premierę gry za 99 zł skoro tę samą grę dzień później można kupić za 66 zł?
Np. ktoś kto chce wesprzeć wydawnictwo bezpośrednio.
krecony1
Posty: 369
Rejestracja: 29 sie 2014, 00:05
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 48 times
Been thanked: 49 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: krecony1 »

Dr. Nikczemniuk pisze: Ale Portal nic takiego nie napisał, tylko że sklepy miały gry ale dlaczego nie sprzedawały to oni już tego nie wiedzą.
Jakbym miał się czepiać, to niezupełnie. Portal napisał: "Od dnia 22.11.2017 każdy sklep, który otrzymał od nas Istanbul: Gra Kościana (wysłane parę dni wcześniej), miał pełne prawo je normalnie sprzedawać." Nie pisał, że sklepy miały gry, tylko, że jeśli miały to mogły sprzedawać :wink:
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Ok, przepraszam, jestem burak i się nie znam.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
sidmeier
Posty: 307
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:55

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: sidmeier »

Kiedy zaczniecie wydawać fair z terminami?
Drasquez
Posty: 45
Rejestracja: 02 lis 2017, 19:22

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Drasquez »

A gdyby tak nie zaśmiecać wątku?
krecony1
Posty: 369
Rejestracja: 29 sie 2014, 00:05
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 48 times
Been thanked: 49 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: krecony1 »

Drasquez pisze:A gdyby tak nie zaśmiecać wątku?
Może nie przesadzajmy - wątek jest o Portalu, a powyższe posty mówią o jego polityce wydawniczej. Gdzie tu masz zaśmiecanie wątku? Poza tym, jak masz taką alergię na off topy, to strofuj konkretnych osobników w pw :wink:
zix
Posty: 257
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: zix »

Szybkie pytanie - kiedy pojawią się poprawione karty do 5tego gracza w Blood Rage?
Coś mi świta, że w grudniu 2016 była informacja o błędach, a dodatek wciąż nie jest naprawiony...
Awatar użytkownika
MaxiCas
Posty: 133
Rejestracja: 03 lis 2016, 10:52
Lokalizacja: Milanówek/Warszawa

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: MaxiCas »

zix pisze:Szybkie pytanie - kiedy pojawią się poprawione karty do 5tego gracza w Blood Rage?
Coś mi świta, że w grudniu 2016 była informacja o błędach, a dodatek wciąż nie jest naprawiony...
Idzie się przyzwyczaić. Przecież polscy wydawcy nic sami nie mogą zrobić, wszystko uzależnione jest od autorów i ich planów "dodruków". a w przypadku BR to nie nastawiałbym się na dodruk. Także trzeba żyć z błędami i pamiętać, że warto inwestować w oryginalne wersje językowe. Łatwiej nauczyć się parę angielskich słów współ graczom, niż tłumaczyć im N źle przetłumaczonych kart.
zix
Posty: 257
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: zix »

MaxiCas pisze:
zix pisze:Szybkie pytanie - kiedy pojawią się poprawione karty do 5tego gracza w Blood Rage?
Coś mi świta, że w grudniu 2016 była informacja o błędach, a dodatek wciąż nie jest naprawiony...
Idzie się przyzwyczaić. Przecież polscy wydawcy nic sami nie mogą zrobić, wszystko uzależnione jest od autorów i ich planów "dodruków". a w przypadku BR to nie nastawiałbym się na dodruk. Także trzeba żyć z błędami i pamiętać, że warto inwestować w oryginalne wersje językowe. Łatwiej nauczyć się parę angielskich słów współ graczom, niż tłumaczyć im N źle przetłumaczonych kart.
Dodruk Blood Rage był - zapewne niejeden :) Ta gra raczej nie ma problemu ze sprzedażą...
Do podstawi są poprawione karty... Pytanie jak z dodatkami? Trochę czasu już minęło i nie wiem czy komuś się zapomniało: wydrukować / ogłosić, że są / npisać, że będą.

Ang. wersję mam (są te karty "w zestawie"), jednak nie po to kupiłem PL (która miała zostać poprawiona) by jednak z tym tak zostać...
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1355
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 264 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Portal Games »

Szybkie pytanie - kiedy pojawią się poprawione karty do 5tego gracza w Blood Rage?
Czekamy na potwierdzenie kilku szczegółów w kwestii dodruku gry przez CMON i przy tej okazji będziemy też decydować o poprawkach kart.
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: xelos80 »

Nie widzę w sklepie portalu poprawionych kart do blood rage. Skończyły się? Czy będą jeszcze dostepne ?
INsejn
Posty: 58
Rejestracja: 22 wrz 2005, 16:05
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 4 times
Been thanked: 9 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: INsejn »

Dobre pytanie, bo mam na półce jeszcze niegranego Blood Rage'a z błędnymi kartami.
Awatar użytkownika
BIgBadWolf
Posty: 154
Rejestracja: 29 paź 2014, 23:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: BIgBadWolf »

drogi portalu fajnie ze mamy karty do Marsjan do wlasnego tworzenia postaci
pytanie: kiedy update appki zeby mozna tez te postaci widziec w "grze"
Ziemowit
Posty: 62
Rejestracja: 04 gru 2017, 16:08

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Ziemowit »

xelos80 pisze:Nie widzę w sklepie portalu poprawionych kart do blood rage. Skończyły się? Czy będą jeszcze dostepne ?
Też ich nie widziałem kilka dni temu. :/
Zablokowany