Legendary Encounters: Alien - pytania i wątpliwości

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: lesar »

Czyli po zapłaceniu 6 cel jest zrealizowany i odkrywam nowy cel a drzwi zostają?

A co w przypadku kiedy dobiorę Strike tylko z tekstem bez liczby obrażeń wtedy rozpatruje tekst i np. daje sobie obrażenia jeżeli taki będzie efekt w tekście czy zawsze ignoruje i odrzucam Strike?

Bo na drzwiach jest wzmianka tylko o Strike z liczbą obrażeń.
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Breżniew »

lesar pisze:Czyli po zapłaceniu 6 cel jest zrealizowany i odkrywam nowy cel a drzwi zostają?

A co w przypadku kiedy dobiorę Strike tylko z tekstem bez liczby obrażeń wtedy rozpatruje tekst i np. daje sobie obrażenia jeżeli taki będzie efekt w tekście czy zawsze ignoruje i odrzucam Strike?

Bo na drzwiach jest wzmianka tylko o Strike z liczbą obrażeń.
Dokładnie tak. Najpierw płacisz 4 a potem 6 i cel jest wykonany, a drzwi zostają. Jeśli dobierzesz strike bez obrażeń, np. Slow Gestation, Broken Morale, to niestety nie lecą one na drzwi, tylko na Ciebie.
Karsen
Posty: 25
Rejestracja: 23 wrz 2017, 12:40
Been thanked: 1 time

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Karsen »

Hej,

Mam szybkie pytanie odnośnie karty coordinate.
Przypuśćmy, że jest dwóch graczy. Turę zaczyna gracz A, natomiast gracz B wykłada przed siebie kartę coordinate i dociąga jedną kartę. Rozumiem, że jeśli gracz A chce skorzystać z karty wsparcia to musi użyć kopii wlasnie tej karty (coordinate), a nie wybranej jednej karty z obecnej ręki gracza B?
lesar napisał(a):
8. Karta Cheef Parker Its damn a robot! normalnie daje 4 ataku, ale podczas ataku na np. Asha dodatkowo obniża siłę Asha o 4 i go pokonuje, bo Asha ma 8?

Tak. Sama karta dostarcza 4 ataku, a w przypadku wykorzystania jej do walki z wrogiem Synthetic, wróg ma -4 ataku. Ta jedna karta jest sama w sobie wystarczająca do zabicia Asha (4 ataku z karty i -4 ataku dla Asha), oczywiście pod warunkiem, że ktoś w tej turze użyje z Tobą coordinate (zatem w grze solo Ash jest niemożliwy do zabicia i potrafi dzięki temu bardzo nabruździć :)).
Dzisiaj będę grał pierwszy raz, ale po przeczytaniu forum tylko co do tego mam wątpliwość.
Mógłby mi to ktoś wyjaśnić?
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Breżniew »

Karsen pisze:Przypuśćmy, że jest dwóch graczy. Turę zaczyna gracz A, natomiast gracz B wykłada przed siebie kartę coordinate i dociąga jedną kartę. Rozumiem, że jeśli gracz A chce skorzystać z karty wsparcia to musi użyć kopii wlasnie tej karty (coordinate), a nie wybranej jednej karty z obecnej ręki gracza B?
Tak, po zagraniu przez gracza B karty z cechą coordinate, gracz A może skorzystać z tej karty tak, jakby ją sam zagrał (i tylko z tej, a nie żadnej innej z ręki gracza B)
Karsen pisze:Cytuj:
lesar napisał(a):
8. Karta Cheef Parker Its damn a robot! normalnie daje 4 ataku, ale podczas ataku na np. Asha dodatkowo obniża siłę Asha o 4 i go pokonuje, bo Asha ma 8?

Tak. Sama karta dostarcza 4 ataku, a w przypadku wykorzystania jej do walki z wrogiem Synthetic, wróg ma -4 ataku. Ta jedna karta jest sama w sobie wystarczająca do zabicia Asha (4 ataku z karty i -4 ataku dla Asha), oczywiście pod warunkiem, że ktoś w tej turze użyje z Tobą coordinate (zatem w grze solo Ash jest niemożliwy do zabicia i potrafi dzięki temu bardzo nabruździć :)).


Dzisiaj będę grał pierwszy raz, ale po przeczytaniu forum tylko co do tego mam wątpliwość.
Mógłby mi to ktoś wyjaśnić?
Nie wiem w czym dokładnie tkwi Twoja wątpliwość :)
Ash jest syntetykiem, więc można za pomocą karty It's a damn robot! obniżyć jego atak o 4 (czyli z 8 do 4). Karta It's a damn robot! sama w sobie daje 4 punkty ataku, więc można zagrywając tylko tą kartę ubić Asha. Jednak Ash to taki wredny przeciwnik, że do zabicia go potrzebne jest wsparcie innego gracza (coordinate). Zatem do zabicia go musisz mieć 8 pkt ataku oraz ktoś musi Cię wesprzeć kartą z cechą coordinate. Bez wsparcia, Ash jest nie do zabicia.
Ostatnio zmieniony 02 paź 2017, 15:22 przez Breżniew, łącznie zmieniany 3 razy.
Karsen
Posty: 25
Rejestracja: 23 wrz 2017, 12:40
Been thanked: 1 time

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Karsen »

Ok sory kompletnie pomieszałem wszystko. Teraz znalazłem tę kartę I ona jest typu coordinate.
Mógłby mi ktoś jeszcze wyjaśnić dokladniej jak dziala karta It's a damn robot?

Wiem, że na forum było to omawiane, ale dalej nie do końca rozumiem o co chodzi. Rozumiem, ze jesli sie zagra ja normalnie to dziala jako 4 atak, jak sie zagra karte coordinate to dodatkowo obniza obrone 4.
Ale nie rozumiem do końca instrukcji tej karty:
The next time you fight a Synthetic Enemy turn, it gets -4.
Jak dla mnie karta po prostu dziala -4, zastanawiam się po co tu jest dodane next time. Czy jeśli jej uzyje jej jako pierwszej w rundzie to moge od razu zaaplikowac 4 ataku obcemu/obcym, zgadza sie?
Czy moge skanowac uzywajac tej karty? Moim zdaniem nie.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: maciejo »

Ta karta daje 4 Ataku/Skanu jeśli grasz ją dla Siebie.
Obniża natomiast siłę Asha o 4 jeśli zagrasz ją jako Wsparcie dla innego gracza.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Breżniew »

maciejo pisze:Ta karta daje 4 Ataku/Skanu jeśli grasz ją dla Siebie.
Obniża natomiast siłę Asha o 4 jeśli zagrasz ją jako Wsparcie dla innego gracza.
Obrazek
Ta karta nie musi być zagrana jako Coordinate, żeby obniżyła siłę Asha o 4. Można w ten sposób ją zagrać jak napisał maciejo, ale można też np. zagrać ją z ręki i też obniży siłę Asha. Natomiast w praktyce takie zagranie nic nie da, o ile w tej samej turze ktoś nie zagra Ci karty Coordinate (jakiejkolwiek).
Karsen
Posty: 25
Rejestracja: 23 wrz 2017, 12:40
Been thanked: 1 time

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Karsen »

Ok teraz już jest jasne wszystko dla mnie poza... Wychodzi na to, że jak gram solo to nie jestem w stanie zabić Ash'a. Mam rację?
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: maciejo »

Breżniew pisze:
maciejo pisze:Ta karta daje 4 Ataku/Skanu jeśli grasz ją dla Siebie.
Obniża natomiast siłę Asha o 4 jeśli zagrasz ją jako Wsparcie dla innego gracza.
Obrazek
Ta karta nie musi być zagrana jako Coordinate, żeby obniżyła siłę Asha o 4. Można w ten sposób ją zagrać jak napisał maciejo, ale można też np. zagrać ją z ręki i też obniży siłę Asha. Natomiast w praktyce takie zagranie nic nie da, o ile w tej samej turze ktoś nie zagra Ci karty Coordinate (jakiejkolwiek).
Dokładnie o to mi chodziło :D Ale Ty to umiesz ładniej ubrać w słowa :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: maciejo »

Karsen pisze:Ok teraz już jest jasne wszystko dla mnie poza... Wychodzi na to, że jak gram solo to nie jestem w stanie zabić Ash'a. Mam rację?
Masz.Chyba że grasz na dwie ręce.
Ostatnio zmieniony 02 paź 2017, 18:10 przez maciejo, łącznie zmieniany 1 raz.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Breżniew »

Karsen pisze:Ok teraz już jest jasne wszystko dla mnie poza... Wychodzi na to, że jak gram solo to nie jestem w stanie zabić Ash'a. Mam rację?
Niestety tak :) Ash w grze solo jest nie do zabicia. Ale w Scenariuszu 1 są sposoby na odsunięcie od siebie związanego z nim zagrożenia.
Karsen
Posty: 25
Rejestracja: 23 wrz 2017, 12:40
Been thanked: 1 time

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Karsen »

Ok to zabieram się do grania. A co do Asha w solo, jeśli wyzeruje mu punkty uderzenia w danej turze, to rozumiem, że wtedy nie dostaję uderzenia, ale też i on nie znika z planszy, zgadza się? :)
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Breżniew »

Karsen pisze:Ok to zabieram się do grania. A co do Asha w solo, jeśli wyzeruje mu punkty uderzenia w danej turze, to rozumiem, że wtedy nie dostaję uderzenia, ale też i on nie znika z planszy, zgadza się? :)
Dostajesz, a on nie znika. To prawdziwy kawał sukinsyna :)
wajdzik83
Posty: 345
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: wajdzik83 »

Witam. Mam pytanie odnośnie spolszczenia tej gry. Czy istnieje jakieś tłumaczenie kart lub instrukcja w języku polskim ? Bardzo dziękuję za pomoc :)
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Breżniew »

wajdzik83 pisze:Witam. Mam pytanie odnośnie spolszczenia tej gry. Czy istnieje jakieś tłumaczenie kart lub instrukcja w języku polskim ? Bardzo dziękuję za pomoc :)
Na bgg są pliki autorstwa Vinnichi z tłumaczeniem instrukcji oraz spolszczonymi kartami.
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Shantall »

Tylko, że w tych tłumaczeniach kart jest sporo błędów.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: maciejo »

Shantall pisze:Tylko, że w tych tłumaczeniach kart jest sporo błędów.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Jest sporo błędów ale i tak ogromny szacun na kol.Vinnichi za pracę wyłożoną w to tłumaczenie.
Tekst ang.na kartach jest na tyle prosty, że te błędy łatwo wychwycić.
Na szczęście są też kol.na forum którzy chętnie pomogą :arrow: Breżniew
:wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
wajdzik83
Posty: 345
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: wajdzik83 »

A czy jest gdzieś poprawiona wersja tych przetłumaczonych kart ? Wiadomo na których kartach są błędy ?

dzięki z góry za jakąkolwiek pomoc ;)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: maciejo »

wajdzik83 pisze:A czy jest gdzieś poprawiona wersja tych przetłumaczonych kart ? Wiadomo na których kartach są błędy ?

dzięki z góry za jakąkolwiek pomoc ;)
Nie ma.
Jest jeden poważny błąd w tłumaczeniu instrukcji ale gdzieś go tu przytoczyłem, poszukaj.
Graj na razie na tym tłumaczeniu i nic się nie przejmuj a jak byś miał jakieś wątpliwości to pisz na forum :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Breżniew »

maciejo pisze:Graj na razie na tym tłumaczeniu i nic się nie przejmuj a jak byś miał jakieś wątpliwości to pisz na forum
Quarantine procedure
Jest: "Spójrz na pierwsza kartę każdego gracza. Możesz ją zabić albo odłożyć."
Powinno być: "Spójrz na pierwszą kartę dowolnego gracza. Możesz ją zabić albo odłożyć."

Teams of three
Jest: "Weź dwie pierwsze karty z koszar. Jeśli jest to jednostka to zatrzymaj ją lub połóż na spód koszar."
Powinno być: Weź pierwszą kartę z koszar. Jeśli jest to jednostka to zatrzymaj ją lub połóż na spód koszar."

Autopsy
Jest: "Jeśli przynajmniej jeden gracz zginął w tej turze, pociągnij kartę."
Powinno być: "Jeśli przynajmniej jedna jednostka zginęła w tej turze, pociągnij kartę."

I can smell it
Jest: "Podejrzyj dowolne ukryte karty bez pokazywania ich innym graczom."
Powinno być: "Podejrzyj dowolną ukrytą kartę bez pokazywania jej innym graczom."

Howling Xenomorph
Jest: "ODKRYCIE: Jeśli jest w Bazie, odkryj każdą następną ukrytą kartę. Odkrywaj je po kolei zaczynając od pierwszej po lewej."
Powinno być: "ODKRYCIE: Jeśli jest w Bazie, odkryj każdą sąsiadującą z nią ukrytą kartę. Odkrywaj je po kolei zaczynając od tej po lewej."

Blood-Scent Xenomorph
Tekst karty powinien brzmieć: "STREFA WALKI: Gracze nie mogą leczyć Uderzeń."

Tyle znalazłem błędów merytorycznych.
Ogólnie, to w tym tłumaczeniu roi się od literówek i jest dość koślawe. Ale autor i tak zrobił kawał roboty.
Gdybym znalazł chwilę, to może poprawiłbym te pliki. Pracy z tym byłoby dość sporo, bo jakbym już przy tym siadał, to wolałbym zrobić własne tłumaczenie z zachowaniem konsekwencji kluczowych dla mechaniki gry terminów.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: maciejo »

Breżniew pisze:
maciejo pisze:Graj na razie na tym tłumaczeniu i nic się nie przejmuj a jak byś miał jakieś wątpliwości to pisz na forum
Quarantine procedure
Jest: "Spójrz na pierwsza kartę każdego gracza. Możesz ją zabić albo odłożyć."
Powinno być: "Spójrz na pierwszą kartę dowolnego gracza. Możesz ją zabić albo odłożyć."

Teams of three
Jest: "Weź dwie pierwsze karty z koszar. Jeśli jest to jednostka to zatrzymaj ją lub połóż na spód koszar."
Powinno być: Weź pierwszą kartę z koszar. Jeśli jest to jednostka to zatrzymaj ją lub połóż na spód koszar."

Autopsy
Jest: "Jeśli przynajmniej jeden gracz zginął w tej turze, pociągnij kartę."
Powinno być: "Jeśli przynajmniej jedna jednostka zginęła w tej turze, pociągnij kartę."

I can smell it
Jest: "Podejrzyj dowolne ukryte karty bez pokazywania ich innym graczom."
Powinno być: "Podejrzyj dowolną ukrytą kartę bez pokazywania jej innym graczom."

Howling Xenomorph
Jest: "ODKRYCIE: Jeśli jest w Bazie, odkryj każdą następną ukrytą kartę. Odkrywaj je po kolei zaczynając od pierwszej po lewej."
Powinno być: "ODKRYCIE: Jeśli jest w Bazie, odkryj każdą sąsiadującą z nią ukrytą kartę. Odkrywaj je po kolei zaczynając od tej po lewej."

Blood-Scent Xenomorph
Tekst karty powinien brzmieć: "STREFA WALKI: Gracze nie mogą leczyć Uderzeń."

Tyle znalazłem błędów merytorycznych.
Ogólnie, to w tym tłumaczeniu roi się od literówek i jest dość koślawe. Ale autor i tak zrobił kawał roboty.
Gdybym znalazł chwilę, to może poprawiłbym te pliki. Pracy z tym byłoby dość sporo, bo jakbym już przy tym siadał, to wolałbym zrobić własne tłumaczenie z zachowaniem konsekwencji kluczowych dla mechaniki gry terminów.
A nie pisałem wcześniej że Breżniew pomoże 8)
To tylko takie moje przemyślenia ale może chciałbyś przetłumaczyć karty poszczególnych scenariuszy i Objektiwów bo ich nigdzie nie ma.Miałem poważne problemy żeby dobrze je zinterpretować.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
longmen76
Posty: 651
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: longmen76 »

hej,

Mam pytanie od spełnianie warunków zagranych kart do odpalenia zdolności kart. Przykładowo mam na ręce dwie karty z znaczkiem załogi NOSTROMO "żółte W". Oprócz tego mam na ręce 4 karty "TEAMS OF THREE". Zagrywam dwie pierwsze karty ze znakiem W. Zgodnie z zasadami mogę zagrać "Teams of three" i skorzystać z jej zdolności. Ale nie jestem pewien czy te dwie pierwsze zagrane karty pozwalają mi dalej korzystać ze zdolności z pozostałych trzech zagranych "Teams of three" (czyli pociągnąć kartę z Barrack).

Dzisiaj przeglądając forum okazało się że w misji 1 jest karta ASHa którego nie da sie zabić jak nie gra się we dwie osoby - konieczne jest wsparcie. Czy w takim razie jest sens grania w jedną osobę w tą misję? Czy w innych misjach też są takie niespodzianki dla gracza solo?
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Breżniew »

longmen76 pisze:hej,

Mam pytanie od spełnianie warunków zagranych kart do odpalenia zdolności kart. Przykładowo mam na ręce dwie karty z znaczkiem załogi NOSTROMO "żółte W". Oprócz tego mam na ręce 4 karty "TEAMS OF THREE". Zagrywam dwie pierwsze karty ze znakiem W. Zgodnie z zasadami mogę zagrać "Teams of three" i skorzystać z jej zdolności. Ale nie jestem pewien czy te dwie pierwsze zagrane karty pozwalają mi dalej korzystać ze zdolności z pozostałych trzech zagranych "Teams of three" (czyli pociągnąć kartę z Barrack).

Dzisiaj przeglądając forum okazało się że w misji 1 jest karta ASHa którego nie da sie zabić jak nie gra się we dwie osoby - konieczne jest wsparcie. Czy w takim razie jest sens grania w jedną osobę w tą misję? Czy w innych misjach też są takie niespodzianki dla gracza solo?
1. Zagrywasz dwie karty ze znaczkiem Nostromo i od tej chwili każda zagrana karta Teams of Three odpala swoją zdolność.
2. Zgadza się. Przy rozgrywce solo Ash jest nie do zabicia, ale to nie znaczy, że scenariusz jest nie do przejścia. Za pomocą karty Electric Prod możesz przegonić wroga z Combat Zone albo dowolnego pola z Complexu do innego dowolnego pustego pola Complexu. To jest jeden z najlepszych sposobów radzenia sobie z tym wrednym syntetykiem. Oprócz tego Airlock z podpiętymi Airlock Controls pozwala na ściągnięcie do niego dowolnego wroga. Ja bardzo często gram solo w LE:Alien i w szczególności w pierwszy scenariusz. Niemożność likwidacji Asha w pojedynkę jest dla mnie bardzo klimatycznym motywem :)
W talii strikes są karty Somebody Help!, których można uniknąć, jeśli inny gracz pokaże kartę z symbolem survival, ale oczywiście grając solo nie unikniesz tego strikea w ten sposób. Przy grze solo masz również trudniejszy event w obj.1 na Nostromo - "you and the next player" w tym przypadku oznacza Ty oraz Ty :) Ogólnie to sporo jest takich solo smaczków we wszystkich scenariuszach.
longmen76
Posty: 651
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: longmen76 »

Karta z Drone Deck - NOXIOUS XENOMORPH : Reveal: Players -1(serce) this turn.
Rozumiem, że karta nie zadaje nam obrażeń tylko mamy w rundzie kiedy została odkryta ta karta wartość życia z karty postaci o jeden mniejszą? Jeżeli tak to działa ona tylko w rundzie kiedy została odkryta a nie cały czas dopóki jej nie zabijemy?
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: maciejo »

longmen76 pisze:Karta z Drone Deck - NOXIOUS XENOMORPH : Reveal: Players -1(serce) this turn.
Rozumiem, że karta nie zadaje nam obrażeń tylko mamy w rundzie kiedy została odkryta ta karta wartość życia z karty postaci o jeden mniejszą? Jeżeli tak to działa ona tylko w rundzie kiedy została odkryta a nie cały czas dopóki jej nie zabijemy?
Tak,działa tylko w momencie odkrycia,w następnej rundzie jeśli karta jest nadal odkryta to ta funkcja przestaje być aktywna.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
ODPOWIEDZ