Gra w uniwersum Star Wars

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Gra w uniwersum Star Wars

Post autor: Phate »

Witam,
Poszukuje dziś do naszej dość sporej kolekcji czegoś w Uniwersum Star Wars'ów - Tego nam z żoną brak a bardzo lubimy ten klimat.

Potrzebujemy czegoś do grania głównie w 2 osoby (rzadziej gramy w 3 osoby).
Ze względu na małe dziecko nie mogą to być tytuły na ponad 2 godziny gry.
Cena nie gra roli

Zastanawiam się nad Star Wars: Przeznaczenie. Jest teraz niby promocja gdzie przy kupnie jednego zestawu podstawowego dostajesz drugi gratis ale boje się dwóch rzeczy związanych z tą grą:
1) Wyszedł nowy zestaw podstawowy dla dwóch osób więc ta promocja to po prostu wyprzedaż czegoś co producentowi nie wyszło
2) Gra bez inwestycji w dodatkowe boostery jest praktycznie niegrywalna na dłuższą metę (chcemy w to grać raczej w domowym zaciszu)

Czy ktoś grał w SW: Przeznaczenie i może coś więcej na ten temat powiedzieć ?

Co proponujecie jeszcze ze świata SW ?

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.
żagiel
Posty: 165
Rejestracja: 12 lis 2015, 21:40

Re: Gra w uniwersum Star Wars

Post autor: żagiel »

Masz jeszcze SW Imperium atakuje ale nie wiem jak to chodzi na 2 osoby i jak jest z czasem rozgrywki. To w co gałem to SW Rebelia bardzo zacny tytuł 2 osobowy ale ma ten mankament, że rozgrywka trwa jakieś 5-6 godzin... Po kilku rozgrywkach i raczej nie tracąc czasu na pierdoły udało nam się kilka razy zejść do 4 godzin... więc nie wiem czy Cie coś takiego urządza :)
arracan
Posty: 252
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

Re: Gra w uniwersum Star Wars

Post autor: arracan »

żagiel pisze:rozgrywka trwa jakieś 5-6 godzin... Po kilku rozgrywkach i raczej nie tracąc czasu na pierdoły udało nam się kilka razy zejść do 4 godzin... więc nie wiem czy Cie coś takiego urządza :)
My wszystkie partie gram graliśmy poniżej 4 godzin, ale raczej ciężko zejść poniżej 2, więc to i tak niewiele zmienia.
Co do Przeznaczenia:
1) Wątpię, żeby tak to miało wyglądać, gra jest dobre oceniania i raczej dobrze się sprzedaje
2) Da się pograć, ale gra sporo traci jednak. Ja swojej praktycznie nie wyciągam już, a kart nie kupuję bo wybrałem Dice Masters

Warto też zwrócić uwagę na X-wingi, myślę że w 2 godzinki to spokojnie można pyknąć nawet dwie rozgrywki, zestaw startowy to sporo funu, dodatkowych statków jest całe mnóstwo
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
Indar
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Gra w uniwersum Star Wars

Post autor: Indar »

Zestaw startowy nada się na jedną grę, tak żeby zapoznać się z mechanika - jeden statek Rebelii i dwa imperialne to max 40 pkt strona, a gra się na 100. Gra jest bardzo wciągająca i wymagająca, i do grania w domu można zatrzymać się na 4/5 statkach na stronę. Można rozbudowywać kolekcje, ale nie trzeba ;) Chociaż gra to pułapka , w pewnej chwili włącza się chęć kolekcjonowania!
stan29
Posty: 98
Rejestracja: 15 wrz 2015, 20:48
Been thanked: 1 time

Re: Gra w uniwersum Star Wars

Post autor: stan29 »

Dużo grałem w SW: Przeznaczenie, ale byłem zmuszony sprzedać swoją kolekcję. Początkowo myślałem, że jestem w stanie ogarnąć finansowo dodatki, ale FFG pokazało, że się myliłem (FFG i dojenie kasy, zaskakujące prawda?). Jeśli grasz jedną talią to gra szybko staje się nudna. Potrzebujesz kolejnych kart, a kolejne karty to dodatkowe pieniądze... i tak robi się ponad tysiąc złotych na jednym dodatku, tj. 3 booster boxy żeby było optymalnie, bo wszystkich legend i tak nie będzie miał. Rocznie wychodzą 3 duże dodatki, do tego zestawy startowe, których musisz kupić 4 i 2 zestawy dla nowych, które pojawiły się ostatnio. Nawet planowałem zrezygnować ze wszystkich innych planszówek i grać tylko w SW:D, ale to i tak by wychodziło ponad 4k rocznie. Wbrew temu co wszyscy piszą to uważam, że kości są słabej jakości. Po kilkunastu rozgrywkach kości zaczęły się wycierać (nie, nie grałem nimi na betonie). Wolałem sprzedać kolekcję póki była jeszcze coś warta, a swój budżet przeznaczyć na inne gry planszowe.

Jeśli cena faktycznie nie gra roli to polecam tę grę. Gra jest świetna. Jeśli masz obawy, że stracisz na wartości albo za dużo kasy w nią pójdzie to odradzam. Tyle jest innych świetnych gier, które możesz mieć w cenie jednej. Zawsze możesz sprawdzić grę online w programie Tabletop Simulator.

Star Wars Rebelia jest grą genialną. Jeśli jesteś fanem SW to ją kup bez względu na czas rozgrywki (bardzo rzadko ląduje na stole ze względu na czas rozgrywki, ale nigdy się jej nie pozbędę :D). Innych gier ze świata SW niestety nie znam.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Gra w uniwersum Star Wars

Post autor: Phate »

@stan29
Dzięki za tak szeroki opis własnych doświadczeń. Całkowicie mnie zniechęciłeś do zakupu SW: Przeznaczenie. Nie mam zamiaru wchodzić głęboko w system a pewnie ze względu na mechanikę i fakt, że to gra FFG zakupy będą konieczne. Podstawka to zapewne tylko demo gry.

SW:Rebelia - znam temat:] swego czasu też zastanawiałem się nad zakupem ale mimo, że to podobno rewelacyjna gra znam warunki w naszym domu i możliwości "przeszkadzania" mojej Córki :) Dlatego nie zdecyduje się na ten zakup.

Bitewniaka nie chcemy, chodzi nam o szybką grę którą ze spokojem rozłożymy i rozłożymy w 1 - 1,5 h

Szkoda, że taki słaby wybór w świecie SW.

Porzucam temat - poszukam czegoś innego

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
Indar
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Gra w uniwersum Star Wars

Post autor: Indar »

X Wing z rozłożeniem to spokojnie 1,5 godziny - nawet mniej. Poza tym to nie jest klasyczny bitewniak - to hybryda łączaca co najlepsze z obu typów. Figurki masz pomalowane, ruch masz jasny bo opiera się na miarkach manewrowych - nie ma miejsca na watpliwosci związane z ruchem. Zadnych makiet nie potrzebujesz, jedynie stol 100/100 - zeby miejsce na karty pilotów zostało. Do tego dochodzi budowanie rozpiski na podstawie punktow.
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: Gra w uniwersum Star Wars

Post autor: Kisun »

Jeżeli chodzi o granie domowe to zdecydowanie polecam SW Przeznaczenie. Nie przesadzajmy już z tymi kosztami. Promocja pierwszej podstawki - kupujesz Kylo i Rey x2 = 100zł + nowa podstawka 100 + na forum za 100 kupisz kupujesz wiekszość kart powszechnych i częstych, a są tacy co za grosze sprzedają też rzadkie i za powiedzmy cenę SW Rebelii masz masę kart do składania talii na wiele, wiele partii domowych. Do tego można sobie proxować (wydrukować dowolną kartę ze strony Galakty) jakieś ciekawsze postacie czy legendy a do nich wystarczą zwykle K6 i zabawy w domu po pachy.
"Errare humanum est"
stan29
Posty: 98
Rejestracja: 15 wrz 2015, 20:48
Been thanked: 1 time

Re: Gra w uniwersum Star Wars

Post autor: stan29 »

Zgadzam się, giełda SW:D działa bardzo sprawnie. Sam robiłem proxy drugich legendarnych kości. Można oczywiście zrobić proxy całej gry tylko jaki jest tego cel. W SW:D największy fun miałem grając co rusz to nowymi postaciami, a każda coś tam kosztuje. Jednym wystarczy podstawka, dla mnie to demo. Nie znalazłem umiaru, chciałem coraz więcej kart i czułem, że używana gra traci na wartości bardziej niż planszówki. Wszystko zależy jakim jesteś typem gracza. :)
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Gra w uniwersum Star Wars

Post autor: Chaaber »

Możesz spróbować Star Wars Risk, lekka gra kościano-planszowa. Odwzorowanie ostatniej bitwy z Powrotu Jedi, kombinujesz na 3 frontach. Losowo jak diabli, ale daje sporo frajdy i spokojnie rozegrasz ją w godzinkę do półtorej. Szczerze polecam.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Gra w uniwersum Star Wars

Post autor: Gromb »

Chaaber pisze:Możesz spróbować Star Wars Risk, lekka gra kościano-planszowa. Odwzorowanie ostatniej bitwy z Powrotu Jedi, kombinujesz na 3 frontach. Losowo jak diabli, ale daje sporo frajdy i spokojnie rozegrasz ją w godzinkę do półtorej. Szczerze polecam.
Pełna zgoda. Pamiętaj tylko o aktualizacji zasad z BGG. Ta gra jest szybka, klimatyczna i nie ma kompletnie nic wspólnego z Riskiem ( poza myląca i zniechęcającą nazwą)
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Gra w uniwersum Star Wars

Post autor: Chaaber »

Gromb pisze:
Chaaber pisze:Możesz spróbować Star Wars Risk, lekka gra kościano-planszowa. Odwzorowanie ostatniej bitwy z Powrotu Jedi, kombinujesz na 3 frontach. Losowo jak diabli, ale daje sporo frajdy i spokojnie rozegrasz ją w godzinkę do półtorej. Szczerze polecam.
Pełna zgoda. Pamiętaj tylko o aktualizacji zasad z BGG. Ta gra jest szybka, klimatyczna i nie ma kompletnie nic wspólnego z Riskiem ( poza myląca i zniechęcającą nazwą)
O jakim wariancie mowa? Gram na pudełkowych zasadach. Podasz link do tych nowych zasad, poprawiają balans?
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Gra w uniwersum Star Wars

Post autor: Gromb »

To nawet nie wariant, tylko wyjaśnienie i doprecyzowanie zasad: https://www.boardgamegeek.com/thread/14 ... ifications
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
DrunkHamster
Posty: 95
Rejestracja: 05 lis 2015, 18:14
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gra w uniwersum Star Wars

Post autor: DrunkHamster »

Ja bym proponował X-winga lub Imperium Atakuje. W tym drugi bardzo dobry jest tryb Skirmish.
Kampanie rowniez mozna grac w dwie jak i wiecej osob. Z jedna misja spokojnie mozna sie zmiescic w dwoch godzinach.
Tuminure
Posty: 555
Rejestracja: 08 mar 2013, 12:07
Lokalizacja: Milewo
Has thanked: 2 times
Been thanked: 47 times

Re: Gra w uniwersum Star Wars

Post autor: Tuminure »

SW:LCG jest u nas martwe i przez to dodatki kosztują kilka-kilkanaście zł, a co za tym idzie można mieć niezły stos kart w naprawdę niskiej cenie. Do nieturniejowego grania spokojnie wystarczy. Niestety podstawka jest dostępna tylko z drugiej ręki i trzeba się nieźle naszukać.
Kisun pisze:Do tego można sobie proxować (wydrukować dowolną kartę ze strony Galakty) jakieś ciekawsze postacie czy legendy a do nich wystarczą zwykle K6 i zabawy w domu po pachy.
Gdzie na stronie Galakty można znaleźć coś takiego?
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1653
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Gra w uniwersum Star Wars

Post autor: sirwei »

DrunkHamster pisze:Ja bym proponował X-winga lub Imperium Atakuje. W tym drugi bardzo dobry jest tryb Skirmish.
Kampanie rowniez mozna grac w dwie jak i wiecej osob. Z jedna misja spokojnie mozna sie zmiescic w dwoch godzinach.
Zgadzam się z opinią. Sam mam Imperium Atakuje, dla wielbicieli filmu pozycja wyjątkowa(koniecznie dokup figurki dla większego fanu). Skirmishe można rozegrać szybko i sprawnie. Setup można sobie częściowo przygotować wcześniej(karty dowodzenia i karty postaci). Może nawet zmieścilibyście 2 gry w ciągu godziny. X-Wing też super gierka, aktualnie kolekcjonuję SW:IA ale chętnie grywam ze znajomymi którzy mają ten tytuł. Podobne czasy gry.
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: Gra w uniwersum Star Wars

Post autor: Kisun »

Tuminure pisze:Gdzie na stronie Galakty można znaleźć coś takiego?
http://przeznaczenie.galakta.pl/przebudzenia-lista/
http://przeznaczenie.galakta.pl/duch-re ... ista-kart/
http://przeznaczenie.galakta.pl/lista-k ... ista-kart/
http://przeznaczenie.galakta.pl/lista-k ... baza-kart/
Niestety nie widzę pierwszych zestawów startowych no i grafiki są w małej rozdzielczości ale fajnie że są :)
"Errare humanum est"
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Gra w uniwersum Star Wars

Post autor: Phate »

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
Powiem szczerze, że zaintrygowaliście mnie na powrót z SW: Przeznaczenie.
Fajnie, że mimo wszystko jest szansa proxowania pewnych kart (choć nie widzę sensu proxować całą grę - nie o to chodzi)

Czyli najlepiej kupić sobie starą i nową podstawkę tak ? Tylko po co ten zestaw Kaylo + Ren w promocji kupować x 2 ?
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: Gra w uniwersum Star Wars

Post autor: Kisun »

Bo teraz jest tanio (promocja 2za1) a mają kilka kart tylko w jednej sztuce. Do tworzenia talii dla dwóch graczy niektorych kart może zabraknąć. Ale może faktycznie wystarczy nawet jeden komplet. Gra jest naprawdę przyjemna do domowego grania. Oczywiście podstawką za wiele się nie pogra ale nawet one dają radochę przez pierwszych kilka partii. Potem wystarczy uzupełnić talie do 30kart i robi się gorąco :) W domu nie trzeba trzymać się zasad budowania talii, przez co te czasem mogły by przyprawić o zawał "profesjonalistów" ;) jednak frajdy dają naprawdę sporo.
"Errare humanum est"
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Gra w uniwersum Star Wars

Post autor: Phate »

Chyba mnie przekonaliscie do SW: Przeznaczenie. Lepiej kupić dwa zestawy podstawowe i 10 boostetow w promocji 1+1 czy olac boostery i kupić coś z drugiej ręki?

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 12 times

Re: Gra w uniwersum Star Wars

Post autor: adikom5777 »

Jak nie masz nic to dobrym pomysłem jest kupić trochę boosterów a dopiero potem powymieniać się lub kupić single
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Gra w uniwersum Star Wars

Post autor: Phate »

Single czyli pojedyńcze karty tak ?
Dobra czyli za około 150 zł jak proponujecie rozpocząć przygodę? Oczywiście biorąc pod uwagę obecną promocje.

Aha i jeśli kupować boostery to z którego dodatku najlepiej ?

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Gra w uniwersum Star Wars

Post autor: Phate »

Gra zakupioną i żonie bardzo podpasowała :) jutro kupujemy jeszcze kilka boosterkow do domowego grania :] chyba skupimy się na linii "przebudzenie"

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 451
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 77 times

Re: Gra w uniwersum Star Wars

Post autor: Zaan84 »

Phate pisze:Gra zakupioną i żonie bardzo podpasowała :) jutro kupujemy jeszcze kilka boosterkow do domowego grania :] chyba skupimy się na linii "przebudzenie"
Hej, i jak gra się prezentuje po paru dniach? Nadal chce się w nią grać?
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Gra w uniwersum Star Wars

Post autor: Phate »

Cześć. Jesteśmy nią zauroczenie. Bardzo fajne talie startowe, gra szybka i emocjonująca. Sporo możliwości w ruchach i zagraniach. Zasady bardzo proste.

My jednak od razu póki byla promocja kupiliśmy trochę boosterow żeby później mieć możliwość ingerencji w talie

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ