SUPERHOT the Card Game

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Andy »

Kod dotarł i mam w związku z nim prośbę o pomoc, bom zupełnie niekumaty w sprawach Steama. Wrzuciłem grę do koszyka i co dalej? Gdzie mam podać kod? Żąda ode mnie podania sposobu płatności, a wolałbym nie płacić mimowolnie 23 euro.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Tygrys69
Posty: 197
Rejestracja: 18 lip 2013, 11:04
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Tygrys69 »

To nie tam.

Górna belka: GRY -> AKTYWUJ PRODUKT NA STEAM.
Focus!
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Andy »

Dzięki wielkie! Właśnie się instaluje.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3650
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: gafik »

Odebrałem grę.
Fajnie.
Ale ta mata do gry co miała być super fajowa to jakoś taka nie jest... Cerata jakaś... Przyzwyczajony do grubych piankowych/gąbkowych mat z tkaniną "sie troszku rozczarowałeł" :(

Ale w sumie da się zyć... :P
Obejrzę co tam w środku pudełek dali...
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Andy »

gafik pisze:Ale ta mata do gry co miała być super fajowa to jakoś taka nie jest... Cerata jakaś...
Mata przydaje się do nauki, gdzie które karty idą w trakcie rozgrywki. Potem już nie jest potrzebna.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3650
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: gafik »

Do nauki mata papierowa w zupełności wystarczy.

Ale ja sobie tą odpicowaną chciałem używać do innych gier karcianych...
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3364
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1120 times
Been thanked: 1288 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: seki »

Andy pisze:
gafik pisze:Ale ta mata do gry co miała być super fajowa to jakoś taka nie jest... Cerata jakaś...
Mata przydaje się do nauki, gdzie które karty idą w trakcie rozgrywki. Potem już nie jest potrzebna.
Potwierdzam. Po drugim razie również schowałem matę pod wypraske. Szybciej manewruje się kartami bez maty.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4055
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: AkitaInu »

jak w końću powinna brzmieć treść tej głupiej naklejki? Ale tej poprawnej ;-)
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Andy »

Przecież już cytowałem:
Naklejka pisze:Zbierzcie wszystkie Karty Systemu znajdujące się w Talii Gracza, ręce Gracza oraz na Stosie Odrzuconych Kart Gracza, przetasujcie je razem i umieśćcie rewersem do góry w miejscu na Talię Gracza. Dobierzcie 4 wierzchnie karty na swoją rękę.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3364
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1120 times
Been thanked: 1288 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: seki »

AkitaInu pisze:jak w końću powinna brzmieć treść tej głupiej naklejki? Ale tej poprawnej ;-)
Andy ją cytował parę postów wcześniej. Generalnie w tej naklejce chodzi o to, że bierzesz talie gracza + odrzucone karty gracza + rękę, tasujesz wspólnie, odkladasz na miejscu talii gracza i bierzesz 4 karty na rękę.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: RUNner »

Jest jakiś wariant rywalizacyjny w tej grze?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: ramar »

RUNner pisze:Jest jakiś wariant rywalizacyjny w tej grze?
Instrukcja taki posiada, ale czy to działa to inna kwestia - nie próbowałem.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: rattkin »

Niby jest, ale na siłę. Też nie próbowałem.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: RUNner »

Dlaczego pytam? Bo kupiłem grę z myślą o wariancie solo, ale mimo że gra się dość ciekawie, nie ma w tym wielkich emocji. Przynajmniej ja mam takie odczucia, a przecież tutaj kule latają w powietrzu! Przydałby się wariant jakiejś bezpośredniej strzelaniny między graczami.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Andy »

RUNner pisze:Przydałby się wariant jakiejś bezpośredniej strzelaniny między graczami.
Czyli szukasz Banga! :wink:
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 124 times
Been thanked: 131 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: maciejo »

Board&Dice pisze:
Kisun pisze:Może jakieś zobowiązanie co do terminu udostępnienia poprawionej wersji instrukcji?
Poprawiona instrukcja będzie dostępna do pobrania do tygodnia czasu.

Pozdrawiam
FIlip
Kiedy można się spodziewać poprawionej instrukcji :?: :(
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: c08mk »

Właśnie odebrałem grę od Planszostrefy. Powinienem mieć jakiś kod na steama w pudełku?

Karty w koszulkach FFG się nie mieszą w wyprasce.
kickstarter FAQ pisze:Will plastic insert hold sleeved cards?

Yes it will - our project will be adapted for sleeves.
Zakoszulkowane karty nie mieszczą się też w "przenośnym" pudełku.

Rozumiem naklejkę do instrukcji ale okrągłe naklejki, które nie mają żadnego zastosowania? ...

Plastikowe pociski na obrazku kickstartera wyglądają naprawdę ładnie. Rzeczywistość niestety odbiega od obrazka, choć przyznaję, że lepsze to niż drewniana kostka.

To takie pierwsze wrażenia po otwarciu pudłeka. Mam nadzieję, że gameplay zrekompensuje pierwsze wrażenie.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2826
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Gromb »

Adam będzie sukcesywnie rozsyłał kody. Pisałem w tej sprawie do niego i też czekam. Koszulki FFG nie pasują do większości wyprasek. Do reszty mamy takie same odczucia.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Andy »

Spróbowałem tego oryginalnego Superhota i umocniłem się w przekonaniu, że gry komputerowe to nędza w porównaniu z planszówkami/karciankami. :P
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
wirusman
Posty: 1980
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 87 times
Been thanked: 28 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: wirusman »

Andy pisze:Spróbowałem tego oryginalnego Superhota i umocniłem się w przekonaniu, że gry komputerowe to nędza w porównaniu z planszówkami/karciankami. :P
Cieszy mnie twoje słowo, dzisiaj kurier zapuka do mych drzwi. Tylko zaczekam na instrukcje v2.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: rattkin »

Obrazek
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: DarkSide »

1. Do czego służą załączone naklejki?
2. Do czego służy załączony kartonik czerwony?

3. Po lekturze instrukcji:
- Instrukcja masakra. Jestem w trakcie pierwszej próbnej rozkminy i powiem, że jest cięzko. :? Brak rysunków poglądowych kiedy w jakiej fazie gdzie ląduje dana karta. Ilość stosów na których może lądowac karta jest większa od średniej w karciankach. W dodatku nazwy stosów są za długie i zbyt podobne do siebie, co jest bardzo mylące. Czemu kart zagrywanych z ręki lub znajdujących się na ręce nie nazwie się po prostu Kartami Ręki zamiast Karty Systemu na Ręce?
- Czy na grafice rozstawienia początkowego (str. 6) nie ma błędu? W linii systemu znajduje się karta pocisku. Czy to możliwe?
- Czy na tej samej grafice Talia Celów nie powinna być narysowana rewersem do góry, a obok wyłożona awersem jedna karta?
- Str. 5 punkt 4. Żeby być konsekwentnym to w odniesieniu do kart P1 powinno być dopisane "umieścić z lewej strony rewersem do góry"
- Po co pisać o niszczeniu i hakowaniu kart na stronie 4 skoro cała kwestia zaczyna mieć znaczenie dopiero na stronie 10? Nie lepiej było to umieścić przy opisie Fazy 2, a tak trzeba wertować w te i nazad. :| Poza tym patrząc okiem początkującego zbyt krótkie opisy Zniszczenia i Zhakowania. Nie czuję różnicy i jakie plusy, a jakie minusy płyną z każdej z tych czynności i jakie są tego konsekwencje.
- 3 karty celu: "w Linii Systemu" znajdują się 3 pociski" oraz "Posiadaj 2 pociski na ręce" oraz ta o sąsiadowaniu 3 przeciwników. Czy to oznacza dokładnie tyle czy co najmniej tyle ile podano na karcie?
- Czy gra na danym poziomie kończy się automatycznie gdy warunek(-ki) zostają spełnione czy dogrywa się rundę do końca?
- Czy jak gość z kataną w fazie 6 każe mi odrzucić 1 kartę to w nową rundę wchodze z 3 kartami, czy dobieram do 4?
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: rattkin »

DarkSide pisze:1. Do czego służą załączone naklejki?
Okrągłe - do niczego. Taki tam "streczgol" z dupy #1. Jak widać, wywołujący konsternację u wielu.
DarkSide pisze:2. Do czego służy załączony kartonik czerwony?
Stretchgol z dupy #2. Pudełko na wszystkie karty, jeśli masz ochotę, wyciągasz z podstawowego karty (które przecież jest ogromne) i wkładasz do tego czerwonego. Żetony pod pachę.
DarkSide pisze: - Czy na grafice rozstawienia początkowego (str. 6) nie ma błędu? W linii systemu znajduje się karta pocisku. Czy to możliwe?
Nie jest to możliwe, to błąd.
DarkSide pisze: - Czy na tej samej grafice Talia Celów nie powinna być narysowana rewersem do góry, a obok wyłożona awersem jedna karta?
Prawdopodobnie grafika powstała w czasach, gdy nie było maty (na której są miejsca na cele). Pewnie tutaj pociągnięty jest pierwszy cel i położony na wierzchu. Ale tak, to błąd. Na wierzchu, jeśli już, jest tylko cel wetowany (choć i tu instrukcja nie jest spójna z matą, tam jest na niego osobne miejsce).
DarkSide pisze: - Str. 5 punkt 4. Żeby być konsekwentnym to w odniesieniu do kart P1 powinno być dopisane "umieścić z lewej strony rewersem do góry"
"Tak jak na ilustracji". Ale fakt, dopisek by nie zaszkodził.
DarkSide pisze: - Po co pisać o niszczeniu i hakowaniu kart na stronie 4 skoro cała kwestia zaczyna mieć znaczenie dopiero na stronie 10? Nie lepiej było to umieścić przy opisie Fazy 2, a tak trzeba wertować w te i nazad. :|
Też miałem podobne pytanie i problem. Tego wertowania można było uniknąć. Na stronie 4 tylko zaznaczyć możliwe interakcje i odwrotnie - odesłać do 10.
DarkSide pisze: Poza tym patrząc okiem początkującego zbyt krótkie opisy Zniszczenia i Zhakowania. Nie czuję różnicy i jakie plusy, a jakie minusy płyną z każdej z tych czynności i jakie są tego konsekwencje.
Trzeba trochę pograć, żeby załapać. Ale w 90% będziesz karty niszczył, bardzo rzadko hakował.
DarkSide pisze: - 3 karty celu: "w Linii Systemu" znajdują się 3 pociski" oraz "Posiadaj 2 pociski na ręce" oraz ta o sąsiadowaniu 3 przeciwników. Czy to oznacza dokładnie tyle czy co najmniej tyle ile podano na karcie?
Wg opisu - co najmniej. Co do sąsiadowania, autor uściślił na BGG, że "dziury" pomiędzy kartami się nie liczą, tzn. karty miedzy którymi jest jedna lub więcej dziur są wciąz sąsiadujace.
DarkSide pisze: - Czy gra na danym poziomie kończy się automatycznie gdy warunek(-ki) zostają spełnione czy dogrywa się rundę do końca?
Warunek zachodzi w różnych momentach, wtedy odwraca się cel. Ale sprawdza się odwrócone cele dopiero w fazie 5 pod koniec rundy i dopiero wtedy można robić restart poziomu.
DarkSide pisze: - Czy jak gość z kataną w fazie 6 każe mi odrzucić 1 kartę to w nową rundę wchodze z 3 kartami, czy dobieram do 4?
Z 3.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: DarkSide »

ratkin, ślicznie dziękuję. :D
To jeszcze jedno. Taka sytuacja:
Faza 6. Aktywacja linii systemu. Karta Kolumna (Dobierz 1 kartę). Instrukcja każe dobrać jedną kartę systemu. Skąd dobrać i gdzie położyć (czy może dołożyć do ręki)?
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: rattkin »

To są chyba jakieś cudaczności polskiej wersji. Dobierasz oczywiście ze swojej talii gracza do ręki.
ODPOWIEDZ