Scythe (Jamey Stegmaier)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Scythe

Post autor: Szaweł »

Muad'Dib pisze:Pytanie odnośnie przedsprzedaży. Widzę, że niektóre sklepy już mają w ofercie nachodzący dodatek, w Phalanx Games (tzn ich sklepie) na razie cisza. Czy ktoś się orientuje czy w ramach przedsprzedaży znowu będą dodawane jakieś bonusy w postaci promek?
Dokładnie o to samo chciałem spytać, aleś mnie uprzedził :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Scythe

Post autor: ozy »

Muad'Dib pisze:Pytanie odnośnie przedsprzedaży. Widzę, że niektóre sklepy już mają w ofercie nachodzący dodatek, w Phalanx Games (tzn ich sklepie) na razie cisza. Czy ktoś się orientuje czy w ramach przedsprzedaży znowu będą dodawane jakieś bonusy w postaci promek?
Tak, będą promki:
- pakiet 4 unikatowych kart spotkań (nr 29-32)
- pakiet 4 unikatowych kart spotkań (nr 33-36)
- pakiet 4 unikatowych kart celów (nr 24-27)
- pakiet 6 unikatowych kart fabryki (nr 13-18)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Scythe

Post autor: Muad'Dib »

ozy pisze: Tak, będą promki:
- pakiet 4 unikatowych kart spotkań (nr 29-32)
- pakiet 4 unikatowych kart spotkań (nr 33-36)
- pakiet 4 unikatowych kart celów (nr 24-27)
- pakiet 6 unikatowych kart fabryki (nr 13-18)
Dostępne są w każdym sklepie w przedsprzedaży czy tylko u Was?
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Scythe

Post autor: Bea »

ozy pisze:
Muad'Dib pisze:Pytanie odnośnie przedsprzedaży. Widzę, że niektóre sklepy już mają w ofercie nachodzący dodatek, w Phalanx Games (tzn ich sklepie) na razie cisza. Czy ktoś się orientuje czy w ramach przedsprzedaży znowu będą dodawane jakieś bonusy w postaci promek?
Tak, będą promki:
- pakiet 4 unikatowych kart spotkań (nr 29-32)
- pakiet 4 unikatowych kart spotkań (nr 33-36)
- pakiet 4 unikatowych kart celów (nr 24-27)
- pakiet 6 unikatowych kart fabryki (nr 13-18)
To są te same co były dodawane do podstawki i pierwszego dodatku, czy nowe? (bo nie pamiętam numerków)
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Scythe

Post autor: ozy »

Te same.
Dostępne są w każdym sklepie w przedsprzedaży czy tylko u Was?
Tylko u nas.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Scythe

Post autor: Muad'Dib »

@ozy

To jeszcze może wrzućcie przedsprzedaż do Waszego sklepu bo jak na razie nic nie ma, a np 2gnomy mają już w ofercie ;)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Scythe

Post autor: Szaweł »

Wprawdzie nie planszowo, ale w klimacie. Pojawił się zwiastun Iron Harvest, RTS'a opartego o grafiki Jakuba Różalskiego.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
koczkodan
Posty: 232
Rejestracja: 21 cze 2017, 12:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Scythe

Post autor: koczkodan »

ozy pisze:Te same.
Dostępne są w każdym sklepie w przedsprzedaży czy tylko u Was?
Tylko u nas.
nadal mozna zamawiac w przedsprzedazy zeby dostac promki? oczywiscie mowa o wind gambit w wersji po polsku?
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Scythe

Post autor: ozy »

koczkodan pisze:nadal mozna zamawiac w przedsprzedazy zeby dostac promki? oczywiscie mowa o wind gambit w wersji po polsku?
Tak: http://sklep.phalanxgames.pl/igrajac-z-wiatrem,3,27,110
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Scythe

Post autor: wirusman »

Phalanx, co ten dodatek Zmienia w grze?
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 484 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: yosz »

A tu jest wszystko. W środku są dwa moduły - statki i rozstrzygnięcia. W następnym tygodniu będzie moja recenzja :)

http://info.znadplanszy.pl/2017/04/03/s ... -medialny/
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Scythe

Post autor: wirusman »

yosz pisze:A tu jest wszystko. W środku są dwa moduły - statki i rozstrzygnięcia. W następnym tygodniu będzie moja recenzja :)

http://info.znadplanszy.pl/2017/04/03/s ... -medialny/
Dalej nie wiem co zmieniają/poprawiają statki :)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 484 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: yosz »

Statki to jednostka, która nie kontroluje terenu. W zależności od wylosowanych zdolności może przewozić dobra (do trzech), albo ludzi (do dwóch). Zdolności specjalne są bardzo różne np nam się wylosowało:
- statek na niekontrolowanym terenie może budować budynki i mechy tak jakby był robotnikiem. Biorą pod uwagę że od początku statki najczęściej poruszają się od razu o dwa hexy, daje to możliwość szybkiego desantu mecha w odległym zakątku planszy
- myto: na pole ze statkiem może wejść tylko jednostka przenosząca dobra. Właściciel statku pobiera opłatę w wysokości jednego dobra od każdej jednostki (o ile ma miejsce na pokładzie). Boleśnie się przekonałem jak denerwujący może być statek stojący na polu z fabryką ;)

Moduł rozstrzygnięć jest też ciekawy. Też nie wywraca rozgrywki do góry nogami, ale trzeba wziąć pod uwagę to co mamy w partii. Graliśmy z modułem, gdzie wylosowane są dwie jawne karty celów (dodatkowo), które mogą realizować gracze. Po umieszczeniu 6 gwiazdki pozostali gracze mają jeszcze jedną turę, ale nie mogą przemieszczać jednostek.

Polecam! Najeźdźcy są fajni jak chcemy trochę innych frakcji, albo pograć na więcej osób. Ale jak ktoś się zastanawia Najeźdźcy czy Igrając z Wiatrem to bez wahania powiem że ten drugi.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Scythe

Post autor: wirusman »

O dzięki, teraz rozjaśnia moje wątpliwości co do tego dodatku, widzę ze statki "naprawiają" początek rozgrywki
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Scythe

Post autor: Bea »

Grywacie w Scythe drużynowo? Ja właśnie pierwszy raz zagrałam w ten sposób i mimo obaw (o to że będę odpowiedzialna nie tylko za własną przegraną. :lol: ) ten wariant mi się bardzo spodobał. Ugadywanie w co kto idzie (bo drużyna może mieć tylko jedną gwiazdkę w każdej kategorii), polowanie w stadzie :evil:, i pożyczanie pieniędzy - miodzio!
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: Scythe

Post autor: Lolas »

Czy w polskiej edycji będącej obecnie w sprzedaży znajdują się karty promo?
Chodzi mi o ten zestaw:
- pakiet 4 unikatowych kart spotkań (nr 29-32)
- pakiet 4 unikatowych kart spotkań (nr 33-36)
- pakiet 4 unikatowych kart celów (nr 24-27)
- pakiet 6 unikatowych kart fabryki (nr 13-18)

Jeśli nie ma go razem z grą, to czy jest jeszcze szansa kupić polską wersję tych kart?
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Scythe

Post autor: gregos »

Bea pisze:Grywacie w Scythe drużynowo? Ja właśnie pierwszy raz zagrałam w ten sposób i mimo obaw (o to że będę odpowiedzialna nie tylko za własną przegraną. :lol: ) ten wariant mi się bardzo spodobał. Ugadywanie w co kto idzie (bo drużyna może mieć tylko jedną gwiazdkę w każdej kategorii), polowanie w stadzie :evil:, i pożyczanie pieniędzy - miodzio!
O ciekawa koncepcja. Na pewno wypróbuję.
Awatar użytkownika
Shimrod
Posty: 261
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: Scythe

Post autor: Shimrod »

Lolas pisze:Czy w polskiej edycji będącej obecnie w sprzedaży znajdują się karty promo?
Chodzi mi o ten zestaw:
- pakiet 4 unikatowych kart spotkań (nr 29-32)
- pakiet 4 unikatowych kart spotkań (nr 33-36)
- pakiet 4 unikatowych kart celów (nr 24-27)
- pakiet 6 unikatowych kart fabryki (nr 13-18)

Jeśli nie ma go razem z grą, to czy jest jeszcze szansa kupić polską wersję tych kart?
Nie znajduje się. Ale gdybyś cofnął się kilka postów od własnego pytania odkryłbyś poniższy link:
http://sklep.phalanxgames.pl/igrajac-z-wiatrem,3,27,110
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: Scythe

Post autor: Lolas »

Dzięki za info i sorki za pytanie kilka postów pod odpowiedzią :oops:
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Scythe

Post autor: Tony23 »

Ile tak realnie schodzi Wam czasu na rozgrywke czteroosobowa w gronie bez myślicieli?
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1136
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 48 times

Re: Scythe

Post autor: ariser »

Godzinka piętnaście - trzydzieści.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
buhaj
Posty: 1036
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 837 times
Been thanked: 498 times

Re: Scythe

Post autor: buhaj »

Najkrótsza zarejestrowana rozgrywka (11 październik, godzina 20) w naszej grupie graczy to: 45 min na 6 osób.
Rossvietia 93
Albion 68
Nordia 62
Krym 28
Saksonia 22
Polonia 22
Gosterq
Posty: 201
Rejestracja: 11 sty 2016, 22:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 30 times

Re: Scythe

Post autor: Gosterq »

Wiadomo coś o ewentualnym dodruku "Najeźdźców z dalekich krain"?
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Scythe

Post autor: 13thcaesar »

yosz pisze:Statki to jednostka, która nie kontroluje terenu. W zależności od wylosowanych zdolności może przewozić dobra (do trzech), albo ludzi (do dwóch). Zdolności specjalne są bardzo różne np nam się wylosowało:
- statek na niekontrolowanym terenie może budować budynki i mechy tak jakby był robotnikiem. Biorą pod uwagę że od początku statki najczęściej poruszają się od razu o dwa hexy, daje to możliwość szybkiego desantu mecha w odległym zakątku planszy
- myto: na pole ze statkiem może wejść tylko jednostka przenosząca dobra. Właściciel statku pobiera opłatę w wysokości jednego dobra od każdej jednostki (o ile ma miejsce na pokładzie). Boleśnie się przekonałem jak denerwujący może być statek stojący na polu z fabryką ;)

Moduł rozstrzygnięć jest też ciekawy. Też nie wywraca rozgrywki do góry nogami, ale trzeba wziąć pod uwagę to co mamy w partii. Graliśmy z modułem, gdzie wylosowane są dwie jawne karty celów (dodatkowo), które mogą realizować gracze. Po umieszczeniu 6 gwiazdki pozostali gracze mają jeszcze jedną turę, ale nie mogą przemieszczać jednostek.

Polecam! Najeźdźcy są fajni jak chcemy trochę innych frakcji, albo pograć na więcej osób. Ale jak ktoś się zastanawia Najeźdźcy czy Igrając z Wiatrem to bez wahania powiem że ten drugi.
No i teraz mam dylemat, co chcę dostać pod choinkę - początkowo napaliłem się na This War Of Mine, ale mniemam że nie ma szans żeby ukazała się przed gwiazdką, więc postanowiłem że chce Robinson Crusoe: Przygoda na przeklętej wyspie (Edycja Gra Roku), jednak Scythe: Igrając Z Wiatrem strasznie kusi (posiadam już Najeźdźców) zwłaszcza że jest szansa dostać jeszcze z tymi promkami... tyle że,czy zdąży ukazać się przed gwiazdką?
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 484 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: yosz »

Jak statku nie porwą piraci (albo celnicy) to powinno zdążyć (obecne przewidywania to przełom listopada i grudnia): http://www.phalanxgames.pl/blog/2017/11 ... erzenia-1/
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
ODPOWIEDZ