The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: The 7th Continent

Post autor: olsszak »

AkitaInu pisze:
Arius pisze:
Ryslaw pisze: Będę działać. Jedyny problem widzę w tym, że niektóre karty są dwustronne.
No i będę pewnie tłumaczyć w miarę swoich postępów w przygodzie. Na razie po dwóch sesjach solo dopiero nadgryzłem południowy kraniec kontynentu :)

Ile czasu trwały te dwie sesje?
podejrzewam że kilka godzin jak nie więcej. Gra jest długa, nie ma co się oszukiwać. Na szczęście system save'a działa znakomicie i trwa max. kilka minut.

My pierwszą klątwę gramy już kilkanaście godzin ale to z własnego wyboru. Po prostu ta gra jest taka zajebiste że sama exploracja daje niesamowitą frajdę :D

Andrzej,
nie masz obaw, że eksplorując ponad miarę odkrywasz sobie tereny czy inne zdarzenia, które będą się potem powielać przy okazji szukania miejsca zdjęcia kolejnej klątwy?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 648 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: The 7th Continent

Post autor: pan_satyros »

pan_satyros pisze:zapytałem na fb wydawcy wprost czy będą stare SG, poza nowym podwójnym dodatkiem. Jak odpisze dam znać.
Ok mamy info: "Sorry if I missed someone else clarifying this in between the ethical inquisition, but I spoke to the 7C creator at Gencon and he told me they were going to reprint the exclusives for the second Kickstarter."

Oczywiście na BGG od razu burza urażonych posiadaczy 1 edycji, bo jak to tak, moje ekskluzywne karty dostanie ktoś jeszcze? Nie godzi się!
ehh ludzie...

https://boardgamegeek.com/thread/181120 ... ent/page/1
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4054
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: The 7th Continent

Post autor: AkitaInu »

olsszak pisze: Andrzej,
nie masz obaw, że eksplorując ponad miarę odkrywasz sobie tereny czy inne zdarzenia, które będą się potem powielać przy okazji szukania miejsca zdjęcia kolejnej klątwy?
Ocyzwiście jest taka opcja, ale mam nadzieję że kolejke zagadki, łamigłówki itp itd zrekompensują mi to że ide po raz 3 przez ten sam teren.

W sumie przejście przez teren przez który już przechodziliśmy nie jest takie upierdliwe. Ale zależy czy tego będzie dużo czy mało.

Jeżeli bede przechodził przez pół mapy to średnio, ale jak przez kilka kart co 30 albo 45 min to nie ma problemu :)

Trzeba rozegrać kolejne klątwy żeby mieć jakieś pojęcie o tym :)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4054
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: The 7th Continent

Post autor: AkitaInu »

pan_satyros pisze:
pan_satyros pisze:zapytałem na fb wydawcy wprost czy będą stare SG, poza nowym podwójnym dodatkiem. Jak odpisze dam znać.
Ok mamy info: "Sorry if I missed someone else clarifying this in between the ethical inquisition, but I spoke to the 7C creator at Gencon and he told me they were going to reprint the exclusives for the second Kickstarter."

Oczywiście na BGG od razu burza urażonych posiadaczy 1 edycji, bo jak to tak, moje ekskluzywne karty dostanie ktoś jeszcze? Nie godzi się!
ehh ludzie...

https://boardgamegeek.com/thread/181120 ... ent/page/1
W ogóle idea kart ekskluzywnych jest bez sensu bo cała gra to KS exclusive. Ale pewnie o tym nie wiedzieli podczas pierwszej kampanii (albo nie chcieli powiedzieć)

Mnie tam szczerze mówiąc zwisa czy ktoś te karty dostanie czy nie, ważne że ja mam :D A jak inni dostaną to tak naprawde spoko, dodają regrywalności.
Arius
Posty: 1436
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 310 times
Been thanked: 168 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Arius »

Swoją drogą to zabawne.http://www.gry-planszowe.pl/forum/searc ... nreadposts
Jeśli tamte dodatki chcą żeby były exclusive, to idąc tym tokiem rozumowania nie powinni mieć opcji dokupienia tylko nowego dodatku z najbliższego KS'a.

W końcu to będzie exclusive dla nowych ludzi.
Takie trochę bezmyślne strzelanie sobie w kolano
wirusman
Posty: 1978
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 87 times
Been thanked: 28 times

Re: The 7th Continent

Post autor: wirusman »

Ludziom to już się głowach pomieszało. Przecież będziemy wspierać reprint :) Podobna sytuacja jak z hostage negotiation crime wave tam też można było dokupić karty z podstawki.
Do0ctor
Posty: 154
Rejestracja: 15 mar 2017, 19:12
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: The 7th Continent

Post autor: Do0ctor »

AkitaInu pisze:
olsszak pisze: Andrzej,
nie masz obaw, że eksplorując ponad miarę odkrywasz sobie tereny czy inne zdarzenia, które będą się potem powielać przy okazji szukania miejsca zdjęcia kolejnej klątwy?
Ocyzwiście jest taka opcja, ale mam nadzieję że kolejke zagadki, łamigłówki itp itd zrekompensują mi to że ide po raz 3 przez ten sam teren.

W sumie przejście przez teren przez który już przechodziliśmy nie jest takie upierdliwe. Ale zależy czy tego będzie dużo czy mało.

Jeżeli bede przechodził przez pół mapy to średnio, ale jak przez kilka kart co 30 albo 45 min to nie ma problemu :)

Trzeba rozegrać kolejne klątwy żeby mieć jakieś pojęcie o tym :)

Czyli mówisz, że dobre? ;)
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: The 7th Continent

Post autor: olsszak »

Doctor - gra jest bardzo dobra. Grałem co prawda tylko 5h w poniedziałek dzięki uprzejmości kolegi, ale zagrałbym na pewno więcej gdyby nie złapała nas północ...

Wczoraj woleliśmy jednak KDM grać :D
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4054
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: The 7th Continent

Post autor: AkitaInu »

Do0ctor pisze:
AkitaInu pisze:
olsszak pisze: Andrzej,
nie masz obaw, że eksplorując ponad miarę odkrywasz sobie tereny czy inne zdarzenia, które będą się potem powielać przy okazji szukania miejsca zdjęcia kolejnej klątwy?
Ocyzwiście jest taka opcja, ale mam nadzieję że kolejke zagadki, łamigłówki itp itd zrekompensują mi to że ide po raz 3 przez ten sam teren.

W sumie przejście przez teren przez który już przechodziliśmy nie jest takie upierdliwe. Ale zależy czy tego będzie dużo czy mało.

Jeżeli bede przechodził przez pół mapy to średnio, ale jak przez kilka kart co 30 albo 45 min to nie ma problemu :)

Trzeba rozegrać kolejne klątwy żeby mieć jakieś pojęcie o tym :)

Czyli mówisz, że dobre? ;)
Mówie że jest niesamowicie dobra ;)
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1090
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Toudi »

Najlepsze jest to że nawet nie ma do czego jej porównać... Najbliżej chyba time stories? [emoji14]

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
wirusman
Posty: 1978
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 87 times
Been thanked: 28 times

Re: The 7th Continent

Post autor: wirusman »

Toudi pisze:Najlepsze jest to że nawet nie ma do czego jej porównać... Najbliżej chyba time stories? [emoji14]

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
I właśnie to jest najlepsze.
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: The 7th Continent

Post autor: olsszak »

Toudi pisze:Najlepsze jest to że nawet nie ma do czego jej porównać... Najbliżej chyba time stories? [emoji14]

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
w życiu nie bawiłem się tak dobrze przy Time Stories :D
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: The 7th Continent

Post autor: hsiale »

AkitaInu pisze:
Do0ctor pisze:
Czyli mówisz, że dobre? ;)
Mówie że jest niesamowicie dobra ;)
A jak trudna?
Kudtacz
Posty: 125
Rejestracja: 24 kwie 2014, 01:06

Re: The 7th Continent

Post autor: Kudtacz »

Też potwierdzam, że gra bardzo dobra. ;) 2 klątwy w składzie 2-osobowym z głowy. Nie patrzyłem na zegarek, ale będzie ponad 30h gry i mam wrażenie, że odkryłem dopiero ok. połowę kontynentu. Dodam, że zwiedzanie drugi raz tego samego terenu dalej może generować niespodzianki. ;)

Grze jest zdecydowanie najbliżej do paragrafówek. Skojarzenie przyszło mi do głowy bardzo szybko w czasie rozgrywki. Taka paragrafówka rozrośnięta do gargantuicznych rozmiarów.
Awatar użytkownika
jamers
Posty: 78
Rejestracja: 01 lip 2004, 12:57
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: The 7th Continent

Post autor: jamers »

Dołączam się do osób piejących z zachwytu nad tą grą :)
U Was też tak jest, że jak już zrobicie save'a, to za chwilę macie ochotę znów ją rozłożyć?
...i co z tego, że jest 3-cia w nocy...
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1090
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Toudi »

jamers pisze:Dołączam się do osób piejących z zachwytu nad tą grą :)
U Was też tak jest, że jak już zrobicie save'a, to za chwilę macie ochotę znów ją rozłożyć?
...i co z tego, że jest 3-cia w nocy...
Oj tak :) ale mechanizm zapisu jest genialny, chwila moment i go :)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
idziol91
Posty: 202
Rejestracja: 13 paź 2013, 15:49
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: The 7th Continent

Post autor: idziol91 »

Możecie opisać jak działa ten mechanizm save'u?
Awatar użytkownika
jamers
Posty: 78
Rejestracja: 01 lip 2004, 12:57
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: The 7th Continent

Post autor: jamers »

idziol91 pisze:Możecie opisać jak działa ten mechanizm save'u?
Dość banalnie. Po prostu wrzucasz karty w odpowiedniej kolejności za przegródkę "Save" w pudełku i gotowe.
Część kart trzeba jednak odłożyć do pudełka posortowane, w przynależne im miejsca. Może to trwać parę minut ale masz wybór - możesz to zrobić przy składaniu lub rozkładaniu gry.
Czyli zależnie od własnych preferencji - szybka gra wstępna albo szybki finisz ;)
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Tony23 »

można gdzieś zobaczyć trochę więcej kart, by zobaczyć jaki poziom angielskiego jest wymagany?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 648 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: The 7th Continent

Post autor: pan_satyros »

Tony23 pisze:można gdzieś zobaczyć trochę więcej kart, by zobaczyć jaki poziom angielskiego jest wymagany?
Przejrzyj sobie aktualizacje kampanii na KS.
wirusman
Posty: 1978
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 87 times
Been thanked: 28 times

Re: The 7th Continent

Post autor: wirusman »

Nie ma co się pytać o dodatki w postaci kości i nowych kart, ale co zapisujemy w notatniku?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4054
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: The 7th Continent

Post autor: AkitaInu »

Tony23 pisze:można gdzieś zobaczyć trochę więcej kart, by zobaczyć jaki poziom angielskiego jest wymagany?
Wedlug mnie dosc wysoki poziom, potrzeba sie czasami napewno wczytac dokladnie w teksty
Awatar użytkownika
jacus666
Posty: 262
Rejestracja: 07 lip 2015, 17:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: The 7th Continent

Post autor: jacus666 »

wirusman pisze:Nie ma co się pytać o dodatki w postaci kości i nowych kart, ale co zapisujemy w notatniku?
Notujemy mapę terenu, która składa się z kart (stąd taki wygląd kartek tego notatnika). Ta, nie jest widoczna nigdy w całości (czasem przeskakujemy między różnymi wyspami, jaskiniami, świątyniami itp., a czasem część terenu też znika wraz z brakującym miejscem na stole). Czasem dobrze jest zapamiętać (zapisać) co i gdzie się znajdowało. Jakaś istotna poszlaka, miejsce, gdzie można zdobyć jedzenie itp. lub po prostu zanotować sobie jak wrócić do danego miejsca. Sam oficjalnego notatnika nie posiadam, choć jego stworzenie nie byłoby rzeczą trudną, to w zasadzie zwykła tabela z kwadratowymi polami odpowiadającymi kształtem kartom terenu. Mimo tego i tak gram bez żadnego notowania (no prawie bez żadnego, przy pierwszej klątwie zapisałem sobie treść jednej ze wskazówek). Wydaje mi się, że notowanie wszystkiego trochę za bardzo ułatwia grę.
Podzielę się rabatem: Planszostrefa.pl -11%
Moja kolekcja
Polo15
Posty: 122
Rejestracja: 04 maja 2011, 22:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 47 times
Been thanked: 46 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Polo15 »

jacus666 pisze: Notujemy mapę terenu, która składa się z kart (stąd taki wygląd kartek tego notatnika). Ta, nie jest widoczna nigdy w całości (czasem przeskakujemy między różnymi wyspami, jaskiniami, świątyniami itp., a czasem część terenu też znika wraz z brakującym miejscem na stole). Czasem dobrze jest zapamiętać (zapisać) co i gdzie się znajdowało. Jakaś istotna poszlaka, miejsce, gdzie można zdobyć jedzenie itp. lub po prostu zanotować sobie jak wrócić do danego miejsca. Sam oficjalnego notatnika nie posiadam, choć jego stworzenie nie byłoby rzeczą trudną, to w zasadzie zwykła tabela z kwadratowymi polami odpowiadającymi kształtem kartom terenu. Mimo tego i tak gram bez żadnego notowania (no prawie bez żadnego, przy pierwszej klątwie zapisałem sobie treść jednej ze wskazówek). Wydaje mi się, że notowanie wszystkiego trochę za bardzo ułatwia grę.
Notatnik można sobie pobrać z oficjalnej strony i wydrukować: https://the7thcontinent.seriouspoulp.co ... tebook.pdf
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: The 7th Continent

Post autor: kaszkiet »

Czy to jest gra bardziej kooperacyjna, czy nadaje się bardziej do gry solo?
ODPOWIEDZ