Here I stand w ACTS i Cyberboard

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Here I stand w ACTS i Cyberboard

Post autor: Pjaj »

Dobra.

Zbyszek ma rację - żeby nie zaśmiecać poznańskiego forum, zakładam wątek do rozgrywki on-line w Here I stand.

Jak na razie zapisane są trzy osoby:

Hamanu - Francja
Longinus - Papiestwo
Pjaj - Ottoman

Wstępnie potwierdzili swój udział też:

Cannehal - Anglia
Arturius - Habsburgowie
Memnos - Protestant

Pozostaje więc do obsadzenia rola protestanta. Jeżeli ktoś jest chętny to proszę się zgłaszać. Ponieważ to będzie pierwsza gra po sieci dla większości osób, można się zgłaszać nawet jeśli się jeszcze po sieci nie grało. Z chęcią wyjaśnię wszystkie wątpliwości.

Edit: Już się wszyscy zgłosili, więc niestety muszę odwołać powyższe zaproszenie.
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Here I stand w ACTS i Cyberboard

Post autor: Pjaj »

Dobra - widzę, że wszyscy już wstępnie są, więc szybkie wyjaśnienie jak gramy.

Wchodzimy na stronę http://acts.warhorsesim.com/ i rejestrujemy się. Jak zobaczę, że ktoś się już zarejestrował, dopiszę go do gry. Wówczas po zalogowaniu się do ACTS ta gra wyświetli się mu w odpowiednim oknie.

Później ściągamy sobie ze strony http://home.comcast.net/~ebeach/downloads.html
cyberboarda i modul do Here I stand wersję 2.0 (uwaga dla Zbyszka - chyba też powinieneś ściągnąć ten modul, bo mam wrażenie, że masz starszą wersję, która nie do końca współpracuje z moją).

Szybki kurs obsługi ACTS i CB w następnym odcinku :wink:
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: Here I stand w ACTS i Cyberboard

Post autor: edrache »

ach, nie załapałem się
Czy osoby, które nie grają, mogą obserwować rozgrywkę? Może bym się czegoś nauczył a w następnej rozgrywce Was rozłożył? ;)
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Here I stand w ACTS i Cyberboard

Post autor: Pjaj »

Przykro mi Marku. Szczerze powiedziawszy to 6 miejsce rezerwowałem dla Ciebie, ale po Twojej wypowiedzi na forum uznałem, że jednak nie jesteś zainteresowany. Głupio wyszło :(

Grę oczywiście możesz obserwować. Tu link do sprawozdania ze wszystkich wydarzeń http://acts.warhorsesim.com/dynamic/jou ... p?id=27695
Jak na razie nic tam jeszcze nie ma.

Jeśli ściągniesz sobie Cyberboarda to mogę Ci również przesyłać wszystkie pliki z ruchami, żebyś mógł na bieżąco śledzić sytuację na planszy - w ACTS plansza nie jest widoczna.
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: Here I stand w ACTS i Cyberboard

Post autor: edrache »

Pjaj pisze:Przykro mi Marku. Szczerze powiedziawszy to 6 miejsce rezerwowałem dla Ciebie, ale po Twojej wypowiedzi na forum uznałem, że jednak nie jesteś zainteresowany. Głupio wyszło :(

Grę oczywiście możesz obserwować. Tu link do sprawozdania ze wszystkich wydarzeń http://acts.warhorsesim.com/dynamic/jou ... p?id=27695
Jak na razie nic tam jeszcze nie ma.

Jeśli ściągniesz sobie Cyberboarda to mogę Ci również przesyłać wszystkie pliki z ruchami, żebyś mógł na bieżąco śledzić sytuację na planszy - w ACTS plansza nie jest widoczna.
nie ma problemu :) Sam zresztą nie wiem, czy teraz miałbym czas na grę - ciągle remonty. Ściągnę sobie Cyberboarda i zobacze jak to działa :)
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Here I stand w ACTS i Cyberboard

Post autor: Pjaj »

Wygląda na to, że niedługo będziemy mogli zaczynać. Na ACTS zgłosili się jak na razie wszyscy poza Arturiusem.
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Here I stand w ACTS i Cyberboard

Post autor: hamanu »

Kwestia techniczna:

Czy mozemy umowic sie, ze wszelkie negocjacje beda prowadzone przez gmail? Niestety computer policy mojej firmy nie pozwala mi wykorzystywac zadnych komunikatorow typu gadu-gadu, a na gmailu mozna rozmawiac online.

moj adres astamagor@gmail.com
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Here I stand w ACTS i Cyberboard

Post autor: yosz »

tak tylko podpowiem że gtalk działa na podstawie protokołu jabberowego więc można też z kontami jabberowymi "gadać" :)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Here I stand w ACTS i Cyberboard

Post autor: Pjaj »

hamanu pisze:Kwestia techniczna:

Czy mozemy umowic sie, ze wszelkie negocjacje beda prowadzone przez gmail? Niestety computer policy mojej firmy nie pozwala mi wykorzystywac zadnych komunikatorow typu gadu-gadu, a na gmailu mozna rozmawiac online.

moj adres astamagor@gmail.com

Jestem jak najbardziej za. W ostateczności może to robić również za pomocą maili.
Awatar użytkownika
Longinus997
Posty: 264
Rejestracja: 14 gru 2007, 03:14
Lokalizacja: Poznaniec
Has thanked: 1 time

Re: Here I stand w ACTS i Cyberboard

Post autor: Longinus997 »

ok, założyłem konto w gmailu - zbytex(małpa)gmail.com

chyba się starzeje, nie lubię kolejnych nowości heh
ODPOWIEDZ