Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Trolliszcze »

Curiosity pisze:Czy to, że inne wydawnictwa podają nierealne terminy zmienia coś w stwierdzeniu, że GFP nie powinno tak robić? Otóż niczego nie zmienia, więc po co siejesz dodatkowy ferment?
Sieję ferment? Chciałbym się tylko dowiedzieć, czym się różni "wyciąganie dat z dupy" przez złe GFP od "wyciągania dat z dupy" przez dobrego Rebela.
Chyba że po prostu kolega Jiloo ma takie hobby, że lubi wpaść w towarzystwo i pierdnąć, a potem udawać, że go wcale nie ma.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Curiosity »

Trolliszcze pisze:czym się różni "wyciąganie dat z dupy" przez złe GFP od "wyciągania dat z dupy" przez dobrego Rebela
Niczym się nie różni, ale co to ma do rzeczy? Znaczy, że nie można tego skrytykować, skoro "wszyscy tak robią"? Nie wiem, może chodzi o skalę?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: detrytusek »

Curiosity pisze:
Trolliszcze pisze:czym się różni "wyciąganie dat z dupy" przez złe GFP od "wyciągania dat z dupy" przez dobrego Rebela
Niczym się nie różni, ale co to ma do rzeczy? Znaczy, że nie można tego skrytykować, skoro "wszyscy tak robią"? Nie wiem, może chodzi o skalę?
+1.
A tak na marginesie...po co kogokolwiek w ogóle o te daty pytać?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: warlock »

A różnica nie polega przypadkiem na tym, że w przypadku GFP ludzie mają po prostu zamrożoną kasę na wspieraczce?
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Trolliszcze »

PG nie jest ze wspieraczki.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Trolliszcze »

Curiosity pisze:
Trolliszcze pisze:czym się różni "wyciąganie dat z dupy" przez złe GFP od "wyciągania dat z dupy" przez dobrego Rebela
Niczym się nie różni, ale co to ma do rzeczy? Znaczy, że nie można tego skrytykować, skoro "wszyscy tak robią"? Nie wiem, może chodzi o skalę?
I naprawdę nie widzisz w tym podwójnych standardów? Jedno wydawnictwo jest odsądzane od czci i wiary, a drugie stawiane za wzór, choć w tym przypadku robią dokładnie to samo. Jakoś nie zauważyłem nigdzie w wątku Rebela wynurzeń o "wyciąganiu dat z dupy".
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: detrytusek »

Trolliszcze pisze:
Curiosity pisze:
Trolliszcze pisze:czym się różni "wyciąganie dat z dupy" przez złe GFP od "wyciągania dat z dupy" przez dobrego Rebela
Niczym się nie różni, ale co to ma do rzeczy? Znaczy, że nie można tego skrytykować, skoro "wszyscy tak robią"? Nie wiem, może chodzi o skalę?
I naprawdę nie widzisz w tym podwójnych standardów? Jedno wydawnictwo jest odsądzane od czci i wiary, a drugie stawiane za wzór, choć w tym przypadku robią dokładnie to samo. Jakoś nie zauważyłem nigdzie w wątku Rebela wynurzeń o "wyciąganiu dat z dupy".
Ale równe traktowanie w tym przypadku powinno oznaczać pojawienie się takowych komentarzy w wątku Rebela, a nie że tu nie powinno ich być...
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Trolliszcze »

Widzisz, a ja mam akurat odwrotnie zdanie - że komentarze o "wyciąganiu dat z dupy" nie powinny pojawiać się nigdzie. Tym bardziej, że wzięli tę datę nie "z dupy", ale od drukarni lub oryginalnego wydawcy, który zleca druk wersji obcojęzycznych (nie trzeba być geniuszem, żeby do tego dojść). A że drukarnia daty nie dotrzymała, to już inna historia.

A durne komentarze w wątku Rebela nie pojawiają się głównie dlatego, że ludzie już dawno zdążyli się przyzwyczaić, że premiery są przekładane (chyba że siedzą w hobby od wczoraj). Po prostu niektórzy mają najwyraźniej jakieś prywatne problemy z konkretnymi wydawnictwami i nie mogą się powstrzymać przed wbiciem szpileczki.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: detrytusek »

A to ja się też pozwolę nie zgodzić. Wg mnie to nie chodzi o czyjąś osobistą krucjatę przeciw danemu wydawnictwu tylko o wiarygodność. Rebel ma ją dużą dlatego więcej mu się wybacza. Jeśli ma się poważne zaniedbania na karku to potem każda nawet mała wtopa uruchamia negatywne opinie. Czy to jest sprawiedliwe? Nie.
Natomiast jeśli data jest niedotrzymana to jest...niedotrzymana. Powody niedotrzymania mają wpływ na rodzaj reakcji. Jeśli winny jest podmiot trzeci to najczęściej reakcje są słabsze, a jeśli by napisali, że przepraszamy ale przepiliśmy pieniążki to zapewne byłyby skrajne. Jednak niedotrzymanie daty tu i tu jest faktem. I nie mam zamiaru nigdy przyzwyczajać się do takiego stanu rzeczy, że nic się nie dzieje bo wszyscy tak robią.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Trolliszcze »

detrytusek pisze:Czy to jest sprawiedliwe? Nie.
Dziękuję, tylko to chciałem usłyszeć.
Opóźnienia druku PG mogą mieć też związek z felernymi egzemplarzami niemieckimi i angielskimi (wyginające się kartonowe elementy). Być może z uwagi na ten problem konieczne są dodatkowe kontrole jakości, a może nawet zmiana drukarni, kto wie. Spekuluję, bo nie znam prawdziwych przyczyn, ale można sobie wyobrazić, że GF wolałoby opóźnienie od reklamacji i konieczności wymiany elementów.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Marx »

Moment, opóźnienie to jedno, a komunikacja i podejście to zupełnie inna sprawa. Pod tym względem tytułowy wydawca ma wiele do nadrobienia, a kto próbował się z nimi komunikować drogą mailową ten wie doskonale. I to serio nie jest kwestia prywatnych problemów. Niedawno rozmawiałem z kolegą, który grami interesuje się od całkiem niedawna, gra i kupuje nowe pozycje raz na jakiś czas. Komunikacja z GFP była jednak dla niego na tyle uciążliwa (dostał odpowiedź dopiero po tym jak napisał tą samą wiadomość kilkukrotnie), że nie odbyło się bez krytyki.

Oceniajmy pełen obraz działalności wydawnictw.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Daquan »

detrytusek pisze:
Curiosity pisze:
Trolliszcze pisze:czym się różni "wyciąganie dat z dupy" przez złe GFP od "wyciągania dat z dupy" przez dobrego Rebela
Niczym się nie różni, ale co to ma do rzeczy? Znaczy, że nie można tego skrytykować, skoro "wszyscy tak robią"? Nie wiem, może chodzi o skalę?
+1.
A tak na marginesie...po co kogokolwiek w ogóle o te daty pytać?
Po to, żeby później narzekać, że "przecie obiecali! Hajda na nich, somsiedzie, Władziu! Jedziemy z kłamczuszkami!" :)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: detrytusek »

Marx pisze:Moment, opóźnienie to jedno, a komunikacja i podejście to zupełnie inna sprawa. Pod tym względem tytułowy wydawca ma wiele do nadrobienia, a kto próbował się z nimi komunikować drogą mailową ten wie doskonale. I to serio nie jest kwestia prywatnych problemów. Niedawno rozmawiałem z kolegą, który grami interesuje się od całkiem niedawna, gra i kupuje nowe pozycje raz na jakiś czas. Komunikacja z GFP była jednak dla niego na tyle uciążliwa (dostał odpowiedź dopiero po tym jak napisał tą samą wiadomość kilkukrotnie), że nie odbyło się bez krytyki.

Oceniajmy pełen obraz działalności wydawnictw.
Dokładnie. Jeśli by byli tutaj w porządku to przyczyny niezależne od nich byłyby najczęściej wybaczane. Ale trzeba im uczciwie przyznać, że zapracowali solidnie na to by z nich sobie robić podśmiechujki. Wypijają piwo, które sobie sami naważyli nawet jeśli czasem te podśmiechujki są przesadzone.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Daquan »

detrytusek pisze:
Marx pisze:Moment, opóźnienie to jedno, a komunikacja i podejście to zupełnie inna sprawa. Pod tym względem tytułowy wydawca ma wiele do nadrobienia, a kto próbował się z nimi komunikować drogą mailową ten wie doskonale. I to serio nie jest kwestia prywatnych problemów. Niedawno rozmawiałem z kolegą, który grami interesuje się od całkiem niedawna, gra i kupuje nowe pozycje raz na jakiś czas. Komunikacja z GFP była jednak dla niego na tyle uciążliwa (dostał odpowiedź dopiero po tym jak napisał tą samą wiadomość kilkukrotnie), że nie odbyło się bez krytyki.

Oceniajmy pełen obraz działalności wydawnictw.
Dokładnie. Jeśli by byli tutaj w porządku to przyczyny niezależne od nich byłyby najczęściej wybaczane. Ale trzeba im uczciwie przyznać, że zapracowali solidnie na to by z nich sobie robić podśmiechujki. Wypijają piwo, które sobie sami naważyli nawet jeśli czasem te podśmiechujki są przesadzone.
Tylko... czy to się aby nie znudziło już?
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: detrytusek »

Daquan pisze: Tylko... czy to się aby nie znudziło już?
Odpowiedź chyba znasz...
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Bary »

detrytusek pisze:Jeśli by byli tutaj w porządku to przyczyny niezależne od nich byłyby najczęściej wybaczane.

No, w końcu ktoś postawił sprawę jasno, o co tak naprawdę chodzi. Swoją drogą słowo "najczęściej" jest dość niepokojące- w niektórych przypadkach nawet należność do forumowej braci i oddanie sprawie nie pomogą. ;)
Najśmieszniejsze jest jednak to, że jakby gra przyszła na czas, ale miała wspomniane wady, to po GF przejechałby walec niezadowolonych klientów z pretensjami w stylu: "normalny wydawca opóźniłby premierę, żeby sprawdzić swój produkt i wydać go należycie". Dajmy już spokój tej dyskusji...
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Daquan »

Bary pisze:
detrytusek pisze:Jeśli by byli tutaj w porządku to przyczyny niezależne od nich byłyby najczęściej wybaczane.

No, w końcu ktoś postawił sprawę jasno, o co tak naprawdę chodzi. Swoją drogą słowo "najczęściej" jest dość niepokojące- w niektórych przypadkach nawet należność do forumowej braci i oddanie sprawie nie pomogą. ;)
Najśmieszniejsze jest jednak to, że jakby gra przyszła na czas, ale miała wspomniane wady, to po GF przejechałby walec niezadowolonych klientów z pretensjami w stylu: "normalny wydawca opóźniłby premierę, żeby sprawdzić swój produkt i wydać go należycie". Dajmy już spokój tej dyskusji...
Mylisz klientów z forumowiczami. Zdecydowana większość głosów (tak, wiem że tak jest. Przypominam, że lata pracowałem w wydawnictwo-dystrybutorze) byłaby "HAHA! ZNOWU COŚ SPIEPRZYLI. BOOOŻE JAK DOSKO, ŻE NIE KUPIŁEM NIC OD TYCH WYUDZACZY!" :d
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Jiloo »

Przepraszam, ale nie śledzę premier wszystkich gier i informacji jakie podają w ich sprawach. Na PG czekam i po informacji od pracowników GF złożyłem preorder.
I tak jak mówiłem, ja wiem, że są różne sytuacje, terminy się przesuwają i często nie jest to winą wydawcy. Pewnie tak samo było tym razem. I o to nie mam pretensji. Ale jak mi ktoś 21 października mówi, że gra będzie za tydzień w sklepach, a 2 tygodnie później. wychodzi, że jest robiona w Chinach i jeszcze nie opuściła fabryki to ten ktoś mnie ewidentne robił w balona.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: ernin »

Wiadomo może czy jeszcze w tym roku pojawi się jakiś dodatek do dominiona na wspieram.to?
idziol91
Posty: 202
Rejestracja: 13 paź 2013, 15:49
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: idziol91 »

Teraz chyba trwają prace nad 2 edycją podstawki.
Awatar użytkownika
MaxiCas
Posty: 133
Rejestracja: 03 lis 2016, 10:52
Lokalizacja: Milanówek/Warszawa

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: MaxiCas »

Jakieś wieści odnośnie dodatków do Najeźdźców z Północy?
Awatar użytkownika
harrison
Posty: 286
Rejestracja: 16 lut 2017, 10:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 4 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: harrison »

MaxiCas pisze:Jakieś wieści odnośnie dodatków do Najeźdźców z Północy?
GF pisze:Krótki update: wszystko potwierdzone, dodatki się drukują. Wszystko w terminie i zgodnie z planem, nie ma powodów do niepokoju ; )

GF
także nie ma się co martwić :wink: to info niestety z września :lol: na wspieram.to chyba też się obraźili
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Trolliszcze »

Podpytywałem ostatnio i na razie wszystko idzie zgodnie z planem, choć raczej na pewno druga połowa grudnia niż pierwsza.
olo6353
Posty: 91
Rejestracja: 11 sty 2016, 13:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: olo6353 »

W innym wątku pojawiło się info, że GF planuje na grudzień polską wersję Hero Realms. Jakieś konkretne daty już można podać? Zdążymy pod choinkę?
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: polwac »

Wiadomo coś na temat polskiego wydania EPIC card game?
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
ODPOWIEDZ