Lacerta - plany wydawnicze 2017

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Lacerta - plany wydawnicze [2017]

Post autor: mat_eyo »

MaxiCas pisze:
lacerta pisze:
mat_eyo pisze:Jakiś termin wydania Azul, nawet w przybliżeniu? Tym razem zadowoli mnie nawet dokładność do roku :D
jeszcze nic nie wiem dokładnie, ale strzelałabym w 2018;)
Oby wcześniej niż później :) Patrząc na całkowitą niezależność językową tej gry, to wielu potencjalnych nabywców może stracić cierpliwość i nabyć wersję angielską/niemiecką.
Dokładnie, dlatego pytałem o rok. Do Gwiazdki bym może i poczekał, ale dłużej nie chcę, zbyt fajna to gra ;)
Kwad_rat
Posty: 3
Rejestracja: 07 paź 2017, 20:00

Re: Lacerta - plany wydawnicze [2017]

Post autor: Kwad_rat »

lacerta pisze:
Yavi pisze: Na Facebooku Lacerta pisała, że prawdopodobnie nie będzie już dodruku. Wszystko zależy od oryginalnego wydawcy pewnie.
dokładnie tak jest:)

jeśli chodzi o resztę planów, oczywiście nie są to jeszcze w 100% pewne informacje, wszystko jeszcze się zmienia i dogaduje;)
robimy:
Magic Maze
Azul

najprawdopodobniej robimy:
Agricola Artifex
Agricola dodatek dla 5-6 graczy
Oh My Goods!: Escape to Canyon Brook
Isle of Skye: Journeyman

pozostałe gry są na półeczce, zagramy i coś wybierzemy, wiec nie chce pisać co tam jest:)

Jeśli chodzi o Zamki Szalonego króla Ludwika, to niestety w dalszym ciągu nie mamy zgody na druk w poprawionej grafice, w starej drukować nie będziemy.
Suburbii na tej liście nie widzę. :( Z zamkami się ani trochę nie dziwię, na chęć kontynuowania szaty graficznej, z Polskiej wersji. To zresztą trochę dokucza też w suburbii, gdzie opracowanie graficzne nie było najmocniejszą stroną gry i raczej do niej nie przyciągało. Gra mechanicznie jest świetna, ale nie wygląda jakoś wystrzałowo.
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze [2017]

Post autor: bartekb8 »

Niezłe dziady z tego Beziera. Przypomina się stare powiedzenie "na złość tacie...". Obrazili się bo nasz wydawca "ośmielił się" wydać grę z graficznymi wodotryskami, wykonanymi jak należy przez uzdolnionego grafika a nie przeciętnego użytkownika painta...
Powiem Wam szczerze że to właśnie oprawa polskiej wersji zwróciła moją uwagę, wcześniej widziałem oryginał ale stwierdziłem że gra tak paskudna po prostu nie może być dobra, a nawet jeśli to ja jej najzwyczajniej nie chcę... :-P
Lacerto, zrobiliście kawał świetnej roboty bo Zamki to wspaniała gra i ja też się nie dziwię że nie jesteście skłonni zgadzać się na ultimatum tych zazdrosnych buców. Nie wiem, zapewne ma to ręce i nogi z ich perspektywy, bo z perspektywy klienta już nie.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze [2017]

Post autor: brazylianwisnia »

bartekb8 pisze:Niezłe dziady z tego Beziera. Przypomina się stare powiedzenie "na złość tacie...". Obrazili się bo nasz wydawca "ośmielił się" wydać grę z graficznymi wodotryskami, wykonanymi jak należy przez uzdolnionego grafika a nie przeciętnego użytkownika painta...
Powiem Wam szczerze że to właśnie oprawa polskiej wersji zwróciła moją uwagę, wcześniej widziałem oryginał ale stwierdziłem że gra tak paskudna po prostu nie może być dobra, a nawet jeśli to ja jej najzwyczajniej nie chcę... :-P
Lacerto, zrobiliście kawał świetnej roboty bo Zamki to wspaniała gra i ja też się nie dziwię że nie jesteście skłonni zgadzać się na ultimatum tych zazdrosnych buców. Nie wiem, zapewne ma to ręce i nogi z ich perspektywy, bo z perspektywy klienta już nie.
Pewnie oryginalny artysta się obraził a że ma 6 lat to nic go nie przekona :-D
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze [2017]

Post autor: bartekb8 »

brazylianwisnia pisze:Pewnie oryginalny artysta się obraził a że ma 6 lat to nic go nie przekona :-D
Tupnął nogą i powiedział: "Nie pozwólcie im na to albo już nigdy nic wam nie narysuję" :P
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze [2017]

Post autor: seki »

bartekb8 pisze: Lacerto, zrobiliście kawał świetnej roboty bo Zamki to wspaniała gra...
To nie Lacerta wydała Zamki szalonego króla Ludwika więc chwalić możesz Lacerte za przejęcie wydawnictwa planszoweczka.pl a nie za wydanie gry.
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze [2017]

Post autor: bartekb8 »

seki pisze:To nie Lacerta wydała Zamki szalonego króla Ludwika więc chwalić możesz Lacerte za przejęcie wydawnictwa planszoweczka.pl a nie za wydanie gry.
No zgadza się, ale czy nie jest tak że ludzie z Planszóweczka.pl są teraz częścią zespołu Lacerty?
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze [2017]

Post autor: seki »

bartekb8 pisze:
seki pisze:To nie Lacerta wydała Zamki szalonego króla Ludwika więc chwalić możesz Lacerte za przejęcie wydawnictwa planszoweczka.pl a nie za wydanie gry.
No zgadza się, ale czy nie jest tak że ludzie z Planszóweczka.pl są teraz częścią zespołu Lacerty?
Z całą pewnością, tak.
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze [2017]

Post autor: bartekb8 »

seki pisze:
bartekb8 pisze:
seki pisze:To nie Lacerta wydała Zamki szalonego króla Ludwika więc chwalić możesz Lacerte za przejęcie wydawnictwa planszoweczka.pl a nie za wydanie gry.
No zgadza się, ale czy nie jest tak że ludzie z Planszóweczka.pl są teraz częścią zespołu Lacerty?
Z całą pewnością, tak.
No właśnie. Więc wszystko się zgadza :wink:
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze [2017]

Post autor: seki »

bartekb8 pisze:
seki pisze:
bartekb8 pisze: No zgadza się, ale czy nie jest tak że ludzie z Planszóweczka.pl są teraz częścią zespołu Lacerty?
Z całą pewnością, tak.
No właśnie. Więc wszystko się zgadza :wink:
Nie zgadza. Wydawnictwo Lacerta nie było zaangażowane w wydanie gry. A kto został w tym wydawnictwie zatrudniony po wydaniu gry nie ma znaczenia. Dziwie się, że kontynuujesz tę dyskusję. Ja się z niej wyłączam.
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze [2017]

Post autor: bartekb8 »

seki pisze:Nie zgadza. Wydawnictwo Lacerta nie było zaangażowane w wydanie gry. A kto został w tym wydawnictwie zatrudniony po wydaniu gry nie ma znaczenia. Dziwie się, że kontynuujesz tę dyskusję. Ja się z niej wyłączam.
Ale ja się nie wyłączam. Może mogłem inaczej sformułować zdanie ale jak dla mnie to najzwyczajniej się czepiasz, warto było? Nie musisz mi uświadamiać że to nie Lacerta wydała grę, ale skoro planszóweczki już nie ma (bo przeszła do Lacerty) to nie będę dziękował planszóweczce. Teraz skończyłem. A resztę przepraszam za offtopa.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1090
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 30 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze [2017]

Post autor: Rafal_Kruczek »

MaxiCas pisze:
lacerta pisze:
mat_eyo pisze:Jakiś termin wydania Azul, nawet w przybliżeniu? Tym razem zadowoli mnie nawet dokładność do roku :D
jeszcze nic nie wiem dokładnie, ale strzelałabym w 2018;)
Oby wcześniej niż później :) Patrząc na całkowitą niezależność językową tej gry, to wielu potencjalnych nabywców może stracić cierpliwość i nabyć wersję angielską/niemiecką.
No jak ktoś taki nieciepliwy to może sobie narysować plansze i zagrać chociażby kafelkami od Blockersów, ale chyba nie o to chodzi :)

----
Oczywiście na bgg ktoś już zrealizował taki pomysł

Obrazek

Ale bakelitowe kafelki lepsze...
Awatar użytkownika
Dejw87
Posty: 110
Rejestracja: 24 lis 2016, 12:56
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze [2017]

Post autor: Dejw87 »

Czy jest jakaś szansa na dodruk sezonu pierwszego Pandemic Legacy?
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3185
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Lacerta - plany wydawnicze [2017]

Post autor: Yavi »

Dejw87 pisze:Czy jest jakaś szansa na dodruk sezonu pierwszego Pandemic Legacy?
Na razie nie - wina oryginalnego wydawcy, nie Lacerty :P.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze [2017]

Post autor: Trolliszcze »

A czy przypadkiem wydawcy nie odgrażali się - na pewno Lacerta, ale Z-Man chyba też - że te sezony nie będą nigdy powtarzane? Na zasadzie kupuj teraz, bo jak braknie to koniec.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Lacerta - plany wydawnicze [2017]

Post autor: Bary »

Trolliszcze pisze:A czy przypadkiem wydawcy nie odgrażali się - na pewno Lacerta, ale Z-Man chyba też - że te sezony nie będą nigdy powtarzane? Na zasadzie kupuj teraz, bo jak braknie to koniec.
Odgrażali, ale później poszedł dodruk. ;)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
dave8
Posty: 740
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 92 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze [2017]

Post autor: dave8 »

Według mnie prędzej czy później dodruk będzie.
Zbyt duży hype jest na tą grę.
Kasa musi się zgadzać :)
Awatar użytkownika
kmd2000
Posty: 324
Rejestracja: 26 sty 2017, 23:59
Lokalizacja: Warszawa, Praga Południe
Has thanked: 130 times
Been thanked: 125 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze [2017]

Post autor: kmd2000 »

Po essen miała być informacja odnośnie Artifex Deck. Jakiś update?
Awatar użytkownika
predki
Posty: 426
Rejestracja: 14 cze 2015, 09:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 56 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze [2017]

Post autor: predki »

kmd2000 pisze:Po essen miała być informacja odnośnie Artifex Deck. Jakiś update?
Jest na stronie. 2018 rok bez dalszych szczegółów.
dave8
Posty: 740
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 92 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze [2017]

Post autor: dave8 »

Mnie by interesował chociaż kwartał

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 39 times
Been thanked: 15 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze [2017]

Post autor: Haloon »

Mam pytanko odnośnie Pandemii: Stan zagrożenia. Na stronie widnieje info o wydaniu PL w 2018. Wiem, że macie już przetłumaczone pliki. Wydawca ma jakieś plany do do dodruku czy po prostu zakładacie, że gra jak nie wyszła w obecnym roku to wyjdzie w następnym?
Awatar użytkownika
kmd2000
Posty: 324
Rejestracja: 26 sty 2017, 23:59
Lokalizacja: Warszawa, Praga Południe
Has thanked: 130 times
Been thanked: 125 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze [2017]

Post autor: kmd2000 »

predki pisze:
kmd2000 pisze:Po essen miała być informacja odnośnie Artifex Deck. Jakiś update?
Jest na stronie. 2018 rok bez dalszych szczegółów.
dzięki!
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze [2017]

Post autor: Gatherey »

Podobno jest jakis fuckup z jedna akcja w drugim sezonie Pandemica - jakies plany na naprawienie tłumaczenia, które zawiniło?
Nadis
Posty: 451
Rejestracja: 05 lut 2015, 21:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Lacerta - plany wydawnicze [2017]

Post autor: Nadis »

Naprawdę nie wydacie Clans of Caledonia? :c Trzeci najczęściej ogrywany tytuł w tym miesiącu wg BGG, najpopularniejszy tytuł z essen (według tego samego źródła). Może przez wspieraczkę? Im szybciej tym lepiej, bo tak, to większość zainteresowanych kupi wydanie angielskie i tyle z tego będzie :(
Uranopolis
Posty: 49
Rejestracja: 18 gru 2017, 18:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 14 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze [2017]

Post autor: Uranopolis »

Le havre się skończyło..jest w planach?
Zablokowany