BGG - pytania, problemy, rady...

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: mst »

Planszówkowe światy równoległe. :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: bazik »

kolderek pisze:a ja dopiero kilka dni temu zauważyłem, że ogólna liczba partii w jakiejś grze jest źle liczona.

bo jak gra czterech graczy grało w jedną grę, mają profile na bgg i każdy wpisze, że grał w tą grę, to na bgg zostanie dodane 4 rozegrane partie dla tej gry. a przecież to nie prawda :)
a jak czterech zagra i zaden nie ma profilu i nie wpisze, to na bgg zostanie dodanych 0 rozegranych parti dla tej gry. a przeciez to nie prawda :)
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: mst »

Jak żaden nie ma profilu to ilość gier rozegranych przez użytkowników BGG się nie zmieniła czyli prawda :wink: ale jak ktoś ma profil a nie wpisze to dopiero jest afera. :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: Filippos »

A ja znam ludzi którzy nie wiedzą co to BGG :shock: To dopiero chamstwo, skandal i degrengolada :wink:
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: mst »

Oj tak, tak. Przed planszówkowymi misjonarzami całe morze pracy. :wink:

PS. A swoją drogą, Filippos w jakim Ty się środowisku obracasz. :roll: :lol:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: Filippos »

Mogę ci mst zdradzić jedynie to, że jestem częścią układu, ale którą i jakiego... Tu już obowiązuje mnie milczenie. Wybacz :mrgreen:
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: mst »

W moim wieku niełatwo przyzwyczaić się do zmian i nowości :twisted: Czy jakaś dobra dusza mogłaby oświecić mnie w temacie wprowadzenia na BGG oceny gry, w którą grałem ale której nie posiadam?
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
monga
Posty: 373
Rejestracja: 27 wrz 2005, 13:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: monga »

Chyba trzeba taką grę dodać do swojej kolekcji, i wtedy robisz z nią to co Ci się podoba ;) Czyli albo ją "posiadasz", albo sobie "życzysz", albo oceniasz, albo komentujesz - no wszystko wtedy.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: yosz »

Trochę to mylące ale trzeba nacisnąć Add to Collection co nie oznacza że daną grę będziemy mieli w kolekcji. To po prostu rozwija panel z ocenami itd.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: Sztefan »

To może jeszcze ktoś wyjaśni co to za przycisk "add new player" w momencie rejestrowania partii.
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: waffel »

To wtedy kiedy chcesz logować liczbę i tożsamość graczy. Można wpisać same imiona albo nazwy użykowników BGG (albo w ogóle nic) ale nie wiem, czy jak dwóch lub więcej graczy zrobi tak "symetrycznie" to czy system potraktuje to jak jedną grę na potrzeby "times played" na stronie gry.
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: bazik »

nie zostanie to w zaden sposob polaczone. twoje gry zagrane to twoje dane, nie jest to w zaden sposob laczony z danymi innych graczy.

przynajmniej tak zapewnial jeden z adminow kilka dni temu.
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: Filippos »

Właśnie przywrócono opcję przeglądania rozegranych gier przez ostatnie 30 dni i pod kątem ilości rozgrywek :!:
Hurra :mrgreen:
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: jax »

Czy też macie problem z wprowadzaniem rozegranych partii?
Przy próbie zapisu wyskakuje 'Invalid Object type' - od wczoraj.

Ta cała migracja już tak mnie wkurza, że odechciewa mi się prowadzić kolekcji na bgg i wpisywać rozgrywki. Od momentu migracji dziesiątki bugów (polecam odpowiedni wątek na bgg), dziesiątki requestów użytkowników żeby coś tam przywrócić, działa wszystko wooolno, czasem wiesza się, ogólna nędza. Coś tam poprawili/przywrócili od momentu ''''modernizacji'''', ale nadal jest ogólna beznadzieja.
Nie wiem kto to migrował - czy Aldi czy kto inny, w każdym razie jakiś kompletny i totalny amator. Tak się *NIE* wdraża rozwiązań informatycznych. Wygląda jakby przed wdrożeniem było ZERO testów, nie mówię już o podstawowch funkcjonalnościach, ale o najzwyklejszych bugach. Po prostu ktoś tam przyszedł, wrzucił od niechcenia na produkcję to co napisał informatyk i tyle... Tak to na dziś wygląda.
Teraz robią jakieś drugorzędne zmiany (dodadnie roku produkcji na wyświetlanej liście) podczas gdy najprostsze i najbardziej elementarne rozwiązania funkcjonalne nie działają (np. jak się wyjdzie z rejestrowania rozgrywki to wyrzuca od razu do pierwszej strony listy gier, zamiast do odpowiedniej pozycji na odpowiedniej stronie). Dno.
Ja wiem, że dobrze że w ogóle komuś się chce, bo pieniędzy z tego nie ma - ale jak coś się robi (nieważne czy za kasę czy nie), to powinno się to robić porządnie................
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: mst »

Mnie to co się dzieje na BGG skłoniło do zastanowienia po co mi w ogóle rejestrowanie rozegranych partii. Na razie notuję sobie na karteczce ale czy będzie mi się chciało wracać do zapisywania na BGG gdy wszystko uporządkują tego nie wiem. :?
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: Wilk »

jax pisze: Ja wiem, że dobrze że w ogóle komuś się chce, bo pieniędzy z tego nie ma - ale jak coś się robi (nieważne czy za kasę czy nie), to powinno się to robić porządnie................
Czy mi sie wydaje, czy Aldie utrzymuje sie obecnie z BGG? Jasne, ze moze nie sa to lacznie jakies kokosy, ale spora czesc ludzi wspiera ten serwis darowiznami, jest troche reklamodawcow. Cala ta modernizacja (?) przebiega w taki sposob, ze posiadacze "patron badges" maja prawo byc wkurzeni. (Ja do nich notabene nie naleze, wiec jest mi generalnie raczej wszystko jedno, zwlaszcza ze i przed zmianami rejestrowalem partie raczej na zasadzie przyblizenia, jak mi sie przypomni, czesto z fikcyjnymi datami itd. Mnie po zmianach wkurza glownie to, ze zeby zarejestrowac partie i w ogole cokolwiek zrobic, zaznaczyc gre jako interesujaca itp. trzeba ja dodac do swojej kolekcji, co uwazam za gwalt na zdrowym rozsadku. ;) ).
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: kwiatosz »

Nie to, żebym chciał kogoś irytować, ale mi wszystko działa jak powinno, dodawanie rozgrywek teraz jest zdecydowanie szybsze niż wcześniej - może to kwestia jakichś pięknych konfliktów ciasteczek albo przeglądarki ze stronką? Mi na ff 3.0.1. z czyszczonymi bez przerwy ciasteczkami śmiga jak trzeba.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: mst »

A próbowałeś zapisać rozgrywkę w grę, której nie posiadasz?
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: Don Simon »

mst pisze:A próbowałeś zapisać rozgrywkę w grę, której nie posiadasz?
W niedziele wpisalem piatkowe rozgrywki i wszystko wydaje sie dzialac.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: Filippos »

jax pisze: Ja wiem, że dobrze że w ogóle komuś się chce, bo pieniędzy z tego nie ma - ale jak coś się robi (nieważne czy za kasę czy nie), to powinno się to robić porządnie................
Jak patrzę na ilość userów, podstron, związaną z tym potencjalna oglądalność, całe mrowie reklam emitowanych w różnorodnych formach, ilośc userów z patron badges itp. itd. to jakoś nie chce mi się wierzyć w wizję admina, który wieczorami po robocie dłubie z pasji serwis fanowski :wink: No chyba, że biznesowo jest pierdoła :mrgreen: i nie umie na tym zarobić, ale potencjał ten serwis, tak rozbudowany, ma olbrzymi.

A co do rejestrowania rozgrywek to ostatnia wpisywałem we wtorek. Był jakiś error ale w końcu weszła (nie z poziomu kolekcji, ale z poziomu podstrony gry).
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: waffel »

Jak patrzę na ilość userów, podstron, związaną z tym potencjalna oglądalność, całe mrowie reklam emitowanych w różnorodnych formach, ilośc userów z patron badges itp. itd. to jakoś nie chce mi się wierzyć w wizję admina, który wieczorami po robocie dłubie z pasji serwis fanowski :wink: No chyba, że biznesowo jest pierdoła :mrgreen: i nie umie na tym zarobić, ale potencjał ten serwis, tak rozbudowany, ma olbrzymi.
Tu nie ma w co wierzyć, Aldie żyje z BGG i ma to napisane w profilu. Żadna tajemnica. Nie zmienia to faktu, że większość użytkowników nie płaci (także oglądaniem reklam bo mają AdBlocka) ale Aldie na każdym kroku zaznacza że płacenie nie jest obowiązkowe i niepłacący nie są użytkownikami drugiej kategorii.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: mst »

Filippos pisze:A co do rejestrowania rozgrywek to ostatnia wpisywałem we wtorek. Był jakiś error ale w końcu weszła (nie z poziomu kolekcji, ale z poziomu podstrony gry).
Gdy próbuję dodać rozgrywkę z podstrony gry pojawia się komunikat: "Invalid objecttype" :(
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: waffel »

Dużo ludzi się na to skarży i właśnie z tym walczą, a tymczasem proponuję zmienić przeglądarkę bo ten błąd podobno pojawia się wyłącznie w IE.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: mst »

U mnie błąd zniknął tak nagle jak się pojawił :shock:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: jax »

Swietnie, skoro Aldie sie z tego utrzymuje tym bardziej projekty informatyczne powinien prowadzic profesjonalnie a nie totalnie po amatorsku.
I powinien dodac duzy czerwony napis na tytulowej stronie: "UWAGA. W przegladarkach IE niektore podstawowe funkcjonalnosci serwisu moga nie dzialac."

[dzis nie dziala Edycja rozegranych gier - nie mozna otworzyc okna.
O wlasnie! specjalny dzial mozna by otworzyc na glownej stronie : NEWSY - co dzis nie dziala (ze szczegolnym uwzglednieniem IE) ]
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
ODPOWIEDZ