Custodian of Mecatol Rex - TIKAL, Testowane na dzieciach #3 i inne.

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: [Custodian of Mecatol Rex] - recenzja gry Łotry

Post autor: karawanken »

Dwntn pisze:30 września odbyła się w katowickim Ludiversum impreza o nazwie Testujemy Prototypy. Jest to wydarzenie zrzeszające lokalnych projektantów gier, dające im możliwość zaprezentowania swoich pomysłów na gry, a odwiedzającym daje możliwość zagrać w prototypy gier, które być może już wkrótce zostaną wydane.

Zapraszam na relację z imprezy Testujemy Prototypy 2 w katowickim Ludiversum
Świetny wpis. Czekam na wydanie trzech opisanych tam gier. :D
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: [Custodian of Mecatol Rex] - recenzja gry Duże i Włochat

Post autor: Dwntn »

Czy zastanawialiście się kiedyś co może być duże i owłosione? A paskudne i wstydliwe lub włochate i apetyczne? Dzięki nowej i zwariowanej grze Trefla będziecie mogli sami znaleźć odpowiedź na te pytania. A jak to wszystko działa ? O tym przekonacie się z lektury mojej najnowszej recenzji !

Zapraszam na recenzję gry Duże i Włochate

- K.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: [Custodian of Mecatol Rex] - recenzja gry Bystre Główki

Post autor: Dwntn »

Lubię niecodzienne podejście do klasycznych gier. A takie właśnie podejście prezentuje gra Bystre Główki, która wprowadza nowy twist do znanej gry Memory. Zachęcam do lektury mojej najnowszej recenzji:

Recenzja gry Bystre Główki

Jeśli tekst się Wam podoba, zostawcie lajka na końcu recenzji lub dodajcie komentarz. Jest to dla mnie największą motywacją do pisania :)
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: [Custodian of Mecatol Rex] - recenzja gry Turysta w Rzym

Post autor: Dwntn »

Czy marzyła się Wam kiedyś podróż do Rzymu ? A może już ją odbyliście i chcielibyście powspominać ? Niezależnie od przypadku, grając w Turystę w Rzymie będzie Wam dane odwiedzić najbardziej popularne zabytki Wiecznego Miasta. Ten kto zrobi to szybciej i zwiedzi najbardziej popularne zabytki Wygra !

Nie dam Wam się nudzić, w związku z czym zapraszam na moją kolejną recenzję:

Recenzja gry Turysta w Rzymie

Jeśli tekst się Wam podoba, zostawcie lajka na końcu recenzji lub dodajcie komentarz. Jest to dla mnie największą motywacją do pisania :)

- K.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: [Custodian of Mecatol Rex] - recenzja gry Ewolucja

Post autor: Dwntn »

Jeśli kiedyś żółwiom wyrosną skrzydła, to wiedzcie, że to nie przez Red Bull. Winę za to ponosić będzie Ewolucja. Zapraszam do mojej najnowszej recenzji:

Recenzja gry Ewolucja (Egmont)

Pozdrawiam

- K.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: [Custodian of Mecatol Rex] - relacja z turnieju Star Rea

Post autor: Dwntn »

W minioną niedzielę miałem okazję wziąć udział w organizowanym przez DWLC i katowickie Ludiversum turnieju Star Realms. Zapraszam Was także na moją relację z tego wydarzenia:

Relacja z turnieju Star Realms DWLC Cup #5

- K.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: [Custodian of Mecatol Rex] - Historia TWILIGHT IMPERIUM

Post autor: Dwntn »

Zbliża się weekend, w związku z czym chciałbym Was zaprosić na nowy cykl artykułów, który będę publikował na przestrzeni następnych tygodni. Będzie to cykl felietonów poświęconych mojej ulubionej grze, z której czerpie nazwę także mój blog - Twilight Imperium. Artykuły będą zakrojone na szeroką skalę, od recenzji, po artykuły przekrojowe porównujące TI do innych popularnych gier. Jednocześnie chciałbym Was zaprosić na pierwszą część cyklu, poświęconą historii powstania FFG oraz pierwszej edycji gry:

Odległe Słońca – historia Twilight Imperium cz. 1

- K.
Kosma
Posty: 349
Rejestracja: 01 gru 2013, 12:40
Lokalizacja: Festung Breslau
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: [Custodian of Mecatol Rex] - Historia TWILIGHT IMPERIUM

Post autor: Kosma »

Świetny ten cykl o historii Twilight Imperium! Dzięki!
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: [Custodian of Mecatol Rex] - recenzja Star Realms

Post autor: Dwntn »

W ten niedzielny poranek mam dla was najnowszą recenzję, w której przyglądam się polskiemu wydaniu gry Star Realms:

Recenzja Star Realms of Games Factory

Jeśli tekst się Wam podoba, zostawcie lajka na końcu recenzji lub dodajcie komentarz. Jest to dla mnie największą motywacją do pisania :)

- K.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: [Custodian of Mecatol Rex] - recenzja Phobos Rising!

Post autor: Dwntn »

Pamiętacie film "Pamięć Absolutna" Paula Verhovena ? Niedożywionych, biednych kolonistów Marsa wykorzystywanych przez chciwe Ziemskie korporacje? Dzięki grze Phobos Rising! możecie wcielić się w dowódcę siatki rebeliantów i spróbować na własną rękę oswobodzić Marsa z rąk opresyjnego rządu !

Recenzja gry Phobos Rising! Insurgency on Mars

Jeśli tekst się Wam podoba, zostawcie lajka na końcu recenzji lub dodajcie komentarz. Jest to dla mnie największą motywacją do pisania :)
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Halloweenowe Podsumowanie października

Post autor: Dwntn »

Miesiąc dobiega końca. Zanim jednak wyruszycie ze swymi pociechami na polowanie Halloweenowych cukierków, zachęcam do lektury mojego podsumowania miesiąca:

Podsumowanie Października na blogu Custodian of Mecatol Rex

Jeśli tekst się Wam podoba, zostawcie lajka na końcu recenzji lub dodajcie komentarz. Jest to dla mnie największą motywacją do pisania :)
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: [Custodian of Mecatol Rex] - Wsiąść do Pociągu: Niemcy

Post autor: Dwntn »

Po krótkiej przerwie urlopowej powracam z nowymi recenzjami oraz publicystyką. Na początek, zapraszam Was do mojej najnowszej recenzji, w której przyglądam się grze Wsiąść do Pociągu: Niemcy. Czy gra spełniła moje oczekiwania, jako wieloletniego fana serii ? Tego dowiecie się z lektury artykułu. Zapraszam !

Wsiąść do Pociągu: Niemcy


Jak zwykle, będę niezmiernie wdzięczny za pozostawienie lajka na końcu recenzji lub dodanie komentarza (można dodawać logując się np. kontem Facebook lub anonimowo). Zostawianie komentarzy pod recenzją, pozwoli zachować ciekawe konwersacje na blogu i jest dla mnie także największą motywacją do pisania :)

Pozdrawiam,

- K.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: [Custodian of Mecatol Rex] - Recenzja gry Piraci 7 Mórz

Post autor: Dwntn »

Mamy połowę listopada. Większość z nas prawdopodobnie szykuje się lub właśnie robi zakupy prezentów świątecznych. Jeśli szukacie idealnej gry rodzinnej, która jednocześnie będzie cieszyć i Was i wasze dzieci, zdecydowanie musicie zapoznać się z Piratami 7 Mórz od wydawnictwa Rebel !

Recenzja gry Piraci 7 Mórz

Zyczę przyjemnej lektury!

- K.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: [Custodian of Mecatol Rex] - Recenzja gry Big Fat Burger

Post autor: Dwntn »

Jest piątek. Wielu z Was na pewno wybierze się do kina, albo szukać innej rozrywki. W międzyczasie pewnie skoczycie na jakiegoś szybkiego hamburgera z maka lub innego baru szybkiej obsługi. Ale czy zastanawialiście się, jakby to było samemu pracować w burgerowni i serwować klientom hamburgery ? Dzięki grze Big Fat Burger będziecie mogli sami się o tym przekonać. Zapraszam na moją najnowszą recenzję dotyczącą tej właśnie gry:

Recenzja Big Fat Burger

- K.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: [Custodian of Mecatol Rex] - TI 4

Post autor: Dwntn »

Z wielką przyjemnością mam zaszczyt zaprosić na pierwszy w Polsce opis wrażeń z pierwszej rozgrywki w Twilight Imperium 4.

Pierwsze wrażenia z rozgrywki w Twilight Imperium 4

- K.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Unboxing Lisboa Deluxe Edition

Post autor: Dwntn »

Gra Lisboa jest idealnym przykładem wypadkowej spotkania dwóch utalentowanych ludzi. Znanego projektanta gier, pragnącego oddać hołd swojemu rodzimemu miastu oraz równie znanego i utalentowanego artysty. Co więc wynikło ze spotkania Vitala Lacerdy z Ianem O'Toole ? Zobaczcie sami w unboxingu wersji deluxe gry Lisboa:

Unboxing Lisboa Kickstarter Deluxe Edition

- K.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: [Custodian of Mecatol Rex] - Recenzja Omen: A Reign of W

Post autor: Dwntn »

Dziś mam dla was prawdziwą gratkę! Grę tak wredną, że łamie przyjaźnie szybciej niż Gra o Tron. Grę tak agresywną, że wikingowie chylą przed nią czoła. Jest to gra o Spartanach, którzy nie pytają, jak liczna jest armia wroga, lecz gdzie się znajduje. Custodian of Mecatol Rex zaprasza na recenzję ekskluzywnego wydania gry Omen: A Reign of War.

Recenzja Omen: A Reign of War Omega Edition

Jeśli tekst się Wam podoba, zostawcie lajka na końcu recenzji lub dodajcie komentarz. Jest to dla mnie największą motywacją do pisania kolejnych tekstów :)

Pozdrawiam,

- K.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: [Custodian of Mecatol Rex] - Wywiad z Lupo Art Games

Post autor: Dwntn »

Rano mogliście poczytać o Spartanach, na wieczór zaś zapraszam na odrobinę publicystyki. Dziś chciałbym Wam przybliżyć osobę Przemka Dmytruszyńskiego, który znany jest szerszej publiczności jako założyciel Lupo Art Games i autor Aarrr!. Z wywiadu można dowiedzieć się bardzo wiele o historii wydawnictwa. Przemek podzielił się ze mną także wieloma szczegółami ze swojego życia i ochoczo opowiada o swych pasjach i rodzinie. Zapraszam do lektury wywiadu:

Wywiad z Przemysławem Dmytruszyńskim, założycielem Lupo Art Games cz. 1

- K.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: [Custodian of Mecatol Rex] - Historia Hanafudy cz. 2

Post autor: Dwntn »

Zapraszam na długo oczekiwaną druga część felietonu poświęconego talii kwiatów znanej jako Hanafuda:

Hanafuda - historia Kwiecistej talii cz. 2


Jeśli tekst się Wam podoba, zostawcie lajka na końcu recenzji lub dodajcie komentarz. Jest to dla mnie największą motywacją do pisania kolejnych tekstów :)

- K.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Relacja z konwentu Bebok VIII

Post autor: Dwntn »

Od 5 lat regularnie odbywa się w Bytomiu konwent Bebok. Zapraszam na moją relację z jego najnowszej, ósmej edycji:

Relacja z konwentu Bebok VIII

Życzę przyjemnej lektury,

- K.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

TOP 10 gier dla jednego gracza

Post autor: Dwntn »

Często praca czy prywatne obowiązki ograniczają naszą możliwość uczestniczenia w spotkaniach graczy. Zdarza się też, że możemy się oddać rozgrywce dopiero późnym wieczorem. Co wtedy zrobić, nie mając dostępu do innych graczy? Zagrać w grę jednoosobową! Przedstawiam niniejszym zestawienie 10 najlepszych gier jednoosobowych 2017 roku zdaniem Custodian of Mecatol Rex.

Zestawienie TOP 10 gier dla jednego gracza

Jeśli tekst się Wam podoba, zostawcie lajka na końcu recenzji lub dodajcie komentarz. Jest to dla mnie największą motywacją do pisania kolejnych tekstów :)

Pozdrawiam,

- K.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

unboxing Twilight Imperium 4

Post autor: Dwntn »

13 lat po pierwotnej premierze Twilight Imperium 3 doczekaliśmy się w końcu nowej, czwartek edycji tej legendarnej gry. Dziś Custodian of Mecatol Rex przygląda się zawartości tego, co znajdziemy w pudełku nowego wydania Twilight Imperium:

Unboxing Twilight Imperium 4


Jeśli tekst się Wam podoba, zostawcie lajka na końcu recenzji lub dodajcie komentarz. Jest to dla mnie największą motywacją do pisania kolejnych tekstów :)

- K.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

recenzja The Nameless

Post autor: Dwntn »

W otatnim czasie powróciłem do swojego ulubionego gatunku gier, jakim są karciane gry dechbuildingowe. Jedną z nowych pozycji z tego gatunku jakie odkryłem jest Aeon's End, który wprwadza kila twistów do tego mocno wyeksploatowanego już gatunku. Co prawda recenzja samej gry opublikowana będzie z lekkim opóźnieniem, dziś pragnę przybliżyć Wam zawartość pierwszego rozszerzenia do gry - The Nameless. Jeszcze w tym tygodniu opublikuję recenzję drugiego dodatku a na początku przyszłego - recenzję podstawki Aeon's End.

Recenzja The Nameless - dodatku do gry Aeon's End

- K.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: [Custodian of Mecatol Rex] Recenzja klasycznych talii Tr

Post autor: Dwntn »

O tym, że Trefl idzie z biegiem czasu i pokazuje nowatorskie podejście do klasycznych gier pisałem już jakiś czas temu na blogu. Dziś przyglądam się nowym taliom tematycznym, które z powodzeniem można wykorzystać nie tylko do gier, ale i do nauki. Zdobią je bowiem przepiękne ilustracje zwierząt, ptactwa czy grzybów, a do kazdej talii dołączono broszurkę z informacjami o przedstawionych na kartach zwierzętach czy owadach.

Klasyczne talie Trefl dobrym sposobem na naukę

Jeśli tekst się Wam podoba, zostawcie proszę lajka na końcu recenzji lub dodajcie komentarz. Jest to dla mnie największą motywacją do pisania kolejnych tekstów :)


Dziękuję,

- K.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Recenzja Castle: the card game

Post autor: Dwntn »

"Gwizdane" intro serialu, cięty dowcip głównego bohatera i przepiękna pani detektyw. Te elementy niemal natychmiast przychodzą mi na myśl, ilekroć ktoś wspomina serial Castle z Nathanem Fillonem w roli głównej. Z popularnymi franczyzami wiąże się także rynek nawiązujących do nich gadżetów, koszulek, akcesoriów czy gier planszowych. Taką grą jest właśnie Castle: The Detective Card Game, której przyglądam się w dzisiejszej recenzji. Czy gra jest dobra ? Przekonacie się z lektury artykułu:

Recenzja Castle: The Detective Card Game


Jeśli tekst się Wam podoba, zostawcie proszę lajka na końcu recenzji lub dodajcie komentarz. Jest to dla mnie największą motywacją do pisania kolejnych tekstów :)
ODPOWIEDZ