Pandemic Legacy: Sezon 1 / Pandemic Legacy (Rob Daviau, Matt Leacock)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!

Którą wersję okładki wybierzesz

czerwona
116
44%
niebieska
125
47%
obie
25
9%
 
Liczba głosów: 266

emka
Posty: 308
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 42 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: emka »

Mam pytanie - czy Pandemic Legacy (kampanię) da się rozegrać tak, żeby jej nie zużyć i można było później odsprzedać? Np. zamiast rwać jakieś karty to je odkładać/zasłaniać, naklejki jakoś zastąpić itd.? Nie znam zasad tej gry i nigdy nie grałam nawet w podstawkę, stąd proszę o radę :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Curiosity »

emka pisze:Mam pytanie - czy Pandemic Legacy (kampanię) da się rozegrać tak, żeby jej nie zużyć i można było później odsprzedać? Np. zamiast rwać jakieś karty to je odkładać/zasłaniać, naklejki jakoś zastąpić itd.? Nie znam zasad tej gry i nigdy nie grałam nawet w podstawkę, stąd proszę o radę :)
Teoretycznie się da, ale taka rozgrywka nie da Ci nawet ułamka satysfakcji. Nie polecam.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Arius »

emka pisze:Mam pytanie - czy Pandemic Legacy (kampanię) da się rozegrać tak, żeby jej nie zużyć i można było później odsprzedać? Np. zamiast rwać jakieś karty to je odkładać/zasłaniać, naklejki jakoś zastąpić itd.? Nie znam zasad tej gry i nigdy nie grałam nawet w podstawkę, stąd proszę o radę :)
Są/były zestawy naprawcze do kupienia.
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: hsiale »

Curiosity pisze:
emka pisze:Mam pytanie - czy Pandemic Legacy (kampanię) da się rozegrać tak, żeby jej nie zużyć i można było później odsprzedać? Np. zamiast rwać jakieś karty to je odkładać/zasłaniać, naklejki jakoś zastąpić itd.? Nie znam zasad tej gry i nigdy nie grałam nawet w podstawkę, stąd proszę o radę :)
Teoretycznie się da, ale taka rozgrywka nie da Ci nawet ułamka satysfakcji. Nie polecam.
Grałem tak (tzn. jak coś trzeba było podrzeć, to odkładałem do pudełka). I nie było problemów. Po skończeniu gry wystarczy delikatnie odkleić naklejki - odeszły bez problemu. W efekcie otrzymałem zestaw świetnie nadający się do gry w normalną Pandemię, w Legacy oczywiście już nie, ale pewnie jakbym chciał ją sprzedać, to coś bym odzyskał.
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Gatherey »

A to nie jest tak, że jest osobna talia kart Legacy, którą sie drze? Wydawało mi sie, że widziałem coś takiego w komponentach w instrukcji.
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: RunMan »

Karty Legacy mają wpływ na inne komponenty gry, w tym na resztę kart. Niszczy się więc i inne komponenty, nie tylko karty z talii Legacy.
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Gatherey »

Właśnie dostałem swoją kopie gry i jako, że nigdy nie graliśmy w pandemie chcielibyśmy zagrać najpierw w zwykłego pandemica. Teraz pytanie - czy muszę naklejac rzeczy do instrukcji czy tak jak jest tłumaczy grę w wystarczającym stopniu?
nasamspam
Posty: 54
Rejestracja: 28 lut 2015, 18:31
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 61 times
Been thanked: 1 time

Re: Pandemic Legacy

Post autor: nasamspam »

Gatherey pisze:Właśnie dostałem swoją kopie gry i jako, że nigdy nie graliśmy w pandemie chcielibyśmy zagrać najpierw w zwykłego pandemica. Teraz pytanie - czy muszę naklejac rzeczy do instrukcji czy tak jak jest tłumaczy grę w wystarczającym stopniu?
Przeczytaj instrukcję. Jest opcja grania dowolna ilość razy zanim zaczniesz robić cokolwiek związanego z "legacy".
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: RunMan »

Jeśli nigdy wcześniej nie graliście, to gorąco polecam zagrać przynajmniej te 3-4 partie przed rozpoczęciem kampanii Legacy.
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 477
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 108 times
Been thanked: 41 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: ixi24 »

Planuje zrekonstruować całą grę, aby zagrać drugi raz. Nic nie podarłem nic nie wyrzuciłem, nawet zakupiłem niezużyte naklejki ;) Ale mam problemy co gdzie było.

1. Powiecie mi co było konkretnie w każdej skrytce od 1 do 8.

2. Co był pod naklejką G (konkretnie)

Z góry dzięki za pomocy oczywiście w spojlerach, chce namówić brata i kuzyna do zagrania, aby potem było z kim grać w drugi sezon ;)
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
aigimig
Posty: 406
Rejestracja: 15 sty 2014, 15:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 7 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: aigimig »

ixi24 pisze:Planuje zrekonstruować całą grę, aby zagrać drugi raz. Nic nie podarłem nic nie wyrzuciłem, nawet zakupiłem niezużyte naklejki ;) Ale mam problemy co gdzie było.

1. Powiecie mi co było konkretnie w każdej skrytce od 1 do 8.

2. Co był pod naklejką G (konkretnie)

Z góry dzięki za pomocy oczywiście w spojlerach, chce namówić brata i kuzyna do zagrania, aby potem było z kim grać w drugi sezon ;)
tu jest wszystko ładnie opisane :) https://boardgamegeek.com/thread/150006 ... -legacy-co
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 477
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 108 times
Been thanked: 41 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: ixi24 »

ooo dzięki :D !
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
Al_Dente
Posty: 478
Rejestracja: 12 sie 2013, 14:53
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Al_Dente »

Czy ktoś wie jak to jest z tym dodrukiem? Będzie?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Curiosity »

hsiale pisze:
Curiosity pisze:
emka pisze:Mam pytanie - czy Pandemic Legacy (kampanię) da się rozegrać tak, żeby jej nie zużyć i można było później odsprzedać? Np. zamiast rwać jakieś karty to je odkładać/zasłaniać, naklejki jakoś zastąpić itd.? Nie znam zasad tej gry i nigdy nie grałam nawet w podstawkę, stąd proszę o radę :)
Teoretycznie się da, ale taka rozgrywka nie da Ci nawet ułamka satysfakcji. Nie polecam.
Grałem tak (tzn. jak coś trzeba było podrzeć, to odkładałem do pudełka). I nie było problemów. Po skończeniu gry wystarczy delikatnie odkleić naklejki - odeszły bez problemu. W efekcie otrzymałem zestaw świetnie nadający się do gry w normalną Pandemię, w Legacy oczywiście już nie, ale pewnie jakbym chciał ją sprzedać, to coś bym odzyskał.
To ja z rwaniem wszystkiego co trzeba było porwać, jestem w identycznej sytuacji co i Ty. Mam zestaw nadający się w pełni do rozegrania normalnej Pandemii.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
mczlonka
Posty: 211
Rejestracja: 01 kwie 2016, 18:23
Has thanked: 7 times
Been thanked: 9 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: mczlonka »

No właśnie, co z tym dodrukiem sezonu 1? Jest jakaś szansa?
Adasiek
Posty: 24
Rejestracja: 04 sty 2017, 23:30

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Adasiek »

Są szanse na dodruk sezonu 1 w PL? Bo są jeszcze w USA po 50 USD i nie wiem czy jest sens brać.
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Wassago »

Na pytanie czy będzie dodruk, wydawca odpisał mi tak:
"jak na razie wszystko wskazuje na to, ze nie będzie dodruk"
tomasz86
Posty: 103
Rejestracja: 23 sty 2016, 23:26
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Pandemic Legacy

Post autor: tomasz86 »

Witam,

Jestem w połowie gry i gram na dwie osoby. Żadnych kart nie porwałem. Czy jest jakiś reset kit? Myślę że chciałbym jeszcze raz w to zagrać w 4 osoby. Niestety jedno troszkę powyrzucałem a mianowicie drzwi z teczek. Czy jest coś fajnego do kupienia? Czy lepiej wydrukować sobie na papierze do naklejek?
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Chaaber »

Nie ma żadnego recharge kitu, gra jest w pełni jednorazowa. Jak chcesz ją sobie oszczędzić, to musisz grać bez rwania i naklejania rzeczy na inne rzeczy i plansze. Raczej się nie da tak grać, żeby to było jakieś rozsądne. Przynajmniej ja nie polecam.
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Gatherey »

Jest gdzies reset kit, tylko musiałbyś nie rwać kart i naklejki przyklejać niedociskając ich, żeby odeszły bez kawałka planszy. Chociaz nawiasem mówiąc nie widzę sensu grania w to drugi, chyba, że w innej ekipie, ale to i tak zerowy fun dla Ciebie, bo masz spoilery do końca gry :D

https://boardgamegeek.com/filepage/1350 ... t-stickers
tomasz86
Posty: 103
Rejestracja: 23 sty 2016, 23:26
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Pandemic Legacy

Post autor: tomasz86 »

Gatherey pisze:Jest gdzies reset kit, tylko musiałbyś nie rwać kart i naklejki przyklejać niedociskając ich, żeby odeszły bez kawałka planszy. Chociaz nawiasem mówiąc nie widzę sensu grania w to drugi, chyba, że w innej ekipie, ale to i tak zerowy fun dla Ciebie, bo masz spoilery do końca gry :D

https://boardgamegeek.com/filepage/1350 ... t-stickers
NIe przeszkadza mi zgrać jeszcze raz a główne decyzje pozostawiłbym innym graczom. To jak granie jeszcze raz w zwykłą Pandemię ale mając nadal zabawe w upgrade. Naklejki można zawsze odkleić. Najważniejsze do dobre wydrukowanie ich. Atramentowa drukarka Brother pociągnie to? Ten link jest do wersji PL bo widze screeny po angielsku?
Ostatnio zmieniony 10 sty 2018, 12:34 przez tomasz86, łącznie zmieniany 1 raz.
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Gatherey »

Nie mam pojęcia, bo nic takiego nie drukowałem.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2805
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: kaszkiet »

Lacerta rzuciła na FB sugestię, że są prowadzone rozmowy o dodruku 1 sezonu.
klpt12
Posty: 102
Rejestracja: 19 wrz 2013, 02:44
Has thanked: 5 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: klpt12 »

Mam nówkę w folii. Czyli lepiej ją sprzedać? Podobno miało nigdy przenigdy nie być dodruku.
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: hsiale »

Lepiej w nią zagrać :)
ODPOWIEDZ