Przygoda solo, ale i na więcej osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
arracan
Posty: 252
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

Przygoda solo, ale i na więcej osób

Post autor: arracan »

Hej,
wielkimi krokami zbliżają się święta i urodziny, trzeba poplanować wydatki i znaleźć sobie jakieś super prezenty.

Mam ogromną potrzebę jakiejś epickiej przygody, która będzie eipcka zarówno solo, jak i w dwie i więcej osób.
Póki co moją ulubioną grą solo jest Legendary Marvel, lubię też Ghost Stories i Robinsona.
Cena - do 400 zł, ważne żeby była dostępna w Polsce.
Na pewno nie chcę nic w klimatach Ctulhu, wolałbym też coś bez używania aplikacji.
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
idziol91
Posty: 202
Rejestracja: 13 paź 2013, 15:49
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Przygoda solo, ale i na więcej osób

Post autor: idziol91 »

Dopłać troszkę i kup 7 Continent. :) Epicka przygoda solo jak i w dwie i więcej osób. Bez Cthulu, bez aplikacji. Gorzej z dostępnością, ale z drugiej ręki można dorwać.
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Przygoda solo, ale i na więcej osób

Post autor: c08mk »

Jak to zwykle bywa ciężko jest określić co to znaczy "epickie". Dla mnie to przygoda, rozwój postaci, wciągający klimat gry.


Runebound na podstawce działa solo ale pełne wsparcie solo będzie miał dopiero z nowym dodatkiem.

Descent z trzema scenariuszami DnŻ działa solo. Po za tym jest to gra 1 vs reszta.

Magia i Myszy solo lub kooperacyjnie.

Gears of War z klimatów strzelanki sci-fi tez dobrze działa solo i kooperacyjnie. To chyba najmniej "epicka" pozycja z wymienionych ale gra się tak samo dobrze jak resztę.
Pan QnshT
Posty: 102
Rejestracja: 18 paź 2015, 14:55
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 2 times

Re: Przygoda solo, ale i na więcej osób

Post autor: Pan QnshT »

Wiem, pisałeś nic w klimatach "ktulu" ale przemyśl grę Karcianą Horror w Arkham. Ma świetną linie fabularną, jest solo i co-op, ma rozwój postaci, nie potrzebuje aplikacji, daje dużo frajdy, można rozbudowywać o masę nowych dodatków. Polecam mimo, że sam nie przepadam światem "ktulu".
Hex Map Generator
Zaufani z forum:
Spoiler:
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Przygoda solo, ale i na więcej osób

Post autor: misioooo »

Ja polecam Darkest Night :) Świetna solo i działa do 4 graczy (choć ja wolę solo). Gra jest trudna! Lada moment powinna pojawić się 2ga edycja chyba. Choć 1szej nic nie brakuje (inaczej wygląda przede wszystkim). Przy 1szej edycji polecam od razu dodatek With an Inner Light - zmienia mechanikę, gra robi się mega regrywalna i znika "strategia wygrywająca" (ponoć... mi się nie udało jej "wykonać" ;) ). Gra ma potężny klimat. Każda rozgrywka to świetne, mroczne opowiadanie w klimatach fantasy (można by z każdej partii nowelę napisać - każda inna).
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Przygoda solo, ale i na więcej osób

Post autor: Gromb »

misioooo pisze:Ja polecam Darkest Night :) Świetna solo i działa do 4 graczy (choć ja wolę solo). Gra jest trudna! Lada moment powinna pojawić się 2ga edycja chyba. Choć 1szej nic nie brakuje (inaczej wygląda przede wszystkim). Przy 1szej edycji polecam od razu dodatek With an Inner Light - zmienia mechanikę, gra robi się mega regrywalna i znika "strategia wygrywająca" (ponoć... mi się nie udało jej "wykonać" ;) ). Gra ma potężny klimat. Każda rozgrywka to świetne, mroczne opowiadanie w klimatach fantasy (można by z każdej partii nowelę napisać - każda inna).
Mam pierwsza edycje i potwierdzam słowa miśka. 2nd Edition to tez większy koszt, ale wszystkie dodatki razem plus figurki. Koszt bagatela ca. 850PLN za całość.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Przygoda solo, ale i na więcej osób

Post autor: Quba40 »

Przygodowe gry bez aplikacji, bez Cthulhu, dostępne w Polsce do 400 zł z opcją solo:

- Karciane Podziemia
- Space Hulk Anioł Śmierci
- Warhammer Quest Przygodowa Gra Karciana
- Dungeons & Dragons Castle Ravenloft
- Dungeons & Dragons Wrath of Ashardalon
- Dungeons & Dragons Legend of Drizzt
- Dungeons & Dragons Temple of Elemental Evil
- Dungeons & Dragons Tomb of Annihilation
- Mage Knight
- Warhammer Quest Silver Tower
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Przygoda solo, ale i na więcej osób

Post autor: RUNner »

Mage Knight jest świetny, ale tylko solo :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 754
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 171 times
Been thanked: 139 times

Re: Przygoda solo, ale i na więcej osób

Post autor: woytas »

RUNner pisze:Mage Knight jest świetny, ale tylko solo :)
We dwie osoby również gra się wyśmienicie.
ODPOWIEDZ