(Wodzisław) Spotkania w Wodzislawiu (WCK)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
LoslauOW
Posty: 10
Rejestracja: 20 lip 2014, 06:32

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: LoslauOW »

Ja jak już to do Jaskini.
Awatar użytkownika
the_Bzyk
Posty: 16
Rejestracja: 23 kwie 2017, 10:46
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: the_Bzyk »

Ja będę w Zameczku i być może w nd albo/i w nocy z sb na nd (po zameczku) w Grajcarni
Bzyk na BGG
Nie lubię: Cooperative, Area Control, Talisman, Munchkin...
Lubię: Hand Management, Engine/Deck Building, Variable Player Powers, Card Drafting
Ulubione gry: Terraforming Mars, Gloomhaven, Argent, Gaia Project
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Piontek, 30.06.2017 r.

Hej :?

Już wtorek, a ja jeszcze nic nie napisałem o ostatnim piątku. Ale po wczorajszej informacji nie chce mi się nic pisać. Ostatni piątek czerwca spędziliśmy jak zwykle w naszej salce nr 12. Heh, już nie naszej, ale o tym później. Dwie czwórki grzecznie usiadły przy dwóch stołach i grzecznie nie dokończyły żadnej partii. Pierwsza czwóreczka w składzie Kuba, Marek, Mirek i Bzyk rozpoczęła i nie dokończyła Tzolkina z dodatkiem, a druga - ze mną, Kacprem, Krzyśkiem i drugim Markiem nie dokończyła Lignum bez dodatku. Ale to wszystko przez to, że tym razem musieliśmy skończyć godzinę wcześniej. I tak dobrze, że jeszcze mieliśmy gdzie skończyć, bo... Heh, o tym w następnym poście.

Pozdroofka :?

GROLOGIA:
Obrazek Obrazek

GRALERIA:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

GROLEKCJA * GROTEKA * GRADKI * GROPOZYCJE
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
sly
Posty: 190
Rejestracja: 02 lis 2016, 22:37
Lokalizacja: Radlin
Been thanked: 3 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: sly »

Uuuuu nie brzmi to za dobrze, kiedy ten drugi post?
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Tak, to był ostatni piątek czerwca, ostatni piątek w naszej salce nr 12 i najprawdopodobniej nasz ostatni piątek w WCK. Wczoraj zostaliśmy poinformowani o wygaśnięciu poprzedniej umowy, która obowiązywała do końca czerwca. Zaproponowano nam nowe warunki, o których nie chcę pisać na forum, bo w pierwszej chwili potraktowałem je jako żart. To doprawdy chyba jakiś żart... Dobra, porozmawiamy o tym w najbliższy piątek. Proponujemy jak zwykle (no, może nie jak zwykle, bo na zewnątrz) spotkać się o 16.30 przed WCK od strony tylnego wejścia przy parkingu. Następnie wszyscy przejedziemy do WARKI na os. XXX lecia i tam zastanowimy się co dalej... To tyle. Nie chce mi się więcej pisać. Przepraszam... I zapraszam wszystkich w piątek, by ustalić co dalej :?
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 699
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

Smutne wieści.
Tak wiele gier a tak mało czasu
Lir
Posty: 273
Rejestracja: 14 mar 2010, 18:45
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 20 times
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Lir »

OPCJA DO ROZWAŻENIA: WDK Czyżowice jest wstępnie chętne by nas przygarnąć, przez wakacje wolne sale są w wtorki 17.00-21.00 lub czwartki 17.00-21.00. Inne dni terminy po wakacjach mozliwe, ale do uzgodnienia na początku września. Jeśli chodzi o mnie to wtorki są dla mnie lepsze ;)
Glory: A Game of Knights - rzuć okiem na grę, którą przygotowujemy! Zagramw.to / FB
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Piontek, 07.07.2017 r.

Wbrew niemiłym ludziom z Wodzisławskiego Centrum Kultury, którzy praktycznie z dnia na dzień wyrzucili nas na bruk, proponując zaporową cenę za korzystanie z naszej salki nr 12, dalej gramy i GRAĆ BĘDZIEMY :!: Jeśli nie w WCK, to gdzie indziej. W piątek opróżniliśmy naszą klubową szafkę i podjechaliśmy do Warki, gdzie na razie spotkaliśmy się, by pogadać i oczywiście pograć. No bo jakby to było - piątek bez planszówki? Nie ma takiej opcji 8) Najpierw omówiliśmy naszą sytuację i proponowane nowe miejscówki dla naszego klubu. Opcja czyżowicka na razie pozostaje w rezerwie ze względów logistycznych (ludzie nie mają tam jak dojechać), ale pojawiła się bardzo obiecująca opcja radlińska. Krzysztofie, czekamy na jakieś wieści. To na razie tyle o piątkowym gadaniu.

A teraz o piątkowym graniu. Rozpoczęliśmy w piątkę od jakże losowego i nieprzewidywalnego Ra, w której to partii, Mirek chyba po raz pierwszy grał intuicyjnie, nie przeliczając każdorazowo zdobyczy punktowych w postaci kafelek pojawiających się na planszy. I jak to się skończyło? Oczywiście zdecydowanie wygrał, zostawiając w pokonanym polu Krzyśka, Adama, Magdę i mnie. Ta gra ciągle i niezmiennie mi się podoba, choć nie powinna, biorąc pod uwagę moje preferencje growe ;)

Później zagraliśmy jeszcze cztery partyjki w Red7. Najpierw we czwórkę bez Adama, a następnie w trójkę bez Mirka. Krzysiek wygrał dwa razy, a ja z Magdą po jednym razie. Mirek tym razem musiał obejść się smakiem. Oj, miałem poważne problemy z przypomnieniem sobie zasad, dlatego graliśmy w wariant najprostszy, który, co tu dużo pisać, jest taki sobie. I to by było na tyle....

Za tydzień, w najgorszym razie, spotykamy się znowu w Warce o 16.30. Chyba, że... Ale o tym może napisze Krzysztof, gdy będzie coś wiedział.

Pozdroofka :)

A ta zajawka panie i panowie z WCK jest już chyba nieaktualna???

GROLOGIA:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

GRALERIA:
Zdjęć tym razem ni ma... :?

GROLEKCJA * GROTEKA * GRADKI * GROPOZYCJE
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
sly
Posty: 190
Rejestracja: 02 lis 2016, 22:37
Lokalizacja: Radlin
Been thanked: 3 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: sly »

Tak blisko, dla mnie git
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: wis »

Cały czas nie mogę wyjść z podziwu - w tym WCK były jedne bezpłatne zajęcia - Wasze. Naprawdę chcą z tego zrezygnować? Może warto uderzyć do jakiejś gazety lokalnej i zainteresować tematem? Tak dla porównanie z mojego podwórka - http://mdk.laziska.pl/laziska-gorne/ Budynek może trochę większy, ale miasto dwa razy mniejsze...tam chyba jednak rozumieją, po co są domy kultury.
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Awatar użytkownika
Krzysiaczek
Posty: 82
Rejestracja: 26 sty 2012, 15:52
Lokalizacja: Radlin
Has thanked: 9 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Krzysiaczek »

W Wodzisławiu Śl. dom kultury ma chyba inne cele,może po prostu potrzebowali sali :(
Wracając do tematu radlińskiej miejscówki,jestem po rozmowie z "El Comendante" i jutro idę oglądać salkę do grania w piątki od 16.30 do 21.00(wstępne ustalenia).
Więc zapraszam wszystkich chętnych(niechętnych też zapraszam) do OSP Biertułtowy w Radlinie,obok Urzędu Miasta w piątek na 16.30 celem krzewienia KULTURY,której to kultury nie możemy krzewić w DOMU KULTURY w Wodzisławiu Śl. :twisted:
Awatar użytkownika
the_Bzyk
Posty: 16
Rejestracja: 23 kwie 2017, 10:46
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: the_Bzyk »

Krzysiaczek pisze:W Wodzisławiu Śl. dom kultury ma chyba inne cele,może po prostu potrzebowali sali :(
Wracając do tematu radlińskiej miejscówki,jestem po rozmowie z "El Comendante" i jutro idę oglądać salkę do grania w piątki od 16.30 do 21.00(wstępne ustalenia).
Więc zapraszam wszystkich chętnych(niechętnych też zapraszam) do OSP Biertułtowy w Radlinie,obok Urzędu Miasta w piątek na 16.30 celem krzewienia KULTURY,której to kultury nie możemy krzewić w DOMU KULTURY w Wodzisławiu Śl. :twisted:
no i wypas :)

PS. niestety w ten pt prawie na pewno mnie nie będzie, nie wiem też jak z następnym... będę za to w sb w Radlinie na Planszy
Bzyk na BGG
Nie lubię: Cooperative, Area Control, Talisman, Munchkin...
Lubię: Hand Management, Engine/Deck Building, Variable Player Powers, Card Drafting
Ulubione gry: Terraforming Mars, Gloomhaven, Argent, Gaia Project
Awatar użytkownika
Krzysiaczek
Posty: 82
Rejestracja: 26 sty 2012, 15:52
Lokalizacja: Radlin
Has thanked: 9 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Krzysiaczek »

Byłem dzisiaj oglądać salkę,wszystko gra,mamy już nawet miejsce na szafkę.Nic tylko grać :)
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

No to spoko :)
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 699
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

To no w nowym miejscu zagramy :)
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 699
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

Przyznawać się KTO kupił Pierwszych Marsjan ?
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Ja nie kupiłem 8)
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
LoslauOW
Posty: 10
Rejestracja: 20 lip 2014, 06:32

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: LoslauOW »

:roll:
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Najpierw kilka zdjęć z otwarcia naszej nowej siedziby w Radlinie:

Nasz nowy adres:

OSP Biertułtowy
ul. Józefa Rymera 15B
44-310 Radlin

GRALERIA:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Więcej komentarzy do zdjęć na FACEBOOKU :)
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Piontek, 14.07.2017 r.

Po uroczystym otwarciu naszej nowej siedziby zasiedliśmy tradycyjnie przy stole i zagraliśmy. Pierwszą grą, która została rozłożona na stole w nowej miejscówce była Terraformacja Marsa. Mniam. Cud, miód i orzeszki... Od razu na początku partii okazało się, że każdy z grających chciałby wygrać tę pierwszą rozgrywkę, bo podobno co ci się przyśni na nowym miejscu... Stop, to chyba nie o to chodziło, ale wygrać chciał każdy. Adam chciał wygrać, Krzysiek chciał wygrać, później okazało się, że Mirek też chciał wygrać. A ja po cichutku też sobie pomyślałem, że bym chciał... wygrać :) Ale zwycięzca, niestety, może być tylko jeden. I kto nim został? O tym dowiedzieliśmy się po trzech godzinach z przerwą na moją prawie półgodzinną rozmowę telefoniczną, za którą Was panowie jeszcze raz serdecznie przepraszam :oops: A kto w końcu wygrał? Adam nie wygrał, bo musiał trochę wcześniej wyjść i nie dograł partii do końca. Mirek też nie wygrał, choć nie wyszedł wcześniej. Ja też nie wygrałem, choć tą rozmową telefoniczną chciałem trochę zdekoncentrować współgraczy. Niestety, nie udało się. To przecież są stare wygi planszówkowe ;) I kto pozostał na placu boju? Krzysztof, który już w połowie partii uzyskał dość znaczącą przewagę i nie oddał jej do końca. Chociaż brakło mi niewiele :) Niech Ci się śnią same zwycięstwa Krzysztofie. I jeszcze raz dziękujemy za tę miejscówkę :)

Pozdroofka :)

GROLOGIA:
Obrazek

GRALERIA:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

GROLEKCJA * GROTEKA * GRADKI * GROPOZYCJE

Jesteśmy już też na FACEBOOKU :)
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 327 times
Been thanked: 76 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: asiok »

Super miejscówka!
Muszę u nas zaprzyjaźnić się z jakimś strażakiem :)
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 699
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

Ta miejscówka spoko szkoda tylko że od domu mojego się oddaliła . A wygrać to ja nie chciałem w sumie to nie lubię niech sobie inni wygrywają, jak przypadkiem wygram to się z tym źle czuję i płaczę po nocach. Nie przecież kłamię następny piątek będzie mój :twisted:
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Piontek, 21.07.2017 r.

Hejka, kolejny piątek za nami. Już drugi w naszej nowej siedzibie. I jak zwykle było zajefajnie, bo nie miejsce robi atmosferę... :) A w co graliśmy? No, proszę państwa, tym razem już nie daliśmy rady zagrać przy jednym stole, ponieważ na spotkanie przybyło siedem osób. Podział nastąpił w miarę szybko, bez zbędnych dyskusji ;) Do Dominikowego prototypu zasiedli wraz z autorem Marek i Sylwek, a pozostali, czyli Klaudia, Adam, Bzyk i ja zagrali w Orlean z dodatkiem. Witamy Klaudię bardzo serdecznie i zapraszamy ponownie :)

Jak widać na zdjęciach, prototyp Dominika Via ad Gloria jest coraz ładniejszy. Plansza, żetony, karty i inne elementy wyglądają jak ze świeżutko wydanej gry. A jak rozgrywka? Cóż, tutaj musieli by się wypowiedzieć ci, którzy grali. Ja wiem tylko tyle, że partię wygrał autor :) Później Marek z Sylwkiem zagrali jeszcze cztery razy w Onitamę. Nie mam zielonego pojęcia z czym się je tę Onitamę, bo nigdy nie grałem, a nawet nic o niej nie słyszałem. Dominik gdzieś się zachwycił i zrobił sobie jeden egzemplarz :) W piątek trzy razy wygrał Marek i raz Sylwek, a Dominik bacznie się temu przyglądał ;)

Na naszym stole rozłożyliśmy sobie Orlean z dodatkiem Handel i Intryga w wersji wypasionej z drewnem zamiast żetonów. I jakby to powiedzieć albo napisać... Z tym dodatkiem jest dużo lepiej, ale... znowu coś było nie tak. Zagraliśmy z jakimś przegiętym budynkiem, który według Dominika i BGG jest mocno niezbalansowany. Wygrał Bzyk z ogromną przewagą, wykorzystując ten budynek ;) Dawno temu zagrałem kilka razy w samą podstawkę i byłem zawiedziony - odrzuciła mnie zbyt duża losowość i generalnie trochę nudnawa rozgrywka. Później zagrałem z dodatkiem Inwazja - było jeszcze gorzej. Tym razem było dużo lepiej. Dodatek Handel i Intryga poprawia grę na tyle, że pewnie jeszcze kiedyś spróbuję zagrać, ale bez tego przegiętego budynku... :)

Pozdroofka :)

GROLOGIA:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

GRALERIA:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

GROLEKCJA * GROTEKA * GRADKI * GROPOZYCJE

Jesteśmy już też na FACEBOOKU :)
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Lir
Posty: 273
Rejestracja: 14 mar 2010, 18:45
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 20 times
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Lir »

Co do budynku w Orlean to kiedyś doczytałem, że są z nim problemy i sobie go podarowałem. Gra bez niego nie ucierpiała i ją lubię :)
Co do prototypu to myślę, że jak chłopaki zagrają drugi zanim zapomną jak grać to mogą spokojnie wygrać :)
Glory: A Game of Knights - rzuć okiem na grę, którą przygotowujemy! Zagramw.to / FB
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Co do budynku - nam też prawie od razu ten budynek wydawał się zbyt mocny :?
Co do prototypu - mam taką nadzieję, bo na razie wygrywa tylko autor ;)
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
ODPOWIEDZ