Pandemic Legacy: Sezon 1 / Pandemic Legacy (Rob Daviau, Matt Leacock)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!

Którą wersję okładki wybierzesz

czerwona
116
44%
niebieska
125
47%
obie
25
9%
 
Liczba głosów: 266

Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Arius »

Curiosity pisze:
Trolliszcze pisze:Tak samo jest z Pandemikiem - po zużyciu nadaje się wyłącznie do śmieci, więc jest jednorazowy (a ile ten "raz" trwa, to już inna sprawa).
Na szczęście tak nie jest. Jeśli nie zniszczysz żadnej karty miasta (w mojej rozgrywce tak właśnie było), to po skończeniu kampanii możesz spokojnie zagrać w "zwykłego" Pandemica.
A tak z ciekawości. Zagrałeś kiedyś?
Bo mnie nie ciągnie absolutnie.
Awatar użytkownika
uocie
Posty: 151
Rejestracja: 15 lip 2012, 22:47

Re: Pandemic Legacy

Post autor: uocie »

Arius pisze:
Curiosity pisze:
Trolliszcze pisze:Tak samo jest z Pandemikiem - po zużyciu nadaje się wyłącznie do śmieci, więc jest jednorazowy (a ile ten "raz" trwa, to już inna sprawa).
Na szczęście tak nie jest. Jeśli nie zniszczysz żadnej karty miasta (w mojej rozgrywce tak właśnie było), to po skończeniu kampanii możesz spokojnie zagrać w "zwykłego" Pandemica.
A tak z ciekawości. Zagrałeś kiedyś?
Bo mnie nie ciągnie absolutnie.
Good point. Ja sobie zostawiłem, bo szkoda wyrzucać i może jeszcze kiedyś się zagra, ale ani razu nie miałem ochoty
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Trolliszcze »

Curiosity pisze:Na szczęście tak nie jest. Jeśli nie zniszczysz żadnej karty miasta (w mojej rozgrywce tak właśnie było), to po skończeniu kampanii możesz spokojnie zagrać w "zwykłego" Pandemica.
Owszem, słyszałem o tym, ale powiedz mi, kto tak robi. Wszyscy ludzie, którzy są fanami normalnego Pandemica, mają po prostu normalnego Pandemica - a w każdym razie wszyscy, których znam.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: zakwas »

Trolliszcze pisze:
Curiosity pisze:Na szczęście tak nie jest. Jeśli nie zniszczysz żadnej karty miasta (w mojej rozgrywce tak właśnie było), to po skończeniu kampanii możesz spokojnie zagrać w "zwykłego" Pandemica.
Owszem, słyszałem o tym, ale powiedz mi, kto tak robi. Wszyscy ludzie, którzy są fanami normalnego Pandemica, mają po prostu normalnego Pandemica - a w każdym razie wszyscy, których znam.
Ja nie mam! ;) Ale po Legacy nie mam ochoty na zwykłego i granie na zaklejonej mapie. I tak bym kupił podstawkę chcąc w nią pograć.
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: hsiale »

Ja mam Pandemica zrobionego z Legacy (odklejone naklejki, wszystko odeszło bez żadnych problemów) z dokupionymi dodatkami i gram w niego regularnie. Na pewno zaliczył już kilka razy więcej partii niż w trakcie kampanii.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: warlock »

Po to kupiłem Legacy, żeby go drzeć, pisać po nim i robić wszystkie nikczemne rzeczy ;). W tym jest cały fun i wyjątkowość tego systemu. W ten weekend kończymy kampanię (mam nadzieję, po ponad półrocznej przerwie) i jeśli ostatnim poleceniem będzie "spal swój egzemplarz w rytualnym ognisku", to zrobię to bez zastanowienia :wink:
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Bary »

Trolliszcze pisze:@Bary
Nie no, producent nie ogranicza, ogranicza wyłącznie zużycie materiału. Każdej maszynki tego samego producenta będziesz mógł użyć mniej więcej tyle samo razy.
Raczej w Pandemicu jest to odgórnie ograniczone - gra jest zaprojektowana na mniej więcej konkretną liczbę rozgrywek (opowiada pewną historię, historia się kończy = kończy się gra).
Niepotrzebnie się tak najeżacie, bo ja nie słyszę w określeniu "jednorazowy" nic pejoratywnego. To określona cecha gry, polegająca na tym, że jest ona w trakcie używania nieodwracalnie niszczona. I tyle.

Jak pisałem wyżej, jednorozgrywkowość =/= jednorazowość. Te dwa słowa mówią o dwóch zupełnie różnych rzeczach. Nawet strzykawka jest mniej jednorazowa, bo można jej na dobrą sprawę używać tyle razy, ile się chce. O tym, że się tego nie robi, decydują względy higieniczne. Niemniej strzykawka po użyciu bardziej nadaje się do ponownego użycia, niż Pandemic Legacy - on nie nadaje się wcale ;)
Nie będę się wypowiadał za innych, ale ja się tam nie najeżam. Bynajmniej, od tego jest forum, żeby sobie podyskutować na poziomie. Temat natomiast jest na czasie, bo ugruntowuje się na rynku planszówek ich nowy typ i ludzie starają go skategoryzować (swoją drogą to ciekawe zjawisko, jak człowiek stara się przyporządkować wszystko do jakiegoś zbioru).
Przyjąłeś sobie definicję, że jednorazowy oznacza taki, który podczas użytkowania jest niszczony bezpowrotnie. Rozumiem, że analogicznie jednorazowe są dla Ciebie klocki hamulcowe, patelnie i wszystko, co podczas użytkowania nieodwracalnie się niszczy. Ok, masz prawo przyjąć sobie taką definicję, podobnie jak ludzie mają prawo nazywać wszystkie terenówki jeepami, a wszelkie obuwie sportowe adidasami. Osobiście uważam, że jednorazowy powinno się używać zgodnie ze słownikową definicją tego słowa, czyli do czegoś, co powinno być z pewnych powodów (brak gwarancji spełnienia przyjętych przed producenta norm, bezpieczeństwo, higiena itd.), użyte tylko jeden raz. Dlatego nie nazwę jednorazowym chociażby inhalatora, która ma określoną ilość dawek. Takie określenie mogłoby wprowadzić pacjenta w błąd i po zaaplikowaniu pierwszej dawki wywaliłby go do śmieci. Ale może to jakiś mój fetysz, bo nie do końca uznaję to, że język ewoluuje i staram się bronić pewnych wzorców.

Co widzę pejoratywnego w tym określeniu? Często łączy się ono z gorszą jakością produktu (wspomniane golarki, reklamówki), przez co gwarancja jego trwałości opiewa tylko na pojedyncze użycie. Wydaje mi się, że wielu ludzi słysząc słowo jednorazowy, utożsamia je z czymś dość lichym. Jakby na opakowaniu wspomnianych już klocków hamulcowych dodać słowo "jednorazowe", to jednak kierowcy mogliby poczuć pewien dyskomfort i zacząć pytać o bezpieczeństwo stosowania tego produktu.

Natomiast to, że Pandemic Legacy nadaje się do ponownego użycia, tyle że bez elementu Legacy, potwierdził już kolega hsiale. To, że niewielu tak robi, nie jest jednoznaczne z tym, że nie da się tak zrobić (mam nadzieję, że więcej graczy wykorzystuje tak Pandemica, niż pielęgniarki wielokrotnie strzykawki ;) ).
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Trolliszcze »

Bary pisze:Przyjąłeś sobie definicję, że jednorazowy oznacza taki, który podczas użytkowania jest niszczony bezpowrotnie. Rozumiem, że analogicznie jednorazowe są dla Ciebie klocki hamulcowe, patelnie i wszystko, co podczas użytkowania nieodwracalnie się niszczy. Ok, masz prawo przyjąć sobie taką definicję, podobnie jak ludzie mają prawo nazywać wszystkie terenówki jeepami, a wszelkie obuwie sportowe adidasami.
Źle rozumiesz. Taką definicję przyjąłem w stosunku do gier, a nie całej rzeczywistości (i nie tylko ja, bo także inne osoby podkreślają dość wyraźnie w tym wątku, że nie chodzi o to, że gra się raz, tylko że grę się niszczy, więc ta moja definicja nie jest chyba aż tak awangardowa). Gra to pewna całość, klocki hamulcowe nie. Jeśli już koniecznie chcesz iść w analogię motoryzacyjną, to Pandemikiem wśród samochodów byłby taki, w którym uszkodzonych elementów nie da się wymienić, więc samochód nadaje się do zezłomowania. Przy czym część elementów psuje się już po pierwszej jeździe (ale przez jakiś czas można jeździć bez nich).

Wydawało mi się dotąd, że rozmowa toczy się o prostych sprawach, ale widzę, że problem jest niezwykle głęboki i złożony i zaczynam wątpić, czy dojdziemy do jakichkolwiek wniosków.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Bary »

Trolliszcze pisze: Źle rozumiesz. Taką definicję przyjąłem w stosunku do gier, a nie całej rzeczywistości
Sam zacząłeś używanie porównań względem jednorazówek do golenia. Pomyślałem więc, że jednorazowość oznacza dla Ciebie mniej więcej to samo w wielu aspektach życia.
Trolliszcze pisze: (i nie tylko ja, bo także inne osoby podkreślają dość wyraźnie w tym wątku, że nie chodzi o to, że gra się raz, tylko że grę się niszczy, więc ta moja definicja nie jest chyba aż tak awangardowa).
Rozumiem, o co chodzi. Odniosłem się do faktu, że używanie określenia "jednorazowy" do czegoś, czego przeznaczeniem jest kilkunastokrotne użycie, jest z niezgodne z definicją słowa "jednorazowy". To, że coś się niszczy podczas użytkowania nie ma tu nic do rzeczy, chyba że sam ten fakt sprawia, że można użyć przedmiotu jednokrotnie. Nie wiem czemu tak walczysz z faktem że jednorazowy z definicji oznacza "mogący być użyty jeden raz". Jeśli dla Ciebie jeden raz w Pandemic Legacy to seria kilkunastu rozgrywek ciągnących się często przez miesiąc to ok. Dla mnie jednak jest to naciąganie rzeczywistości. Jeżeli natomiast używasz jednorazowy w kontekście: "przedmiot z ograniczoną liczbą użyć ulegający powolnemu zniszczeniu", to jest to już nieprecyzyjne określenie. Wychodzisz poza zakres tego słowa. Jasne, tak się przyjęło, podobnie jak mówienie "obiektywna opinia". Z punktu widzenia języka jest to jednak błąd.
Trolliszcze pisze: Gra to pewna całość, klocki hamulcowe nie. Jeśli już koniecznie chcesz iść w analogię motoryzacyjną, to Pandemikiem wśród samochodów byłby taki, w którym uszkodzonych elementów nie da się wymienić, więc samochód nadaje się do zezłomowania. Przy czym część elementów psuje się już po pierwszej jeździe (ale przez jakiś czas można jeździć bez nich).
Ok, zostawmy więc temat motoryzacji i powiedz mi, czy wspomniany przeze mnie inhalator też jest jednorazowy? ;)
Trolliszcze pisze: Wydawało mi się dotąd, że rozmowa toczy się o prostych sprawach, ale widzę, że problem jest niezwykle głęboki i złożony i zaczynam wątpić, czy dojdziemy do jakichkolwiek wniosków.
Czy ja wiem, czy jakiś przesadnie głęboki. Napisałem dość dużo o tym, z czego wynika moja niechęć do tego określenia i dlaczego uważam je za niepoprawne. Do jakiś tam wniosków pewnie dojdziemy, ale raczej jedna osoba nie przekona drugiej. Koniec końców każdy ma prawo mieć własne zdanie. :)
Ostatnio zmieniony 26 paź 2017, 12:09 przez Bary, łącznie zmieniany 1 raz.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Trolliszcze »

Bary pisze:Rozumiem, o co chodzi. Odniosłem się do faktu, że używanie określenia "jednorazowy" do czegoś, czego przeznaczeniem jest kilkunastokrotne użycie, jest z niezgodne z definicją słowa "jednorazowy". To, że coś się niszczy nie ma tu nic do rzeczy, chyba że sam ten fakt sprawia, że można użyć rzeczy jednokrotnie. Nie wiem czemu tak walczysz z faktem że jednorazowy z definicji oznacza "mogący być użyty jeden raz". Jeśli dla Ciebie jeden raz w Pandemic Legacy to seria kilkunastu rozgrywek ciągnących się często przez miesiąc to ok. Dla mnie jednak jest to naciąganie rzeczywistości na potrzeby nieprecyzyjnego określenia.
Ale to nie jest kilkanaście dowolnych rozgrywek. To nie jest tak, że mogę sobie zagrać sześć rozgrywek, a potem stwierdzić: wiecie co, to może zaczniemy od nowa te sześć. Nie, te sześć pierwszych rozgrywek przepadło, już ich nie zagram - bo część elementów już jest zniszczona. Mogę tylko grać dalej, nie mam innej opcji. Więc owszem, pod tym względem jest to dla mnie produkt jednokrotnego - co nie znaczy, że krótkiego - użycia. Coś jak książka, w której po przeczytaniu wyrywasz stronę i wyrzucasz do kosza. To może być nawet bardzo długa książka, mogę ją czytać tygodniami, ale już nie wrócę do tego, co było. Według Twojej argumentacji taka książka nie byłaby jednorazowa, bo przecież siadałeś do niej dwadzieścia wieczorów, więc używałeś jej dwadzieścia razy, tak?
EDIT: Dla zwolenników grania na mapie Legacy w normalnego Pandemica: okej, na końcu książki jest jeszcze dodatkowe opowiadanie, którego nie trzeba wyrywać. Można to opowiadanie czytać, ile razy się chce. Co nie zmienia faktu, że wszystkie pozostałe strony są powyrywane.
nasamspam
Posty: 54
Rejestracja: 28 lut 2015, 18:31
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 61 times
Been thanked: 1 time

Re: Pandemic Legacy

Post autor: nasamspam »

Panowie przestańcie.
Każdy ma swoje zdanie wyrobione.
Niektórzy subskrybują ten wątek a wasze komentarze to dla niektórych spam.
toblakai
Posty: 1254
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 215 times
Been thanked: 221 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: toblakai »

Generalnie dyskusję można uznać za zakończoną jeżeli sama rozmowa zostaje sprowadzona do spierania się która analogia bardziej pasuje do pierwotnie omawianego tematu.

Co do tematu to ja bym Pandemica jednorazowym nie uznał - ot, jest to po prostu kampania składająca się z wielu rozgrywek. A biorąc pod uwagę, że obecnie większość gier nawet nie jest ogrywanych więcej niż te 10 rozgrywek to ciężko sprowadzać to do jednorazowości. W zasadzie chyba nic nie stoi na przeszkodzie aby po jednej rozgrywce sprzedać Pandemica komuś innemu a on będzie sobie grał od drugiego 'scenariusza' :) Albo inaczej, jeżeli średni czas życia obecnych planszówek to ~10 rozgrywek to czy możemy z całą pewnością powiedzieć, że taki Pandemic jest bardziej jednorazowy od innych gier?
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Bary »

nasamspam pisze:Panowie przestańcie.
Każdy ma swoje zdanie wyrobione.
Niektórzy subskrybują ten wątek a wasze komentarze to dla niektórych spam.
Jasne, już kończymy. Tak, jak mówisz, temat chyba został wyczerpany. Trolliszcze, dzięki za dyskusję! :)

Przy okazji zapraszam do recenzji Pandemic Legacy S1. Wiem, wiem, właśnie wychodzi dwójeczka, ale może ktoś nie grał w ogóle w Legacy i szuka właśnie jakiegoś materiału. :)

@toblakai: Heh, ciekawie, że wspomniałeś o tym aspekcie- wziąłem go "pod lupę" w dzisiejszej recenzji.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: KQuest »

Każdy wie i rozumie, że chodzi o zużywanie się gry poprzez niszczenie elementów albo sprawianie, że nie nadają się one do ponownego użycia, przez co, w przeciwieństwie do typowych gier, już po kilku rozgrywkach wartość takiej gry spada, a wraz z nią spada również liczba chętnych na odkupienie takiego egzemplarza. Przy okazji jest duża szansa, że to czy ta gra mi odpowiada zorientujemy sję po kilku rozgrywkach, a w przypadku sezonu 2 może to boleć sporo bardziej ze względu na cenę. Obecna dyskusja jest już tylko (w moim odczuciu) bezsensownym sporem o definicje słowa "jednorazowość" i tego jak powinno się go używać w odniesieniu do planszówek. Naprawę warto to aż tak roztrząsać? Niech każdy sobie to nazywa jak chce i nie zmusza innych do przyjmowania swojej definicji. Jednorazowy, kilkunastorazowy, z możliwością dalszego wykorzystywania, niszczony w trakcie gry, szybko tracący wartość, niemożliwy do odtworzenia i ponownego przejścia. Naprawdę nikogo nie obchodzi jak to nazwiecie. Dla mnie "jednorazowy" tutaj pasuje ze względu na jednorazowość kampanii i brak możliwości jej odtworzenia przy pomocy tylko elementów z pudełka. I tylko w taki sposób to rozumiem. Każdy w tym temacir tak to rozumie, tylko używa innego zwrotu. Proponuję skończyć już tę dyskusję, bo do niczego to nie prowadzi
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: xelos80 »

W pełni się zgadzam z trolliszcze. Podział na gry jednorazowe i jednopartiowe też jest idealny. Wg mnie pandemic legacy jest jednorazowe. Padały przykłady że np gry komputerowe czy książki też są jednorazowe bo na ogół czyta się lub przechodzi raz i idzię do następnej. Różnica jest taka że po 10 latach mogę przeczytać, zagrać jeszcze raz i mieć podobną frajdę. Mogę też sprzedać, oddać i ktoś inny będzie mógł przeczytać zagrać. W pandemic legacy bez kupna nowego pudełka się nie da. Gdyby jakaś gra komputerowa miała by byc jak pandemic to np była by sytuacja taka. Weźmy np diablo 2. Gramy aż dojdziemy do levelu z diablo. Zabijania go a potem możemy najwyżej grać już tylko na tym ostatnim levelu. Możemy nawet grać różnymi postaciami ale już tylko na tym poziomie z diablo. Wtedy faktycznie to by była gra komputerowa jednorazowa.
Mario_Max
Posty: 250
Rejestracja: 22 lut 2016, 11:38
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Mario_Max »

Gram na jedynce w normalnego Pandemica. Dziś po odgrzebaniu dodatkowych elementów, nie zniszczonych z jedynki i przypomnieniu sobie tych emocji, zakup vol 2 jest oczywistością :)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 478 times
Kontakt:

Re: Pandemic Legacy

Post autor: yosz »

Sezon2: Prolog i Styczeń skończone. Wygraliśmy o włos, ale okupiliśmy to stratami. Już pierwszy miesiąc to mnóstwo emocji.

Mechanicznie podobne, ale inne. We wtorek gramy dalej i już się nie mogę doczekać.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Palmer
Posty: 1266
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 188 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Palmer »

My już przed marcem. Magia legacy działa, a w tej edycji jest jeszcze więcej zdrapek :D

Mechanicznie to w sumie Pandemic w drugą stronę - gra zdejmuje kosteczki my musimy je dokładać. Z początku ciężko się do tego przyzwyczaić, ale po 3 grach już idzie płynnie.

Z pierwszych obserwacji wydaje się, że nowa struktura talii kart infekcji (miasta występują w kilku kopiach) robi grę bardziej wymagająca, zwłaszcza przy pechowym setupie, o czym przekonał nas Luty.



To nie wątek do pytań, ale to raczej ogólne i mogą się wszystkim przydać na starcie, dla pewności :
1) w mieście z zarazą można dokładać normalnie zaopatrzenie, co nie powoduje usunięcia zarazy, ona leży do końca partii ?
2) postać analogiczna do Badacza, bodajże Administrator - jej zdolność działa tylko w jedną stronę ( może dawać dowolną kartę, ale nie może brać ), celowe osłabienie czy coś uciekło w tłumaczeniu?
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 478 times
Kontakt:

Re: Pandemic Legacy

Post autor: yosz »

1) tak graliśmy. Zresztą w instrukcji jest napisane że nie jest znane lekarstwo na zarazę. Ale jak wychodzi karta tego miasta to zabierasz zaopatrzenie a nie dokładasz zarazy.
2) A tu graliśmy że w obie strony z przyzwyczajenia :) Poszukam i może coś się znajdzie.

--edit--
tłumaczenie jest poprawne. Można tylko dać (w końcu to instruktor - on już wszystko wie ;) )

Obrazek
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Gatherey »

Nie wiem, czy to pytanie już było, pewnie tak, ale nie wertowałem x stron wątku.

Czy bez znajomości fabuły z Sezonu 1 będzie się dało dobrze bawić z Sezonem 2? Przegapiłem moment kupna S1, a dziewczyna jakoś wpadła na pomysł, że zagrałaby w Pandemię, więc chyba skuszę się na S2, no tylko problem fabularny. Da radę?
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Sarseth »

Gatherey pisze:Przegapiłem moment kupna S1
W sklepach są cały czas te zestawy, nawet empik ma z tego co widzę na i-szopie. Chyba że martwisz się, byciem nie na czasie?
Rebel 6% (trójmiasto)
Darn47
Posty: 21
Rejestracja: 05 paź 2016, 12:44

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Darn47 »

Sarseth pisze:
Gatherey pisze:Przegapiłem moment kupna S1
W sklepach są cały czas te zestawy, nawet empik ma z tego co widzę na i-szopie. Chyba że martwisz się, byciem nie na czasie?

Ja nie mogę już znaleźć do kupna Sezonu 1.
Na i-szop jest jedynie sezon 2
jeśli w jakimś sklepie widziałeś jeszcze dostępne sztuki to mógłbyś podać link? :)
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Wincenty Jan »

Darn47 pisze:
Sarseth pisze:
Gatherey pisze:Przegapiłem moment kupna S1
W sklepach są cały czas te zestawy, nawet empik ma z tego co widzę na i-szopie. Chyba że martwisz się, byciem nie na czasie?

Ja nie mogę już znaleźć do kupna Sezonu 1.
Na i-szop jest jedynie sezon 2
jeśli w jakimś sklepie widziałeś jeszcze dostępne sztuki to mógłbyś podać link? :)
O ile się nie mylę w Mgla.pl powinno byc. A jak nie to zadzwoń jutro i spytaj. Ostatnio mieli jeszcze jedną lub dwie.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Sarseth »

Darn47 pisze:Ja nie mogę już znaleźć do kupna Sezonu 1.
Na i-szop jest jedynie sezon 2
jeśli w jakimś sklepie widziałeś jeszcze dostępne sztuki to mógłbyś podać link? :)
Niestety kłamałem. Kolega wyżej mnie naprostował już ;P Sprawdzałem na szybkości, zobaczyłem 5 sklepów co je serwuje, w tym empik to myślałem że ze dwa będą miały na stanie, a się okazało, że wszędzie jest 'brak towaru' i niepotrzebnie śmiecą i-szopa. Wybaczcie
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8720
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Curiosity »

Coś znalazłem. Proszę nie klikać w linka jeśli nie siedzicie, bo cena zwala z nóg. Za szkody fizyczne i traumę nie odpowiadam!
https://www.onproject.pl/gry-planszowe- ... 21358.html
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
ODPOWIEDZ